Тема Симтоми урологічних захворюань. Задача №1Скачати 17.27 Kb.
Дата конвертації07.04.2020
Розмір17.27 Kb.
#8819
ТипЗадача
Тема 2 задачі (4)
Тема 2. Симтоми урологічних захворюань.
ЗАДАЧА № 1

У хворого 72 років на тлі тотальної гематурії зі згортками крові, перестала відходити сеча, з’явились тенезми, біль в надлобковій ділянці, де пальпаторно визначається болюче пухлиноподібне утворення округлої форми, яке досягає рівня пупка.

Який розлад сечовипускання виник у хворого? Його причина?

Гостра затримка сечі. В даному випадку цей стан, скоріш за все викликаний згустками крові в сечовому міхурі, що викликали неспроможність виділення сечі з сечового міхура в уретру, чи обтурацію безпосередньо цими згустками уретрального каналу.

Яку невідкладну допомогу необхідно надати хворому?

Хворому в невідкладному порядку необхідно виконати катетеризацію сечового міхура, а враховуючи, що найймовірніше цей стан, викликаний кров’яними згустками в сечовому міхурі, бажано застосувати катетер Foley чи надлобкові катетери, з подальшим обстеженнм для встановлення причини кровотечі (УЗД нирок, сечового міхура)


ЗАДАЧА № 2

У хворого 55 років після оперативного видалення прямої кишки з’явився біль в поперековій ділянці з обох боків. Поклики до сечовипускання відсутні. По катетеру, встановленому в сечовий міхур, сеча не виділяється.

Яке ускладнення виникло у хворого?

Преренальна анурія

Яку невідкладну допомогу необхідно надати хворому?

У хворих преренальной формою анурії невідкладна медична допомога повинна бути спрямована на підтримку серцево-судинної діяльності. При явищах судинної недостатності, колапсу слід ввести підшкірно 1-2 мл 10% розчину кофеїну, внутрішньовенно - 20 мл 40% розчину глюкози і поставити грілки до ніг. При шоці необхідно якомога швидше домогтися відновлення нормального рівня артеріального тиску. При великій крововтраті потрібне негайне її відшкодування і застосування засобів стабілізації судинного тонусу (центрального венозного тиску), для чого використовують внутрішньовенне введення 400-800 мл поліглюкіну, 300-500 мл гемодезу.

Яка профілактика подібного ускладнення?

Необхідність призначення у пост оперативний період кардіотонічних (кофеїн, кордарон) і гемостатичних (амінокапронова кислота, кальцію хлорид) засобів для профілактики виникнення серцевої недостатності та крововтрати відповідно, як один з патогенетичних ланок у виникненні преренальної анурії, також рекомендована інфузійна терапія (розчин Рінгера, реополіглюкін) для відновлення ОЦК, якщо під час операції пацієнт зазнав крововтрати.


ЗАДАЧА № 3

Хворий 74 років, протягом останніх 2-х років відзначав утруднене сечовипускання, при цьому була необхідність напружуватись, в’ялий струмінь сечі, який нерідко переривався. При госпіталізації відмічається постійний розпираючий біль над лоном, де відзначається випинання, верхівка якого контурується на рівні пупка. Перкуторно у цій зоні визначається вкорочений тон. Сеча протягом декількох діб постійно без контролю виділяється краплями.

Який розлад сечовипускання виник у хворого?

Парадоксальна ішурія


Яку невідкладну допомогу необхідно надати хворому?

Хворому в невідкладному порядку необхідно виконати катетеризацію сечового міхура, враховуючі давність захворювання хворому слід провести троакарну епіцистостомію, з подальшим призначенням антибіотиків широкого спектру дії (цефтриаксон 1,0 в/в 2 р/д, офлоксацин 0,3 в/в 2 р/д )
Скачати 17.27 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка