Тема. Реакції часткового окиснення(розчинність гліцерину у воді та взаємоді з купрум (2) гідроксидом). Кольорові реакції білків. МетаСкачати 81.74 Kb.
Дата конвертації05.05.2016
Розмір81.74 Kb.
Тема. Реакції часткового окиснення(розчинність гліцерину у воді та взаємоді з купрум (2) гідроксидом). Кольорові реакції білків.

Мета : ознайомитися з ознаками характерних реакцій на багатоатомні спирти на прикладі гліцерину; розглянути властивості білків на прикладі біуретової та ксантопротеїнової реакції;розвивати вміння аналізувати, робити висновки; формувати культуру техніки безпеки під час проведення лабораторних робіт.

Обладнання: штатив із пробірками,скляна паличка, спиртівка,пробіркотримач, сірники; розчини:натрій гідроксиду,купрум сульфату, нітратна кислота, гліцерин,вода,білок курячого яйця.

Методи навчання: словесні,пошукові, дослідницькі.

Тип уроку: лабораторний практикум.

Структура уроку

I.Організаційний момент (1 хв.)

II. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів (5 хв.)

III.Інструктаж з техніки безпеки (6 хв.)

IV.Виконання практичної роботи (25 хв.)

V.Закріплення нових знань і вмінь учнів (4 хв.)

VI. Підсумок уроку (5 хв.)

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів

Вчитель: Щоб розпочати наш лабораторний практикум, ми перевіримо виконання вами домашнього завдання. Ви були заздалегіть поділені на дві групи, кожна з яких мала підготувати дві презентації- "Білки"; та " Гліцерин - як представники багатоатомних спиртів"

Просимо представити презентацію, спікера першої групи.Учень: Тема презентації нашої групи є "Гліцерин як представник багатоатомних спиртів"

Вчитель: Дякую. Перша група на відмінно справились з домашнім завданням. А зараз практично застосуємо наші знання в ході лабораторних дослідів.

III.Інструктаж з техніки безпеки

Пригадайте будь ласка правила техніки безпеки при роботі з лугами.

1.Під час роботи з лугами,треба застосовувати засоби індивідуального захисту:халат, рукавиці.

2.Набирати розчини лугів потрібно піпеткою , вони можуть викликати опіки та отруєння.

3.Відпрацьовані луги слід зливати в спеціально призначений посуд.

Вчитель: Зараз відкриваємо лабораторні зошити на сторінці 16. Лабораторний дослід №8 Досліди з гліцерином

Дослід №1 Розчинність гліцерину у воді.

Хто піде демонструвати цей дослід?

IV.Виконання практичної роботи

Учень: Щоб провести цей дослід мені потрібно: пробірка, скляна паличка, вода, гліцерин. Беру пробірку, наливаю 1мл. води і додаю стільки ж гліцерину. Утворену суміш інтенсивно перемішую . Спостерігаємо розчинення гліцерину у воді.

Вчитель: Дані досліду записуємо в зошит.

Отже результат нашого досліду підтверджує, що гліцерин, як представник багатоатомних спиртів добре розчиняється у воді.

Проведемо другий дослід, що демонструє " Взаємодію гліцерину з купрум (2) гідроксидом" виконувати цей дослід нас навчать у віртуальній лабораторії.

Хто бажає відтворити цей дослід?Учень: Для досліду мені потрібно,пробірку, гліцерин, натрій гідроксид, купрум сульфат, скляна паличка. Беру пробірку наливаю 1мл. розчину натрій гідроксиду і додаю кілька крапель купрум сульфату. Спостерігаємо утворнння яскраво- синього осаду. Записуємо рівняння реакції: 2 NAOH +CuSO4 = Cu(OH)2 + Na2 SO4 До утвореного осаду купрум (2) гідроксид додаю таку ж саму кількість гліцерину, вміст пробірки перемішую скляною паличкою, спостерігаємо як гліцерин вступив у реакцію і осад розчинився. В результаті утворився однорілний розчин несиченого синього кольору.

Вчитель: Результати проведеного досліду записуємо в зошит. На основі спостережень записуємо підсумковий висновок .

Ще з курсу основ здоров"я та біології ви знаєте, що основним будівельним матеріалом нашого організму є "Білок ". А скажіть яку функцію виконує білок в організмі людини?Учні: Білки входять до складу крові і транспортують поживні речовини до нашого організму. Також , деякі білки(ферменти, гормони) регулюють обмін речовин та інші процеси в нашому організмі . Найбільше білка ми споживаємо з такими продуктами: молоко, сир, м"ясо та інші.

Вчитель: Молодці. Пригадавши коротко про білок давайте перейдемо до перегляду презентації другої групи. запросимо спікера групи. Ви також гарно справились з цим завданням.

А тепер практично застосуємо наші знання . Але давайте станемо гостями віртуальної лабораторії і ознайомимося з послідовністю виконання досліду. Правда цікавий дослід? Відкриваємо лабораторну роботу № 11 Хто бажає відтворити цей дослід?

Дослід №1 Взаємодія розчину білка з нітратною кислотою, іншими словами ксантопротеїнова реакція.

Учень: Беремо пробірку і наливаємо 2мл. курячого білка і додаю такий самий об"єм концентрованої нітратної кислоти. Спостерігаємо утворення насиченого осаду, утворений осад акуратно нагріваємо над спиртівкою і бачимо, що осад змінив своє забарвлення на жовтий колір. Ми можемо побачити, що білок звернувся, відбулась денатурація- руйнування структури білка.

Вчитель: Результат ваших спостережень записуємо в зошит. Другим дослідженням в нас буде: Взаємодія розчину білка з купрум(2) гідроксидом, або біуретова реакція.

Давайте заглянемо у віртуальну лабораторію і подимось послідовність виконання. Є бажаючі викинати цей дослід?Учень: В прбірку наливаю трошки розчину курячого білка і додаю кілька крапелю купрум сульфату до утвореного розчину доливаю стільки ж лугу- натрій гідроксиду і ми бачимо утворення фіолетового забарвлення. Проведений дослід свідчить про наявність білка в розчині і дана реакція є якісною на білки.

Вчитель. Результат нашого досліду записуємо в зошит і робимо виснивки.

V.Закріплення нових знань і вмінь учнів

Підводячи підсумки нашого лабораторного практикуму проведемо невеличку рефлексію у вигляді інтерактивної вправи " Хімічна мозаїка." Серед запропонованих хімічних термінів виберіть потрібні і вкладіть їх у відповідну синтецію.VI.Підсумки уроку

На сьогоднішньому уроці ми дослідили кольорові реакції білків, розглянули процеси взаємодії гліцерину з водою та гідроксидом (2) купруму, збагатили свої знання про представників класу амінокислот та багатоатомних спиртів, про сферу їх використання в різних галузях нашого життя.Дякую вам за роботу на уроці. Успіхів вам у засвоєнні просторів країни " Органічна хімія".
Каталог: attachments
attachments -> Здоров'я одна з найбільших цінностей людини вчитель початкових класів Комісаренко Л. М. Мета
attachments -> План Пояснювальна записка. Тема Науково-теоретична підготовка вчителя фізичної культури. Тема Питання педагогіки та психології в фізичному вихованні
attachments -> Урок психологічне дослідження Мета: навчальна
attachments -> Стереотипи поведінки. Поради з культурної адаптації
attachments -> Тема. Вправи на закріплення та узагальнення знань про слова, які означають назви предметів
attachments -> Українська мова природознавство
attachments -> Урок екскурсія Обладнання
attachments -> Вступ. Ознайомлення з «Букварем». Державний гімн України. Опрацювання вірша Г. Чубач «Рідна мова»
attachments -> «Топографічна карта» Мета
attachments -> Іван Петрович Котляревський Енеїда [Энеида]


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка