Тема. Фізіологія вагітності. Зміни в організми жінки під час вагітності. Методи обстеження вагітнихСкачати 96.15 Kb.
Сторінка1/48
Дата конвертації25.09.2021
Розмір96.15 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   48

ТЕМА. ФІЗІОЛОГІЯ ВАГІТНОСТІ. ЗМІНИ В ОРГАНІЗМИ ЖІНКИ ПІД ЧАС ВАГІТНОСТІ. МЕТОДИ ОБСТЕЖЕННЯ ВАГІТНИХ. ДІАГНОСТИКА РАННІХ СТРОКІВ ВАГІТНОСТІ. ДІАГНОСТИКА ПІЗНІХ СТРОКІВ ВАГІТНОСТІ. АКУШЕРСЬКА ТЕРМІНОЛОГІЯ. ОСНОВИ ПЕРИНАТОЛОГІЇ.
1. Науково-методичне обгрунтування теми.

Профілактичний напрямок сучасного акушерства, динамічне спостереження за вагітною у жіночій консультації є головним завданням етапу поліклінічного обслуговування жіночого населення. Знання діагностики вагітності необхідно лікарю будь-якого фаху, оскільки раннє виявлення вагітності дозволяє своєчасно діагностувати акушерську та екстрагенітальну патологію і вирішувати питання щодо доцільності подальшого виношування вагітності. Лише такий підхід є запорукою сприятливого завершення вагітності для матері та плода.


Дослідження вагітних в пізні терміни за допомогою зовнішніх, внутрішніх та апаратних методів діагностики, розташування плода, вставлення голівки плода в порожнину малого тазу та його функціонального стану має велике значення для постановки правильного діагнозу та визначення тактики ведення пологів. Визначення строку вагітності та передбачуваного терміну пологів є важливим як в медичному - своєчасність діагностичних, профілактичних та лікувальних заходів, так і в соціальному аспекті.

Фізіологічні зміни в організмі вагітної жінки виникають під впливом нових умов, пов’язаних із розвитком плода. Багаточисленні складні фізіологічні, адаптаційно-захисні процеси мають виняткове значення для перебігу вагітності та пологів. Знання взаємозв’язку материнського та плодового організмів дає змогу розробити алгоритм прогнозування перебігу вагітності та пологів. Одним із найважливіших соціальних проблем медицини є зниження материнської та перинатальної смертності.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   48


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка