Тема №47 судини І нерви грудної порожнини. Передні гілки грудних спинномозкових нервів. Черевна аорта. Її гілкиСкачати 13.31 Kb.
Дата конвертації22.04.2020
Розмір13.31 Kb.
Тишко Дмитро Миколайович СС-218

Тема №47 СУДИНИ І НЕРВИ ГРУДНОЇ ПОРОЖНИНИ. ПЕРЕДНІ ГІЛКИ ГРУДНИХ СПИННОМОЗКОВИХ НЕРВІВ. ЧЕРЕВНА АОРТА. ЇЇ ГІЛКИ.

Питання:

1.Опишіть топографію верхньої порожнистої вени.

2.Які м’язи іннервують м’язові гілки міжребрових нервів?

3.Онкологічному хворому буде проведено оперативне втручання на нисхідному відділі ободової кишки. Вкажіть найважливіше джерело його кровопостачання?

1. Верхня порожниста вена(venacavasuperior) на рівні третього правого ребрового хряща (cartilagocostalistertiajвпадає у праве передсердя (atriumdextrum). У верхню порожнисту вену (venacavasuperior) з правого боку впадаєнепарна вена(v.azygos). Вона утворюється внаслідок злиття правої плечової та головної вени(v.brachiocephalicadextra) талівої плечоголовної вени(v.brachiocephalicasinistra) по­заду з'єднання ребрового хряща першого правого ребра (cartilagocostaliscostaedextraeprimae) з гру­дниною (sternum).

2. Одинадцять пар міжребрових нервів проходять в борозні відповідного ребра (sulcus costae) між зовнішніми і внутрішніми міжребровими м’язами (mm. intercostales externi et interni), іннервуючи їх. Шість верхніх міжребрових нервів доходять до груднини (sternum) та іннервують шкіру грудей та грудну залозу (glandula mammaria). Шість нижніх міжребрових нервів заходять у товщу черевних м’язів, входять у піхву прямого м’яза живота (vagina musculi recti abdominis) та іннервують м’язи передньої і бічної стінок живота і шкіри над ними.

3. Нижня брижова артерія.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка