Тема №46 Лімфатична система. Селезінка. Тимус. Лімфатичні судини та вузли голови і шиїСкачати 15.09 Kb.
Дата конвертації26.05.2020
Розмір15.09 Kb.
Тишко Дмитро Миколайович СС-218

Тема №46 Лімфатична система. Селезінка. Тимус. Лімфатичні судини та вузли голови і шиї.

Питання:

1. Де знаходяться лімфатичні вузли голови?

2. Куди потрапляє значна частина лімфи від мязів лоба , повік, привушної залози?

Задача.

У хворого з тимомою (пухлиною загрудинної залози) спостерігається ціаноз, розширення підшкірної венозної сітки і набряк м’яких тканин обличчя, шиї, верхньої половини тулуба та верхніх кінцівок. Який венозний стовбур перетиснуто?

1. Лімфатичні вузли голови (nodi lymphatici capitis) утворюють такі парні ділянкові групи:

  • Потиличні  лімфатичні  вузли  (nodi  lymphatici occipitalеs), яких налічується 1–6, містяться на поверхневому листку шийної фасції, позаду від місця прикріплення груднинно-ключично-соскоподібного м’яза, а також під фасцією поверх ремінного м’яза голови і під ним біля потиличних кровоносних судин. Потиличні вузли приймають приносні лімфатичні судини від шкіри і глибоких тканин потиличної та скроневої ділянок голови. Їхні виносні лімфатичні судини прямують до бічних глибоких вузлів шиї.

  • Соскоподібні лімфатичні вузли (nodi lymphatici mastoidei), яких є 1–4, лежать підшкірно позаду вушної раковини на соскоподібному відростку скроневої кістки біля місця прикріплення груднинно-ключично-соскоподібного м’яза і приймають приносні лімфатичні судини від вушної раковини, шкіри та інших тканин тім’яної і частково скроневої ділянок голови. Їхні виносні лімфатичні судини прямують до привушних, поверхневих і бічних глибоких шийних лімфатичних вузлів.

  • Привушні лімфатичні вузли (nodi lymphatici parotidei) містяться в ділянці однойменної слинної залози і складаються з поверхневих і глибоких вузлів.

  • Поверхневі привушні лімфатичні вузли (nodi lymphatici parotidei superficiales), яких налічується 1–4, розташовані ззовні від привушної слинної залози. Під капсулою залози та в її товщі між часточками містяться 4–10 глибоких привушних лімфатичних вузла, до складу яких входять передвушні вузли, підвушні вузли, внутрішньозалозові вузли. Виносні лімфатичні судини цієї групи лімфатичних вузлів прямують до поверхневих (біля зовнішньої яремної вени) і глибоких бічних (по ходу внутрішньої яремної вени) шийних лімфатичних вузлів.

  • Лицеві лімфатичні вузли (nodi lymphatici faciales), яких є 4–9, розміщені в підшкірній клітковині лиця. Серед них виділяють чотири крупніші вузли:

–             щічний вузол (nodus buccinatorius)  міститься в однойменній ділянці;

–             носо-губний вузол (nodus nasolabialis) розташований в ділянці однойменної борозни;

–             великий кутній  вузол  (nodus  mоlaris)  залягає в ділянці кута нижньої щелепи;

–             нижньощелепний вузол (nodus mandibularis), яких може бути і до трьох, розміщений на зовнішній поверхні тіла нижньої щелепи біля лицевих судин.2. Виносні лімфатичні судини від лицевих лімфатичних вузлів впадають у піднижньощелепні лімфатичні вузли, а також у бічні поверхневі і глибокі шийні лімфатичні вузли.

Задача:

Перетиснуто Верхню порожнисту вену.
Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка