Технологія вирощування Кавунів Підготував Студент 1 курсуСкачати 426.58 Kb.
Дата конвертації07.02.2021
Розмір426.58 Kb.

Технологія вирощування Кавунів

Підготував

Студент 1 курсу

Зайшлий Віктор

Серед баштанних культур кавун в Україні найбільш поширений. Його посіви в основному зосереджені в південних районах, і лише незначну частину ранньостиглих сортів вирощують у Лісостепу. Кавун – однорічна, однодомна, перехреснозапильна, жаро- і світлолюбна, трав’яниста культура.

 • Серед баштанних культур кавун в Україні найбільш поширений. Його посіви в основному зосереджені в південних районах, і лише незначну частину ранньостиглих сортів вирощують у Лісостепу. Кавун – однорічна, однодомна, перехреснозапильна, жаро- і світлолюбна, трав’яниста культура.

Сівозміна

 • Найкращими попередниками баштанних є озима пшениця, багаторічні трави, зернобобові, кукурудза на силос або зелений корм, допустимими  ярі зернові (пшениця, ячмінь).

Обробіток ґрунту

 • Навесні варто закрити вологу боронуванням. Тоді потрібно здійснити 2 культивації: перша — більш глибока, на 14-16 см, а друга — безпосередньо перед сівбою на глибину загортання насіння.

Вимоги до ґрунтово-кліматичних умов

 • Кавуни— теплолюбні однорічні рослини короткого світлового дня. Найбільш сприятлива температура за сівби та для проростання насіння — 16-17 °C, на момент цвітіння — 20-24 °C. За утворення та достигання плодів температура, яка є оптимальною для цих культур, коливається від 20 до 28 °C.
 • Кавун — культура, яку слід вирощувати на відкритих, незатінених ділянках. Найкращими ґрунтами для вирощування баштанних є піщані, легкосуглинкові  та супіщані чорноземи. 

Сівба кавунів

 • Передпосівна підготовка насіння відіграє важливе значення у підвищенні його схожості, а також сприяє більш дружній появі сходів. 
 • Способи сівби насіння кавунів : ручний і механізований, це залежить від об'ємів. Залежно від способу, а також від кінцевої густоти рослин, різняться й норми висіву насіння.
 • Глибина загортання сягає 6-8 см.
 • Схема посіву і площа живлення впливають на врожай плодів баштанних культур, таких, як кавуни. Базова схема розміщення рослин в Степу, Лісостепу та на Поліссі  140х70 см, що дозволяє розташовувати 10,2 тис. рослин на 1 га. 
 • Слід витримувати площу живлення рослини 1-2,5 м², адже якщо загустити посіви, то плоди кавунів будуть дрібними. 

Догляд за посівами

 • Посіви баштанних культур необхідно підтримувати в чистому від бур’янів стані, особливо в першій половині вегетації.
 • Зазвичай, посіви  не обробляють, бо це економічно невигідно. Через відсутність опадів у регіонах, де вирощують баштанні, застосовувати мінеральні добрива на цих культурах неможливо.

Збирання кавунів

 • В Україні збирання кавунів проходить в ручну,але щоб збирати ефективніше використовують транспортер «ТОК-18» для збирання овочів і баштанних, вирощених у відкритому ґрунті.
 • Цей агрегат найчастіше можна побачити на збиранні капусти, однак застосовують його також на кавунах. Транспортер має ширину 18 м. Він пересувається полем уздовж рядів. За ним рухається причіп. На кожному ряді прибирання продукції працює один збиральник. Зірвану у ящики або відра продукцію (томати, білокачанну капусту, кавуни, дині, перці) поміщають на конвеєр, що рухається в поперечному напрямку до руху транспортера. Причому овочі вантажать у відра, ящики або сітки поштучно. Вантажник, що стоїть наприкінці конвеєра, знімає зібрані кавуни чи гарбузи й укладає їх у транспортний засіб, повертаючи на конвеєр порожню тару. Така технологія дозволяє запобігати пошкоджуваності продукції.

Дякую за увагуПоділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка