Т. Ф. Вільчинський зібрав унікальну колекцію лікарських рослин різних кліматичних зон. Завдяки Гаммерман Адель Федорівни фармакогнозія з невеликого курсу стала однією з ведучих дисциплін фармацевтичної освітиСкачати 69.49 Kb.
Сторінка1/20
Дата конвертації19.08.2021
Розмір69.49 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   20

1. Фармакогнозія, її основні поняття, терміни і завдання. Роль фармакогнозії в практичній діяльності провізора.

Фармакогнозія - наука, що вивчає лікарські рослини, лікарську сировину рослинного та тваринного походження, а також продукти їх переробки

Основні поняття:

Рослини називають лікарськими (ЛР), якщо вони в певному, встановленому порядку дозволені до використовування в науковій медицині. Всі ці рослини пройшли ретельне усестороннє вивчення.Лікарська рослинна сировина (ЛРС)- це цілі лікарські рослини або їх частини, які використовують у висушеному, рідше в свіжому вигляді як лікарські засоби.

Лікарський засіб (ЛЗ) рослинного походження - це засіб, що має певну фармакологічну дію, дозволений в установленому порядку до застосування в лікувальних, профілактичних або діагностичних цілях (для фітотерапії і фітопрофілактики).

2. Історія розвитку фармакогнозії як науки. Значення робіт учених для розвитку фармакогнозії (О.П. Нелюбін, Н.М. Максимович-Амбодік, Т.Ф. Вільчинський, А.Ф. Гаммерман, О.П. Орєхов та ін.).Батьком фармакогнозії” вважається Диоскорид Педаній він був реформатором античної медицини, є автором праці “Матерія медика”, в якій пописано біля 600 рослин, наведені їх малюнки, а рослини згруповані за морфологічними ознаками Засновник самостійної школи фармації початку ХІХ ст. видатний вчений Нелюбін Олександр Петрович розробив курс фармації, план фармацевтичної освіти, фармацевтичну термінологію . Нестор Максимович-Амбодік написав багатотомну фундаментальну працю “Лікарське речеслів’я або опис цілющих рослин”, де подано не тільки опис, а й малюнки лікарських рослин. Т.Ф.Вільчинський зібрав унікальну колекцію лікарських рослин різних кліматичних зон. Завдяки Гаммерман Адель Федорівни фармакогнозія з невеликого курсу стала однією з ведучих дисциплін фармацевтичної освіти.
3. Фармакогностичний аналіз. Методи фармакогностичного аналізу (товарознавчий, макроскопічний, мікроскопічний, фітохімічний).Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   20


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка