Стать: жіноча Місце роботи: ПенсіонеркаСкачати 31.81 Kb.
Дата конвертації27.03.2020
Розмір31.81 Kb.
Микробная экзема

Піб: Ковская Анна Олексіївна

Дата народження: 01.09.1939 (81рік)
Стать: жіноча
Місце роботи: Пенсіонерка
Місце проживання: м. Запоріжжя, вул. Добролюбова, 13 кв 8
Сімейний стан: незаміжня
Дата госпіталізації: 02092019

Діагноз при госпіталізації: мікробна екзема


Скарги

Висипання на обох нижніх кінцівках, інтенсивний свербіж, що призводить до порушень сну

Анамнез захворювання

Вважає себе хворою протягом 3 років. Захворювання розпочалося гостро – після травмі шкіри (колючками помідорів) зявився специфічний висип на кінцівках, свербіж шкірних покривів. До лікаря протягом 3х років не зверталася. Відмічає загострення хвороби влітку. Напередодні госпіталізації за два тижні відмічає площа ураження висипом шкірних покривів збільшилася, свербіж посилився, став більш інтенсивним, ніж зазвичай. 02.09.2019 року пацієнтка звернулася до Обласного шкірно-венерологічного клінічного диспансеру та була госпіталізована. Серед родичів хворих на такий діагноз не має.

Анамнез Життя

Паціентка народилася 01 вересня 1939 року у м.Запоріжжі. У фізичному і розумовому розвитку від ровесників не відставала. Зі слів пацієнтки росла і розвивалася у задовільних побутових умовах. Вплив на здоров\я можливих професійних чинників не відмічає. З перенесенних захворювань відмічає ГРВІ. СНІД, туберкульоз, венеричні захворювання заперечує. Незаміжня. Мала 7 вагітностей: 2 - пологи, 5 - аборт. Вагітності без ускладнень.


Алергологічний анамнез не обтяжений. Алкоголь не вживає, не палить.

Загальний станЗагальний стан середньої важкості. Свідомість ясна, положення активне, будова тіла правильна, конституція гіперстенічна. Шкірні покриви, слизові: Шкіра жовтувата, еластична, суха, з ділянками розчухів на нижніх кінцівках, асиметричний висип на нижніх кінцівках. Видимі слизові оболонки блідо-рожевого кольору.
Підшкірна клітковина: Розвинена надмірно, набряки на нижніх кінцівках
Лімфатична система: Доступні пальпації лімфатичні вузли не збільшені, не болючі.
Опорно-руховий апарат: М’язи розвинені добре, тонус збережений. Деформації скелета і суглобів відсутні. Активні рухи без патології, пасивні рухи збережені.
Дихальна система: Тип дихання змішаний з переважанням грудного. Частота дихальних рухів – 22 за хвилину. Дихання через ніс – вільне, виділень з носа немає. Обидві половини грудної клітки однаково приймають участь в акті дихання. Грудна клітка без деформації, над і підключичні ямки помірно виражені.
Пальпація: грудна клітка не болюча, еластична, голосове тремтіння ослаблене. Характер перкуторного звуку – ясний легеневий.
Аускультація:Везикулярне дихання, хрипи відсутні.
Серцево-судинна система: 
Пульс: 70 уд/хв., ритмічний, середнього наповнення та напруження, однаковий на двох руках. Артеріальний тиск - 130/80 мм.рт.ст. Пульсація судин шиї не помітна. Яремні вени не набухлі.
Пальпація: Верхівковий поштовх визначається в V міжребер’ї на 1,5 см досередини від лівої серединно-ключичної лінії, середньої висоти і помірної сили. Пульсації в епігастрії немає.
Аускультація: Тони серця чисті, ритмічні. Серцеві шуми і шум тертя перикарду – відсутні.
Травна система: 
Слизові блідо-рожеві, язик вологий. Ясна блідо-рожеві, не кровоточать. Зів рожевий, мигдалики без видимої патології. Випорожнення нормальні
Живіт: Овальної форми, не збільшений.
Перкусія: Над животом – тимпанічний звук. Симптом флуктуації відсутній. Розміри печінки по Курлову: між I і II точками – 9см, між III і IV точками – 8 см, між III і V точками – 7 см.
Аускультація: Перистальтика збережена, не звучна. 
Поверхнева пальпація: Болючості немає. Напруження м’язів черевної стінки відсутнє, симптоми подразнення очеревини – негативні.
Глибока пальпація: 
Сигмовидна кишка гладка циліндрична, не болюча, товщина – 3 см.
Сліпа кишка гладка, циліндрична, не болюча, товщина – 5 см. Відсутня болючість в ділянці червоподібного відростка.
Шлунок та дванадцятипала кишка – не болючі, не збільшені.
Поперечна ободова кишка циліндрична, не болюча, товщина – 5 см.
Підшлункова залоза не пальпується
Печінка не болюча при пальпації, край загострений, не виступає за межі реберної дуги. 
Селезінка не палькується.
Сечовидільна система: Сечовипускання вільне. Симптом Пастернацького від’ємний з обох сторін. Нирки не пальпуються.
Ендокринна система: Щитоподібна залоза не збільшена. Тремор рук відсутній.
Статева система: Первинні і вторинні статеві ознаки відповідають віку і статі.
Нервова система та психоемоційна сфера: Зіниці симетричні, реакція на світло збережена і співдружна. Чутливість шкіри не порушена. Червоний слабко виражений дермографізм. Відсутня болючість по ходу натискання периферійних нервів. Рефлекси жваві, симетричні. Патологічні рефлекси відсутні. Мова чітка. Пацієнт адекватний і орієнтується в просторі.

Місцеві симптоми

Патологічний процес локалізується на шкірі обох гомілок, маючи чіткі межі відшарування епідермісу вздовж крою вогнищ у вигляді бордюру. На правій гомілці та в області колінного суглобу наявні висипання, множинні серозно-гнійні кірки, сліди розчухів, гіперемія. На лівій гомілці – обширний виразковий дефект розміром 10х14см, без прошарків здорової шкіри; гіперемія, інфільтрація, сліди розчухів, мокнуття із точкових ерозій. Висип представлений мікровезикулами, схильними до групування. Елементи висипу розташовані безладно на поверхні уражених ділянок шкіри, по периферії пустульозні елементи. Процес супроводжується утворенням тріщин і лущенням.

Попередній діагноз

На підставі скарг на Висипання на обох нижніх кінцівках, інтенсивний свербіж, а також на підставі місцевих симптомів –вогнища з чіткими контурами, відшаруваннями епідермісу по краях, що представлені мікровезикулами,можемо поставити попередній діагноз: мікробна екзема.

План обстеження:

Загальний аналіз крові

Загальний аналіз сечі

Глюкоза крові

КСР


Аналіз калу на лютеїнізуючий гормон

Біохімічний аналіз крові

ЗАК від 03.09.2019

Гемоглобін 133г\л

Еритроцити 4,2х10г\л

Кольоровий показник 0,9

Лейкоцити 9,4х10г\л

ШОЕ 6мм\год

Нейтрофіли:

Паличкоядерні 1%

Сигментоядерні 58%

Еозинофіли 7%

Лімфоцити 30

Моноцити 4

ЗАС від 03.09.2019

Питома вага 1013

Реакція кисла

Білок не виявлено

Глюкоза не виявлено

Еритроцити 1-2 в п з

Лейкоцити 1-2 в п з

Епітелій плаский 3-1 в п з

АКГ від

Глюкоза 4,8Аналіз калу на лг від 03 09 2019

22,8 од\л

Диференційний діагноз

Для постановки кінцевого діагнозу необхідно диференціювати дане захворювання з подібними до нього за клінічними проявами недугами: Гостра справжня екзема


. Токсидермія. Рубромікоз.
І. Спільними ознаками між сссправжньою та мікробною екземою є
характерна висипка, на фоні еритеми виникають папули, везикули, які руйнуючись утворюють ерозивну поверхню, характерна строкатість висипки (справжній і несправжній поліморфізм), висипання супроводиться свербіжем, який посилюється вночі.
Відмінні ознаки:
При істинній екземі характерний ідіопатичний початок, без видимої причини на незміненій шкірі, а при мікробній процес починає свій розвиток на ураженій раніше шкірі (травми, запальний процес, виразка...), що і спостерігається у даного хворого. Справжня екзема характеризується мікровезикуляцією, явищами мокнуття, появою “серозних колодязів”, а при мікробній – менш виражене мокнуття і везикули більших розмірів, схильні до злиття, дуже швидко їх вміст нагноюється. Для істинної екземи характерна симетричність висипки, а для мікробної асиметричність, як у хворого. При справжній екземі границі вогнищ чіткі, при мікробній – нечіткі.
Суб’єктивними проявами при обох захворюваннях є свербіж, але при істинній екземі він сильніше виражений, як при істинній..
Враховуючи все вище перелічене, дану патологію у нашого хворого можна виключити.
ІІ. Спільними ознаками, що спостерігаються у нашого хворого та
при токсидермії є: поліморфний симетричний висип, елементи згруповані на червоному фоні.
Для токсидермії характерним є поява висипань після потрапляння в організм різних речовим, які можуть бути як алергенами так і токсигенами, у нашого хворого, як відомо не було контакту з такими речовинами, не було отруєнь. Висипання при токсикодермії часто бувають з еритематозною облямівкою, у нашого хворого така висипка не спостерігається. Виходячи з вище перерахованого, дану патологію у нашого хворого слід також виключити.
ІІІ. Спільними ознаками між мікробною екземою та рубромікозом є еритродермія, везикульозно-папульозний висип з утворенням ерозій, а також пустул, висипи супроводжуються свербіжем. Відмінні ознаки: При рубромікозі характерне ураження ступнів, нігтів, кистей, що не спостерігається при екземі. При рубромікозі вогнища схильні до периферійного росту, групування, утворення напівкілець, дуг із щільним запальним валиком по периферії, наявна гіперпігментація вогнищ, припудреність і лущення, чого не спостерігається при мікробній екземі. Мікоскопічне дослідження при рубромікозі позитивне. (в даному випадку за відсутності потреби не проводилося). Отже, дану патологію у даного хворого можна виключити.

Клінічний діагноз

На підставі скарг на Висипання на обох нижніх кінцівках, інтенсивний свербіж, на підставі місцевих симптомів –вогнища з чіткими контурами, відшаруваннями епідермісу по краях, що представлені мікровезикулами, на підставі об'єктивного дослідження хворого, лабораторних і клінічних досліджень ставимо діагноз: Мікробна екзема

Супутніх захворювань не виявлено

Лікування
Хворому показана дієта із зменшенням споживання кухонної солі, вуглеводів, з виключенням азотистих екстрактів, харчових алергенів, у тому числі цитрусових; з включенням в раціон овочів, фруктів, молочно-кислих продуктів, сиру.
В якості патогенетичної терапії необхідне застосування десенсибілізуючих та протизапальних засобів.
Застосування седативних препаратів для досягнення сприятливого психоемоційного стану хворого.
Лікарські форми для зовнішнього застосування, вибір яких залежить від вираженості запальної реакції, глибини інфільтрації та інших проявів захворювання.
Фізіотерапевтичні методи.
Консервативна терапія:

Цефтриаксон 1,0 к 2р в\м

Гепарин 5 т п\к

Метилурацил 1т 3р

Аевит 1к 3р

Цетрин 1т на ночь

Супрастин 1.0 в\м перед сном

Доксициклин 1к 2р

Биойогурт 1т 3р

Борна примочка 2%Прогноз
Прогноз для життя, працездатності і реабілітації в процесі одужання сприятливий. Хворому рекомендується дотримуватися режиму дня, молочно-рослинної дієти з обмеженням рідини, легкозасвоюваних вуглеводів і солі, правил особистої гігієни, вести здоровий спосіб життя, уникати травмування шкіри, занесення інфекції. Для попередження рецидивів слід уникати конфліктних ситуацій, нервово-психічних перенапружень. Для якнайшвидшого розв'язання патологічного процесу необхідно дотримуватися проведеного лікування, а після його закінчення потрібно поставити хворого на диспансерний облік і проводити спостереження через можливий розвиток рецидивів. Частота спостереження цього хворого дерматологом повинна бути не менше 4-6 разів на рік, крім того, необхідно, щоб пацієнт відвідував терапевта не менше 1-2 разів на рік. Як профілактика рецидивів хворому показано санаторно-курортне лікуваня

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка