Срс. Особливості недоношеної дитини та її вигодовуванняСкачати 19.46 Kb.
Дата конвертації24.06.2020
Розмір19.46 Kb.
#10311
ТипЗадача
Pediatria 1149722334
СРС. Особливості недоношеної дитини та її вигодовування.

Выполнила:

студентка 1 мед. факультета

3 курса,1мк группы

Пихота Юлия

Задача 1.

Хлопчик,  від першої вагітності, народився у терміні вагітності 37 тижнів (повних). Показники фізичного розвитку < 10 перцентилю, тобто, менші за відповідні для даного гестаційного віку.

До якої групи потрібно віднести цю новонароджену дитину?

Відповідь: Новонароджена дитина з затримкою внутрішньоутробного розвитку.

Задача 2.

Дівчинка, від третьої вагітності, народилася в терміні 32 тижнів з показниками фізичного розвитку, меншими за відповідні для даного гестаційного віку (< 10 перцентилю).

До якої групи потрібно віднести цю новонароджену дитину?

Відповідь: Недоношена новонароджена дитина з затримкою внутрішньоутробного розвитку.
Задача 3.

Недоношену новонароджену дитину з гестаційним віком 32 тижні акушерка виклала на живіт матері та обсушила сухою і теплою пелюшкою голову та тулуб дитини, потім вкрила іншою сухою теплою пелюшкою, вдягла шапочку і шкарпетки та накрила спільною з матір’ю ковдрою.

Чи не припустила помилки акушерка в своїх діях?

Відповідь: Згідно з «Протоколом медичного догляду за новонародженою дитиною з малою масою тіла при народженні» - недоношених новонароджених з гестаційним віком 32-33 тижні питання про вкладання на груди або живіт матері вирішується індивідуально в кожному випадку

Задача 4.

Через дві години після народження дитини (вік гестації – 36 тижнів), акушерка під час проведення контакту “шкіра-до-шкіри” провела новонародженому однократну профілактику офтальмії із застосуванням 1% тетрациклінової мазі.

Оцініть дії акушерки.

Відповідь: Однократну профілактику офтальмії проводять не пізніше першої години життя дитини.

Задача 5.

Новонароджена недоношена дитина (вік гестації – 34 тижні), з масою тіла 2100г має температуру тіла – 36,5о С. В палаті, де знаходиться дитина, температура – 23о С. Медперсонал застосував лампу-обігрівач.

1.Чи правильні дії медперсоналу? 2.Які методи будуть ефективними?

Відповідь: 1. Ні. 2. Метод «мама-кенгуру».

 Задача 6.

Новонароджена дівчинка з віком гестації 36 тижнів має достатній смоктальний рефлекс, ковтання і дихання координовані, температура тіла 36,9о С. Дівчинку годують із чашечки.

Чи згодні ви з таким методом вигодовування?  Відповідь: Якщо ні мати, ні дитина не мають протипоказань до грудного вигодовування, то слід перейти до годування грудьми.

Задача 7.

Хлопчик народився у віці гестації 33 тижні. Йому 1 день. Температура тіла 36,5о. Мати прикладає дитину до грудей. Зважування не проводилось.

Чи достатній догляд за дитиною з боку матері та медперсоналу?

Відповідь: Ні, догляд за дитиною не достатній, на 33 тижні гестації годують через зонд або з чашечки, зважують кожного дня.

Задача 8.

Дівчинка від першої вагітності, народилася з віком гестації 29 тижнів. Годування дівчинки проводиться з ложки, але з’їдає мало. За дитиною спостерігають, регулярно зважують.

На вашу думку, чи достатньо раціональний підхід до годування цієї дитини?

Відповідь: Раціональніше годувати дитину через зонд, також необхідно визначити добову кількість молока в залежності від доби життя дитини, та її маси при народженні, визначити кількість молока для одного годування.

Задача 9.

Новонароджене немовля з малою масою тіла годується груддю. Йому друга доба, знаходиться в пологовому будинку.

Чи можна провести цій дитині скринінг-тест на фенілкетонурію та які умови взагалі потрібні при проведенні тесту?

Відповідь: Можна провести скринінг-тест на фелілкетонурію. Умови: обстеження здійснюється за проінформованою згодою матері, здійснюється всім новонародженим з малою масою тіла при народженні щонайменше після 24 годин годування грудним молоком, або молочною сумішшю, обов’язково до виписки з лікарні. Протипоказання для проведення відсутні.

Задача 10.

Новонароджена недоношена дівчинка третю добу перебуває в пологовому будинку. Зовні дитина здорова.

Чи потребує дитина скринінг-обстеження на вроджений гіпотиреоз?

Чи потрібна згода матері на проведення цього обстеження?Відповідь: Обстеження проводиться за проінформованою згодою матері, скринінг-тест на ВГТ проходять всі новонароджені після 2-го дня життя до виписки з стаціонару
Скачати 19.46 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка