Скарги: Зі слів матері дитину турбують вологий кашель з виділенням незначної кількості гнійного харкотиння, що посилювався вночі, виділення з носа гнійно–серозного характеру,Скачати 15.03 Kb.
Дата конвертації29.12.2020
Розмір15.03 Kb.

ПІП: Рокуш Софія Андріївна

Дата народження: 24.06.2015

Вік: 5 років

Діагноз при поступленні: гостра правобічна пневмонія

Клінічний діагноз: Правобічна нижньодольова вогнищева бронхопневмонія, гострий перебіг, неускладнена. ДН І.
Скарги: Зі слів матері дитину турбують вологий кашель з виділенням незначної кількості гнійного харкотиння, що посилювався вночі, виділення з носа гнійно–серозного характеру, стійке підвищення температури до 37,8оС, задишка при фізичному навантаженні, втрата апетиту, вялість та зниження цікавості до оточуючого світу.
Анамнез життя:

Дитина від першої вагітності, фізіологічних пологів, доношена. До 9 місяців знаходилася на природньому вигодовуванні. Прикорм введений в 5 місяців. Росте і розвивається в задовільних матеріально-побутових умовах, в розумовому та фізичному розвитку від своїх ровесників не відстає. Профілактичні щеплення проводилися згідно календаря щеплень. Здоров’я родичів задовільне. Зі слів матері, спадковий анамнез не обтяжений, алергічні прояви не спостерігалися. Вірусний гепатит, туберкульоз, венеричні захворювання мати заперечує у себе та у родичів. Дошкільні навчальні заклади дитина не відвідує, харчується дома, харчування чотириразове, регулярне.


Аnamnesis morbi.

Зі слів мами, захворювання розпочалося приблизно тиждень тому: з’явилися підвищена температура, нежить, закладання носа. За медичною допомогою не зверталися, лікувалися народними методами. Через три дні стан ніби почав покращуватися, але зявився сухий кашель, дитина погано спала вночі через закладеність носа. 26.02

10.20р. піднялася температура до 38,60С і мати викликала дільничого педіатра, який направив дитину на стацлікування в ТОДКЛ.
Загальний стан дитини на момент обстеження середньої важкості. Свідомість ясна. Положення в ліжку активне. Вираз обличчя звичайний. Конституція нормостенічна.

Ріст 106 см.

Вага 19,5 кг.

Температура 37.8оС.


Шкіра та видимі слизові бліді. Крововиливи, висипання, рубці, лущення шкіри

відсутні. Волосяний покрив та нігті без особливостей. Шкіра суха, еластичність збережена. Ендотеліальні проби від’ємні.

Підшкірно-жирова клітковина розвинена помірно, рівномірно розподіленна по всьому тілу, набряки відсутні.
Органи дихання. Виділення з носа гнійно–-серозного характеру. Виявлено катаральні явища в слизовій оболонці носової порожнини . Голос хворої незмінений.

Грудна клітка нормостенічна. Надключичні ямки виражені незначно. Лопатки щільно прилягають до грудної клітки.

Дихання ритмічне, з частотою 35 дихальних рухів за хвилину. Дихання грудного типу. Міжреберні м’язи, діафрагма та м’язи передньої черевної стінки беруть участь в здійсненні дихальних рухів. Обидві половини грудної клітки в однаковій мірі приймають участь в акті дихання. Міжреберні проміжки незмінені, шириною 0,8см.

Пальпація грудної клітки. Під час дихання права і ліва половини грудної клітки рухаються синхронно. Грудна клітка при пальпації неболюча. Резистентність грудної клітки незмінена. Над симетричними ділянками грудної клітки голосове тремтіння вислуховується з однаковою силою.

Перкусія. При порівняльній перкусії над легенями чути ясний легеневий звук, тільки в ділянці нижньої долі правої легені відмічається локальне притуплення.

Топографічна перкусія. Висота стояння верхівок легень становить: спереду – зліва 3 см, справа – 3.5 см; ззаду - зліва і справа знаходиться на рівні procеssus spinosus vertebrae prominentis (СVII).

Поля Керніга становлять справа – 6 см, зліва – 5 см.

Аускультація. Над легенями вислуховується жорстке везикулярне дихання, а над гортанню, трахеєю та крупними бронхами – бронхіальне дихання, внизу над проекцією правої легені вислуховуються вологі дрібноміхурцеві хрипи, які не змінюють своєї локалізації при кашлі. Інші побічні дихальні шуми не вислуховуються.

Бронхофонія: голос, що проводиться на поверхню грудної клітки, вислуховується дуже слабо та однаково з обох сторін у симетричних точках, за вийнятком ділянки під правою лопаткою – звук проводиться краще.
Органи травлення. Апетит знижений. Смак не спотворений. Їжу пережовує добре, ковтає вільно, без відчуття болю. Скарг на печію, блювоту, відрижку, болі та важкість в епігастрії не подає. Стілець оформлений, регулярний.
Сечовидільна система. Частота сечопуску 5-6 разів на добу (переважає денний діурез). Сечопуск неболючий, колір сечі солом’яно-жовтий, сеча прозора із звичайним запахом.
Антропологічні показники та індекси

маса тіла–19,5 кг, ріст – 106см, окружність голови–49,5см, окружність грудної клітки – 55см.

Заключення по фізичному розвитку: з допомогою центильних таблиць вдалось встановити, що по таких показниках як ріст та окружність голови дитина належить до абсолютно здорових, а за показниками маси тіла та окружність грудної клітки дитина належить до групи здорових дітей
ЗАК: ШОЕ - 12 мм/год., нейтрофільний лейкоцитоз з сувом лейкоцитарної формули вліво;
Рентгенографія органів грудної клітки від 26.02.02:

Підвищена прозорість легеневих полів, посилений прикореневий та легеневий малюнок. Дрібні вогнища з нечіткими контурами у нижніх відділах правої легені.


Лікування:

Режим - палатний.

Цефотаксим по 0,5 г 2 рази на добу протягом 7 днів

Кислота нікотинова 0,3мл 1% розчину домязево

Нафтізін 0,05% , по 2кр. В кожну ніздрю 3 р./день

Бромгексин 0,004г. 3р./день всередину

Мультітабс– по 1табл. Всередину 1р./день.

Парацетамол 50 мг 2 рази/день, всередину.Масаж грудної клітки 7.

УВЧ на грудну клітку 5.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка