Ситуаційні завдання до темиСторінка1/3
Дата конвертації10.09.2020
Розмір274 Kb.
#10470
ТипЗадача
  1   2   3
сит зад умови переб хвор лик укр doc 3
Педіатрія522, 01.Вступ до травматології та ортопедії. Регенерація кісткової тканини, вфів
Ситуаційні завдання до теми: 1. Основні закони гігієни і завдання гігієни. Особливості гігієнічних вимог до планування та експлуатації лікувально-профілактичних закладів.

2. Сучасні проблеми внутрішньо-лікарняної інфекції та комплекс гігієнічних заходів по їх профілактиці. Гігієна праці медичних працівників у лікувально-профілактичних закладах.Задача

В результаті обстеження умов перебування хворих у 4-х місцевих палатах відділення легеневої патології отримані наступні результати.

Загальна площа палат 30 м, висота палати 3,3 м. Вікна палат виходять на північний схід. СК = 1/6, КПО - 0,8 %. Для штучного освітлення використовуються лампи розжарювання потужністю 60 Вт


  1. Температурний режим по показниках кульового термометра
Температурний режим по показниках кульового термометра

Відстань від підлоги

Точки замірів температури, оС

біля зовнішньої стіни

в центрі палати

біля внутрішньої стіни

0,1 м.

16

17

19

0,8 м.

17

18

19

1,5 м.

17

19

20

2. Відносна вологість повітря 70 %

3. Швидкість руху повітря 0,45 м / с

4. Хворі свої тепловідчуття оцінюють в 1-2 бали

5. Різниця температури шкіри грудей і тилу стоп становить 5 0С

6. Вміст СО2 в повітрі палат 0, 1 %, окислюваність 4 мг / м3; кількість мікроорганізмів в зимовий період року - 4000 колоній в 1 м3 повітря

Завдання

1. Оцініть умови перебування хворих в палаті і визначте характер мікроклімату.

2. Які механізми фізичної терморегуляції в зазначеній ситуації підтримуватимуть гомеостаз?

3. Який тип інсоляційного режиму буде в цій палаті і як він відповідає характеру захворювання?

4. Оцініть стан повітряного середовища лікарняних приміщень. Визначте необхідну кратність повітрообміну в палаті.

5. Оцініть ефективність санації повітря УФ-променями в маніпуляційної площею 15 кв.м. і висотою 3,3 м при використанні бактерицидної лампи БУВ-30 в присутності людей.

6. С ризиками яких несприятливих результатів асоціюється експозиція УФ-променями при недотриманні умов експлуатації?

7. Оцініть природну і штучну освітленість палат, розрахуйте необхідну кількість ламп розжарювання.Рішення завдання

1. Параметри мікроклімату:

- перепад температури повітря по горизонталі перевищує на 1 ° С допустиму, що створює суб'єктивні відчуття дискомфорту в різних точках палати (біля внутрішньої і зовнішньої стіни);

- Відносна вологість повітря 70 % перевищує оптимальну (30-50 %);

- Швидкість руху повітря підвищена.

При оптимальній температурі повітря для палат 22 °С швидкість руху повітря повинна бути 0,25 м / сек. Фактична швидкість 0,45 м / сек суб'єктивно сприймається як протяг;

- Різниця в температурі проксимальних і дистальних ділянок тіла перевищує оптимальні значення 2-4 ° С, що характерно для дії дискомфортного охолоджуючого мікроклімату;

- Суб'єктивно хворі оцінюють умови перебування в 1-2 бали як «холодно» і «прохолодно» Загальний висновок: Мікроклімат в палаті дискомфортний, охолоджуючий.

2. У такому мікрокліматі найбільша напруга буде на фізичні механізми терморегуляції - випромінювання і конвекцію.

3. В палаті III тип інсоляційного режиму - мінімальний, який характеризується тривалістю інсоляції менше 3 годин, інсоляцією менше 30 % площі палат і кількістю тепла, що надходить, менш 500 ккал / м2 в день. Для палат відділення легеневої патології інсоляціонний режим повинен бути помірним.

4. Якість повітря палати відповідає критеріям чистого за показниками окислюваності, мікробного обсіменіння. Вміст діоксиду вуглецю 0,1 % перевищує рекомендовані для палат ЛПЗ 0,07-0,05 % (0,7-0,5 л / м3). Необхідна кратність повітрообміну для палати об'ємом 99 м3 визначається з рекомендованих критеріїв чистоти за вмістом діоксиду вуглецю

Vнеобх. = К * N 22,6 л *4 / P – P1 ,де

К –кількість СО2 , яку виділяє одна людина за одну годину (у спокої 21,6 л/год, уві сні – 16 л/год, при виконанні роботи різної важкості – 30-40 л\год);

N – кількість людей в приміщенні;

Р – гранично допустима концентрація СО2 в проміле (0,7 чи 1,0 %0 )

Р1 – концентрація СО2 в атмосферному повітрі в проміле 0,4 %0 ;

Vнеобх. = = 301м / 0,7 -0,4 .Необхідна кратність повітрообміну = 301м 3: 99м 3 = 3 (рази на годину).

5. У присутності людей в маніпуляційній питома потужність бактерицидних ламп не повинна перевищувати 1 Вт / м 3. Отже, для зазначених умов санації повітря потрібна загальна потужність бактерицидних опромінювачів 99 Вт.

Використання для санації 1 опромінювача БУВ-30 неефективне. Необхідна кількість бактерицидних ламп - 3.

6. Коротко хвилеве ультрафіолетове випромінювання бактерицидної дії (260- 280 нм) є фактором ризику ураження очей (кератит, кон'юнктивіт, катаракта). УФ-промені з довжиною хвилі 285-300 нм є фактором ризику розвитку меланоми шкіри.

7. Показники природної освітленості відповідають гігієнічним нормативам для палат ЛПЗ. Штучна освітленість палат і розжарювання повинна бути 50 лк. З розрахункової формули N * n * 2 E =, знаходимо необхідну кількість ламп розжарювання потужністю 60 S Вт 50 * 30 n = = 12 (ламп). Доцільно збільшити потужність ламп, наприклад, до 150 2 * 60 Вт, тоді для адекватного освітлення палати достатньо буде 5 ламп такої потужності.

Теми: 1. Основні закони гігієни і завдання гігієни. Особливості гігієнічних вимог до планування та експлуатації лікувально-профілактичних закладів.

2. Сучасні проблеми внутрішньо-лікарняної інфекції та комплекс гігієнічних заходів по їх профілактиці. Гігієна праці медичних працівників у лікувально-профілактичних закладах.Задача 1

Хворі тиреотоксикозом відділення ендокринології пред'являли скарги на дискомфортні умови перебування в палаті, включаючи відчуття духоти і підвищеної пітливості. 4-містні палати орієнтовані на південний захід, мають площу 30 м 2, висоту 3,3 м, стрічковий тип скління і панельне опалювання. СК = 1/4, КПО = 1 %. Температура повітря за свідченнями спиртового термометра у весняний період рівна 22 оС, відносна вологість 80 %, швидкість руху повітря 0,1 м/сек. Перепади температур по горизонталі і вертикалі складали 1,5-2 оС. Різниця температури шкіри лоба і тилу стоп у хворих знаходилася в межах 1 оС.

Для штучного освітлення використовуються люмінесцентні лампи СК- 300.

Завдання

1. Оцініть умови перебування хворих в палатах і визначте характер мікроклімату. Вкажіть можливі причини скарг хворих.

2. Які механізми фізичної терморегуляції в даній ситуації малоефективні?

3. Перерахуйте критерії чистоти повітря і обгрунтуйте необхідну кратність повітрообміну в палаті.

4. Охарактеризуйте тип режиму інсоляції і його відповідність нозологічній формі захворювання.

5. Оціните ефективність санації повітря в шлюзі при вході у відділення, де встановлена бактерицидна лампа БУВ-15. Площа шлюзу 8 м 2, висота 3.3 м.

6. Визначите достатність природної і штучної освітленості в палатах.

Теми: 1. Основні закони гігієни і завдання гігієни. Особливості гігієнічних вимог до планування та експлуатації лікувально-профілактичних закладів.

2. Сучасні проблеми внутрішньо-лікарняної інфекції та комплекс гігієнічних заходів по їх профілактиці. Гігієна праці медичних працівників у лікувально-профілактичних закладах.Задача 2.

Відділення пульмонології на 30 ліжок розташоване на 1 поверсі головного корпусу лікарні. Вікна 4-ліжкових палат орієнтовані на південний захід. Світловий коефіцієнт дорівнює 1/6, КПО 0,7 %. Для штучного освітлення використовуються люмінесцентні світильники Шод-2х80. Площа палат 22 кв. м., висота 3,3 м. В зимовий період на момент обстеження відділення температура повітря в палатах становила 16 oС, перепади температури становили: по вертикалі - 3,5 oС, по горизонталі - 3 oС. Відносна вологість в палатах 70 %, швидкість руху повітря 0,45 м / сек. Хворі оцінювали свої тепло відчуття в 1,5-2 бала. Різниця шкірної температури грудини і тилу стопи у хворих досягала 5-6 oС. Зазначалося слабке потовиділення. В палаті визначена концентрація СО2 - 0,7-1 л / м3, окислюваність -5 мг / м3, аміак - 0,035 мг / м3, кількість мікроорганізмів - 4500 колоній / м3.Завдання:

1. Визначте характер мікроклімату палат.

2. Оцініть умови перебування хворих у палатах з точки зору ризику виникнення ускладнень та розповсюдження внутрішньолікарняних інфекцій.

3. Які механізми фізичної терморегуляції беруть участь у формуванні дискомфортних суб'єктивних відчуттів у хворих?

4. Оцініть чистоту повітря в палаті і розрахуйте необхідну кратність повітрообміну.

5. Охарактеризуйте тип інсоляційного режиму в палаті і визначте його відповідність нозології захворювань.

6. Вкажіть переваги люмінесцентних ламп перед лампами розжарювання. Оцініть достатність штучного освітлення.

7. Оцініть показники природного освітлення.

8. Розрахуйте кількість бактерицидних ламп БУВ-60 в маніпуляційній площею 18 кв. м, висотою стелі 3,3 м.

Теми: 1. Основні закони гігієни і завдання гігієни. Особливості гігієнічних вимог до планування та експлуатації лікувально-профілактичних закладів. 2. Сучасні проблеми внутрішньо-лікарняної інфекції та комплекс гігієнічних заходів по їх профілактиці. Гігієна праці медичних працівників у лікувально-профілактичних закладах.

Задача 3

У відділенні пульмонології є сім 4-ліжкових палат, кожна площею 28 кв.м. і висотою 3 м. Вікна палат орієнтовані на схід. Світловий коефіцієнт палат 1/7, КПО – 1 %. Штучне освітлення здійснюється лампами розжарювання. В палаті визначена концентрація СО2 -1,1 л / м3, аміаку - 0,04 мг / м3, кількість мікроорганізмів - 7000 колоній / м3. Хворі пред'являють скарги на відчуття задухи й підвищену пітливість. Свої тепло відчуття хворі оцінюють в 4-5 балів. Температурний режим за показаннями кульового термометра представлений в таблиціТемпературний режим по показниках кульового термометра

Відстань від підлоги

Точки замірів температури, оС

біля зовнішньої стіни

в центрі палати

біля внутрішньої стіни

0,1 м

22

23

25

0,8 м

23

23

25

1,5 м

23

23

25

Швидкість руху повітря 0,05 м / сек. Відносна вологість 70 %. Штучна вентиляція на момент обстеження не працює.

Завдання:

1. Визначте тип мікроклімату палат.

2. Дайте визначення теплового комфорту. Оцініть тепловий стан хворих в палатах. Охарактеризуйте ефективність механізмів фізичної терморегуляції у хворих.

3. Охарактеризуйте тип інсоляційного режиму і його відповідність характеру захворювань.

4. Визначте необхідну кратність повітрообміну при кількості хворих в палатах - 5 чоловік. 5. Розрахуйте необхідну кількість бактерицидних ламп в шлюзі при вході у відділення. Площа шлюзу 6 кв.м, висота - 3 м.

6. Оцініть показники природної освітленості палат.

7. Розрахуйте необхідну кількість ламп розжарювання потужністю 150 Вт, коефіцієнті = 2.

Теми: 1. Основні закони гігієни і завдання гігієни. Особливості гігієнічних вимог до планування та експлуатації лікувально-профілактичних закладів.

2. Сучасні проблеми внутрішньо-лікарняної інфекції та комплекс гігієнічних заходів по їх профілактиці. Гігієна праці медичних працівників у лікувально-профілактичних закладах.Задача 4

Хворі терапевтичного відділення пред'являли скарги на дискомфортні умови перебування в палатах: відчуття задухи й підвищеної пітливості. Вікна палат орієнтовані на південний схід. Площа 4-місних палат дорівнює 30 кв.м, висота 3,3 м. Температура повітря по показання спиртового термометра 23 oС, відносна вологість 80 %, перепад температури по вертикалі і горизонталі становить 1,5-2 oС, швидкість руху повітря 0,05 м / сек. Свої тепловідчуття хворі оцінювали на 4,5-5 балів. Аналіз повітря палат показав вміст СО2, рівний 0,1 %, окислюваність - 4 мг / м3, аміаку - 0,03 мг / м3. Кількість мікроорганізмів склало 2500 колоній на 1 м3 (зимовий період). Світловий коефіцієнт в палатах 1/5, КПО = 0,8 %. Для штучного освітлення використовується 2 люмінесцентних світильника Шод-2х40. Для санації повітря УФ-променями в процедурній терапевтичного відділення встановлено 2 бактерицидні лампи БУВ-30. Площа приміщення 17 кв.м, висота 3,3 м.Завдання:

1. Які показники внутрішнього середовища лікарняних палат можуть сприяти появі скарг?

2. Вкажіть механізми фізичної терморегуляції для підтримки гомеоста завданої ситуації.

3. Охарактеризуйте тип інсоляційного режиму.

4. Оцініть показники чистоти повітря і розрахуйте необхідну кратність повітрообміну в палатах.

5. Оцініть ефективність санації повітря УФ-променями в процедурній.

6. Оцініть показники природної і штучної освітленості в палатах
Теми: 1. Основні закони гігієни і завдання гігієни. Особливості гігієнічних вимог до планування та експлуатації лікувально-профілактичних закладів. 2. Сучасні проблеми внутрішньо-лікарняної інфекції та комплекс гігієнічних заходів по їх профілактиці. Гігієна праці медичних працівників у лікувально-профілактичних закладах.

Задача 5

В результаті обстеження умов перебування хворих у палатах відділення ендокринології (гіперфункція щитовидної залози) отримані наступні результати:

Площа 4-ліжкових палат 30 кв.м., висота - 3,3 м. Вікна палат орієнтовані на південний захід

Температурний режим по показниках кульового термометра

Відстань від підлоги

Точки замірів температури, оС

біля зовнішньої стіни

в центрі палати

біля внутрішньої стіни

0,1 м

19

19

20

0,8 м

19

20

21

1,5 м

21

21

22

Відносна вологість повітря 70 % Швидкість руху повітря 0,1 м / с. Хворі свої тепло відчуття оцінюють 4-5 бала. Різниця температури шкіри грудей і тилу стоп становить 1-2 оС. В палаті знаходиться 5 осіб. У палаті панельне (променисте) опалення. Світловий коефіцієнт 1 / 6, КПО = 0,9 % .Штучне освітлення представлено лампами розжарювання потужністю 60 вт в кількості 10 шт. Концентрація СО2 - 0,15 %, окислюваність 4 мг / м3, кількість мікроорганізмів - 7000 колоній в 1 м3 повітря. В маніпуляційній встановлений бактерицидний опромінювач ПРК-200, який включають 2-3 рази на день на 10-15 хвилин.

Завдання

1. Оцініть умови перебування хворих в палаті і характер мікроклімату.

2. Які механізми терморегуляції можуть ефективно підтримувати гомеостаз в зазначених умовах?

3. Який тип інсоляційного режиму в палаті, як він діє на суб'єктивний стан і неспецифічне лікування зазначеної патології?

4. Охарактеризуйте чистоту повітря в палаті і визначте необхідну кратність повітрообміну в палаті.

5. Оцініть ефективність санації повітря в маніпуляційній площею 25 кв. м, висотою 3, 3 м. 6. Оцініть природне і штучне освітлення палат.Теми: 1. Основні закони гігієни і завдання гігієни. Особливості гігієнічних вимог до планування та експлуатації лікувально-профілактичних закладів.

2. Сучасні проблеми внутрішньо-лікарняної інфекції та комплекс гігієнічних заходів по їх профілактиці. Гігієна праці медичних працівників у лікувально-профілактичних закладах.Задача 6

Хірургічне відділення на 30 ліжок розташоване на 5 поверсі багатопрофільної лікарні. У зв'язку з високим відсотком нагноєння чистих ран було проведено обстеження міської лікарні. В результаті обстеження встановлено наступне. В 5 шести-ліжкових палатах розміщено 42 хворих. Площа палат 42 кв.м., висота 3 м.

Вікна палат орієнтовані на південний схід. Палати мають стрічковий тип скління, обладнані панельним опаленням.

Світловий коефіцієнт в палатах 1/6, КПО = 1 %. Джерела штучного освітлення люмінесцентні світильники Шод-2х80. Палати обладнані припливно-витяжною вентиляцією з кратністю повітрообміну ± 3.Температура повітря в палатах за показаннями спиртового термометра дорівнює 23 oС, перепади температури по горизонталі і вертикалі становлять 1-2 oС. Відносна вологість повітря 80 %, швидкість руху повітря - 0,08 м / сек.

Вміст мікроорганізмів - 8500 колоній на 1 м3. Хворі у весняний період пред'являють скарги на дискомфортні умови перебування в палаті. Скарги зводяться до відчуття задухи, підвищеної пітливості. Свої тепло відчуття хворі оцінюють в 4 бали.

Завдання

1. Які показники умов перебування можуть бути причиною виникнення скарг хворих?

2. Які особливості теплової дії випробовують хворі цієї палати?

3. Які механізми терморегуляції в зазначеній ситуації виявляються мало ефективними?

4. Охарактеризуйте тип інсоляційного режиму в палатах.

5. Визначте ефективність роботи припливно-витяжної вентиляції, якщо в палатах розміщено по 7 чоловік.

6. Оцініть достатність природного та штучного освітлення.

7. Оцініть ефективність санації повітря в перев'язочній відділення, що має площу 22 кв.м і висоту 3,3 м., в якій при вході встановлена бактерицидна лампа БУВ-15, яку включають в кінці робочого дня на 2:години.


Теми: 1. Основні закони гігієни і завдання гігієни. Особливості гігієнічних вимог до планування та експлуатації лікувально-профілактичних закладів.

2. Сучасні проблеми внутрішньо-лікарняної інфекції та комплекс гігієнічних заходів по їх профілактиці. Гігієна праці медичних працівників у лікувально-профілактичних закладах.Задача 7

Хворі терапевтичного відділення після поточного ремонту приміщень стали пред'являти скарги на головний біль, подразнення слизових оболонок очей і верхніх дихальних шляхів, шкірний свербіж.

В результаті обстеження умов перебування хворих у 4-х містних палатах відділення легеневої патології отримані наступні результати. Загальна площа палат 28 м2, висота палати 3,3 м. Вікна палат виходять на південь. Світловий коефіцієнт 1/6, КПО = 0,9 %. Штучне освітлення здійснюється лампами розжарювання. В результаті обстеження умов перебування хворих у палатах відділення ендокринології (гіперфункція щитовидної залози) отримані наступні результати: Площа 4-ліжкових палат 30 кв.м., висота - 3,3 м. Вікна палат орієнтовані на південний захід


Температурний режим по показниках кульового термометра

Відстань від підлоги

Точки замірів температури, оС

біля зовнішньої стіни

в центрі палати

біля внутрішньої стіни

0,1 м

16

17

19

0,8 м

17

18

19

1,5 м

18

19

20

Відносна вологість повітря 55-60 %, швидкість руху повітря 0,3 м / с. Хворі свої тепло відчуття оцінюють в 1-2 бали. Різниця температури шкіри грудей і тилу стоп становить 5 оС. В повітрі палат виявлені концентрації СО2 0,7 л / м3, окислюваність повітря 8 мг / м3, аміак - 0,035 мг / м3, формальдегіду - 0,02 мг / м3, фенолу - 0,04мг / м3 в повітрі виявлено 4300 колоній мікроорганізмів в 1 м3 (зимовий період часу)

Завдання

1. Оцініть умови перебування хворих в палаті і визначте характер мікроклімату

2. Які механізми фізичної терморегуляції в зазначеній ситуації будуть сприяти появі скарг на дискомфорт ?

3. Який тип інсоляційного режиму буде в цій палаті і як він відповідає характеру захворювання?

4. Визначте необхідну кратність повітрообміну в палаті .

5. Оцініть ефективність санації повітря УФ-променями в процедурній відділення площею 16 кв.м. і висотою 3,3 м., де встановлена бактерицидна лампа БУВ-60, що працює в перерві і після робочого дня протягом 15 хв.

6. Дайте оцінку природного освітлення і визначте необхідну потужність ламп розжарювання, якщо в палаті передбачені 4 світильника.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3
База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка