Ситуаційні задачіСкачати 469.09 Kb.
Сторінка1/7
Дата конвертації15.12.2016
Розмір469.09 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7

Назва наукового напрямку (модуля):

Семестр:

10

КРОК-2

Опис:

Ситуаційні задачі

Перелік питань:

1.

?1. 25-річна жінка півроку тому перенесла аборт. скаржиться на зникнення апетиту, слабкість, артралгії, через два тижні з'явився темний колір сечі,та жовтяниця, на тлі якої загальний стан продовжує погіршуватись. Заподозрений вірусний гепатит. Який з маркерів вірусного гепатиту ймовірніше буде позитивним у хворої?


A. *

Anti-HBc IgM.


B.

Anti-HEV IgM.


C.

Anti-CMV IgM.


D.

Anti-HBs


E.

Anti-HAV IgM


2.

2. Жінка 35 років доставлена зі скаргами на сильний розлитий біль по всьому животу, нудоту, блювання. Погіршення стану настало за 2 дні до госпіталізації, коли на шкірі кінцівок виник дрібнокрапчаста геморагічна висипка, виникли переймоподібні болі в животі, кров’янисті виділення з прямої кишки. За 2 тижні до цього перенесла гостру вірусну інфекцію. Об’єктивно: АТ 90/60 мм рт. ст., ЧСС ? 95/хв, живіт при пальпації напружений, є симптоми подразнення очеревини. При дослідженні крові спостерігаються нейтрофільний лейкоцитоз та еозинофілія, зменшення кількості еритроцитів та гемоглобіну. Який діагноз можна встановити у хворої?


A. *

Геморагічний васкуліт


B.

Гемофілія


C.

Тромбоцитопенічна пурпура


D.

Хвороба Крона


E.

Гемороїдальна кровотеча


3.

3. В стаціонар поступила жінка 38 років зі скаргами на болі в дрібних суглобах,субфебрілітет..Хворіє протягом 4 років.Спочатку відмічались лише повторні атаки поліартриту дрібних суглобів кисті. Під час огляду:деформація проксимальних міжфалангових суглобів,розширення серця в обидва боки, систолічний шум на верхівці,АТ-150/100 мм рт.ст. При рентгенографії ОГК-плевродіафрагмальні спайки,збільшення лівого шлуночка . Аналіз крові:Нв-98 г/л,ер-3,4x10^12 /л,лейк-4,0x10^9/л,ШЗЕ-50 мм/год.Аналіз сечі:біл-1,3 г/л,ер-8-9 в п/зору,Гіалінові циліндри 3-4 в п/зору. Найбільш ймовірний діагноз?


A. *

Системний червоний вовчак


B.

Ревматоїдний поліартрит


C.

Системна склеродермія


D.

Хронічний гломерулонефріт


E.

Ревматизм


4.

4. Хворій 19 років, що страждає на системний червоний вовчак з гострим перебігом, ураженням нирок, міокарду, плеври, суглобів, планується призначити патогенетичне лікування. В аналізі крові еритроцитів - 3,8 х 1012 /л, Нв- 120 г/л, лейкоц.-2,9 х 109/л, тромбоц.– 150 х 109/л, сечовина 6,9 ммоль/л. Оберіть правильний варіант лікування.


A. *

Преднізолон 60 мг/добу.


B.

Циклофосфан 200 мг в/в через день


C.

Тимолін 10 мг в/м щоденно.


D.

Лаферон 5 млн од.в/м 2 рази на тиждень.


E.

Левамізол 150 мг/добу по схемі.


5.

5. У хворого на хронічний лімфолейкоз збільшилася загальна слабкість, з’явилась жовтяниця. В ан. крові: Ер-2,1х1012/л; Нв - 55г/л; К.П.- 1,1; ретикулоц. 51‰. Білірубін загальн.- 80,3 ммоль/л, некон”югований- 65,3ммоль/л. У сечі підвищений рівень уробіліну. Прямий тест Кумбса позитивний. Який ведучий патогенетичний фактор спричинив зниження гемоглобіну?

A. *

Аутоімунний гемоліз


B.

Аплазія кровотворення


C.

Розвиток мієлофіброзу


D.

Дефіцит фолієвої кислоти


E.

Дефіцит В12


6.

6. У хворої К. 4 доби тому з’явився висип на шкірі, що супроводжується свербінням. Турбує здуття живота, тупий біль у правому підребер’ї, закреп. За день до цього з’їла копчене м'ясо. Раніш схожі реакції з’являлися після вживання значної кількості томатів, полуниці, шоколаду. Об’єктивно: на шкірі обличчя, тулуба, кінцівок уртикарний висип. Рівень загального IgE в нормі. Який найбільш вирогідний діагноз?


A. *

Псевдоалергія.


B.

Ідиосинкразія.


C.

Харчова алергія.


D.

Атопічний дерматит.


E.

Хронічна кропів’янка.


7.

7. Хворий 26 років звернувся із скаргами на нежить водянистого характеру, багаторазове чхання, периодичне закладання носа, свербіж очей, головний біль. Загострення щорічні з кінця липня до початку жовтня, на протязі 5 років. Стан погіршується при виїзді за межі міста. Об’єктивно: набряк очей, сльозотеча, слизова оболонка очей гіперемована. При обстеженні внутрішніх органів патології не виявлено. Ваш попередній діагноз:


A. *

Поліноз.


B.

Риновірусна інфекція.


C.

Аденовірусна інфекція.


D.

Гипертрофічний риніт.


E.

Вазомоторний риніт.


8.

Хвора 37 років, продавець, скаржиться на свербіння шкіри кистей, обличчя та шиї, яке з’являється при контакті з холодною водою, а взимку- при виході на вулицю. При об’єктивному обстеженні на відкритих ділянках шкіри дрібно-папульозний висип, екскоріації. Вкажіть попередній діагноз?


A. *

Холодова кропив’янка.


B.

Скабієс.


C.

Атопічний дерматит.


D.

Пигментна кропив’янка.


E.

Контактний дерматит.


9.

9. Жінка 40 років госпіталізована зі скаргами на приступи ядухи, кашель з харкотінням. Хворіє 4 роки. Вперше приступ ядухи з’явився у хворої при перебуванні у селі. Надалі приступи турбували при прибиранні помешкання. Через 3 дні перебування у стаціонарі стан значно покращився. Назвіть найбільш вірогідний етіологічний фактор?


A. *

Побутові алергени.


B.

Пилок рослин.


C.

Інфекційний.


D.

Хімічні речовини.


E.

Психогенний.


10.

10. Хвора К. звернулась зі скаргами на свистяче утруднене дихання, ядушний кашель. Відмічає появу приступів ядухи вночі 3-4 рази на місяць та вдень 2-3 рази на тиждень. Об’єктивно: везикулярне дихання з подовженим видихом, розсіяні сухі, свистячі хрипи. При обстеженні: ОФВ1 60\% від норми, добові коливання ПШВ 28\%. Що потрібно призначити для купування приступу на цій стадії бронхіальної астми?


A. *

Сальбутамол.


B.

Фліксотид.

C.

Теопек.


D.

Серевент.


E.

Тавегіл.


11.

11. В ревматологічне відділення поступила хвора 20 років з явищами поліартриту. На шкірі обличчя - почервоніння у вигляді “метелика”. В аналізі сечі – білок 4,8 г/л. Лікар запідозрив наявність у хворої - системного червоного вівчака. Який додатковий метод дослідження є найбільш інформативним для верифікації діагнозу ?


A. *

Аналіз крові на антинуклеарні антитіла


B.

Загальний аналіз крові


C.

Імунологічне дослідження крові


D.

Аналіз крові на Le-клітини


E.

Аналіз крові на ревматоїдний фактор


12.

12. Хвору 54 років турбує біль у животі після прийому їжі, вночі, який зменшується після дефекації, проноси, які з(являються після вживання цільного молока. Об-но: живіт м'який, здутий, чутливий при пальпації в зоні Поргеса. Печінка, селезінка не збільшені. При колоноскопії - гіперемія слизової оболонки товстої кишки. Який діагноз є найбільш імовірним?


A. *

Лактазна недостатність


B.

Неспецифічний виразковий коліт.


C.

Хронічний гастрит.


D.

Функціональна діарея.


E.

Целіакія.


13.

13. Хворий 54 років скаржиться на біль в колінних і променевозап’ястних суглобах. Хворіє 6 років. Об-но: потовщення та болючість міжфалангових суглобів, при згинанні хрускіт і болючість в колінних суглобах. В крові: лейкоцити – 8,2 х10х9, ШОЕ – 14 мм/год. На рентгенограмі колінних суглобів – звуження суглобової щілини, узури, остеопороз. Який найбільш імовірний діагноз?


A. *

Ревматоїдний артрит


B.

Подагрична артропатія


C.

Деформуючий остеоартроз


D.

Реактивний артрит


E.

Ревматичний поліартрит


14.

Хвора 20 років скаржиться на задишку, лихоманку впродовж двох тижнів, біль в грудній клітці зліва, скутість у суглобах кистей, еритему на обох щоках. Об-но: пульс 94 /хв, систолічний шум на верхівці, шум тертя плеври зліва. Суглоби кистей припухлі. Кров: лейкоцити - 3,7х109/л, ШЗЕ - 60мм/год, у сечі білок - 0,4 г/л. Який діагноз є найбільш ймовірним?


A. *

Системний червоний вівчак.


B.

Ревматична лихоманка


C.

Склеродермія


D.

Синдром Рейтера.


E.

Ревматоїдний артрит


15.

15. Хвора 38 р., скарги на ранкову скутість у суглобах кистей, відчуття стягнутості шкіри обличчя, утруднення при ковтанні їжі. Об-но: амімія обличчя, звуження ротової порожнини по типу ”кисета”, кінчики пальців рук бліді, холодні на дотик. Тони серця аритмічні, ослаблені, систолічний шум на верхівці. Кров: ер - 3,2х10 12/л, лейк.- 6,7 х10 9/л, ШЗЕ-35 мм./год. Який діагноз є найбільш ймовірним?


A. *

Склеродермія.


B.

Ревматоїдний артрит.


C.

Синдром Шегрена.


D.

Системний червоний вівчак


E.

Ревматизм

16.

16. Хвора П., 20 р. Звернулась до лікаря зі скаргами на: лихоманку, біль в ділянці серця, виражену загальну слабкість, втомлюваність, біль в суглобах, появу висипки на шкірі, біль і відчуття важкості в правому підребер’ї. Скарги з’явились після повернення з відпочинку. Об’єктивно: шкіра незначно жовтушна, геморагічна екзантема, “метелик” на обличчі. Імунологічний аналіз крові: зниження кількості Т-супресорів, вовчакові клітини, високі титри антинуклеарних антитіл, антитіла до гладкої мускулатури. Поставте діагноз.


A. *

Аутоімунний гепатит, тип 1


B.

Системний червоний вівчак


C.

Ревматизм


D.

Аутоімунний гепатит, тип 2


E.

Ревматоїдний артрит


17.

17. Жінка 25 років, яка хворіє на цукровий діабет з 9-річного віку, поступила у нефрологічне відділення із значними набряками на ногах, обличчі, руках. АТ – 200/110 мм.рт.ст.; Нв – 90 г/л, креатинін крові – 850 мкмоль/л, білок сечі – 1,0 г/л, л –10-15 в полі зору. Клубочкова фільтрація 10 мл/хв. Яка тактика лікаря?


A. *

Перевід у відділення гемодіалізу


B.

Активна консервативна терапія діабетичної нефропатії


C.

Дієтотерапія


D.

Перевід у ендокринологічний диспансер


E.

Трансплантація нирки


18.

У хворого К., 37 р., раптово вночі після святкування дня народження з’явились сильні болі в плюснефаланговому суглобі великого пальця ступні. Суглоб синьовато – багровий, збільшений в об’ємі. Температура тіла – 38,8С, в крові – 9,6*10 9/л лейкоцитів, нейтрофілів – 74\%, ШЗЕ – 30 мм за год. Сечова кислота 0,490 ммоль/л. Який попередній діагноз?


A. *

Подагричний артрит.


B.

Гнійний артрит.


C.

Ревматоїдний артрит.


D.

Деформуючий артроз.


E.

Псоріатичний артрит.


19.

Хвора С., 48 р., скаржиться на болі в дрібних суглобах кистей, особливо інтенсивні в другу половину ночі та ранком, які на протязі дня і особливо під вечір зменшуються. Турбує скутість ранком, яка продовжується 2 години. Об’єктивно знайдене симетричне враження суглобів кистей, їх деформація, підвивихи, атрофія міжкісткових м’язів та хруст при активних і пасивних рухах. Хворіє 5 років. Який попередній діагноз?


A. *

Ревматоїдний артрит.


B.

Ревматичний артрит.


C.

Подагра.


D.

Деформуючий артроз.


E.

Псоріатичний артрит.


20.

20. У хворої К., 17 р., на 18 день після перенесеної ангіни з’явились сильні мігруючі болі в симетричних великих суглобах. На шкірі проксимальних відділів кінцівок – кільцеподібна висипка блідорожевого кольору. Т. тіла 38,3С. Пульс 100/1хв., задовільних властивостей. Ніжний систолічний шум на верхівці серця. Лейкоцити – 10,2 * 109 /л, ШЗЕ – 22 мм за год., С – реактивний білок +++. На ЕКГ P – Q - 23 сек. Який найбільш вірогідний діагноз?

Каталог: data -> kafedra -> test6 -> укр -> медичний%20факультет -> 5%20курс -> клін.імунологія%20та%20алергологія
5%20курс -> Захворювання жіночих статевих органів. Планування сім'ї
5%20курс -> Як діагностувати зниклий корінь в щелепи під час видалення ?
5%20курс -> Чоловік 42 років, госпіталізований зі скаргами на інтенсивний біль за грудиною, що не купірувався нітрогліцерином. Об'єктивно: температура тіла 37,0 °С, чд 16/хв., Чсс -100/хв., At 110/70 мм рт ст
5%20курс -> Ситуаційні задачі-Онкологія
клін.імунологія%20та%20алергологія -> Основи клінічної імунології та алергології


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка