Ситуаційні задачіСкачати 19.38 Kb.
Дата конвертації24.06.2021
Розмір19.38 Kb.

Ситуаційні задачі Тема 13

1. Біля години тому стався опік. Запалав облитий бензином одяг. Хворий збуджений, поривається встати, сміх змінюється плачем, не в міру балакучий, намагається розповісти про випадок, запевняє присутніх, що все буде нормально з ним, що відчуває себе непогано. Пульс 105 уд. в хвилину. АТ 145/95 мм. рт. ст. Як ви будете визначати площу опіку? В якій стадії опікової хвороби знаходиться хворий?


2. Опік біля 45% поверхні тіла. Хворий загальмований, в контакт вступає насилу, в свідомості, слабо стогне, обличчя бліде, риси обличчя загострені. Пульс частий, АТ 85/40 мм. рт. ст. Пов'язки промокли серозним виділенням. Тільки доставлений в опікове відділення, через 6 годин після опіку. Яка стадія опікової хвороби розвинулася у хворого?
3. Потерпілий Д., 46 років отримав опік полум’ям кистей рук, лівого передпліччя, передньої поверхні тулуба, правого стегна. Для визначення площі опікової поверхні лікар використав стандартний силует фігури людини, розбитий на квадрати, які заштрихував кольоровими олівцями у відповідності від локалізації і ступені опіку.

Який метод визначення площі опікової поверхні використав лікар?


4. Потерпілий З., 34 років, знаходиться на лікуванні в опіковому відділені після опіку полум’ям. На передній поверхні тулуба опіки I-II-III ст., на кистях і передпліччях обох рук II-III ст. Виконана первинна хірургічна обробка опікової поверхні. Опіки тулуба хірург вирішив лікувати відкритим, а кисті і передпліччя закритими методами. На 3 добу у хворого підвищилася температура тіла. Скаржиться на головний біль, нудоту, втрату апетиту. При огляді: риси обличчя загострені, шкіряні покриви сірі, губи синюшні. У показаннях крові - зниження гемоглобіну, наростає лейкоцитоз і ШОЕ, спостерігається зсув лейкоцитарної формули ліворуч. Прогресує гіпопротеїнемія, збільшився вміст залишкового азоту, спостерігається гіперглікемія і ацидоз. У сечі з'явився білок і формені елементи крові.

Яка стадія опікової хвороби у хворого?


5. Жінка кип’ятила білизну. У воду добавила пральний порошок і підбілювач. При зняті каструлі з плити постраждала перевернула її на себе і отримала опік. Передня поверхня тулуба, передпліччя і кисті гіперемовані, поверхня опіку біла з поганою больовою чутливістю. Визначте ступінь і площу опіку, як ви сформуєте діагноз?
6. В приймальне відділення доставлений постраждалий з опіками правої верхньої кінцівки, передньої поверхні тулуба, лиця. Опіки ІІ, ІІІ А, ІІІ Б ступеня. Загальна площа ураження 23%. Загальний стан важкий, хворий загальмований, свідомість збережена. Зовнішні покрови (крім опікової поверхні) бліді, сухі, холодні. Непокоять озноб, спрага, нудота. Дихання 24 за 1 хв., тахікардія – 120 уд. за 1 хв., гіпотензія. Гемоглобін – 160 г/л. відзначається гематурія, альбумінурія. Ваш діагноз?
7. Постраждалий Н., 30 років, отримав опік паром та окропом під час вибуху котла. Через 30 хвилин був доставлений до хірургічного стаціонару. У хворого опік обличчя, верхніх кінцівок, та передньої поверхні грудної клітини. В цих місцях шкіра червоного кольору, вкрита пухирями різного розміру. Хворий неспокійний, стогне, хоче піднятись з ліжка. Спостерігається тахіпноє, тахікардія (пульс 100 уд/хв), АТ 150/90 мм.рт.ст. сформулюйте послідуючу тактику лікування.

8. Постраждалий В., 25 років, під час заправки акумулятора облив праву нижню кінцівку сірчаною кислотою. Шкіра передньої поверхні правого стегна та гомілки почервоніла. Що у постраждалого? Яку необхідно надати першу допомогу?


9. При проведені первинного туалету опікової поверхні лікар виявив на передній поверхні передпліччя великі і напружені пухирі, що мають серозно-геморагічний вміст. Деякі з низ розкрились самостійно, на їх дні визначається багрово-синюшна поверхня. Яка ступінь опікового ураження можлива у даного пацієнта? Що робити з пухирями? Як закінчити туалет опікової поверхні?
10. В стаціонар доставлений постраждалий з опіками полум’ям. Обидві верхні кінцівки циркулярно гіперемовані, вкриті пухирями. Передня поверхня тулуба має “мармуровий вид”, опікова поверхня безболісна. На правому стегні по всій поверхні (циркулярно) визначається чорного кольору епідерміс, через який просвічуються вени, що тромбовані. Як Ви сформулюєте діагноз? Визначивши ступінь і площу ураження, як Ви запишете формулу опіку?
11. В приймальний відділення лікарні з місця пожежі доставлений постраждалий. Свідомість пригнічена. Лице і кисті закопчені, ніс і губи опалені. Дихання поверхневе, періодично відзначається кашель, відхаркування мокротиння з чорно-сірими включеннями. Ваш діагноз і дії?
12. В палату інтенсивної терапії і реанімації доставлений постраждалий в стані опікового шоку. Загальна площа ураження складає 50% від поверхні тіла. Маса тіла – 80 кг. Які об’єми колоідних і кристалоідних розчинів для внутрішньовенної інфузійної протишокової терапії Ви призначите постраждалому на першу добу. З якою швидкістю будите вводити розчини?
13. В поліклініку звернувся хворий зі скаргами на опікове ураження на тилу стопи, що тривалий час не гоїться. При опитуванні встановлено, що два місяці потому він вилив на ногу гарячий жир. Лікувався народними засобами самостійно. Візуально на тилу правої стопи визначається вкрита грануляційною тканиною поверхня із залишками щільного некротичного струпу чорного кольору і помірними гнійними виділеннями. Яка ступінь опіку? Ваша лікувальна тактика?

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка