Ситуаційні задачі (гінекологія)Сторінка1/10
Дата конвертації11.05.2016
Розмір0.69 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10

Назва наукового напрямку (модуля):

Семестр:

10

Ситуаційні задачі (гінекологія)

Опис:

5 курс 10 семестр

Перелік питань:

1.

Пацієнтка Л. вважала себе вагітною 6 тижнів. Відмічає затримку менструації на 1, 5 міс., 2 год. тому появився мажучі кров’янисті виділення із піхви, біль внизу живота, який має переймоподібний характер. Загальний стан задовільний, пульс 104 уд/хв., АТ 108/78 мм рт. ст. Живіт при пальпації болючий, справа внизу позитивний симптом Щоткіна. Після гінекологічного обстеження, лікар запідозрив трубний викидень. Який із вказаних методів може підтвердити цей діагноз?


A.

Якісна реакція на ХГ


B.

Пункція заднього склепіння


C.

Лапароскопія


D. *

І пункція заднього склепіння і лапароскопія


E.

Правильно все


2.

Сімейний лікар оглядає пацієнтку К. із скаргами на затримку менструації, нудоту. Вважає себе вагітною 6 тижнів. В анамнезі 2 артифіціальних аборти, один з яких ускладнився ендометритом, лікувалась у стаціонарі. Після загального та гінекологічного обстеження, лікар запідозрив прогресуючу позаматкову вагітність. Що з наступного буде правильним?


A.

Направити на УЗД


B.

Визначити ХГ


C.

Повторний огляд через 10 днів


D. *

Негайна госпіталізація


E.

Можна вибрати будь-яку дію залежно від згоди жінки


3.

Жінка М. 22 років при поступленні в стаціонар скаржиться на затримку менструації на 2 тижні, нудоту, переймоподібний біль внизу живота, мажучі кров’янисті виділення із піхви, що появились 2 год тому. Загальний стан задовільний, пульс 100 уд/хв., АТ 105/75мм рт. ст. Живіт при пальпації болючий, справа внизу позитивний симптом Щоткіна. Після проведеного гінекологічного обстеження лікар запідозрив трубний викидень. Які з наведених даних вагінального дослідження характерні для цієї патології?


A.

Матка менша від очікуваного терміну


B.

Болючий, з нечіткими контурами утвір у ділянці придатків на боці ураження


C.

Болючість при зміщенні шийки матки


D. *

Болючий, з нечіткими контурами утвір у ділянці придатків на боці ураження та болючість при зміщенні шийки матки


E.

Правильної відповіді немає


4.

Хвора К., 25років при поступленні в гінекологічний стаціонар скаржиться на раптовий біль внизу живота, головокружіння. Із анамнезу: заміжня 3 роки, не вагітніла, хоч вагітності не запобігала. Менструації з 12 років, встановились через півроку, проходять весь час із затримками на 1- 1, 5 міс. Остання менструація 2 тижні тому. Живіт болючий при пальпації, справа позитивний симптом Щоткіна. Лікар запідозрив апоплексію яєчника. Які ще дані необхідні, щоб запідозрити цю патологію?


A. *

Симптоми внутрішньої кровотечі


B.

Кількість лейкоцитів


C.

Рівень ХГ


D.

Кількість пологів в анамнезі


E.

Цих симптомів достатньо

5.

При поступленні в стаціонар пацієнтка О. 21 року скаржиться на біль внизу живота, що виник раптово, головокружіння. Із анамнезу: заміжня 2 роки, не вагітніла, хоч вагітності не запобігала. Менструації з 11років, встановились через півроку, після початку статевого життя проходять весь час із затримками на 1- 1, 5 міс. Остання менструація 2 тижні тому. АТ 110/70 мм рт ст. Пульс 96/хв.. Живіт болючий при пальпації, справа позитивний симптом Щоткіна. При бімануальному дослідженні: матка не побільшена, рухома, не болюча, ліворуч додатки не побільшені, праворуч чітко не пальпуються із-за болючості. Заднє склепіння болюче. Який найбільш ймовірний попередній діагноз


A.

Прогресуюча позаматкова вагітність


B. *

Апоплексія яєчника


C.

Гострий апендицит


D.

Перекрут ніжки кістоми


E.

Розрив піосальпінкса


6.

В гінекологічний стаціонар поступила пацієнтка В. 25 років зі скаргами на біль внизу живота, головокружіння, що розпочались раптово. Статеве життя 2 роки, не вагітніла, хоч вагітності не запобігала. Менструації з 11років, встановились через півроку, після початку статевого життя проходять весь час із затримками на 1- 1, 5 міс. Остання менструація 2 тижні тому. Живіт болючий при пальпації, справа позитивний симптом Щоткіна. Лікар запідозрив апоплексію яєчника. Який із зазначених методів найбільш доцільний для підтвердження діагнозу?


A.

Бімануальне дослідження


B. *

Пункція заднього склепіння


C.

Визначення ХГ


D.

Доцільно все


E.

Правильної відповіді немає


7.

Хвора В. 25 років поступила в гінекологічне відділення у важкому стані: свідомість затьмарена, ознаки геморагічного шоку ІІ ст.. Запідозрена порушена позаматкова вагітність Які першочергові дії лікаря?


A.

Пункція заднього склепіння для підтвердження діагнозу


B.

УЗД вагінальним датчиком для підтвердження діагнозу


C. *

Невідкладна лапаротомія з одночасними заходами по виведенню із шоку


D.

Лапароскопія


E.

Всі дії правильні


8.

Пацієнтка К. 23 років поступила до гінекологічного стаціонару з підозрою на прогресуючу позаматкову вагітність. Загальний стан задовільний, АТ 120\80 мм. рт ст., пульс 80 уд\хв. Живіт м’який, неболючий при пальпації. Що недоцільно для підтвердження діагнозу?


A. *

Пункцію заднього склепіння


B.

Кількісне визначення ХГ


C.

УЗД вагінальним датчиком


D.

Кольпоскопію.


E.

Доцільне це все


9.

У пацієнтки М., 23 р, яка скаржиться на затримку менструації на 4 тижні, тупий біль низом живота, після гінекологічного обстеження черговий лікар запідозрив прогресуючу позаматкову вагітність. Який із методів неінформативний для підтвердження цього діагнозу?


A.

УЗД вагінальним датчиком


B.

УЗД абдомінальним датчиком


C. *

Пункція заднього склепіння


D.

Лапароскопія


E.

Інформативні всі ці методи

10.

Якими повинні бути дії сімейного лікаря, якщо він отримав повідомлення із стаціонару про те, що пацієнтка К. 25 років, якій проводилось вишкрібання порожнини матки, наступного після вишкрібання дня без дозволу лікаря пішла додому, а через декілька днів стало відомо, що в зішкребку гістолог знайшов лише децидуальну тканину?


A. *

Негайно направити жінку в стаціонар, оскільки є підозра на позаматкову вагітність


B.

Призначити тест на вагітність


C.

Направити в лабораторію для кількісного визначення ХГ


D.

Призначити протизапальну терапію


E.

Всі дії доцільні


11.

Хвора 23 років скаржиться на мажучі кров’янисті виділення, що розпочались після затримки менструації на 3 тижні та переймоподібний біль унизу живота, які тривають 2 дні – то посилюються, то припиняються. Лікар поставив діагноз неповного не уточненого аборта і зробив вишкрібання порожнини матки. Гістологічне дослідження вишкребка – децидуальна тканина. Про що це свідчить?


A. *

Про позаматкову вагітність


B.

Про запальний процес в ендометрії


C.

Про маткову вагітність


D.

Гіперпластичний процес ендометрія


E.

Правильної відповіді немає.


12.

У пацієнтки С., яка скаржиться на періодичний біль у правій здухвинній ділянці, що виник 4 год. тому, запаморочення, мажучі кров’янисті виділення з піхви, затримку менстр. на 2 міс., лікар запідозрив трубний викидень. АТ нормальний. Пульс – 90 уд/хв..Живіт м’який, болючий в правій здухвинній ділянці, тут позитивний симптом Щоткіна. При бімануальному дослідженні – матка незначно побільшена, праворуч придатки чітко не пальпуються через болючість. Заднє склепіння не нависає, але відмічається його болючість.Яке з тверджень про диференціальні ознаки, які є у пацієнтки, з гострим апендицитом неправильне?


A.

При апендициті немає затримки менструації


B.

Тут біль виник одразу в здухвинній ділянці, а при анедициті – спочатку в епігастрії


C.

При трубному викидні є кров’янисті виділення, а при апендициті їх немає


D. *

При викидні відсутній симтом Щоткіна, а тут він є


E.

При аборті живіт частіше мякий, тоді як при апендициті - напружений


13.

Після відповідного обстеження пацієнтки К., яка поступила зі скаргами на гострий біль внизу живота, затримку менструації на 3 тижні, лікар запідозрив позаматкову вагітність провів пункцію заднього склепіння і підтвердив діагноз. Який пунктат отримав лікар при пункції?


A. *

Кров, що не згортається


B.

Серозно – кров’янисту рідину


C.

Кров, що згортається впродовж 5 хв


D.

Може бути будь-який із варіантів


E.

Правильної відповіді немає


14.

У пацієнтки У. захворювання розпочалось після затримки менструації з появи різкого болю внизу живота, який з’явився раптово, локалізується в здухвинній ділянці, іррадіює в пряму кишку та крижі, супроводжується непритомністю. Наявні ознаки внутрішньої кровотечі, позитивний симптом Щоткіна. Для якого захворювання це характерно?


A.

Розрив гідросальпінкса


B.

Матковий аборт у ходу


C.

Перекрут ретенційної кісти


D. *

Порушена позаматкова вагітність за типом розриву труби


E.

Гострий апендицит


15.

Які дії лікаря правильні, якщо під час операції з приводу позаматкової вагітності він виявив розрив труби в ампулярному відділі, в черевній порожнині біля 700 мл незміненої крові.

A. *

Накласти затискачі на матковий кінець труби та мезосальпінкс, забрати кров для реінфузії, видалити трубу


B.

Видалити кров із черевної порожнини, просушити черевну поржнину, зробити резекцію ушкодженої труби


C.

Видалити кров із черевної порожнини, видалити придатки матки на ураженій стороні


D.

Зробити реінфузію, видалити придатки матки на ураженій стороні


E.

Видалити придатки, кров не видаляти, оскільки це подовжує тривалість операції


16.

Який об’єм оперативного втручання, якщо під час операції з приводу порушеної позаматкової вагітності лікар виявив, що труба не пошкоджена, а в ділянці лійки кров’янистий згусток –відшароване плодове яйце?


A. *

Евакуація плодового яйця


B.

Резекція труби


C.

Тубектомія


D.

Видалення придатків матки


E.

Об’єм операції визначається виключно величиною крововтрати


17.

Під час операції з приводу гострого апендициту у пацієнтки Р. виявилось, що в черевній порожнині кров. Провівши ревізію малого таза, хірург діагностував трубний викидень. Яєчники та ліва труба не змінені. Яким має бути об’єм оперативного втручання?


A.

Апендектомія, тубектомія


B.

Апендектомія, видалення правих придатків матки


C. *

Тубектомія


D.

Видалення правих придатків матки


E.

Вибір операції залежить від об’єму крововтрати


18.

Провівши обстеження пацієнтки К. 25 років, яка не народжувала, при затримці менструації на 3 тижні, дільничний гінеколог діагностував прогресуючу трубну позаматкову вагітність. Гінекологічними захворюваннями раніше не хворіла. Яка тактика найбільш доцільна в такому випадку?


A.

Призначити Мезоньювейл


B.

Застосувати простагландин Е


C. *

Провести лапароскопічне оперативне втручання


D.

Провести лапаротомне оперативне втручання


E.

Може бути використаний кожен із варіантів за бажанням жінки


19.

Хвора К. прооперована з приводу перекруту ніжки кістоми. На 5добу після операції жінка поскаржилась на пульсуючий біль у ділянці післяопераційної рани. Температура тіла, яка була нормальною вже 2 доби, напередодні увечері підвищилась до 38, 4. Загальний стан задовільний, пульс 92/хв., ритмічний. Язик вологий, незначно обкладений по краях білими нашаруваннями. Живіт мякий, болючий в ділянці післяопераційної рани. В ділянці п/операційних швів гіперемія, набряк, біль при пальпації. В нижньому куті рани гнійні виділення. Симптомів подразнення очеревини немає. Стілець був учора, оформлений, сечопуск не порушений. Яке ускладнення післяопераційного періоду виникло?Каталог: data -> kafedra -> test6 -> %D1%83%D0%BA%D1%80 -> %D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%82%D0%B5%D1%82 -> 5%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> %D0%B0%D0%BA%D1%83%D1%88%D0%B5%D1%80%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE%20%D1%96%20%D0%B3%D1%96%D0%BD%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%96%D1%8F
5%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Секційний курс. Медичний ф
%D0%B0%D0%BA%D1%83%D1%88%D0%B5%D1%80%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE%20%D1%96%20%D0%B3%D1%96%D0%BD%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%96%D1%8F -> Захворювання жіночих статевих органів Ситуаційні задачі Крок-2
5%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Вcтуп в інфектологію тести
5%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> ?Для яких захворювань є характерним розвиток вторинного амілоїдозу?
5%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Основи клінічної імунології та алергології
5%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Вірусні гепатити. Віл.Інфекційні хвороби задачі
5%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Анестезіолгоія. Ситуаційні задачі
5%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Т. 6 Гостра дихальна недостатність
5%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Епідеміологія тести


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка