Ситуаційні задачі 6 курсСторінка1/16
Дата конвертації11.05.2016
Розмір1.11 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16

Назва наукового напрямку (модуля):

Семестр:

11

Ситуаційні задачі 6 курс

Опис:

6 курс

Перелік питань:

1.

Дівчинка 14 років, поступила в клініку із скаргами на загальну слабкість, періодично артралгії, еритематозний висип на обличчі, підвищення температури до 38,5-39°С. Хворіє на протязі року, захворювання почалось після відпочинку на півдні влітку. По даних обстеження виставлено попередній діагноз: системний червоний вівчак. Яке дослідження найбільш достовірно підтвердить даний діагноз?


A.

Визначення рівня імуноглобуліну М


B.

Визначення рівня С-реактивного білка


C. *

Визначення антинуклеарного фактору


D.

Визначення рівня серомукоїдів


E.

Визначення рівня циркулюючих імунних комплексів


2.

Дитина 7-ми років скаржиться на біль в правому підребер'ї, нудоту, блювоту. При обстеженні виявлений біль при пальпації під мечовидним відростком, позитивний симптом Кера. Які з перерахованих нижче симптомів вважають "міхуровими"?


A.

Біль в правому підребер'ї.


B.

Нудоту.


C.

Блювоту.


D.

Біль при пальпації під мечовидним відростком.


E. *

Симптом Кера.


3.

Дитині з скаргами на болі в животі впродовж двох місяців, якого раніше не обстежували, спочатку призначили проведення фракційного дослідження шлункового соку. Визначте своє відношення до такої тактики обстеження.


A.

Згоден.


B.

Не згоден, оскільки таким чином можна інфікувати дитину хелікобактером.


C. *

Не згоден, оскільки цей метод не вважається важливим для диференціальної діагностики.


D.

Не згоден, оскільки цей метод недостатньо інформативний по результатах.


E.

Не згоден, оскільки в Україні немає необхідних секретологів для дітей.


4.

Дитина з виразковою хворобою дванадцятипалої кишки одержує метронідазол, ранітідін, амоксицилін, сукралфат, маалокс. Що з перерахованого рахують цитопротекторами?


A.

Метронідазол.


B.

Ранітідін.


C.

Амоксицилін.


D. *

Сукралфат.


E.

Маалокс.


5.

. Дівчинка 8 років з виразковою хворобою пройшла курс антимікробної терапії, хелікобактер після лікування не виявили, скарг дитина не має. Від санаторного лікування батьки відмовилися. Дієти не дотримується. Займається плаванням. Батько її скаржиться на періодичні болі в животі, раніше не обстежувався. Назвіть чинники ризику виникнення рецидиву виразки.


A.

Відказ від санаторного лікування.


B.

Ребенок не дотримується дієти.


C.

Ребенок має надмірні фізичні навантаження.


D.

Можливе повторне інфікування від хворого батька.


E. *

Все перераховане

6.

Батьки дитини 4-х років пред'являють скарги на нудоту, багатократну блювоту, відмову від їжі, запах ацетону. Вказані симптоми з'явилися на третій день після ГРВІ. Які прояви диспепсичного синдрому вимагають поглибленого гастроентерологічного обстеження у цієї дитини?


A.

Нудота;


B.

Багатократна блювота;


C.

Анорексія;


D.

Запах ацетону;


E. *

Дитина не потребує поглибленого гастроентерологічного обстеження.


7.

Дитина 12-ти років скаржиться на тупий ниючий біль в правому підребер'ї, яка виникає після фізичного навантаження і після їжі, зрідка супроводжується нудотою. Емоційно лабільний. При пальпації виявлена болючість в правому підребер'ї, позитивні симптоми "міхурів". Печінка +1 см, злегка болюча. Випорожнення без особливостей. Ер. - 5,5Т/л, Нb - 120 г/л, Л. - 7,1 Г/л, ШОЕ - 6 мм/година, АСТ - 0,52 ммоль/л., АЛТ - 0,6 ммоль/л., загальний білірубін - 22 мкмоль/л, прямий - 14 мкмоль/л. УЗД: у просвіті жовчного міхура осадок. На користь якої патології свідчать клінічні ознаки?


A. *

Дискінезія жовчовивідних шляхів.


B.

Хронічний панкреатит.


C.

Хронічний гепатит.


D.

Цироз печінки.


E.

Жовчнокам'яна хвороба.


8.

Дитині з виразковою хворобою дванадцятипалої кишки місяць тому закінчили курс потрійної антихелікобактерної терапії. Скаржиться на періодичні болі в епігастрії натще, які значно зменшилися порівняно з періодом до початку лікування. Визначте терапевтичну тактику лікаря на цей момент.


A.

Почати повторну потрійну терапію.


B. *

Почати квадротерапію.


C.

Назначить антисекреторні препарати.


D.

Провести ФГДС.


E.

Провести обстеження на хелікобактер.


9.

Хлопчик 13 років знаходився на стаціонарному лікуванні з приводу загострення хронічного панкреатиту. В епікризі лікар призначив лікування на амбулаторному етапі та рекомендації щодо диспансерного спостереження хворого. Чого не передбачають заходи диспансеризації такого хворого?


A.

Дотримування режиму харчування.


B.

Проведення санації вогнищ хронічної інфекції.


C.

Проведення курсів протирецидивного лікування.


D. *

Щомісячний контроль ФГДС.


E.

Обмеження фізичних навантажень з елементами змагання.


10.

Дівчинці 15 років, яка знаходиться на диспансерому обліку з приводу хронічного гастриту з підвищеною кислотоутворюючою функцією шлунку, рекомендували санаторно-курортне лікування. Які мінеральні води такій хворій не показані:


A.

Слав'янівська


B.

Боржомі,


C.

Поляна Квасова


D. *

Миргородська


E.

Єсентуки

11.

У дитини 13-ти років, страждаючого на хронічний панкреатит, після стресової ситуації (контрольна робота в школі) виник гострий біль оперізувального характеру у верхній частині живота, блювота, яка не приносила полегшення. Пальпація живота виявила наявність позитивних симптомів Мейо-Робсона, Шоффара. У крові опинився підвищений рівень амілази. Який ведучий патогенетичний механізм лежить в основі розвитку цього патологічного процесу?


A.

Гіперсекреція шлункового соку.


B.

Пригноблення протеолітичних ферментів.


C. *

Активація протеолітичних ферментів.


D.

Гіперпродукція жовчі.


E.

Збільшення синтезу жовчних кислот.


12.

При копрологічному дослідженні у дитини 8-ми років виявлено підвищення кількості нейтрального жиру. Вкажіть найбільш вірогідний осередок ураження.


A.

Дванадцятипала кишка.


B.

Жовчний міхур.


C. *

Підшлункова залоза.


D.

Жовчні ходи печінки.


E.

Товста кишка.


13.

Батьки вісімнадцятимісячної дівчинки відзначають появу у неї після прийому молока частого водянистого пінявого випорожнення, відрижок, метеоризму. Активність трипсину в калі - 1:256, хлориди поту - 34 мекв/л, глікемічна крива з навантаженням лактозою: 4,2 - 4,28 - 4,3 - 4,1 ммоль/л. Тест толерантності до глюкози не порушений. Вкажіть провідний метод лікування в даному випадку.


A.

Ферментотерапія.


B.

Пробіотіки.


C. *

Безлактозна дієта.


D.

Кисломолочна дієта.


E.

Аглютенова дієта.


14.

Через півроку після виписки із стаціонару хворого з неспецифічним виразковим колітом відчуває себе задовільно. Призначене лікування одержує, дієту дотримує. Дільничний лікар відмінив фітотерапію на три місяці і направив хворого на санаторно-курортне лікування. Оцініть його дії.


A.

Все зроблено правильно.


B.

Все зроблено помилково.


C. *

Не слід було направляти хворого на санаторно-курортне лікування


D.

Не слід було відміняти фітотерапію.


15.

Дворічна дитина перенесла дизентерію Zoneі. Контрольний бак. посів - негативний. Впродовж напівроку спостерігаеться рідкі випорожнення, зниження апетиту, відставання в масі, стеаторея. Сформулюйте основний синдром поразки.


A.

Колітичний.


B.

Кишкової диспепсії.


C.

Шлункової диспепсії.


D. *

Мальабсорбції.


E.

Диспепсичний.


16.

У 4-х місячної дитини з перших днів життя часте водянисте випорожнення. Дитина активна. Дефіцит маси 24 %. Випорожнення 3-5 разів на добу, рідкий, водянистий, пінявий з кислим запахом. Хлориди поту - 20,4 мекв/л. Бак. посів калу - негативний. Показники глікемії після навантаження лактозою: 4,6 - 4,8 - 4,3 - 4,6 - 4,4 ммоль/л. Яке ще дослідження слід провести для підтвердження лактазної недостатності?


A. *

Дослідження глікемії після навантаження глюкозою.

B.

Ніяке, діагноз ясний.


C.

Ендоскопію кишечнику.


D.

Дослідження плазмових білків в калі.


E.

Цукор крові натщесерце.


17.

У дитини 6-ти місяців після введення в раціон манної каші розвинулася картина гіпотрофії, поліфекалії, стеатореї. Об'єктивно визначається збільшення в об'ємі живота, гепатомегалія. Який найбільш вірогідний діагноз?


A. *

Целіакія.


B.

Проста диспепсія.


C.

Нестерпність коров'ячого молока.


D.

Пілоростеноз.


E.

Галактоземія.


18.

У 10-ти літнього хлопчика рецидивує гемоколіт, з'явилися ознаки анемії. Ректороманоскопія: тотальні ознаки виразкової поразки. Виберіть метод лікування.


A.

Дієта №4.


B. *

Препарати салазосульфопірину.


C.

Еубіотики.


D.

Антибіотики.


E.

Ферменти.


19.

Через 6 місяців стійкої ремісії хронічного панкреатиту лікар відмінив дитині строгу дієту, звільнення від фізкультури, призначив УЗД і дослідження панкреатичного соку. Направив хворого в санаторій. Оцініть дії лікаря.


A.

Не слід було відміняти строгу дієту.


B.

Не слід було відміняти звільнення від фізкультури.


C.

Не слід було призначати УЗД і зондування.


D.

Не слід було направляти дитину в санаторій.


E. *

Все зроблено правильно.


20.

Два роки тому дитина перенесла хронічний вірусний гепатит С. Після виписки із стаціонару відмічена стійка клініко-лабораторна ремісія. Після клініко-лабораторного і інструментального обстеження дільничним педіатром знятий з диспансерного обліку. Оцініть дії лікаря.


A.

Все зроблено правильно.


B.

Не слід було знімати з обліку, оскільки це повинен був зробити гастроентеролог.


C. *

Не слід було знімати з обліку, оскільки дітей з ХВГ із обліку не знімають.


D.

Не слід було знімати з обліку через два роки, з обліку знімають через 5 років.


21.

Дівчинка 6-ти років захворіла гостро: підвищення температури до 390С, блювота, біль в животі, каламутна сеча. Сечовипускання малими порціями. АТ 100/60 мм рт ст. Загальний аналіз сечі - відн. щільність - 1006, білок 0,58 г/л, лейкоцити - все п/зор., еритроцити - 20-25 в п/зор. Ан. крові: ШОЕ - 30 мм/година. Поставте попередній діагноз


A. *

Гострий пієлонефрит


B.

Гострий цистит


C.

Гострий гломерулонефрит

Каталог: data -> kafedra -> test6 -> %D1%83%D0%BA%D1%80 -> %D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%82%D0%B5%D1%82 -> 6%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> %D0%BF%D0%B5%D0%B4%D1%96%D0%B0%D1%82%D1%80%D1%96%D1%8F%20%D0%B4%D0%B8%D1%82%D1%8F%D1%87%D1%96.%20%D1%96%D0%BD%D1%84%D0%B5%D0%BA
%D0%BF%D0%B5%D0%B4%D1%96%D0%B0%D1%82%D1%80%D1%96%D1%8F%20%D0%B4%D0%B8%D1%82%D1%8F%D1%87%D1%96.%20%D1%96%D0%BD%D1%84%D0%B5%D0%BA -> Назва наукового напрямку (модуля)
%D0%BF%D0%B5%D0%B4%D1%96%D0%B0%D1%82%D1%80%D1%96%D1%8F%20%D0%B4%D0%B8%D1%82%D1%8F%D1%87%D1%96.%20%D1%96%D0%BD%D1%84%D0%B5%D0%BA -> Крок. Педіатрія. Модуль 1
6%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Економіка охорони здоров'я (задачі)
6%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Інформації про чисельність і склад населення проводиться перепис населення. Який це вид та метод дослідження? A. Суцільне одномоментне B. Вибіркове одномоментне C
6%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> 11 семестр, 6 курс мед
6%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Економіка охорони здоров'я
6%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Внутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3
%D0%BF%D0%B5%D0%B4%D1%96%D0%B0%D1%82%D1%80%D1%96%D1%8F%20%D0%B4%D0%B8%D1%82%D1%8F%D1%87%D1%96.%20%D1%96%D0%BD%D1%84%D0%B5%D0%BA -> Крок-2 Модуль 2 Дитячі інфекції


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка