Сит задачі. Внутрішня мед в поліклкнкці. Модуль 3Сторінка1/16
Дата конвертації11.05.2016
Розмір1.1 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16

Назва наукового напрямку (модуля):

Семестр:

12

Сит.задачі. Внутрішня мед. в поліклкнкці. Модуль 3

Опис:

6 курс

Перелік питань:

1.

У хворого 42 років артеріальний тиск 220/110 мм рт. ст., тахікардія, скаржиться на загрудинний біль стискаючого характеру, задишку. На ЕКГ – ознаки ішемії міокарда. Який лікарський препарат краще призначити для зниження АТ?


A.

. Фуросемід


B.

Перлінганіт


C. *

Лабеталол


D.

Морфін


E.

Еуфілін


2.

Чоловік, 62 років, який страждає гіпертонічною хворобою II ст. з AT 170/95-180/100 мм рт. ст., схильний до психічної депресії, ЧСС — 60 за 1 хвилину, ознак НК немає. На ЕКГ — a-v блокада І ст; ознаки гіпертрофії лівого шлуночка. Порушень функції нирок немає. Який гіпотензивний засіб показаний для лікування?


A.

Анапрілін.


B. *

Амлодипін


C.

Папазол.


D.

Клофелін.


E.

Фуросемід.


3.

Хворому 28 років, з гіпертонічною хворобою II ст. у стаціонарі підібрана доза обзідану 60 мг/доб, підтримуюча AT 130/80 мм рт. ст. протягом 2 тижнів. На 3-й день після виписки із стаціонару AT підвищився до 170/100 мм рт. ст. Ваша думка про причину підвищення артеріального тиску?


A.

Розвиток резистентності до обзідану.


B. *

Недостатність дози засобу в умовах зростання фізичного навантаження.


C.

Зниження толерантності до навантажень.


D.

Зміна реактивності бета-адренорецепторів.


E.

Підвищення толерантності до навантажень.


4.

У хворої 55 років після нервової напруги з'явилась блідість, почуття страху, дратівливість, збудження, кардіалгічний біль у грудній клітині. Артеріальний тиск — 200/100 мм рт. ст., ЧСС 100 ударів за 1 хвилину. Який тип гіпертонічного кризу має місце у даному випадку?


A.

Церебральний.


B.

Кардіальний.


C. *

Адренергічний


D.

Водно-сольовий.


E.

Складний церебральний.


5.

Хворий 32 років страждає гіпертонічною хворобою протягом 2-х років. Скаржиться на колючий біль в області серця, серцебиття, почуття пульсації у голові. ЧСС 100 ударів за хвилину. Ознак НК немає. Артеріальний тиск — 180/100 мм рт. ст. Які засоби показані для цього хворого?


A.

Седативні.


B.

Сечогінні.


C.

Бета-адреноблокатори.


D.

Усі перелічені засоби.


E. *

Бета-адреноблокатори разом з седативними

6.

Чоловік 40 років протягом 6 років хворіє гіпертонічною хворобою. Антигіпертензивні препарати приймає тільки при кризах. Курить від 2 до 5 цигарок у день. Веде малорухливий спосіб життя. Професія пов’язана з нервовим перенавантаженням. Який з перелічених факторів ризику в більшій мірі сприяє прогресуванню атеросклерозу у даному разі?


A. *

Артеріальна гіпертензія


B.

Чоловіча стать


C.

С. Вік


D.

Гіподинамія


E.

Куріння


7.

Юнак 17 років скаржиться на серцебиття, що раптово виникло 10 хвилин тому. Об'єктивно: шкіра звичайного кольору. Межі серця не змінені. Тони серця посилені, ЧСС=PS= 200 уд/хв, ритм правильний. АТ- 135/75 мм рт.ст. На ЕКГ: QRS = 0,09 сек. Які заходи найбільш доцільні на першому етапі допомоги?


A.

Ввести новокаїнамід в/в


B. *

Виконати вагусні проби


C.

Дати анаприлін per os


D.

Утриматись від лікування


E.

Провести кардіоверсію


8.

У хворого 44 років, що страждає на гіпертонічну хворобу, з’явився головний біль. Об’єктивно: Ps – 78 уд/хв, АТ - 200/100 мм рт.ст., ліва межа серцевої тупості на 1,5 см зміщена вліво від лівої середньо-ключичної лінії, тони серця звучні, дихання везикулярне. На ЕКГ ознаки гіпертрофії лівого шлуночка. Який таблетований препарат необхідно призначити для невідкладної допомоги в амбулаторних умовах?


A. *

Клофелін


B.

Аналгін


C.

Резерпін


D.

Нітрогліцерин


E.

Фуросемід


9.

Чоловік 40 років звернувся до лікаря зі скаргами на частий головний біль. Помірно вживає алкоголь, курить. Батько пацієнта хворіє гіпертонічною хворобою. Об’єктивно: зріст - 165 см, вага - 68 кг, Ps - 84/хв, АТ – 140/90 мм рт.ст. З боку внутрішніх органів змін не виявлено. Було рекомендовано обмежити вживання алкоголю і припинити курити. Яка подальша тактика ведення пацієнта і початку лікування?


A.

Повторний вимір артеріального тиску через 1 рік


B.

Повторний вимір АТ через 2 роки


C. *

Повторний вимір АТ протягом 2-х місяців з наступним підбором терапії


D.

Призначити медикаментозне лікування


E.

Призначити фізіотерапевтичне лікування


10.

Чоловік 47 років скаржиться на періодичний головний біль, серцебиття і порушення серцевого ритму. Об'єктивно: тони серця приглушені, ЧСС=90/хв, АТ - 170/100 мм рт.ст. На ЕКГ: гіпертрофія лівого шлуночка, шлуночкові екстрасистоли, 10 - 15/хв. Встановлено діагноз гіпертонічної хвороби та ІХС. Які препарати найбільш доцільно призначити для лікування хворого?


A. *

β-блокатори


B.

Інгібітори АПФ


C.

Діуретики


D.

Симпатолітики


E.

Нітрати

11.

Хвора 49 років поступила зі скаргами на напади сильного головного болю, який супроводжувався відчуттям пульсації у скронях, головокружінням, серцебиттям, пітливістю, іноді блюванням, болем за грудиною. Під час нападу різко підвищується АТ до 280/140 мм рт.ст. Напади виникають спонтанно, часто вночі або рано вранці, тривають 20-40 хв. Про який механізм гіпертонічної кризи можна думати у даної хворої?


A. *

Збільшення концентрації катехоламінів


B.

Збільшення рівня альдостерону в крові


C.

Збільшення плазменної активності реніну


D.

Збільшення виділення вазопресину


E.

Збільшення виділення тироксину


12.

Хвора 49 років, скаржиться на біль у серці, швидку втомлюваність, розгубленість. Біль виник 3 роки назад і пов'язаний з порушенням менструального циклу, появою “приливів“. Об’єктивно: серце не збільшене, тони приглушені. АТ 155/90 мм рт.ст. ЕКГ: згладженість зубців Т у V5-V6. На повторній ЕКГ - без динаміки. Який найбільш імовірний діагноз ?


A. *

Дисгормональна міокардіодистрофія


B.

Гіпертонічна хвороба


C.

Стенокардія напруги


D.

Нейро-циркуляторна дистонія


E.

Міокардитичний кардіосклероз


13.

Пацієнтка 39 років звернулась до лікаря зі скаргами на періодичний головний біль, запаморочення, відчуття оніміння кінцівок. Об’єктивно: Ps - 84/хв, ритмічний. АТ - 160/95 мм рт.ст. Перкуторно: ліва межа серця на 1,5 см назовні від лівої середньо-ключичної лінії. Тони серця ритмічні, акцент ІІ тону над аортою. Печінка не збільшена. Набряків немає. Виставлено попередній діагноз гіпертонічної хвороби. Який з інструментальних методів дослідження дасть найбільш об’єктивну інформацію про можливу гіпертрофію міокарда?


A. *

Ехокардіографія


B.

Електрокардіографія


C.

Сцинтіграфія


D.

Реографія


E.

Рентгенографія органів грудної клітки


14.

Чоловік 52 років звернувся до лікаря зі скаргами на періодичний головний біль, запаморочення, відчуття оніміння кінцівок. Об’єктивно: Ps - 82/хв, ритмічний. АТ - 175/90 мм рт.ст. Тони серця ритмічні, акцент ІІ тону над аортою. Печінка не збільшена. Набряки відсутні. Який препарат доцільно використати в якості монотерапії даного пацієнта?


A.

Гіпотіазид


B. *

Пропранолол


C.

Клофелін


D.

Адельфан


E.

Раунатин


15.

У чоловіка з гіпертонічною хворобою під час лікування з'явився сухий кашель. Клінічних проявів пошкодження дихальної і серцево-судинної систем, що можуть зумовити кашель, немає. Лікар припустив побічну дію ліків. До якої групи найбільш ймовірно належить препарат, що викликав цей ефект?


A. *

Інгібітори АПФ


B.

Діуретики


C.

Блокатори кальцієвих канальців


D.

Гангліоблокатори


E.

Препарати раувольфії

16.

У хворого 15 років при проходженні медичної комісії зафіксовано АТ = 170/85 мм рт.ст. Скарг не пред’являє. Об’єктивно: м’язи нижніх кінцівок погано розвинені, пульсація на артеріях ступнів послаблена. Межі серця розширені вліво, при аскультації – акцент другого тону над аортою, систолічний шум. Аналіз крові без змін. В сечі: питома вага - 1020. Лейкоцити 2-4- у п/з, ер. 0-1 у п/з, кристали сечової кислоти. Який попередній діагноз?


A. *

Коарктація аорти


B.

Вазоренальна гіпертензія


C.

Есенціальна гіпертензія


D.

Вегетосудинна дистонія


E.

Е. Ренопаренхіматозна гіпертензія


17.

Чоловік 54 років звернувся до лікаря зі скаргами на періодичний головний біль, запаморочення, відчуття оніміння кінцівок. В анамнезі – цукровий діабет. Об'єктивно: Ps 78/хв, ритмічний. АТ - 160/95 мм рт.ст. Перкуторно: ліва межа серця на 1см назовні від лівої середньо-ключичної лінії. Тони серця ритмічні, акцент ІІ тону над аортою. Печінка не збільшена. Набряків немає. Який препарат найдоцільніше призначити хворому в якості монотерапії?


A.

Гіпотіазид


B.

Пропранолол


C.

Клофелін


D. *

Еналаприл


E.

Раунатин


18.

Хворий 39 років звернувся до лікаря зі скаргами на ранковий головний біль, зниження апетиту, нудоту, ранкову блювоту, періодичні носові кровотечі. У 15-річному віці переніс гострий гломерулонефрит. При обстеженні відмічено підвищення артеріального тиску до 220/130 мм рт.ст., геморагії на шкірі рук, ніг, блідість шкіри та слизових оболонок. Який із наведених біохімічних показників має діагностичну значимість у даному випадку?


A. *

Креатинін крові


B.

Білірубін крові


C.

Натрій крові


D.

Сечова кислота


E.

Фібриноген


19.

У чоловіка 56 років, який приймав щодня 40 мг еналапріла з приводу гіпертонічної хвороби, відзначено зниження гіпотензивного ефекту. Збільшення фізичного та нервового навантаження під цей час не було. Об'єктивно: межі серця поширені вліво на 1,5 см, тони приглушені, ЧСС=Ps=56/хв. На ЕКГ: синусова брадикардія, гіпертрофія лівого шлуночка. Найкраща тактика щодо підвищення ефективності гіпотензивної терапії?


A. *

Додатково призначити гіпотіазид


B.

Збільшити дозу еналапрілу


C.

Перейти на ін’єкції дібазолу


D.

Додатково призначити клофелін


E.

Перейти на прийом анаприліну


20.

У хворої 52 років, що страждає на гіпертонічну хворобу, після стресу раптово з’явились головний біль, серцебиття, біль в ділянці серця, відчуття тривоги, страху. Об’єктивно: хвора збуджена, Ps – 120/хв, АТ – 210/110 мм рт.ст. Тони серця ритмічні, акцент II тону над аортою. Призначення яких препаратів є найбільш доцільним в даному випадку?


A. *

(-адреноблокатори


B.

Ніфедипін


C.

Інгібітори АПФ


D.

Адельфан


E.


Каталог: data -> kafedra -> test6 -> %D1%83%D0%BA%D1%80 -> %D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%82%D0%B5%D1%82 -> 6%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> %D0%B7%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B0%20%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%BA%D1%82.%20%D1%81%D1%96%D0%BC.%20%D0%BC%D0%B5%D0%B4
6%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Назва наукового напрямку (модуля)
6%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Назва наукового напрямку (модуля)
6%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Крок. Педіатрія. Модуль 1
6%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Економіка охорони здоров'я (задачі)
6%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Інформації про чисельність і склад населення проводиться перепис населення. Який це вид та метод дослідження? A. Суцільне одномоментне B. Вибіркове одномоментне C
6%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> 11 семестр, 6 курс мед
6%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Економіка охорони здоров'я
6%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Внутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3
6%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Крок-2 Модуль 2 Дитячі інфекції
%D0%B7%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B0%20%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%BA%D1%82.%20%D1%81%D1%96%D0%BC.%20%D0%BC%D0%B5%D0%B4 -> Крок Внутрішня медицина в поліклініці Модуль 3


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка