Синильною кислотоюСторінка1/9
Дата конвертації02.05.2020
Розмір0.55 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9

 1. Знаходячись у хімічному осередку, відчув біль, печіння на шиї, що виникли через кілька хвилин після застосування ОР. Стінка міхурів товста, вміст їх каламутний, міхурі напружені, різко хворобливі, оточуючі ділянки шкіри набряклі. Якою ОР викликане ураження?

   1. Іпритом;

   2. Зарином;

   3. Синильною кислотою;

   4. Зоманом;

   5. *Люїзитом.

 2. При надходженні на медичну роту у постраждалого на лівій кисті виявлені декілька міхурів біля 3 см у діаметрі. Стінка міхурів товста, вміст помутнішав пухирі напружені, різко болючі. Вкажіть клінічну форму ураження?

   1. Бульозно-виразкова форма;

   2. Еритематозний дерматит;

   3. Катаральний дерматит;

   4. Виразково-некротична;

   5. *Бульозна форма

 3. Потерпілий доставлений на етап медичної евакуації з скаргами на велику кількість виділень з очної щілини. Відмічається виразка рогової оболонки і слизових оболонок повік, крововиливи в слизових оболонках, помутніння роговиці. Вкажіть клінічну форму ураження?

   1. Катаральний кон’юнктивіт;

   2. Кератокон’юнктивіт;

   3. Іридоцикліт;

   4. Катаральний кон’юнктивіт, ринофарингіт;

   5. *Виразковий кератит.

 4. Через кілька годин після виходу з осередку в області лівого ліктьового суглобу пухирі розкрились, на місці яких утворились глибокі виразки, краї виразок рівні. Навколо виразок і на дні множинні крововиливи. Яка ОР викликала ураження?

   1. Зоман;

   2. Фосген;

   3. Іприт;

   4. Синильна кислота;

   5. *Люїзит.

 5. Потерпілий доставлений у шпиталь для подальшого лікування з приводу виразкового кератиту (був в осередку хімічного ураження, де застосовували іприт). Які орієнтовані терміни лікування потерпілого?

   1. До 10 діб;

   2. 1-2 тижні;

   3. *2-3 місяця;

   4. 2-4 тижні;

   5. 3-4 місяця.

 6. При надходженні на етап медичної евакуації в ураженого на внутрішній поверхні правого передпліччя яскраво-червона пляма, що виступає над поверхнею шкіри, різка хворобливість, набряк тканини. Вкажіть, якою ОР відбулось ураження?

   1. Іпритом;

   2. Фосгеном;

   3. Синильною кислотою;

   4. *Люїзитом;

   5. Зарином.

 7. Застосували ОР типу люїзит. Який осередок ураження утвориться внаслідок застосування даної ОР?

   1. Осередок ураження не утвориться;

   2. *Стійкий швидкодіючий;

   3. Стійкий, уповільненої дії;

   4. Нестійкий уповільненої дії;

   5. Нестійкий швидкодіючий.

 8. При огляді потерпілого виявлено: спазм повік, кон’юнктива різко гіперемована, набрякша, оточує рогову оболонку у вигляді валика, помутніла. Голос сиплий, сухий кашель, нежить. Вкажіть, який антидот необхідно ввести потерпілому?

   1. Бугофен;

   2. *Унітіол;

   3. Антиціан;

   4. Атропін;

   5. Антидоту немає.

 9. При зовнішньому огляді потерпілого виявлено еритематозну пляму блідо-рожевого кольору на внутрішній поверхні в/з лівого стегна. Гіперемія ураженої ділянки без різкої межі переходить у нормальний колір навколишньої шкіри. На гіперемірованій ділянці шкіри значні дрібні пухирці, які наповнені прозорою рідиною. Дайте евакуаційну-транспортну характеристику потерпілому.

   1. Транспортом підвозу;

   2. Санітарним літаком;

   3. Санітарним транспортом, у першу чергу;

   4. Евакуації не потребує;

   5. *Санітарним транспортом, у другу чергу.

 10. На медроту доставлений потерпілий з осередку хімічного ураження, де використовували ОР (іприт). Який вид санітарної обробки буде проведений особовому складу по виході з осередку?

   1. *Повна санітарна обробка зі зміною білизни й обмундирування;

   2. Дезінфекція;

   3. Часткова дегазація;

   4. Часткова санітарна обробка;

   5. Повна спеціальна обробка.

 11. Через 1 годину після поступлення в медичний підрозділ у потерпілого в області правої підколінної ямки утворився міхур діаметром біля 6 см. Стінка міхура товста, вміст каламутний. При пальпації міхура відзначається болючість і напруження. Який антидот необхідно ввести ураженому?

   1. Афін;

   2. Атропін;

   3. Будаксим;

   4. Антиціан;

   5. *Унітіол.

 12. Приблизно, через 15 хвилин після того, як військовослужбовець опинився в осередку хімічного ураження, він відчув біль і сверблячку на внутрішній поверхні правого передпліччя. Вкажіть, якою ОР відбулося ураження?

   1. Іприт;

   2. Зоман;

   3. Синильна кислота;

   4. *Люїзит;

   5. Хлорацетофенон.

 13. У прибувшого вмедроту з осередку хімічного ураження скарги на сильний сухий кашель із виділенням незначної мокроти, болі в області грудей. При огляді у верхніх дихальних шляхах виявлений псевдомембранозний процес,ознаки бронхопневмонії. Зазначте, який осередок ураження утворене даною ОР?

   1. Осередок ураження не утвориться;

   2. Стійкий, що швидко діє;

   3. *Стійкий, уповільненої дії;

   4. Нестійкий, що швидко діє;

   5. Нестійкий, уповільненої дії.

 14. В ураженого в правій сідничній області рана розміром 8х4 см із нерівними краями, які мають запах гірчиці. Дно рани має вид вареного м'яса, містить темні маслянисті плями. Який антидот необхідно ввести ураженому?

   1. Фициллін;

   2. Атропін;

   3. Будаксим;

   4. *Антидотів немає;

   5. Цитохром «С».

 15. У нижній третині лівого стегна рвано-забійна рана розміром 5х5 см із запахом герані, м'які тканини забруднені. На дні рани темні маслянисті плями, навколо яких гіперемія і набряк. Якою ОР відбулося ураження?

   1. Синильною кислотою;

   2. *Люїзитом;

   3. Фосгеном;

   4. Зарином;

   5. ДЛК.

 16. Під час артилерійського обстрілу протигаз надів із запізненням. Поступив в медроту із скаргами на кашель, біль і відчуття дертя в горлі, осиплість голосу, сльозотечу. Кон’юнктиви вік і склер трохи набрякші, судини інєцировані. Зазначте шлях проникнення ОР в організм?

   1. Через непоражену шкіру;

   2. Через шлунково-кишковий тракт;

   3. *Через дихальні шляхи;

   4. Через слизові очей;

   5. Через ушкоджені шкірні покрови.

 17. Поступив з частини, яка піддалась дії ОР, із скаргами на загальну слабість, головну біль, нудоту. На шкірі грудей і спини еритема з ціанотичним відтінком, у центрі є пухирі бурштинового кольору у виді «оксамитового намиста». Якої санітарної обробки потребує хворий, який поступив в медроту?

   1. Часткової санітарної обробки;

   2. Часткової дезінфекції;

   3. Повної спеціальної обробки;

   4. У проведенні обробки не потребує;

   5. *Повної санітарної обробки зі зміною білизни й обмундирування.

 18. Сержант після артилерійського обстрілу помітив на шкірі китиць рук краплини рідини темно-бурого забарвлення. Суб'єктивних відчуттів не виникало. Приблизно через 6 годин на цьому місці ви­никли неболючі, ненабряклі сверблячі еритеми з ішемічними поблід­ніннями в центрі. За медичною допомогою не звертався. Наступ­ного дня на місці ураження по краях еритеми появились дрібні міхурці, наповнені рідиною бурштинового кольору, які згодом злилися в один міхур. Ураження якими ОР найімовірніше викликало таку клінічну картину?

   1. *Ураження шкіри крапельно-рідким іпритом.

   2. Ураження шкіри пароподібним іпритом.

   3. Ураження шкіри крапельно-рідким люїзитом.

   4. Ураження шкіри пароподібним люїзитом.

   5. Ураження шкіри отруйною речовиною СR.

 19. Лейтенант після хімічного нападу противника помітив на шкірі китиць рук краплини рідини темно-бурого забарвлення. Суб'єк­тивних відчуттів не виникало. Приблизно через 5 годин на цьому місці виникли неболючі, ненабряклі сверблячі еритеми з ішемічними поблідніннями в центрі. За медичною допомогою не звертався. Наступного дня на місці ураження по краях еритеми появились дріб­ні міхурці, наповнені рідиною бурштинового кольору, які згодом злилися в один міхур. З метою антидотної терапії даному хворому рекомендується призначення:

   1. Введення 30% розчину етилового спирту всередину.

   2. *Специфічних антидотів немає.

   3. Введення 10% розчину етилового спирту на 5% розчині глюкози довенно.

   4. Введення 5% розчину унітіолу дом'язево.

   5. Введення 3% розчину нітриту натрію довенно.

 20. Військовослужбовець знаходився в районі застосування противником ОР, коли помітив на шкірі китиць рук краплини маслянистої рідини темно-бурого забарвлення. На місці контакту рідини зі шкірою - відчуття пекучого болю. Приблизно через 30 хвилин виникли різко болючі, набряклі еритеми, які виступали над здоровою шкірою. Відмічається виражена набряклість оточую­чих тканин. Наступного дня на місці ураження появились великі зливні міхурі, наповнені серозною рідиною. З метою антидотної терапії даному хворому рекомендується призначення:

   1. Введення 3% розчину нітриту натрію довенно.

   2. Введення 30% розчину етилового спирту всередину.

   3. Специфічних антидотів немає.

   4. Введення 0,1% розчину атропіну підшкірно.

   5. *Введення 5% розчину унітіолу дом'язево.

 21. Підрозділ чотири години перебував в осередку зараження іпри­том. Після виходу за межі осередку була проведена ЧСО особового складу. Яку речовину доцільно використати для проведення ЧСО?

   1. Монохлорамін Б, Дихлорамін Б.

   2. Гіпохлорид кальцію.

   3. Хлорвапнове молоко.

   4. *ІПП-8

   5. Розчин гексахлормеламіну.

 22. Військовий підрозділ виконував бойове завдання в осеред­ку зараження іпритом. Після виходу за межі осередку була проведе­на ПСО особового складу. Яку речовину доцільно використати для проведення з профілак­тичною метою дегазації шкірних покривів?

   1. *2-5 % водний розчин монохлораміну Б.

   2. Хлорвапнова мазь.

   3. Хлорвапнове молоко.

   4. Полідегазуючий розчин.

   5. Розчин гексахлормеламіну.

 23. Солдат на місцевості, зараженій ОР, напився води з відк­ритої водойми. Незабаром появились слинотеча, часта блювота, про­нос. Блювотні маси мають запах герані і містять домішки крові. Уражений в'ялий, апатичний. Слизова рота набрякла, болюча. АТ = 120 і 60 мм рт. ст., ЧСС = 110 за 1 хв. Температура тіла - 38,1о. Ураження якими ОР найімовірніше викликало таку клінічну картину?

   1. ОР нервово-паралітичної дії.

   2. ОР загальноотруйної дії.

   3. ОР подразливої дії.

   4. *ОР шкірно-наривної дії.

   5. ОР сльозогінної дії.

 24. Перебуваючи на місцевості, зараженій ОР, військовослужбо­вець напився води з відкритої водойми. Незабаром появились слино­теча, часта блювота, пронос, переймоподібні болі в животі. Блю­вотні маси мають запах герані і містять домішки крові. Уражений в'ялий, апатичний. Слизова рота набрякла, болюча. АТ = 100 і 60 мм рт. ст. ЧСС = 120 за 1 хв. Температура тіла - 38,1о. З метою профілактики ураження доцільно провести наступні за­ходи.

   1. Терміново викликати блювоту.

   2. Терміново викликати блювоту і рясно промити шлунок та стравохід 0,02% розчином перманганату калію.

   3. Терміново викликати блювоту і використати антидот із ап­течки індивідуальної.

   4. *Терміново викликати блювоту і рясно промити шлунок та стравохід 0,1 % розчином питної соди.

   5. Провести часткову санітарну обробку і викликати блювоту.

 25. Через три години після перебування на зара­женій ОР місцевості у військовослужбовця з’явились інтенсивний біль, відчут­тя "піску в очах", світлобоязнь, рясні сльозотеча та ринорея, першіння в горлі, осиплість голосу. При поступленні в медроту загаль­ний стан середньої важкості. Уражений в'ялий, апатичний. Темпера­тура тіла 37,2 о. Шкіра обличчя набрякла, гіперемована. На чолі еритематозні плями з вираженим свербінням. Повіки набряклі, рясна сльозотеча. В легенях аускультується жорстке дихання. АТ = 110 і 60 мм рт. ст., ЧСС = 110 за хвилину. Ураження якими ОР найімовірніше викликало таку клінічну картину?

   1. ОР нервово-паралітичної дії.

   2. ОР загальноотруйної дії.

   3. ОР подразливої дії.

   4. *ОР шкірно-наривної дії.

   5. ОР сльозогінної дії.

 26. Через три години після перебування на зара­женій ОР місцевості у військовослужбовця появились інтенсивний біль, відчут­тя "піску в очах", світлобоязнь, рясні сльозотеча та ринорея, першіння в горлі, осиплість голосу. При поступленні в медроту загаль­ний стан середньої важкості. Уражений в'ялий, апатичний. Темпера­тура тіла 37,2 о. Шкіра обличчя набрякла, гіперемована. На чолі еритематозні плями з вираженим свербінням. Повіки набряклі, рясна сльозотеча. В легенях аускультується жорстке дихання. АТ = 110 і 60 мм рт. ст., ЧСС = 110 за хвилину. Яку речовину доцільно використати для проведення з профілак­тичною метою дегазації слизових оболонок очей?

   1. *0,2-0,5 % водний розчин монохлораміну Б.

   2. Хлорвапнова мазь.

   3. Хлорвапнове молоко.

   4. Полідегазуючий розчин

   5. Аміачно-лужний

 27. Солдат 5 годин назад перетинав ділянку території зараже­ної ОР. Протигаз був несправний. Скаржиться на різкі болі і від­чуття "піску в очах", світлобоязнь, сльозотечу, першіння в горлі, осиплість голосу, кашель. Повіки набряклі, з очних щілин витікає непрозора рідина. Кон'юнктива повік і очного яблука гіперемовані, набряклі. Уражений рогівку відчуває у вигляді валика. Відмічаєть­ся помутніння рогівки правого ока. Ураження якими ОР, з урахуванням ступеню важкості інтоксикації найімовірніше викликало таку клінічну картину?

   1. Ураження очей пароподібним іпритом, середній ступінь важкості.

   2. Ураження очей крапельно-рідким іпритом, середній ступінь важкості.

   3. *Ураження очей пароподібним іпритом, важкий ступінь.

   4. Ураження очей крапельно-рідким іпритом, легкий ступінь важ­кості.

   5. Ураження очей крапельно-рідким люїзитом, середній ступінь важкості.

 28. Солдат 5 годин назад перетинав ділянку території зараже­ної ОР. Протигаз був несправний. Скаржиться на різкі болі і від­чуття "піску в очах", світлобоязнь, сльозотечу, першіння в горлі, осиплість голосу, кашель. Кон'юнктива повік і очного яблука наб­ряклі, гіперемовані. Ураження якими ОР, з урахуванням ступеню важкості інтоксикації найімовірніше викликало таку клінічну картину?

   1. Ураження очей пароподібним іпритом, середній ступінь важкості.

   2. Ураження очей крапельно-рідким іпритом, середній ступінь важкості.

   3. Ураження очей хлорацетофеноном, середній ступінь важкості.

   4. *Ураження очей крапельно-рідким іпритом, легкий ступінь важ­кості.

   5. Ураження очей крапельно-рідким люїзитом, легкий ступінь важ­кості.

 29. Військовослужбовець 4 години назад перебував на терито­рії зараженій ОР. Шолом-маска протигазу була пошкоджена. Скар­житься на різкий біль в очах, втрату зору, сльозотечу, першіння в горлі, осиплість голосу, кашель. Об'єктивно: блефароспазм, кон'юнктива повік лівого очного яблука набрякла, гіперемована. На слизовій рогівки правого ока виразки, явища кератокон'юнктивіту. Ураження якими ОР, з урахуванням ступеню важкості інтоксикації найімовірніше викликало таку клінічну картину?

   1. Ураження очей пароподібним іпритом, середній ступінь важкості.

   2. *Ураження очей крапельно-рідким іпритом важкого ступеню.

   3. Ураження очей хлорацетофеноном, середній ступінь важкості.

   4. Ураження очей крапельно-рідким іпритом, легкий ступінь важ­кості.

   5. Ураження очей крапельно-рідким люїзитом, легкий ступінь важ­кості.

 30. Після артилерійського обстрілу військовослужбовець помітив на шкірі китиць рук і обшлагах гімнастерки краплини рідини темно-бурого забарвлення. Суб'єктивних відчуттів не виникало. Приблизно через 14 годин на цьому місці виникли неболючі, рожево­го забарвлення плями. Відмічалось неінтенсивне свербіння. Об'єк­тивно: на китицях рук ненабряклі сверблячі еритеми з ішемічними поблідніннями в центрі. При натискуванні еритеми не зникали. Яка клінічна форма ураження шкіри крапельно-рідким іпритом найбільше відповідає описаній ситуації?

   1. Бульозно-виразкова.

   2. Бульозна.

   3. Гангренозно-некротична.

   4. Везикуло-бульозна.

   5. *Еритематозна.

 31. Після застосування противником ОР військовослужбовець помітив на шкірі китиць рук і обшлагах гімнастерки краплини ріди­ни темно-бурого забарвлення. Суб'єктивних відчуттів не виникало. Приблизно через 7-8 годин на цьому місці виникли неболючі, роже­вого забарвлення плями. Відмічалось неінтенсивне свербіння. Через 12-13 годин після потрапляння крапель отрути на шкіру виникли на краях еритем дрібні міхурці, наповнені бурштинового кольору ріди­ною. Яка клінічна форма ураження шкіри крапельно-рідким іпритом найбільше відповідає описаній ситуації?

   1. Бульозно-виразкова.

   2. *Бульозна.

   3. Гангренозно-некротична.

   4. Везикуло-бульозна.

   5. Еритематозна.

 32. Після хімічного нападу противника військовослужбовець помітив на шкірі китиць рук і обличчі краплини рідини темно-буро­го забарвлення. Суб'єктивних відчуттів не виникало. Приблизно че­рез 7-8 годин на цьому місці виникли неболючі, рожевого забарв­лення плями. Відмічалось неінтенсивне свербіння. Звернувся за ме­дичною допомогою в МПП. Через 12-13 годин після пот­рапляння отрути на шкіру виникли на краях еритем дрібні міхурці, наповнені бурштинового кольору рідиною. Ще через 5 годин дрібні міхурці почали зливатись між собою, внаслідок чого утворились на місці еритем великі, напружені, пальпаторно малоболючі міхурі, розмірами з грецький горіх. Яка клінічна форма ураження шкіри крапельно-рідким іпритом найбільше відповідає описаній ситуації?

   1. Бульозно-виразкова.

   2. *Бульозна.

   3. Гангренозно-некротична.

   4. Везикуло-бульозна.

   5. Еритематозна.

 33. Солдат тривалий час знаходився на території, зараженій ОР. Після виходу за межі вогнища ураження відчув свербіж шкіри гомілок і ступнів. Приблизно через 3 години на цьому місці виник­ли неболючі, рожевого забарвлення плями, відмічалось інтенсивне свербіння. Через кілька годин на ураженій шкірі утворились вираз­ки, які швидко почали поглиблюватись за рахунок відторгнення нек­ротичних тканин. Стан ураженого важкий. Температура тіла 39,3о. Тони серця глухі, виражені брадикардія, аритмія, АТ = 80 і 50 мм рт. ст. Яка клінічна форма ураження шкіри крапельно-рідким іпритом найбільше відповідає описаній ситуації?

   1. *Виразкова.

   2. Бульозна.

   3. Гангренозно-некротична.

   4. Везикуло-бульозна.

   5. Еритематозна

 34. При попаданні сірчистого іприту на шкіру симптоми ураження виникають:

   1. *Відразу.

   2. Через 2-12 годин.

   3. Через добу.

   4. Через 20-30 хвилин.

   5. Через 1,5 доби.

 35. За агрегатним станом в нормальних умовах ОР шкірно-наривної дії являють собою:

   1. Тверді речовини.

   2. *Рідини.

   3. Пара.

   4. Аерозоль.

   5. Газ.

 36. Іприт має запах:

   1. Камфори.

   2. *Гірчиці.

   3. Сіна.

   4. Слабко фруктовий.

   5. Паленої гуми.

 37. Люїзит має запах:

   1. *Герані.

   2. Гіркого мигдалю.

   3. Сіна.

   4. Слабко фруктовий.

   5. Паленої гуми.

 38. Шляхи проникнення шкірно-наривних ОР в організм:

   1. Тільки через шкіру.

   2. Тільки через ШКТ

   3. Тільки інгаляційно.

   4. Тільки через слизові оболонки.

   5. *Вищезгаданими шляхами.

 39. Дегазація іприту і люїзиту здійснюється:

   1. Кислотами.

   2. Лугами.

   3. Вуглеводнями.

   4. *Сполуками, які містять активний хлор.

   5. Солями.

 40. Противник застосував ОР типу іприт. Який осередок утворений даною ОР?

   1. Стійкий, швидкодіючий;

   2. Нестійкий, швидкодіючий;

   3. Нестійкий уповільненої дії;

   4. *Стійкий уповільненої дії

   5. Нестійкий, повільнодіючий;

 41. При пероральному ураженні іпритом виникає:

   1. *Біль спазматичного характеру, пронос, нудота, блювання, гіпертензія.

   2. Слинотеча, підвищення температури, нудота, апатія.

   3. Болі в шлунку, нудота, блювання, слабість, задишка, гіпотензія.

   4. Різка слабість, тахікардія, ціаноз, виділення мокроти.

   5. Слинотеча, болі в животі, зниження температури, набряк легень, задишка.

 42. Через 4 години після дії ОР у постраждалого з’явилася сльозотеча, відчуття піску в очах, тертя і відчуття дряпання в носоглотці. Голос у потерпілого хриплий, відмічається сухий кашель. Якою ОР викликане ураження?

   1. Зарином.

   2. Зоманом.

   3. Люїзитом.

   4. Синильною кислотою.

   5. *Іпритом.

 43. Знаходячись у хімічному осередку, відчув біль, печіння на шиї, що виникли через кілька хвилин після застосування ОР. Стінка міхурів товста, вміст їх каламутний, міхурі напружені, різко болючі, оточуючі ділянки шкіри набряклі. Якою ОР викликане ураження?

   1. Іпритом;

   2. Зарином;

   3. Синильною кислотою;

   4. Зоманом;

   5. *Люїзитом.

 44. Потерпілий доставлений на етап медичної евакуації з скаргами на велику кількість виділень з очних щілин. Відмічається виразка рогової оболонки і слизових оболонок повік, крововиливи в слизових оболонках, помутніння роговиці. Вкажіть клінічну форму ураження?


  Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка