Симптоматичне лікування болю у м’язах та спині сучасні аспекти етіології та патогенезу болю у м’язах та спиніСторінка1/13
Дата конвертації16.07.2021
Розмір4.65 Mb.
#16632
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   13
Тема 3. Біль, лихоманка (3)

  1. СИМПТОМАТИЧНЕ ЛІКУВАННЯ БОЛЮ У М’ЯЗАХ ТА СПИНІ

Сучасні аспекти етіології та патогенезу болю у м’язах та спині

Скелетно-м’язовий біль у спині зустрічається приблизно у кожної другої людини та посідає друге місце за поширеністю серед гострих больових синдромів після головного болю. У структурі поширеності хронічних больових синдромів скелетно-м’язова біль у спині займає друге місце після болю у суглобах і зустрічається у кожного десятого хворого. Для нормальної роботи організму людини м’язова тканина повинна бути рівною та еластичною залежно від специфіки та спрямованості рухів, які людина робить у цей момент. При порушеннях, що відбуваються в хребті (остеохондроз, міжхребетні протрузії або грижі, різні види сколіозів) на м’язовий каркас хребта надається додаткове навантаження. М’язи спини починають «виконувати роботу» хребетного стовпа, забезпечуючи прямоходіння або більш комфортний стан людини. Підвищене навантаження призводить до перенапруги м’язового каркаса хребта, що спричиняє больовий синдром, і у людини виникають м’язові спазми.


Спазмування м’язів порушує трофіку та енергоінформаційний обмін, як у тканинах самого м’яза, так і у прилеглих внутрішніх органах і викликає біль. Наприклад: блукаючий нерв пережимається в області шиї, імпульси розслаблення не проходять по ньому до печінки і, як результат, – хронічний спазм жовчного міхура. Розрізняють гострий (до 10 діб) і хронічний (більше 3 місяців) біль, механізми їх розвитку принципово різняться. Якщо в основі гострого болю найчастіше лежить реальне ушкодження тканин організму (травма, запалення, інфекційний процес), то в генезі хронічного болю на перший план виходять зміни в центральній нервовій системі (ЦНС), викликані тривалою больовою імпульсацією від ушкодженого органа.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   13
База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка