Шок травматичний – в основі лежить травмаСторінка1/28
Дата конвертації20.01.2021
Розмір4.6 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   28
 • Вінницький національний медичний університет ім. М. І. Пирогова Кафедра медицини катастроф та військової медицини
 • Тема 6: ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ НЕВІДКЛАДНИХ СТАНІВ НА МІСЦІ ПОДІЇ

Виділяють шоки:

 • Виділяють шоки:
 • Шок травматичнийв основі лежить травма. Ознаки: низький АТ (< 80 мм рт ст), < серцевий викид (< 70 мл), низький ЦВТ (< 60 мм в ст), падає ударний об'єм (хвилинний об'єм < 3000 мл) [З1], шоковий індекс (індекс Альговера в номі 0,58) росте, тахікардія (ЧСС > 90в/хв). Наслідок травми, що викликає великий больовий імпульс від травми до ЦНС. Великий викид катехоломінів. Зменшується хвилинний об'єм, збільшується в'язкість крові, проявляється як гіповолемічний шок.

Стадія зворотнього шоку

 • Стадія зворотнього шоку
 • Травматичний шок
 • (початкова стадія)

- Шок гіповолемічний (постгеморагічний) – наслідок великої крововтрати. Зменшується ОЦК (в нормі 6-7% від ваги тіла), вага 60 кг = ОЦК 3,6 л), синдром малого серцевого викиду (< 50 мл). При крововтраті 10% (до 500 мл) організм сам справляється (ВN: 70% крові у венозному руслі, 15% - в артеріях, 12% - в капілярах, 3% в камерах серця від загального об'єму циркулюючої крові). ЦВТ зменшується, в результаті хвилинний (ударний) об'єм падає. Це стимулює катехоломіни (допамін, дофамін, норадреналін у 100 разів), які збільшують ЧСС і через спазм судин від чого хвилинний обєм серця збільшується. Катехоломіни впливають на мікроциркуляцію (артеріоли, венули, шунти) проходить перерозподіл крові до голови, мозку, серця за рахунок скорочення перфузії органів на фоні росту загального периферійного скорочення судин. Ацидоз, гіпоксія.

 • - Шок гіповолемічний (постгеморагічний) – наслідок великої крововтрати. Зменшується ОЦК (в нормі 6-7% від ваги тіла), вага 60 кг = ОЦК 3,6 л), синдром малого серцевого викиду (< 50 мл). При крововтраті 10% (до 500 мл) організм сам справляється (ВN: 70% крові у венозному руслі, 15% - в артеріях, 12% - в капілярах, 3% в камерах серця від загального об'єму циркулюючої крові). ЦВТ зменшується, в результаті хвилинний (ударний) об'єм падає. Це стимулює катехоломіни (допамін, дофамін, норадреналін у 100 разів), які збільшують ЧСС і через спазм судин від чого хвилинний обєм серця збільшується. Катехоломіни впливають на мікроциркуляцію (артеріоли, венули, шунти) проходить перерозподіл крові до голови, мозку, серця за рахунок скорочення перфузії органів на фоні росту загального периферійного скорочення судин. Ацидоз, гіпоксія.

АНАФІЛАКТИЧНИЙ ШОК - це генералізована системна алергічна реакція негайного типу на повторне введення алергену в результаті швидкого масивного імуноглобулін - Е (lgЕ) опосередкованого виділенням медіаторів з тканинних базофілів (тучних клітин) і базофілів периферичної крові . Форми анафілактичного шоку:

 • АНАФІЛАКТИЧНИЙ ШОК - це генералізована системна алергічна реакція негайного типу на повторне введення алергену в результаті швидкого масивного імуноглобулін - Е (lgЕ) опосередкованого виділенням медіаторів з тканинних базофілів (тучних клітин) і базофілів периферичної крові . Форми анафілактичного шоку:
 • I. Блискавична форма розвивається через 1-2 хв. після надходження алергену Іноді хворий не встигає навіть пред'явити скарги. блискавичний шок може виникати без або з передвісниками (відчуття жару, пульсація в голові, втрата свідомості).
 • II. Важка форма анафілактичного шоку розвивається через 5-7 хв. після введення алергену. Хворий скаржиться на відчуття жару, брак повітря, головний біль, біль в області серця.
 • III. Анафілактичний шок середньої тяжкості спостерігається через 30 хв. після надходження алергену. На шкірі з'являються алергічні висипання. В залежності від характеру пропонованих скарг і симптоматики розрізняють 4 варіанти анафілактичного шоку середньої важкості: Кардіогенний варіант, Астмоподібний або асфіктичний варіант, Церебральний варіант. Абдомінальний варіант.
 • IV. Повільна форма ( може розвиватися протягом кількох годин).


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   28


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка