Шкільна характеристикаСкачати 67.46 Kb.
Дата конвертації05.05.2016
Розмір67.46 Kb.
Шкільна характеристика

Складаючи шкільну характеристику учня, слід пам'ятати такі вимоги: 1. Матеріалом для характеристик є факти, зібрані в процесі спостереження за учнем.

 2. Характеристикою охоплюються всі сторони особистості учня, які створюють цілісне і повне уявлення про нього.

 3. Виділяються основні риси учня, характерні для нього, і які треба враховувати під час навчально-виховної діяльності.

 4. У змісті характеристики розкриваються особливості, які ще не є провідними, але за певних умов можуть розвинутися.

 5. У характеристиці школяра відзначаються позитивні і негативні риси його характеру.

 1. Виокремлюються ті риси (позитивні чи негативні), які потребують індивідуального підходу.

 2. Розкривається динаміка розвитку особистості школяра: не тільки рівень досягнутого, а й перспективні можливості.

 1. Указуються види діяльності, які сприяють найбільшому розкриттю особистості учня.

 2. Рекомендується уникати однобокості й переліку зовнішніх проявів поведінки.
 1. Розкривається внутрішній світ дитини, мотиви її поведінки, спрямованість особистості, моральні якості.

 2. Важливо уникати неправомірних узагальнень, що принижують гідність дитини і призводять до «навішування ярликів».

Зразки характеристик. Характеристика на ученицю 2-Б класу Катерину Б.

Учениця 2-Б класу Катерина Б. у навчальній діяльності виявляє виняткові можливості. Відзначається цілеспрямованістю й наполегливістю у виконанні навчальних завдань, особливо під час самостійних робіт.

Допомагає ефективно співпрацювати групі, досить часто виявляє лідерство. Працюючи у групі, бере на себе відповідальність за виконану колективну роботу.

Відповіді учениці логічно обґрунтовані. З усіх навчальних предметів дівчинка найбільш любить математику, особливо задачі, а також вправи цікавої математики. Із задоволенням виконує інші види діяльності: любить прибирати в класі, поливати квіти, допомагати іншим дітям підготуватися до уроків.

Катерина гарно малює, особливо пейзажі. Відчуває гармонію фарб, уміє складати композицію предметів. Дівчинка схильна до активної діяльності і потребує участі в усіх її видах. Катерина — яскрава особистість, якій притаманна оригінальність та нестандартність мислення. У стосунках з однокласниками виявляє добродушність та доброзичливість до тих, кому потрібна її допомога.

Учителька: Марина Василівна П.

Характеристика на учня 3-А класу Дмитра Н.

Учень 3-А класу Дмитро Н. у навчальній діяльності виявляє неповні можливості. Хлопчик не любить читати, хоча уважно слухає, коли йому читають. Уміє детально переказати, а також інтерпретувати почуте. Виявляє зацікавленість до текстів із фантастичним змістом. Виконуючи завдання з розвитку мовлення (твори, перекази, описи), дописує власні судження, які не відповідають темі роботи. Дмитрові потрібні постійні нагадування, щоб завершував роботу. На уроках буває незібраний і неорганізований, через що не встигає закінчувати завдання. Хлопчик не любить розв'язувати математичні завдання, однак у процесі розв'язку задач виявляє вдумливість і логіку мислення.

Співпрацює у групі. Виявляє активність тільки під час тієї роботи, яка йому подобається. У інших випадках стає пасивним. Не виявляє лідерства. Легко попадає під вплив іншого. Дмитро любить малювати фантастичні космічні персонажі, тварин, а також машини та іншу техніку.

Учителька: Тетяна Миколаївна Д.
Характеристика на ученицю 2-В класу Олену К.

Учениця 2-В класу Олена К. у навчальній діяльності виявляє високу старанність і працездатність, завдяки яким домагається відмінних успіхів у навчанні. На уроках завжди уважна, однак рідко висловлює власні ідеї. Відповідаючи на запитання вчителя, демонструє відмінне розуміння понять. Часто буває замкнута. Любить читати оповідання про звірів і, розказуючи про прочитане, стає жвавим співбесідником. Здебільшого в процесі спілкування лідерство передає іншим.Олена К. виявляє добрі господарські якості, любить робити все самостійно. У стосунках з товаришами спокійна й уважна.

Учителька: Ірина Петрівна Н.
Каталог: download -> version
version -> Охорона природи в Україні
version -> О. В. Гнидіна (координатор Л. Л. Халецька), Полтавська обл
version -> Тема. Історія як навчальний предмет і наука. Мета
version -> Завдання для IV загальнонаціонального етапу XI міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика (2011) з клас
version -> 5 клас українська література василь симоненко. «Цар плаксій І лоскотон» Мета: ознайомити п'ятикласників з цікавими сторінками життя митця, його твором «Цар Плаксій І Лоскотон»
version -> Матвійчук К. В. Формування високої мовленнєвої компетентності особистості як шлях до її успішної соціалізації
version -> Iv узагальнення і систематизація знань
version -> Робота з обдарованими дітьми – діяльність заради майбутнього України


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка