Серед моделей роботи сімейної медицини основних видів лікарської практики є триДата конвертації05.01.2021
Розмір41 Kb.

1.Одним з найголовніших завдань сімейної медицини є профілактика захворювань. Це включає виявлення чинників ризику розвитку захворювань як індивідуально кожного члена сім’ї, так і спільно всієї родини, виявлення пограничних станів, контроль за здоров’ям та розвитком новонароджених і малят, за членами родини у періоди підвищеного ризику (періоди статевого дозрівання, вагітності, клімактеричний), рекомендації щодо раціонального харчування, формування здорового способу життя тощо. 

Серед моделей роботи сімейної медицини основних видів лікарської практики є три.При першому варіанті лікар може працювати в окремій амбулаторії, що розташована на сімейній територіальній дільниці, в самостійному кабінеті, у приміщенні амбулаторії сімейної медицини або у своєму кабінеті, який розташований в районній поліклініці, сільській чи міській лікарні. При другому варіанті разом працюють два сімейних лікаря, один з яких більш спеціалізується в педіатрії, інший – в терапії. Групова сімейна практика в організаційному аспекті передбачає роботу в центрі сімейної медицини різної кількості сімейних лікарів, які мають повну самостійність та почали свою діяльність у філії поліклініки, лікарні або медичному центрі. Група сімейних лікарів може також працювати в поліклініці та, якщо їх не більш 5-7 чоловік, формуватися у відділення.
2. Функціональні обов’язки медичної сестри сімейної амбулаторії:

 1. Підготовка амбулаторного прийому сімейному лікарю і допомога при прийомі хворих, а також в домашніх умовах.

 2. Вимірювання пацієнтам артеріального тиску, проведення антропометрії, термометрії та інших обстежень за вказівкою сімейного лікаря.

 3. Заповнення статистичних талонів, карт екстреного повідомлення, бланків направлень на лікувально-діагностичні обстеження, посильних листів на МСЕК, санаторно-курортних карт, виписок із індивідуальних карт амбулаторного хворого, контрольних карт диспансерного спостереження та інших форм медичної документації.

 4. Навчання хворих способу і порядку підготовки до лабораторних, інструментальних і апаратних обстежень.

 5. Проведення збору матеріалу для біохімічних і бактеріологічних обстежень відповідно до призначень лікаря.

 6. Виконання лікарських призначень і медичних маніпуляцій хворим в поліклініці (амбулаторії) і вдома відповідно до вимог кваліфікаційної характеристики сімейної медсестри.

 7. Надання екстреної медичної долі карської допомоги при невідкладних станах і травмах, що загрожують життю хворого чи потерпілого.

 8. Проведення дополового патронажу вагітних жінок своєї територіальної дільниці.

 9. Відвідування разом з сімейним лікарем новонароджених в перші три дні після виписки з полового будинку.

 10. Регулярне спостереження за здоровими і хворими дітьми.

 11. Виконання щеплень дітям згідно з графіком.

 12. Проведення профілактичної і санітарно-освітньої роботи серед населення з питань розвитку і виховання здорової дитини, пропаганди здорового способу життя.

 13. Профілактична робота із своєчасного виявлення туберкульозу, онкологічних та інших захворювань.

 14. Контроль за виконанням хворими лікувальних і оздоровчих заходів та рекомендацій сімейного лікаря.

 15. Участь у реалізації протиепідемічних заходів на сімейно-територіальній дільниці.

 16. Ведення обліку роботи за встановленою формою.

 17. Підготовка даних для складання статичних звітів.

 18. Підвищення своєї професійної кваліфікації шляхом самопідготовки, на курсах удосконалення, вивчення передового досвіду організації роботи сімейної медсестри, участь в конференціях і семінарах.

3. Оснащення сумки лікаря ЗПСМ
(Сумка, тонометр з набором манжет, стетофонендоскоп, отоофтальмоскоп портативний, стетоскоп акушерський; молоточок неврологічний з коліщатком, рулетка вимірювальна 1 м; глюкометр з набором тестсмужок; бікс 500 мл, набір інструментарію для надання невідкладної допомоги: Шприц для промивань, набір зондів для промивання шлунку N 15, 18, 21, 24, 27, 30, 33; набір катетерів сечового міхура N 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20; набір повітряходів розм 00-4; пінцет для видалення кліщів, дзеркало гортанне, затискач пуговчатий та прямий, силіконова маска, джгут гумовий)
4. Метою організації стаціонарів вдома, в залежності від профілю, є лікування гострих форм захворювань, доліковування та реабілітація хронічно хворих, медико-соціальна допомога людям похилого віку, спостереження та лікування в домашніх умовах осіб, які перенесли нескладні оперативні втручання та ін. Добре зарекомендували себе домашні стаціонари в педіатрії та геріатрії.

Відбір хворих зазвичай здійснюється за направленням лікарів, завідувачем відділенням спільно з лікарем домашнього стаціонару, режим роботи регламентується керівництвом ЛПЗ. У суботні, недільні та святкові дні нагляд за хворими здійснюється черговими лікарями та медсестрами. Домашній стаціонар забезпечується спеціально виділеним автотранспортом.Організація домашнього стаціонару передбачає щоденне спостереження хворого лікарем, проведення лабораторно-діагностичних обстежень, медикаментозної терапії (внутрішньовенні, внутрішньом'язові ін'єкції і т.п.), різних процедур (банки, гірчичники і т.д.). При необхідності в комплекс лікування хворих включаються фізіотерапевтичні процедури, масаж, заняття з лікувальної фізкультури та ін. Хворим в домашньому стаціонарі надається консультативна допомога лікарями вузьких спеціальностей.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка