Розвивається стареча прогеніяСкачати 13.31 Kb.
Дата конвертації28.10.2020
Розмір13.31 Kb.
#10941
Альвеолярний відросток після видалення зубів перебудовуеться
Альвеолярний відросток після видалення зубів перебудовуеться, нова кістка заповнює дно альвеоли, а краЇ альвеоли атрофуються внаслідок випадання функціЇ альвеолярного відростку.З повною втратою зубів тіло та гілки щелеп стають тоншими, а кут нижньої щелепи більш тупим. Кінчик носа опускається,носогубні згортки стають різко виражені,кути рота опущені,нижня третина обличчя зменшується у розмірах.

розвивається стареча прогенія

при ортогнатичному прикусі з наявністю всіх зубів верхня щелепа звужується доверху, а нижня стає ширшою донизу.Після повної втрати зубів ця різниця створює прогенічне співвідношення щелеп,що в свою чергу ускладнює постаноку зубів у протезі та негативно впливає на його фіксацію

Перший тип: добре збережений комірковий відросток та горби верхньої щелепи. Склепіння твердого піднебіння високе, перехідна згортка та місця прикріплення вуздечок і щічних згорток розміщені високо. За даного класу є добрі умови для ортопедичного лікування, зокрема анатомічна ретенція, яка обмежує зміщення протеза в сагітальному та трансверзальному напрямках.Другий тип:характеризується помірною атрофією коміркового відростка та горбів верхньої щелепи, що забезпечує задовільну анатомічну ретенцію. Перехідна згортка та точки прикріплення вуздечок і щічних згорток дещо віддалені від верхівки коміркового відростка, але точки прикріплення мімічних м"язів, наближаючись до верхівки коміркового відростка, під час різкого скорочення можуть зумовити погіршення фіксації протеза. За даного класу ортопедичне лікування не складає особливих труднощів.

Третій тип: характеризується значною атрофією, внаслідок чого комірковий відросток майже відсутній, піднебіння стає плоским, перехідна згортка знаходиться в одній горизонтальній площині з ним. Ортопедичне лікування таких хворих значно ускладнене через відсутність умов анатомічної ретенції. Фіксація протезів стає можливою тільки за наявності доброго замикаючого клапана.
Скачати 13.31 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка