Розвиток артерій в ембріогенезі: джерела, аортальні дуги, їх похідні механізми розвитку. Варіанти та аномалії розвитку артерій. Роботи М. А. ТихомироваСторінка1/20
Дата конвертації02.07.2021
Розмір35.6 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   20

Блок 1


  1. Розвиток артерій в ембріогенезі: джерела, аортальні дуги, їх похідні механізми розвитку. Варіанти та аномалії розвитку артерій. Роботи М.А. Тихомирова.

У 3-тижневого зародка артеріальний стовбур серця розгалужується на дві вентральні аорти. Шість пар аортальних (зябрових) дуг сполучають вентральні аорти з дорзальними. З часом відбувається редукція I, II та V пар аортальних дуг і трансформація інших пар.

Ділянка вентральної аорти від I до III пар аортальних дуг перетворюється у зовнішню сонну артерію, а від III до IV – у спільну сонну артерію. III пара аортальних дуг та дорзальна аорта на рівні від III до I аортальної дуги – у внутрішню сонну артерію. Четверта ліва аортальна дуга згодом стає дугою аорти, а нижче розташована ділянка лівої дорзальної аорти, яка перетворюється на низхідну аорту. Четверта права аортальна дуга трансформується у проксимальну ділянку підключичної артерії.

У створенні легеневого кола кровообігу приймають участь тільки VI пара аортальних дуг. Проксимальні відділи аортальних дуг перетворюються на легеневі артерії. Дистальний відділ правої аортальної дуги редукується, а лівої – формує артеріальну протоку.

Вплив шкідливих факторів (алкоголь, наркотики, інфекційні захворювання, радіація) на організм вагітної жінки під час формування певної структури серця може викликати природжену ваду його розвитку. Найчастіше зустрічаються такі вади розвитку серця та прилеглих відділів магістральних судин: неповне заростання (дефект) міжпередсердної та міжшлуночкової перегородок, неповний поділ артеріального стовбура на аорту та легеневий стовбур, незаростання артеріальної протоки між аортою та легеневим стовбуром, звуження (стеноз) перешийка аорти тощо. В одного хворого може бути декілька вад розвитку серця. Для прикладу, тетрада Фалло характеризується наявністю звуження легеневого стовбура, утворення правої дуги аорти замість лівої (декстрапозиція аорти), неповне заростання міжшлуночкової перегородки та збільшення (гіпертрофія) правого шлуночкаПоділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   20


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка