Розрахунок можливих санітарних втрат 2 мб в обороніСкачати 23.31 Kb.
Дата конвертації20.02.2021
Розмір23.31 Kb.
ТипРозрахунок

Завдання 9.3, 9.4

“Організація медичного забезпечення

механізованого батальйону в обороніˮ
виконав Бойко Денис студент 212 навчального взводу


  1. Провести розрахунок можливих санітарних втрат батальйону в майбутньому бою і сил та засобів медичної служби (варіант).

  2. Скласти план медичної розвідки (варіант).

  3. Скласти доповідь командирові батальйону з медичної служби (варіант).

4. В ролі начальника медичного пункту 2 мб в робочому зошиті провести розрахунок можливих санітарних втрат та потреби у силах та засобах медичної служби 2 мб в оборонному бою та забезпеченості ними.

Варіанти оформлення таблиць до плану медичного

забезпечення батальйону в оборонному бою

Таблиця 1

Розрахунок можливих санітарних втрат 2 мб в обороніПідрозділи

Кількість (осіб) за день бою

При утриманні першої позиції

60%


При утриманні другої позиції

40%


4 мр

47

27

20

5 мр

46

28

18

6 мр

46

28

18

Всього за 2 мб

139

83

56

Таблиця 2

Розрахунок потреби у силах та засобах медичної

служби 2 мб та забезпеченості ними

№ п/п

Сили та засоби

Од.

виміру


Потреба

Є в наявності з урахуванням підсилення

Не вистачає

Примітка

1.

Бойові медики

чол.

9

9

02.

Старші бойові медики

чол.

3

2

13.

Санітари – носії

ланка

10

0

104.

Санітарні транспортери

шт.

2

1

15.

Санітарні автомобілі

шт.

2

2

06.

Вантажні автомобілі

маш-рейсів

1

1

0Лікарські бригади

1.

Лікарська бригада

шт.

1

1

0
Комплекти медичного майна

1.

Б-1

шт.

1

1

02.

Б-2

шт.

1

1

03.

ВБ

шт.

1

1

0Загальні висновки з оцінки обстановки

Оперативний час: 05.00 “Д”

КСП в районі відм. 235,6 (0762)

Навчальна карта: М 1:50000 Листи М-35-119-А, М-35-119-Б, М-35-119-В, М-35-119-Г, вид. 1985 р.

Завдання медичної служби 2 мб є медичне забезпечення батальйону, який переходить до маневреної оборони в умовах можливості завчасної підготовки до оборони з положення безпосереднього зіткнення з противником, у першому ешелоні бригади, на напрямку зосередження її основних зусиль, на місцевості, яка має бути обладнана в інженерному відношенні до моменту зіткнення з противником. Для підготовки медичної служби до роботи у майбутньому бою слід здійснити медичну розвідку в районі оборони батальйону з метою обрання місць (сховищ) для МПР, ПСТ та МПБ, доукомплектувати медичну службу 2 мб особовим складом у вигляді 1 старшого бойового медика, 10 ланок санітарів-носіїв, транспортом у вигляді 1 одиниці БТЛБ та медичним майном, яке було використано на 30%, своєчасно розподілити сили та засоби медичної служби по підрозділам.

За день оборонного бою санітарні втрати батальйону при використанні противником вогнепальної зброї можуть складати 139 чол.

Для своєчасної організації лікувально-евакуаційних заходів передбачити у районах оборони вибір місць (сховищ) для ПСТ у глибині районів оборони, МПБ за другою позицією району оборони батальйону, а саме: біля відм. 235,7 (0562), передбачити для МПР, ПСТ та МПБ запасні площадки. Необхідно провести медичну розвідку місць розгортання МПР, ПСТ та МПБ.

З метою запобігання виникнення інфекційних захворювань серед особового складу та попередження їх розповсюдження передбачити медичний контроль за станом здоров'я особового складу, санітарно-гігієнічний контроль харчування, водопостачання, особистої гігієни, та розташування особового складу, ізоляцію інфекційних хворих та евакуацію їх до медр 1 мбр.

Для захисту особового складу від уражаючих факторів ЗМУ передбачити забезпечення підрозділів медичної служби засобами індивідуального та колективного медичного захисту (протигазами, загальновійськовими захисними комплектами, польовими оборонними спорудами), радіаційної та хімічної розвідки; забезпечення особового складу батальйону табельним індивідуальним медичним оснащенням; провести інструктаж особового складу щодо правил користування засобами індивідуального та колективного захисту.

Слід організувати забезпечення МПР та МПБ медичним майном за заявками старших бойових медиків рот начальнику МПБ, отримати медичне майно в аптеці медичної роти о 15.00 “Д”.

Необхідна допомога з боку командира батальйону – у наданні ланок санітарів-носіїв для виносу поранених з поля бою, вантажних автомобілів для евакуації легкопоранених з ротних опорних пунктів на МПБ.

З боку начальника медичної служби бригади – у доукомплектуванні медичної служби батальйону особовим складом, санітарним транспортом та медичним майном, відповідно до поданої заявки.

План медичної розвідкиз/п

Мета розвідки

об’єкти

розвідки

склад роз-

відгрупи

засоби

розвідки

місце та час

доповіді

1

Вибрати місця (укриття) для розгортання МПР

опорні пункти 4, 5 і 6 мр

старші бойові медики

БТЛБ

до 09:00 "Д" на МПР начальнику МПБ

2

Вибрати шляхи вивозу (виносу) поранених та хворих з МПР до ПСТ та МПБ

Район оборони 2 мб

начальник МПБ

санітарний автомобіль

ННавчальна карта: М 1:50000 Листи М-35 119-А, М-35-119-Б, М-35-119-В, М-35-119-Г, вид. 1985 р.
До 10:00 "Д" на МПБ командиру медр

3

Вибрати місця (укриття) для розміщення ПСТ

Район оборони 2 мб

начальник МПБ

санітарний

автомобільДо 10:00 "Д" на МПБ командиру медр

4

Вибрати площадку для розміщення МПБ

Район оборони 2 мб, а саме навколо відмітки 235,7 (0562)

начальник МПБ

санітарний

автомобільдо 11:00 "Д" на МПБ командиру медр

Доповідь командиру батальйону з медичної служби
Оперативний час: 05.00 “Д”

КСП в районі відм. 235,6 (0762)

Навчальна карта: М 1:50000 Листи М-35-119-А, М-35-119-Б, М-35-119-В, М-35-119-Г, вид. 1985 р.
Стан здоров’я особового складу батальйону задовільний, захворюваність 3 проміле, морально-психологічний стан особового складу задовільний. За день оборонного бою санітарні втрати батальйону при використанні противником вогнепальної зброї можуть складати 139 чол.

Для здійснення лікувально-евакуаційних заходів під час бою медична служба має належний комплект медичних постів рот, постів санітарного транспорту та недостатню кількість санітарно-транспортних засобів.

Для організації медичного забезпечення бою, відповідно до розпорядження начальника медичної служби 1 мбр, медичний пункт 2 мб, що зупинився в районі відм. 235,6 (0762), передислокувати в глибину району оборони батальйону та до 13.00 “Д” розгорнути біля відм. 235,7 (0562). Запасна площадка біля населеного пункту Харпачка (0463), в стороні від напрядку передбачуваного удару противника.

З початком бою вивіз поранених (уражених) з поля бою передбачається здійснювати БТЛБ у кількості 2 шт., з можливістю вивозу 8 поранених за один рейс, евакуацію з МПР та ПСТ тяжкопоранених (тяжкоуражених) санітарними автомобілями у кількості 2 шт., з можливістю евакуації 8 поранених за один рейс, легкопоранених з поля бою – зворотними рейсами транспорту загального призначення за 1 машино-рейс. Шляхи евакуації – шляхи підвозу.

Під час бою пропоную здійснити такі санітарно-гігієнічні та протиепідемічні заходи: посилити санітарно-гігієнічний контроль харчування, водопостачання, особистої гігієни, та розташування особового складу, ізоляцію інфекційних хворих та евакуацію їх до медр 1 мбр.

Для захисту особового складу від РР та ОР забезпечити його індивідуальними та колективними засобами захисту (протигазами, загальновійськовими захисними комплектами, польовими оборонними спорудами), засобами радіаційної та хімічної розвідки; забезпечити особовий склад батальйону табельним індивідуальним медичним оснащенням

Підрозділи медичної служби після доукомплектування будуть забезпечені медичним майном, розрахованим на надання медичної допомоги пораненим та хворим протягом 1 доби бою.

Під час бою я – на МПБ, мій заступник – фельдшер МПБ, зв’язок по телефону та радіорелейних засобах, а також через посильних. Зв’язок з начальником медичної служби 1 мбр по радіостанції, в мережі командира батальйонуПотреби медичної служби по лінії командування: забезпечення заїзду транспорту загального призначення на МПБ для евакуації легкопоранених до ВМГ за додатковою заявкою, надання ланок санітарів-носіїв для виносу поранених з поля бою, вантажних автомобілів для евакуації легкопоранених з ротних опорних пунктів на МПБ.

Потреба медичної служби з боку начальника медичної служби бригади – доукомплектування сил та засобів медичної служби, яких не вистачає, згідно до заявки.Медична служба батальйону завдання з медичного забезпечення батальйону у майбутньому бою виконає, за умови надання допомоги з боку командування та начальника медичної служби бригади щодо доукомплектування сил та засобів медичної служби.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка