Рішення восьмої сесії п’ятого скликання від 25 квітня 2007 року №17-8/2007 м. Хмельницький Про виконання Цільової комплексної програми „Фізичне виховання здоров’яДата конвертації05.05.2016
Розмір0.8 Mb.
ТипРішення


УКРАЇНА
ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСНА РАДАРІШЕННЯ
восьмої сесії

п’ятого скликання


від 25 квітня 2007 року № 17-8/2007

м. Хмельницький

Про виконання Цільової комплексної

програми „Фізичне виховання –

здоров’я нації” у Хмельницькій області

за 1999-2005 роки

Керуючись пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України

„Про місцеве самоврядування в Україні” обласна рада


ВИРІШИЛА:
1. Звіт обласної державної адміністрації про виконання Цільової комплексної програми „Фізичне виховання – здоров’я нації” у Хмельницькій області за 1999-2005 роки взяти до відома (додається).

2. Рішення сьомої сесії обласної ради від 19 серпня 1999 року № 9 „Про Цільову комплексну програму „Фізичне виховання – здоров’я нації” у Хмельницькій області на 1999-2005 роки” зняти з контролю.


Голова ради І.Гладуняк

Додаток

до рішення восьмої сесії

обласної ради

від 25 квітня 2007 року

№ 17-8/2007

ЗВІТ

ПРО ВИКОНАННЯ ЦІЛЬОВОЇ КОМПЛЕКСНОЇ ПРОГРАМИ „ФІЗИЧНЕ ВИХОВАННЯ - ЗДОРОВ’Я НАЦІЇ”

У Хмельницькій області за 1999-2005 рокип/п прог

рами

Назва заходів Програми

Отримані результати

Причина недосягнення запланованих показників

1

2

3

4

ФІЗИЧНЕ ВИХОВАННЯ І ФІЗКУЛЬТУРНО-ОЗДОРОВЧА РОБОТА В НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНІЙ СФЕРІ

1.

З метою підготовки спортивного резерву області забезпечити збереження та розвиток мережі дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Відкрити спеціалізоване відділення ДЮСШ з боротьби самбо та дзюдо в м. Нетішин.

Протягом 1999-2005 років відкрито 5 нових дитячо-юнацьких спортивних шкіл, їх загальна кількість становить 56. У зв’язку з розширенням мережі ДЮСШ збільшено чисельність учнів до 25713 (у 1999 році – 21140), які регулярно займаються фізичною культурою і спортом, що становить 13.6 % від загальної кількості учнівської молоді при загальнодержавному завданні у 10 відсотків. Усіма видами фізкультурно-оздоровчої діяльності займаються біля 160 тис. хмельничан.

Щорічно в області проводяться огляди-конкурси ДЮСШ по трьом групам.


2.

Забезпечити впровадження державних тестів і нормативів оцінки фізичної підготовки населення області. Щорічно в квітні-травні проводити обласні фінальні змагання за програмою спортивно-масових заходів серед учнівської молоді „Старти надій”.

З 1997 року щорічно проводилося складання державних тестів і нормативів оцінки фізичної підготовки населення серед груп населення області:

 • дітей дошкільних закладів (6 років);

 • учнів середніх закладів освіти (І-ІІІ ступенів);

 • учнів професійно-технічних закладів освіти (ПТУ);

 • студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації;

 • студентів вищих навчальних закладів освіти ІІІ-ІУ рівнів акредитації;

 • призовників;

 • особового складу Збройних сил України, органів внутрішніх справ.

Заплановані програмою заходи „Старти надій” проведено.
3.

Здійснити практичні заходи щодо введення третього уроку фізкультури на тиждень у середніх і професійно-технічних закладах та чотирьох годин – у вищих навчальних закладах протягом усього періоду навчання.

Динаміка введення третього уроку:

2001 рік :

– ЗОШ і ПТНЗ - 538 закладів;

- ВНЗ І-ІІ р.а. – 4 заклади;

- ВНЗ ІІІ-ІУ р.а. – 7 закладів;2002 рік :

- ЗОШ і ПТНЗ – 1036 закладів;

- ВНЗ І-ІІ р.а. – 6 закладів;

- ВНЗ ІІІ-ІУ р.а. – 5 закладів;2003 рік:

- ЗОШ і ПТНЗ – 937 закладів;

- ВНЗ І-ІІ р.а. – 11 закладів;

- ВНЗ ІІІ-ІУ р.а. – 7 закладів;2004 рік:

- ЗОШ і ПТНЗ – 1058 закладів;

- ВНЗ І-ІІ р.а. – 13 закладів;

- ВНЗ ІІІ-ІУ р.а. – 7 закладів;2005 рік :

- ЗОШ і ПТНЗ – 1043 заклади;

- ВНЗ І-ІІ р.а. – 13 закладів;

- ВНЗ ІІІ-ІУ р.а. – 7 закладів;1. Недостатнє фінансування.

2. Недостатня перепускна спроможність наявної спортивної бази в навчальних закладах.

3. Відсутність годин у варіативній частині навчальних планів.


4.

Передбачити при складанні календарного плану проведення у навчальних закладах багатоступеневих спортивно-масових змагань, щорічних спартакіад, комплексних спортивних заходів „Шкіряний м”яч”, „Біла тура”, „Юні козаки Поділля”, змагання призовної молоді, зі спортивного туризму.


Багатоступеневі спортивно-масові змагання проведені у 2000-2005 роках:

 • спартакіада школярів області;

 • обласні Спартакіади серед учнів ПТНЗ;

 • обласна Універсіада серед ВНЗ І-ІІ

та ІІІ-ІУ р.а.

 • спортивні ігри школярів області;

 • обласна Спартакіада серед ДЮСШ системи освіти;

 • обласні змагання з техніки пішохідного туризму;

 • спартакіада допризовної молоді „Юні козаки Поділля”;

 • шаховий фестиваль „Біла тура”;

фестиваль футболу „Шкіряний м’яч”.

Зменшення контингенту учнів.

5.

Ввести систему організації шкільної та позашкільної фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи через запровадження паспортів здоров’я, проведення факультативних занять з фізичної культури, орієнтованої на створення спортивних клубів за місцем проживання. Довести їх кількість до 30, у 1999 році організувати заняття груп ДЮСШ з початкової фізичної підготовки учнів на спортивних базах загальноосвітніх шкіл. Рекомендувати враховувати показники розвитку фізичної культури та спорту, реалізації цільових комплексних програм при підведенні підсумків соціально-економічного розвитку регіону за поточний рік та в трудових колективах при складанні колективних договорів.

Запроваджено в системі освіти паспорти здоров"я для учнів, факультативні заняття проводяться як позаурочні секційні заняття з видів спорту. В 30 дитячо-юнацьких спортивних школах області організовано заняття груп початкової спортивної підготовки на базі загальноосвітніх шкіл.

Під час проведення підсумків соціально-економічного розвитку регіонів враховуються показники розвитку фізичної культури і спорту, реалізація цільових комплексних програм.


6.

Постійно контролювати і вдосконалювати проведення занять з фізичної культури з учнями, які за станом здоров’я віднесені до спеціальних медичних груп.

У Хмельницькій області до складу спеціальних медичних груп віднесено близько двох тисяч осіб, які займаються за індивідуальними програмами під наглядом спеціалістів та медиків залежно від видів захворювань.
7.

Міськрайвідділами освіти, разом з комітетами фізкультури і спорту закріпити ДЮСШ за групами загальноосвітніх шкіл, сільськими населеними пунктами для поліпшення фізкультурно-оздоровчої роботи, встановлення шефських зв’язків, проведення пропагандистської роботи, зустрічей з кращими спортсменами.

Заплановані форми роботи – це перший крок до організації спеціальних спортивних класів.

Встановлення шефських зв’язків, зустрічі з кращими спортсменами носили епізодичний характер, тому не дали конкретних результатівНедостатня координація спільних зусиль управління освіти і науки, управління у справах сім’ї молоді та спорту.

8.

Забезпечити залучення до занять фізичною культурою і спортом на пільгових умовах дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей із малозабезпечених та багатодітних сімей, створювати умови для організації роботи з учнівською молоддю за місцем проживання.

Обласним центром „Інваспорт” щорічно розробляється та виконується календарний план фізкультурно-масових та спортивних заходів серед дітей-інвалідів. Окремо проводиться обласна Спартакіада „Повір у себе” серед дітей-інвалідів різних нозологій з 8-12 видів спорту.

Усі діти-інваліди, діти-сироти, діти з малозабезпечених та багатодітних сімей займаються на спортивних спорудах безкоштовно.


9.

Організувати роботу по агітації та пропаганді дитячо-юнацького спорту засобами масової інформації. Видавати газету „Поділля-спорт”. У газеті „Подільські вісті” запровадити спортивну рубрику та програми на радіо та телебаченні. Встановити для спорткомітетів графік подання інформації в газети.

Виконується систематично по мірі надходження інформації про проведення спортивних заходів.
10.

Розробити положення та щорічно проводити огляд-конкурс на кращу організацію роботи в дитячо-юнацьких спортивних школах.

Щорічно в області проводяться огляди-конкурси на кращу організацію фізкультурно-оздоровчої роботи серед ДЮСШ по трьом групам, серед міст обласного значення, серед районів по двох групах. Переможці та призери огляду-конкурсу нагороджуються грамотами та кубками управління у справах сім’ї молоді та спорту облдержадмінітсрації.
ФІЗКУЛЬТУРНО-ОЗДОРОВЧА РОБОТА У ВИРОБНИЧІЙ ТА СОЦІАЛЬНО-ПОБУТОВІЙ СФЕРАХ

11.

11.1.


11.2.

Рекомендувати керівникам підприємств, установ та організацій усіх галузей народного господарства незалежно від форм власності:

Продовжити роботу по відновленню та введенню посад організаторів фізкультурно-оздоровчої роботи в колективах з кількістю працівників не менше 500 чоловік (відповідно до класифікатора ДК 003-95), збільшивши їх кількість у містах Хмельницький, Кам’янець-Подільський, Славута, Шепетівка, Полонському, Дунаєвецькому, Красилівському районах.

Створювати умови для відпочинку, проведення реабілітаційних та професійно прикладних занять у режимі робочого дня, післятрудового відновлення, профілактичних занять фізкультурно-спортивного спрямування за рахунок збільшення тренажерних кімнат, відновлювальних центрів, центрів здоров’я, консультативних пунктів у кожному місті та районі, у тому числі для організації спортивно-оздоровчого туризму.


На підприємствах, установах та організаціях в колективних договорах передбачено відрахування 0.3% від фонду заробітної плати на проведення та організацію фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи.

Державне об'єднання „Новатор” – 0,5% + кошти на утримання фізкультуро-оздоровчого комплексу + кошти на фізкультурно-оздоровчі заходи;

Волочиський машинобудівний завод ВАТ „Мотор-Січ” - 0,5 % + утримання спорткомплексу;

ХАЕС – 0,5% + утримання спорткомплексу + утримання ДЮСШ;

Шепетівське локомотивне депо – 0,3% + утримання спорткомплексу;

Кам’янець-Подільський електромеханічний завод – 0,3% + утримання спорткомплексу;

ВАТ «Хмельницькобленерго» – 0,3% + утримання санаторія-профілакторія в с. Жилинці Ярмолинецького р-ну;

ВАТ АК „АДВІС” – 0,3% + утримання фізкультурно-оздоровчого комплексу;

ВАТ „Укрелектроапарат” – 0,5 %;

ЗАТ «Хмельницькелектротранс» – 0,3% + утримання спортивного залу;

ВАТ «Теплокомуненерго» – 0,3% + утримання спортивного залу.

В області створено і діє 107 тренажерних зали. На спортивних спорудах обладнано 51 реабілітаційно-відновлювальних центрів , 21 консультаційних пунктів та 42 кімнати психологічного розвантаження. Організовано 186 груп фізкультурно-оздоровчої спрямованості для населення різних вікових груп, в яких займаються фізкультурою і спортом понад 5 тисяч осіб.Низька фінансова спроможність частини підприємств, установ та організацій.

11.3.

Визначити джерела та нормативи фінансування колективів фізичної культури виробничої сфери згідно з угодою між Хмельницькою облдержадміністрацією, профспілковими та громадськими об’єднаннями, підприємствами всіх форм власності.


У колективних договорах ФСТ „Україна” (111 колективів фізкультури, 13937 осіб що займаються всіма видами фізкультурно-оздоровчою роботою) та ФСТ „Спартак” (52 колективи, 6527 осіб) між товариствами та колективами фізкультури передбачено питання оздоровлення трудящих та членів їх сімей засобами фізичної культури. На 89 підприємствах, установах та організаціях укладено трудові угоди між профспілковими комітетами та адміністраціями. З них в 46 передбачено відрахування 0,3% фонду заробітної плати на фізкультурно-оздоровчу роботу .

В організації фізкультурно-оздоровчої роботи серед колективів виробничої сфери кращими є спорткомплекси „Олімп”, „Адвіс”, культурно-спортивний комплекс ХАЕС, Волочиського машинобудівного заводу „Мотор Січ”, в/о „Новатор”, які активно використовують спортивні комплекси для оздоровлення населення та проведення фізкультурно-масової та оздоровчої роботи.Низька фінансова спроможність окремих підприємств та організацій

11.4.

Створити координаційну раду громадських організацій фізкультурно-оздоровчої та спортивної спрямованості. Удосконалити форми і методи спільної роботи спортивних товариств, відомств, фізкультурно-спортивних клубів щодо подальшого розвитку фізичної культури у виробничій сфері.

Не створено.

Недоцільно створювати, так як функції координаційної ради виконували президії ФСТ „Спартак”, „Україна”, „Колос”

12.

Активізувати роботу відділення Національного олімпійського комітету України Хмельницької області для створення умов підготовки членам збірних олімпійських команд до участі в Олімпійських іграх. Відновити проведення регіональних галузевих спартакіад, удосконалити систему професійно-прикладних занять з фізичної культури у колективах підприємств та організацій. Щорічно проводити спартакіади серед керівників різних рівнів, ветеранів спорту, спортивних сімей, змагання на честь знаменних дат, спартакіади підприємств.

Управлінням у справах сім’ї і молоді та спорту облдержадміністрації спільно з ФСТ „Спартак” щорічно проводилася Спартакіада серед спортивних сімей „Тато, мама і я - спортивна сім’я”, разом з облрадами ФСТ „Україна” і „Колос” Спартакіаду серед працівників міських та районних рад області, Спартакіада трудящих області, Спартакіада ВАТ „Хмельницькгаз”, Спартакіада управлінь міськвиконкому та комунальних підприємств обласного центру, Спартакіада центрів і цехів ХД ВАТ „Укртелеком”, Спартакіада працівників дорожніх організацій Хмельницької області. За постановою президії Федерації профспілок області, проводиться Спартакіада трудящих області.

Завдяки підвищенню вимог з боку обласних галузевих профспілок до підпорядкованих колективів поліпшилась постановка фізкультурної і спортивної роботи серед працюючих і членів їх сімей.

Спільно з обласними організаціями фізкультурно-спортивних товариств “Колос”, “Спартак”, “Україна”, „Динамо” щорічно проводиться ряд спартакіад для різних верств населення – галузеві спартакіади профспілки працівників агропромислового комплексу, енергетики, харчової та переробної промисловості, сільських працівників та лісового господарства, спартакіаду трудящих області, фізкультурно-спортивне свято серед сільських працівників „Жнива”, серед працівників органів внутрішніх служб та військовослужбовців.

За підсумками обласних галузевих спартакіад формуються збірні команди області для участі у Всеукраїнських змаганнях.


13.

Забезпечити збереження та розвиток мережі фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи за місцем проживання населення, дитячо-підліткових фізкультурно-спортивних клубів, їх утримання, ремонт, використання приміщень за призначенням. Створити на спортивних базах підприємств м. Хмельницького (ВАТ АК «Адвіс», ДП «Новатор»), м. Кам’янець-Подільського, Волочиська, Нетішина спортивні клуби та фізкультурно-оздоровчі групи для населення різного віку.

В Хмельницькій області нараховується 44 клуби фізкультурного-спортивного спрямування за місцем проживання. Прийнято розпорядження голови облдержадміністрації від 8 грудня 2003 року № 451/2003-р „Про утворення обласного центру фізичного здоров’я населення „Спорт для всіх”, а з 4 лютого 2004 року в області відкрито обласний центр фізичного здоров’я населення „Спорт для всіх”, в якому вирішено кадрові та організаційні питання. Даний центр організовує та проводить фізкультурно-оздоровчі та спортивно-масові заходи серед всіх верств населення. Обласним центром подано пропозиції до бюджетних комісій райдержадміністрацій та міськвиконкомів про фінансування міських та районних центрів фізичного здоров’я населення „Спорт для всіх”. Спільно з обласним центром фізичного здоров’я населення „Спорт для всіх” з 1 по 30 квітня 2005 року на території області проводився місячник „Спорт для всіх – спільна турбота”, головною метою якого було залучення населення до організації та впорядкування спортивних об’єктів за місцем проживання. До ремонту спортивних споруд Широко використовувалось залучення волонтерів з числа студентів до ремонту спортивних споруд. Всі спортивні споруди та приміщення використовуються за призначенням, не допускається перепрофілювання та використання не за призначенням.

Створено і діють 83 групи оздоровчої спрямованості для населення різного віку на спортивних спорудах, у парках культури і відпочинку.


СПОРТИВНА ДІЯЛЬНІСТЬ

14.

Щорічно готувати календарний план спортивно-масових заходів, проводити комплексні спортивні заходи Хмельниччини за програмою спартакіад школярів, юнацьких і молодіжних ігор, спартакіад України, сільських спортивних ігор, універсіад.

Щорічно в області проводяться комплексні спортивні заходи згідно з олімпійським циклом – Спартакіада школярів, юнацькі спортивні ігри, молодіжні спортивні ігри та Спартакіада. Відповідно до Всеукраїнських заходів на обласному рівні організовуються та проводяться сільські спортивні ігри та універсіади серед вищих навчальних закладів І-ІІ та ІІІ-ІУ рівнів акредитації.
15.

Провести відбір спортсменів області і затвердити кандидатів для підготовки та участі в міжнародних змаганнях і чемпіонатах Світу, Європи, Спартакіадах України згідно з календарним планом.

Проводиться відбір спортсменів на обласних комплексних змаганнях, чемпіонатах та першостях України до відповідальних міжнародних стартів.

Понад 100 спортсменів Хмельниччини, членів збірних команд області та України, систематично забезпечуються спортивною екіпіровкою, фармакологічними засобами, харчуванням та інвентарем через Центр олімпійської підготовки, школу вищої спортивної майстерності облспортуправління.Забезпечення фінансової підтримки спортсменів на 50 % від реальних потреб

16.

Розробити перспективні плани підготовки провідних спортсменів області до виступів в Олімпійських іграх, чемпіонатах світу та Європи, України.

Всі спортсмени – члени збірних команд області та України - готуються до відповідальних стартів за особистими програмами та планами, складеними провідними тренерами та фахівцями області, які погоджені в Центрі Олімпійської підготовки.
17.

Вирішити питання відкриття школи вищої спортивної майстерності на базі комплексної ДЮСШ облспорткомітету.

У 2000 році відкрито школу вищої спортивної майстерності при комітеті з фізичної культури і спорту Хмельницької обласної державної адміністрації.
18.

Створити спортсменам-кандидатам до складу збірних команд України, їх тренерам належні умови для підготовки до змагань, забезпечити інвентарем, спортивною формою та обладнанням, необхідним для підготовки та участі спортсменів області в міжнародних змаганнях. Оперативно розв’язувати для них соціально-побутові проблеми.

Понад 100 спортсменів Хмельниччини, членів збірних команд області та України систематично забезпечуються спортивною екіпіровкою, фармакологічними засобами, харчуванням та інвентарем через Центр олімпійської підготовки, школу вищої спортивної майстерності управління у справах сім’ї, молоді та спорту.


Забезпечення фінансової підтримки спортсменів на 50 % від реальних потреб.

19

Забезпечувати збереження та підвищувати ефективність діяльності дитячо-юнацьких спортивних шкіл, створити міжвідомчий центр олімпійської підготовки. Зміцнити матеріально-технічну базу спортивних шкіл. Збільшити кількість спеціалізованих відділень ДЮСШ міст Хмельницький та Нетішин.

Протягом 1999-2005 років відкрито 5 нових дитячо-юнацьких спортивних шкіл і їх кількість складає 56. У зв’язку з розширенням мережі ДЮСШ збільшено чисельність учнів до 25713 (у 1999 році – 21140), які регулярно займаються фізичною культурою і спортом, що становить 13.6 % від загальної кількості учнівської молоді при загальнодержавному завданні у 10 відсотків. Усіма видами фізкультурно-оздоровчої діяльності займаються біля 160 тис. хмельничан.

Щорічно в області проводяться огляди-конкурси ДЮСШ по трьом групам.Створено Центр Олімпійської підготовки.
20

Сприяти формуванню системи спеціалізованих спортивних клубів різних форм власності з різних видів спорту.


В області створені і діють спортивні клуби „Хмельничанка” (гандбол), ДП „Новатор” (волейбол), СК„Університет” на базі Кам’янець-Подільського державного університету, ОСК „Тариск” (вільна боротьба) м. Хмельницький. Усього в області створено і працює 507 спортивних клубів усіх форм власності.
21.

Організувати в засобах масової інформації широке висвітлення підготовки та участі спортсменів області у міжнародних змаганнях.

Організовано висвітлення виступів та підготовки спортсменів області до відповідальних міжнародних змагань.
ФІЗИЧНЕ ВИХОВАННЯ ТА СПОРТИВНА ДІЯЛЬНІСТЬ НАСЕЛЕННЯ ІЗ СПЕЦИФІЧНИМИ ПРОФЕСІЙНИМИ ФІЗИЧНИМИ ХАРАКТЕРИСТИКАМИ

1.

Забезпечити умови для занять особового складу правоохоронних органів та військових формувань за програмою фізичної підготовки два рази на тиждень за рахунок службового часу

Забезпечено умови для занять особовому складу в спортивних залах та комплексах при районних та міських відділах УМВС України.
2.

На базі спорткомплексу „Динамо” організувати курси підвищення кваліфікації з підготовки та перепідготовки фахівців з військово–службово–прикладних видів спорту та фізичної підготовки.

Заняття проводяться на базі спорткомплексу „Динамо” двічі-тричі на тиждень.
3.

Передбачити проведення разом з обласною радою „Динамо” чемпіонатів та першостей області з військово–службово–прикладних видів спорту

Проводяться згідно із затвердженим календарним планом спортивно-масових та організаційних заходів фізкультурно-спортивного товариства „Динамо”.
4.

Передбачити кошти на проведення змагань, фізичної підготовки та спортивної роботи з військовослужбовцями та працівниками правоохоронних органів

Щорічно обласній організації „Динамо” виділяються кошти на організацію та проведення обласних змагань серед військовослужбовців і працівників правоохоронних органів.
5.

Щорічно проводити спортивно–масові заходи серед військовослужбовців особового складу правоохоронних органів, прикордонних військ та інших військових формувань

Щорічно проводиться обласна „Динаміада”, на якій відбираються учасники збірної області для участі у Всеукраїнській „Динаміаді”.
ФІЗКУЛЬТУРНО–ОЗДОРОВЧА, РЕАБІЛІТАЦІЙНА ТА СПОРТИВНА ДІЯЛЬНІСТЬ СЕРЕД ІНВАЛІДІВ

1.

Забезпечити створення районних (міських) структурних підрозділів обласного центру „Інваспорт” у містах Кам’янець–Подільський, Шепетівка, Славута, Ізяслав, районних центрах області: Волочиськ, Полонне, Деражня, Ярмолинці, Дунаївці, Летичів.

З 1999 по 2005 роки відкрито 8 філій обласного центру „Інваспорт” у містах та районах області. Усього на території Хмельниччини працює 14 філій облцентру „Інваспорт”. Разом з управлінням освіти і науки облдержадміністрації і обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів облцентр „Інваспорт” складає загальний план спортивних заходів серед дітей-інвалідів спецшкіл-інтернатів усіх нозологій та дорослих спортсменів-інвалідів. Заходи, які частково фінансуються вищеназваними організаціями беруть участь у нагороджені переможців змагань.

У 2005 році створені такі ж філії у Красилівському, Волочиському, Ярмолинецькому, Кам”янець-Подільському, Шепетівському районах, а також діють 3 фізкультурно-оздоровчі клуби: у будинку культури УТОГ клуб „Надія” по системі роботи В.Дікуля у м. Хмельницькому та „Доля” у м. Шепетівці.


2.

Забезпечити обласний центр „Інваспорт”, спортивно–реабілітаційні і оздоровчі клуби (центри) необхідними приміщеннями для роботи і постійних занять з інвалідами, ширше використовуючи наявну спортивну базу учбових закладів безкоштовно

Усі необхідні приміщення для роботи і постійних занять з інвалідами надаються загальноосвітніми та спортивними навчальними закладами безкоштовно.
3.

Створити на базі існуючих спецшкіл–інтернатів для дітей–інвалідів спеціалізовані секції параолімпійського резерву з відповідних нозологій при обласному центрі фізичної культури інвалідів

З часу заснування облцентру „Інваспорт” було утворено федерацію інвалідного спорту, до складу якої увійшли представники інвалідів усіх нозологій, обласна організація „Спортивна федерація глухих України”.

При обласному центрі „Інваспорт” з серпня 2003 року працює обласна спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа. Основою діяльності ДЮСШ є реабілітаційно-оздоровча, спортивна підготовка дітей-інвалідів, підлітків та молоді, що мають вади розумового і фізичного розвитку.

Для організації та проведення навчально-тренувальних занять з інвалідами використовуються спортивні бази та споруди в містах та районах області, зокрема, плавальний басейн облцентру з фізичного виховання учнівської молоді, спортивні зали та майданчики Хмельницької спеціальної ЗОШ для дітей з вадами розумового розвитку, Кам”янець-Подільського планово-економічного технікуму-інтернату для інвалідів, багатопрофільного навчально-реабілітаційного центру дітей з психофізичними вадами, навчально-виховного комплексу з центром реабілітації слабкозорих дітей, стадіони Хмельницького педінституту, фізкультурно-спортивного товариства „Україна”.

4.

Передбачити щорічне фінансування облцентру „Інваспорт” в обсягах, необхідних для проведення повноцінної фізкультурно–реабілітаційної та спортивної роботи, матеріально–технічного забезпечення потреб даного порядку діяльності, згідно із затвердженими кошторисами на рік

Щорічно передбачається фінансування на проведення навчально-тренувальних та спортивних заходів. Облцентр «Інваспорт» разом з управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту, управлінням освіти і науки облдержадміністрації і обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів складає загальний план спортивних заходів серед дітей-інвалідів спецшкіл-інтернатів усіх нозологій та дорослих спортсменів-інвалідів, які ними частково фінансуються та береться участь в їх проведенні та нагородженні переможців.

За погодженням з Національним комітетом спорту інвалідів України керівництвом обласного Фонду соціального захисту інвалідів виділено 10,0 тис. грн., за які облцентром придбано спортивну форму для футболістів, 2 тенісних столи, які передані Кам”янець-Подільському багатопрофільному навчально-реабілітаційному центрові дітей з психофізичними вадами та Хмельницькій спеціальній ЗОШ з вадами розумового розвитку для проведення навчально-тренувальних занять та змагань, інший спортивний інвентар.


5.

Вирішити питання безкоштовного надання спортивних споруд незалежно від їх відомчого підпорядкування, для фізкультурно–спортивних і реабілітаційно–оздоровчих занять інвалідів

Спільна робота ОЦ „Інваспорт” з добровільними спортивними товариствами проводилася протягом 2000-2005 років. Проводяться спільні спортивні заходи „Свято на снігу” у січні (лижні гонки, міні-футбол, зимова риболовля, спортивний більярд, армрестлінг, зимове загартування „моржування”, галузеві (обласні, районні та місцеві) змагання зі спортивного більярду, настільного тенісу, легкої атлетики, міні-футболу, шахів.
6.

Розробити систему добору і методичного догляду та диспансерного обліку спортсменів-інвалідів. Створити діагностично–консультативний кабінет фізкультурно–оздоровчої діяльності інвалідів при Хмельницькому міському центрі „Надія”

У 2005 році введено штатну посаду лікаря в обласному центрі „Інваспорт”.
7.

Своєчасно подавати до Укрцентру „Інваспорт” створені розробки спеціального обладнання та інвентаря для інвалідів, які займаються фізичною культурою і спортом.

По мірі створення розробок спортивного інвентаря для інвалідів своєчасно подаються пропозиції до Укрцентру „Інваспорт”.
8.

Постійно вести збір державної і іноземної методично–лікувальної літератури з засобами фізичної культури і спорту, спрямованими на фізичне реабілітування інвалідів

Облцентром „Інваспорт” дитячо-юнацькою спортивною школою при облцентрі та спеціалістами філій облцентру систематично ведеться збір державної та іноземної методично-лікувальної літератури з засобами фізичної культури і спорту. Щорічно проводяться курси підвищення кваліфікацій спеціалістів та тренерського складу.
9.

Постійно вести роботу серед молоді по підбору та навчанню до середніх і вищих навчальних закладів фізкультурно–спортивної спрямованості інвалідів різних нозологій для підготовки фахівців з фізичної культури і спорту

Створені спеціалізовані відділення з легкої атлетики та плавання на базі Хмельницького спеціального НВЗ „Школа-дитячий садок” для дітей з вадами розумового розвитку.

На базі Кам”янець-Подільського планово-економічного технікуму створено спеціалізоване відділення з футболу ДЦП. Вищеназвані та інших відділення облцентру „Інваспорт” обладнано спеціальними пристосуваннями для проведення фізкультурно-оздоровчої та спортивної-реабілітаційної роботи з інвалідами. Проводиться відбір талановитої молоді для направлення на навчання в Кам"янець-Подільський планово-економічний технікум.


ФІЗИЧНЕ ВИХОВАННЯ СЕРЕД СІЛЬСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ

10.

Щорічно планувати та проводити за участю фізкультурно–спортивного товариства „Колос”:10.1.

Змагання серед сільських школярів під девізом „Хто ти, майбутній олімпієць?” з легкої атлетики, боксу, вільної боротьби, дзюдо та футболу за програмою фестивалю серед дітей та підлітків згідно з „Цільовою комплексною програмою розвитку футболу в Хмельницькій області на 2003-2007 роки”

Самими вдалими змаганнями серед сільських дітей останніх років виявились ІУ обласні юнацькі та молодіжні спортивні ігри серед сільських школярів, які відбувалися щорічно у травні під девізом "Хто ти, майбутній олімпієць?". В іграх брали участь усі 17 ДЮСШ товариства і 20 збірних районних команд з волейболу (хлопці та дівчата), гирьового спорту, легкої атлетики, важкої атлетики, вільної боротьби, дзюдо, карате-до, футболу (дівчата і хлопці) у трьох вікових групах, тхеквондо, боксу, шахів та шашок. Змагання проходили окремо серед учнів ДЮСШ і переможців районних пошукових змагань із зазначених видів спорту.

Фінальним змаганням у березні-квітні передували пошукові старти під девізом "Хто ти, майбутній Олімпієць?" у сільських загальноосвітніх школах, відкритих стартах сільських і селищних ДЮСШ "Колос". До змагань цього рівня були запрошені школярі 5-7 класів з метою залучення їх до занять з доступних видів спорту, які культивуються в ДЮСШ "Колос" та їх філіях.


10.2.

Змагання серед працівників сільськогосподарського виробництва та інших галузей агропромислового комплексу „Жнива” з олімпійських та народних видів спорту, спартакіади керівних працівників міськвиконкомів, райдержадміністрацій, підприємств, установ та організацій АПК

Щорічно в області проводяться фізкультурно-оздоровчі та спортивно-масові заходи за участю соціальних груп населення, які присвячуються завершенню збирання врожаю під назвою „Жнива” та присвячені Дню працівників сільського господарства „Богатирська слава Поділля”.
10.3.

Обласну спартакіаду серед дитячо-юнацьких спортивних шкіл сільського фізкультурно–спортивного товариства „Колос” з олімпійських видів спорту, інші фізкультурно–оздоровчі заходи, присвячені Дню Перемоги, Дню незалежності України, Дню фізичної культури і спорту України, Дню працівників сільського господарства

Щорічно в області проводяться фізкультурно-оздоровчі та спортивно-масові заходи, присвячені урочистим датам, професійним святам.
11.

Створити в кожному районі по 2–3 територіальних фізкультурно–спортивних клуби з відділеннями ДЮСШ в селах, де є відповідна матеріально–технічна база, забезпечити їх необхідними фінансовими і матеріальними ресурсами.

Розглянути питання створення сільських ДЮСШ у Білогірському районі с. Квітневе, Городоцькому районі с. Лісоводи, Хмельницькому районі смт. Чорний острівПроведення сільських спортивних ігор в області і участь у Всеукраїнських сільських спортивних іграх значною мірою сприяло створенню в області сільських фізкультурно-спортивних клубів.

Станом на 1.01.2005 р на Хмельниччині утворено 290 сільських ФСК. До активної роботи залучено 692 громадських інструктори по спорту та тренери, які виконують функції організаторів масових заходів та спортивного дозвілля в сільській місцевості. Усього активними заняттями у ФСК охоплено понад 16,0 тис. чоловік різного віку та статі.

Кращими районами по створенню низової ланки спортивного товариства є Деражнянський район - 29 клубів, Славутський, Старокостянтинівський та Хмельницький - 26, Ярмолинецький – 25, Шепетівський - 24, Волочиський -22 та інші.

Незважаючи на кризовий стан у сільському господарстві області, у районах проводиться цілеспрямована робота по впровадженню фізичної культури і спорту в повсякденний побут сільського населення. Станом на 1.01.2006 року в сільській місцевості створено 290 ФСК, які юридично оформлено, але через економічні труднощі, поки що, більша частина з них працює на громадських засадах. Зараз ними охоплено понад 16,0тис. селян різного віку і статі, які активно займаються 18 видами спорту і беруть активну участь у фізкультурно-спортивних заходах.

Відкрито ДЮСШ в с. Лісоводи Городоцького району.

12.

Створити обласний фонд сприяння і допомоги сільському фізкультурно–спортивному руху та постійнодіючу громадську координаційну раду з питань розвитку фізичної культури і спорту на селі

Не створено.

Через відсутність коштів.

13.

Сприяти через обласні засоби масової інформації, газету „Поділля-спорт” поширенню досвіду фізкультурно–спортивної роботи на селі

Постійно висвітлюються всі важливі спортивні події та поширюється досвід фізкультурно-спортивної роботи на селі через обласні засоби масової інформації та газету „Поділля-спорт”.
14.

Запропонувати органам місцевого самоврядування ввести до штатів сільських і селищних рад посади організаторів фізкультурно–оздоровчої і спортивно – масової роботи, які б очолили роботу територіальних фізкультурно–оздоровчих клубів та посади інструкторів фізичної культури та спорту в сільськогосподарських підприємствах різних форм власності, інших організаціях агропромислового комплексу з кількістю працюючих 300 чоловік і більше

Станом на 1.01.2006 року в обласній організації ФСТ „Колос” працюють 136 інструкторів зі спорту, з яких 30 штатні.

До активної роботи залучено 692 громадських інструкторів по спорту та тренерів, які виконують функції організаторів масових заходів та спортивного дозвілля в сільській місцевості.


15.

Завершити будівництво та введення в експлуатацію спорткомплексів в Дунаєвецькому і Віньковецькому районах, капітальний ремонт спорткомплексу в м. Ізяслав, передбачивши утримання капітальних спортивних споруд за рахунок коштів місцевих бюджетів. Вирішити питання про будівництво в смт Стара Синява стадіону на 1500 місць. Провести поточні і капітальні ремонти діючої спортивної бази в сільській місцевості, спорткомплексів у Дунаївцях, Волочиського стадіону „Колос”

У жовтні 2003 року введено в дію сучасний спортивний комплекс у смт Теофіполь з двома спортивними залами, плавальним басейном, тренажерними залами, залом для більярду та настільного тенісу, відкритим плавальним басейном, відкритими спортивними ігровими майданчиками та футбольним полем. У листопаді 2004 року відкрито спорткомплекс у с. Летава Чемеровецького району з ігровим залом 36x18 м та спеціалізованим спортзалом для занять важкою атлетикою, допоміжними спорудами.

Розпочато реконструкцію стадіону ФСТ "Колос" у Чемеровецькому районі, проведено капітальний ремонт спортивного комплексу в Чемеровецькій ДЮСШ "Колос". Завершується будівництво спортивного залу Летичівської райради ФСТ "Колос". Проведено капітальний ремонт у спортивному залі, залі боксу та ремонт тренажерного залу Теофіпольської ДЮСШ "Колос". Проведено реконструкцію центрального стадіону в м. Полонне та стадіону в смт Понінки. У смт Летичів завершено реконструкцію стадіону та ремонт спортивного залу. Частково реконструйовано районний стадіон райради ФСТ „Колос”. Продовжується реконструкція залу важкої атлетики в с. Новоставці Теофіпольського району. Введено в дію зал боксу в с. Чотирбоки Шепетівського району.Проведено поточні і капітальні ремонти діючої спортивної бази в сільській місцевості, спорткомплексів у м. Дунаївці, Волочиського стадіону „Колос”
16.

Опрацювати та впровадити систему матеріального стимулювання фізкультурних кадрів, які працюють у сфері фізичної культури та спорту на селі, за рахунок позабюджетних коштів. Щорічно проводити конкурси кращого за професією.

Щорічно проводяться огляди-конкурси серед тренерів дитячо-юнацьких спортивних шкіл та інструкторів з фізичної культури і спорту. За підсумками конкурсу фахівці та тренери відзначаються моральними та матеріальними стимулами до Дня професійних свят та визначних дат.
МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ТА ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

17.

Передбачити щорічне виділення за пропозиціями комітету з фізичної культури та спорту асигнувань на:

 • розвиток фізичної культури та спорту;

 • проведення масових фізкультурно–спортивних заходів;

 • підготовку і участь спортсменів до збірних команд області у Всеукраїнських та міжнародних змаганнях;

 • утримання школи вищої спортивної майстерності та центру олімпійської підготовки, обласного центру „Інваспорт”;

 • дотацію спортивним товариствам на утримання спортивних споруд.

Щорічно передбачається згідно з клопотанням управління у справах сім’ї. молоді та спорту і затверджується сесією обласної ради в межах коштів, передбачених на ці статті.
18.

Щорічно готувати та вносити пропозиції облдержадміністрації щодо порядку фінансування сільських і профспілкових спортивних шкіл

Подаються пропозиції до облдержадміністрації під час формування обласного бюджету щодо порядку фінансування сільських та профспілкових спортивних шкіл.
19.

Забезпечити часткове фінансування спортивних заходів, навчально–тренувальних зборів через Фонд розвитку фізичної культури та спорту за рахунок залучення спонсорських коштів, добровільних внесків.

Лише 10 частина змагань та спортивних заходів проводиться за рахунок спонсорських коштів.

Повністю не виконується через відсутність вищевказаного Фонду.


20.

Розробити план заходів щодо збереження та розвитку матеріальної бази фізичної культури і спорту в області відповідно до нормативно-правової бази. Підготувати пропозиції про збільшення спортивних залів, плавальних басейнів, тренажерних кімнат

Протягом 1999-2005 років на Хмельниччині зміцнилась та поліпшилась матеріально-технічна база спорту, а саме :

 • на 347 одиниць збільшилась кількість спортивних майданчиків (усього 1373);

 • на 8 одиниць збільшилась кількість тенісних кортів (усього 27);

 • на 38 одиниць збільшилась кількість футбольних полів (усього 364);

 • побудовано 2 плавальних басейни (усього 6);

 • на 20 одиниць збільшилась кількість спортивних залів (усього 549);

 • на 5 одиниць збільшилась кількість майданчиків з тренажерним обладнанням (усього 676);

 • на 75 одиниць збільшилась кількість приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять (усього 432);

 • на 45 одиниць збільшилась кількість приміщень для фізкультурно-спортивних занять з тренажерним обладнанням (усього 117).

Розробляється план заходів та готується проект розпорядження голови облдержадміністрації „Про розвиток матеріально-технічної бази спорту на Хмельниччині”.

За участі обласного відділення Національного олімпійського комітету України на Хмельниччині працює асоціація „Світ спорту” по виробництву спортивної атрибутики, форми, допоміжного обладнання та інвентаря, сувенірних футбольних м”ячів, духових труб. Асоціацією виробляється дитяча спортивна форма, спортивні костюми. Виготовляються комплекти захисної амуніції для спортсменів тхеквондо ВТФ, продовжується виробництво столів для настільного тенісу.


21.

Провести паспортизацію діючих спортивних споруд області для визначення їх технічного стану згідно з порядком підготовки спортивних споруд для проведення масових спортивних та культурно–видовищних заходів і оснащення згідно з нормативами проведення фізкультурно–оздоровчої роботи за місцем проживання, на підприємствах, в селянських спілках та учбових закладах

Протягом 2002-2003 років проведено паспортизацію діючих спортивних споруд для визначення технічного стану згідно з порядком підготовки спортивних споруд для проведення масових спортивних та культурно–видовищних заходів та оснащення згідно з нормативами проведення фізкультурно–оздоровчої роботи за місцем проживання, на підприємства, в селянських спілках та учбових закладах.
22.

Не допускати при реструктуризації, приватизації, реформуванні власності підприємств і організацій припинення діяльності фізкультурно–спортивних об'єктів за їх призначенням. Вирішити питання переведення Хмельницького стадіону „Поділля” в комунальну власність та провести його реконструкцію. Ввести в дію Шепетівський плавальний басейн.

Не допущено при реструктуризації, приватизації, реформуванні власності підприємств і організацій припинення діяльності фізкультурно–спортивних об'єктів за їх призначенням.

Проведено реконструкцію Хмельницького стадіону „Поділля” та передано до комунальної власності.


23.

Розробити та затвердити в установленому порядку Положення проведення спортивних змагань, навчально–тренувальних зборів та матеріального забезпечення їх учасників

Для кожного спортивно-масового заходу розроблюється та затверджується положення в установленому порядку.
24.

Продовжувати роботи по завершенню будівництва та оснащенню навчально–спортивного комплексу Кам’янець–Подільського педагогічного університету, Дунаєвецького районного спорткомплексу, Хмельницького плавального центру

Не виконано.

Через відсутність коштів у місцевих бюджетах.

ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

25.

Створити науково–популярні та освітні радіо та телепрограми з фізкультурно–оздоровчої і спортивної тематики просвітницького характеру для дітей дошкільного віку, учнів, студентів і батьків. Сприяти наданню матеріалів газеті „Поділля-спорт”

На місцевих телерадіоканалах ОДТРК „Поділля-Центр” та ТРК „Контакт” створені спортивні рубрики, які освітлюють спортивне життя Хмельниччини. Періодично виходить спортивна газета „Поділля-спорт” та щотижневик „Спортивний лідер”.
26.

Створити систему інформування населення через газети „Подільські вісті”, „Поділля-спорт” про зміст Цільової комплексної програми „Фізичне виконання – здоров"я нації”, її роль у житті суспільства та кожної людини, хід її реалізації

Закуплено комп’ютерну техніку, проведено навчання працівників управління навикам роботи з сучасним обладнанням. З метою більш повного та об’єктивного висвітлення спортивного життя області видано наказ управління з у справах сім’ї, молоді та спорту від 5 квітня 2005 року № 88 „Про створення веб-сайту „Хмельниччина спортивна”.
27.

Організувати проведення огляду–конкурсу на кращу організацію фізкультурно–оздоровчої та спортивної роботи серед міст і районів, спортивних товариств та відомств. Узагальнювати та пропагувати передовий досвід роботи кращих колективів, організацій на сторінках газет, радіо, телебаченні.

Щорічно в області проводяться огляди-конкурси на кращу організацію фізкультурно-оздоровчої роботи серед ДЮСШ по трьом групам, серед міст обласного значення, серед районів по двох групах. Переможці та призери огляду-конкурсу нагороджуються грамотами та кубками управління у справах сім’ї, молоді та спорту.
Каталог: doc
doc -> Визначення типів складного речення
doc -> Рідний край. 2001. №1 (4). С. 111-115. Дем’янко Н. Ю
doc -> Аналіз готовності випускників шкіл для дітей з глибокими порушеннями зору до зовнішнього незалежного оцінювання знань
doc -> Представлення інформації в комп 'ютері Двійкове кодуваня. Двійкова система числення
doc -> Педагогічні ідеї в. М. Верховинця у сучасній початковій школі демьянко Наталия Юрьевна. Актуализация и внедрение идей В. М. Верховинца в современной начальной школе
doc -> Позакласний захід у 7 класі «Навколосвітній круїз» Мета: закріпити та систематизувати в учнів знання теоретичного матеріалу з курсу «Загальна географія»
doc -> Урок 20. Тема. Нащадок великого Езопа. І. А. Крилов. Байка «Вовк і Ягня». Роль сміху в засудженні людських вад у байках Крилова
doc -> Практика застосування Духовних Знань
doc -> Таврійський національний університет імені В.І. Вернадського дербеньова лідія Вікторівна архетипна парадигма в російській реалістичній літературі другої половини ХІХ століття
doc -> Урок До 140-річчя від дня народження Лесі Українки. Слово бібліотекаря


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка