Рішення від 2011 року № м. Хмельницький Про виконання обласної Програми розвитку І функціонування української мови на 2004 2010 рокиСкачати 220.21 Kb.
Дата конвертації05.05.2016
Розмір220.21 Kb.
ТипРішення
ПРОЕКТУКРАЇНА
ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА

ШОСТЕ СКЛИКАННЯРІШЕННЯ

від ____________ 2011 року № _______


м. Хмельницький
Про виконання обласної

Програми розвитку і функціонування

української мови на 2004 – 2010 роки

Розглянувши подання голови Хмельницької обласної державної адміністрації та керуючись пунктом 16 частини першої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», обласна рада

ВИРІШИЛА:


  1. Звіт про виконання обласної Програми розвитку і функціонування української мови на 2004 – 2010 роки взяти до відома (додається).

  2. Рішення Хмельницької обласної ради від 30 березня 2004 року № 15-11/2004 «Про обласну Програму розвитку і функціонування української мови на 2004 – 2010 роки» зняти з контролю.

Голова ради М. ДерикотДодаток


до рішення обласної ради

від ____________ 2011 року

№ _____________

ЗВІТ


про виконання Програми розвитку інформаційної сфери

Хмельницької області на період до 2008 року
Протягом 2004-2008 років профільними структурними підрозділами облдержадміністрації, райдержадміністраціями, органами місцевого самоврядування регіону вжито заходів щодо виконання Програми розвитку інформаційної сфери Хмельницької області на період до 2008 року:

Забезпечено зміцнення та оновлення матеріально-технічної бази комунальних засобів масової інформації. Зокрема, з місцевих бюджетів виділено 560 800 тис. грн., з них: 197 800 тис. грн. на підтримку районної газети «Красилівський вісник» (Красилівський район), 177 тис.грн. – «Летичівська газета» (Летичівський район), 186 тис. грн. - МТРК «Місто» (м.Хмельницький). Придбано 24 комп’ютери, 3 сканери, 5 принтерів, 4 мікрофони, 2 диктофони, 2 відеокамери, 5 телевізорів, 5 музичних центрів, 8 цифрових фотоапаратів, комплект офісних меблів (Городоцький, Красилівський, Полонський, Старокостянтинівський, Теофіпольський, Білогірський, Хмельницький, Чемеровецький, Ярмолинецький райони, міста Хмельницький, Кам’янець-Подільський, Шепетівка). У 2007 році КП «Теофіпольгазетадрук» (Теофіпольський район) з районного бюджету придбано автомобіль «Славута».

Забезпечено виконання вимог Закону України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації», у т.ч. укладення відповідних угод з редакціями засобів масової інформації. Відповідні угоди з редакціями засобів масової інформації укладено у Красилівському, Кам’янець-Подільському, Славутському, Старокостянтинівському, Віньковецькому, Дунаєвецькому, Хмельницькому, Чемеровецькому районах, містах Полонне, Славута, Хмельницький, Кам’янець-Подільський, Шепетівка.

Вирішено питання щодо передачі у безстрокове безоплатне користування приміщень та інвентарю редакціям міськрайонних газет, якими вони користуються, у Городоцькому, Красилівському, Летичівському, Полонському, Славутському, Теофіпольському, Віньковецькому, Дунаєвецькому, Чемеровецькому районах, містах Славута, Хмельницький (газета міської ради «Проскурів»), телерадіоорганізаціям (Городоцький, Старокостянтинівський, Ярмолинецький райони, містах Кам’янець-Подільський, Шепетівка). З газетою «Життя Старокостянтинівщини» (Старокостянтинівський район), «Життя і слово» (Білогірський район), «Кам’янець-Подільський вісник» (м. Кам’янець-Подільський), «Прибузька зоря» (Хмельницький район) укладено пільгові договори оренди на приміщення комунальної власності територіальних громад району та міста.

Забезпечено фінансування централізованої передплати інформаційного вісника «Укрінформу» «Панорама» для комунальних районних і міськрайонних газет.

Забезпечено введення до складу консультативно-дорадчих органів при місцевих органах влади, зокрема громадських рад при райдержадміністраціях представників засобів масової інформації у Городоцькому, Кам’янець-Подільському, Красилівському, Летичівському, Старокостянтинівському, Теофіпольському, Білогірському, Віньковецькому, Дунаєвецькому, Старосинявському, Хмельницькому, Чемеровецькому, Ярмолинецькому районах, м.Славута.

Забезпечено сприяння місцевих органів влади щодо участі комунальних ЗМІ області у відповідних всеукраїнських творчих конкурсах серед засобів масової інформації, обласному конкурсі на кращий цикл передач про роботу органів державної влади і органів місцевого самоврядування. Зокрема, газета «Край Кам’янецький» (Кам’янець-Подільський район) отримала республіканську премію за краще висвітлення теми боротьби з туберкульозом; газету «Кам’янець-Подільський вісник» (м.Кам’янець-Подільський) у 2008 році нагороджено дипломом Фонду Рената Ахметова за активну участь у Всеукраїнському конкурсі публікацій «Зупинимо туберкульоз»; газета «Трудівник Полісся» (Славутський район та м.Славута) у 2007 році отримала звання «Краща міськрайонна газета України», а головний редактор В.Мальчук стала лауреатом обласного конкурсу «Кращий журналіст»; працівник редакції районної газети «Життя і слово» (Білогірський район) Н.Герман в 2005 році перемогла у Всеукраїнському творчому конкурсі газети «Сільські вісті» ім. Л.Шахової; газета «Прибузька зоря» (Хмельницький район) взяла участь в республіканському семінарі-огляді друкованих засобів масової інформації.

Забезпечено сприяння місцевих органів влади щодо розповсюдження на території відповідних регіонів місцевих друкованих періодичних видань.

Організовано пересувні книжкові виставки «Книга Хмельниччини» в районах та містах області. Зокрема, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М.Островського на виконання Закону України «Про обов’язковий примірник документів» проведено збір та включення до бібліотечних фондів літератури, яка безкоштовно надійшла від видавництв Хмельниччини. На основі бібліографічного опрацювання всіх нових надходжень літератури до фондів бібліотеки протягом року та виділення книг про Хмельницький і Хмельницьку область, бібліотекою укладається та видається щорічник «Книги Хмельниччини», який розповсюджується серед районних та міських бібліотек області, надається у користування читачам. У бібліотеках області організовано та презентовано відвідувачам виставки нових надходжень літератури. На полицях забезпечено експонування книг про м.Хмельницький та область з різних питань життєдіяльності регіону.

Вирішено питання про надання пільг по орендній платі, землекористуванню для суб'єктів видавничої справи, розповсюджувачів періодичних видань та книжкової продукції за умови розширення і збільшення ними обсягів видання та розповсюдження книг і періодики державною мовою. Зокрема, згідно з рішенням Хмельницької міської ради від 25.04.2007 №18 для підприємств з продажу періодичних видань та книжкової продукції затверджено найнижчий рівень орендної ставки. Забезпечено всебічне сприяння та надання підтримки Кам’янець-Подільському комунальному підприємству «Міська друкарня» (м. Кам’янець-Подільський) у всіх проектах, особливо щодо видань та періодики українською мовою, продукції з популяризації міста. Відповідних звернень до місцевих органів влади щодо реєстрації та діяльності в регіонах області суб’єктів видавничої справи та розповсюджувачів періодичних видань не надходило. Суб’єктів видавничої справи в регіонах області не зареєстровано.

Забезпечено виділення з місцевих бюджетів коштів на підтримку книговидання, фінансову підтримку місцевим авторам – науковцям, краєзнавцям. Зокрема, з місцевих бюджетів Кам’янець-Подільського району виділено 40 тис. грн. на друк книги «Жива пам’ять», Летичівського10 тис. грн. для видання книги «Без права забуття» (2008), Теофіпольського –81 тис. грн., з них: 64 тис. грн. для видання книги «Історія міст і сіл Теофіпольщини» в 2-х томах (2005-2008), 8 тис. грн. – на книгу «Теофіпольщина – літературна» (2008), 9 тис. грн. - на книгу «Чорнобиль – біль і скорбота України» (2008); Чемеровецького –4 тис.грн. на видання книги «Голодомор 1932-1933 рр. на Чемеровеччини» (2008); м.Славута – 9200 тис. грн. на видання книги «Йшли в славутські ліси партизани» (2006); м.Хмельницький – 46,7 тис. грн. місцевим авторам на видання книг з подальшим відшкодуванням у фонди бібліотек літератури.

Відкрито книжкові магазини у містах Городок (1), Хмельницький (4), Кам’янець-Подільський (3), селищах Білогір’я (1), Ярмолинці (1 магазин ВАТ «Проскурівкнига», в 2008 році торгівля книжковою продукцією було припинено за бажанням власника). У Кам’янець-Подільському, Летичівському районах розширення мережі підприємств книжкової торгівлі не відбувалось у зв’язку з недостатнім фінансуванням.

Забезпечено організацію у книжкових магазинах стендів з продажу книг, виставки книг в бібліотеках, авторами яких є українці, що проживають за межами України. Зокрема, в обласному літературному музеї, бібліотеках області, облаштовано постійнодіючі виставки літератури письменників-подолян, які емігрували за кордон, представників української діаспори загалом. Зокрема, в обласних бібліотеках діють виставки «Нашого цвіту по всьому світу», «Письменники української діаспори», «Із вирію вертають журавлі…». Підготовлено та видано ряд видань, зокрема обласною універсальною науковою бібліотекою ім. М.Островського - бібліографічний покажчик «Із вирію вертають журавлі», довідково-інформаційне видання «Твої, Хмельниччино, діти», дайджести, бібліографічні списки районних та міських бібліотек, які використовують в науковому пошуку їх читачі. Завдяки співпраці бібліотек з родинами письменників, Міжнародними благодійними фондами «Сейбр-світло», «Відродження», навчальними закладами до фондів бібліотек подаровано чимало літератури письменників діаспори-наших земляків. Цю літературу відібрано до спеціалізованих краєзнавчих фондів, представлено на виставках, веб-сайті універсальної наукової бібліотеки ім. М.Островського. У районних та міських бібліотеках організовано виставки-персоналії письменників-земляків: Лесі Ткач, Дмитра Нитченка, Анатолія Юриняка, Юхима Сіцінського (м.Деражня), Григорія Костюка (м.Кам’янець-Подільський), Анни Браверман (м.Дунаївці), Ольги Базалії (селище Теофіполь), Я.Байрака (м.Хмельницький), Ірени Біскуп (селище Летичів), Аарона Баренбойна (м.Ізяслав) тощо. У 2008 письменниця Ольга Ткаченко-Попович (псевдонім Ольга Базалія), яка проживає у США відвідала Базалійську загальноосвітню школу та подарувала закладу свою книгу «Княже намисто». В усіх районах та містах області організовано стенди з продажу книг в книжкових магазинах приватної форми власності.
Начальник управління

з питань внутрішньої політики

облдержадміністрації В.Моісеєнко

Завдання і заходи з виконання

обласної Програми розвитку і функціонування

української мови на 20042010 роки

Заходи щодо реалізації програми

Відповідальні

виконавці

Термін виконання

Стан виконання заходу

1

2

3

4

1.Висвітлення в обласних, районних, міських засобах масової інформації актуальних питань розвитку і функціонування української мови як скарбниці культурного надбання народу.

Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації, обласна державна телерадіокомпанія «Поділля-Центр»

2004-2010 роки

Інформація про заходи щодо популяризації української мови, літератури, української книги, творчості українських письменників, в т. ч місцевих авторів, які проведені закладами культури області, знаходить своє відображення на сторінках місцевої періодики, на радіо, телебаченні. Зокрема, протягом 2004-2010 років опубліковано 470 публікацій у фаховій та місцевій пресі, надано близько 50 інтерв’ю з проблем та питань читання української книги.

2.Широке роз’яснення основних завдань Програми в навчально-виховних закладах області, серед батьків, громадськості

Управління освіти і науки, культури облдержадміністрації, обласна державна телерадіокомпанія «Поділля-Центр», райдержадміністрації, міськвиконкоми (міст обласного значення)

2004-2010 роки

В навчально-виховних закладах області серед батьків та громадськості під час зборів було проведено роз’яснення основних завдань Програми розвитку і функціонування української мови на 2004-2010 роки.

На обласному телебаченні виходять програми, де час від часу порушуються проблеми утвердження державної мови у повсякденному спілкуванні, побуті і на виробництві. Зокрема:  • «Актуальна тема», 20 хв., 1 раз на місяць;

  • «Радіус дії», 20 хв., 1 раз на місяць.

На обласному радіо виходить в ефір щотижнева програма «Криниця» - 20хв. про утвердження державної мови.

3.Забезпечення діяльності засобів масової інформації відповідно до вимог законодавства про мови та Закону про телебачення та радіомовлення

Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації, обласна державна телерадіокомпанія «Поділля-Центр»

2004-2010 роки

Впродовж дії програми було забезпечено діяльність засобів масової інформації відповідно до вимог законодавства про мови та Закону про телебачення та радіомовлення.

4.Вивчення стану викладання українською мовою профільних і базових дисциплін у вищих навчальних закладах області

Управління освіти і науки облдержадміністрації, вищі навчальні заклади

2004-2005 роки

З метою дотримання ст. 10 Конституції України розроблено і затверджено сучасні формуляри документів та організовано ведення діловодства державною мовою. Викладання профільних і базових дисциплін здійснюється виключно українською мовою. У ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації державна мова вивчається на І курсі (курс української мови) та на старших курсах (за професійним спрямуванням і діловодство).

5.Забезпечення відповідності навчально-виховного процесу в дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах вимогам законодавства про мови.

Управління освіти і науки облдерж-адміністрації, вищі навчальні заклади, райдержадміністрації, міськвиконкоми (міст обласного значення)

2004-2010 роки

Навчально-виховний процес у дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах відбувається відповідно до вимог законодавства про мови. За час реалізації Програми значно збільшилась частка вихованців, учнів, та студентів, які навчаються державною мовою. В 99,5% загальноосвітніх навчальних закладах навчально-виховний процес здійснюється українською мовою, у професійно-технічних та вищих навчальних закладах 100% навчання здійснюється українською мовою. Забезпечується конституційне право представників національних меншин на навчання рідною мовою та її вивчення у системі загальної середньої освіти. У місцях компактного проживання громадян інших національностей створено школи та окремі класи, в яких навчальна та виховна робота ведеться мовою відповідних національних меншин. Так, у 2010-2011 н.р. в області діє 926 шкіл у яких навчається 137794 учнів, із них: 917 шкіл з українською мовою навчання (137141 учень), 1 школа з російською мовою навчання (70 учнів), 6 шкіл з українсько-російською мовами навчання (235 учнів), 1 школа з польською мовою навчання (309 учнів), 1 школа з українсько-польською мовами навчання (39 учнів). Розроблено методичні рекомендації щодо застосування елементів двомовного навчання при вивченні окремих предметів у загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин.


6.Розширення мережі профільних класів, спеціалізованих шкіл, гімназій, ліцеїв, колегіумів, навчально-виховних комплексів з поглибленим вивченням української мови та літератури, зміцнення їх матеріально-технічної та навчально-методичної бази.

Управління освіти і науки облдерж-адміністрації, райдержадміністрації, міськвиконкоми (міст обласного значення)

2005-2007 роки

Постійно розширювалась мережа профільних класів з поглибленим вивченням української мови і літератури, вдосконалювалась їхня робота, модернізувалась та зміцнювалась матеріально-технічна база. В області діє 172 загальноосвітніх навчальних заклади із філологічним напрямком навчання (профіль – українська філологія, за яким навчається 3506 учнів); 117 загальноосвітніх навчальних закладів із поглибленим вивченням української мови, у яких навчається - 3593 учня.


7.Забезпечення систематичного контролю стану викладання української мови в системі поглибленого і профільного навчання.

Управління освіти і науки облдерж-адміністрації, райдержадміністрації міськвиконкоми (міст обласного значення)

Постійно

Забезпечується систематичний контроль стану викладання української мови в системі поглибленого та профільного навчання. Щорічно проводяться моніторингові дослідження навчальних досягнень учнів філологічного профілю. Головною метою моніторингу було одержання об’єктивної інформації про рівень знань, умінь і навичок учнів, виявлення розбіжностей в межах рівнів за результатами річного та тематичного оцінювання, вироблення шляхів цілеспрямованого коригування.

8. Підготовка і видання адаптованих регіональних україномовних програм, навчально-методичної літератури, посібників для впровадження інтерактивних методів та мультимедійних технологій навчання.

Управління освіти і науки облдерж-адміністрації

2004-2007 роки

Вжито заходів щодо навчально-методичного забезпечення викладання української мови в школах області. Щорічно готувались методичні матеріали для вчителів українознавчих предметів. Так, обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти видано:

-програму самоосвітньої роботи вчителів української мови і літератури;

-посібник «Краєзнавство в загальноосвітній середній школі»;

-посібник «Українська мова. Календарно-тематичне планування 10-11 класів»;

-програму спецкурсу «Українознавство»,

-робочий зошит з української мови для 6 класу,

-робочий зошит з української мови для 7 класу,

-робочий зошит з української мови для 8 класу,

-зошит з розвитку зв’язного мовлення для 8 класу,

-розробки уроків з української літератури. Інтерактивні форми, методи і прийоми навчання для 8 класу,

-плани-конспекти з української мови для 8 класу,

-робочий зошит з української мови для 10 класу,

-зошит-практикум з української літератури для 10 класу.


9.Перевидання підручників з історії світової музичної культури для музичних шкіл та шкіл мистецтв українською мовою.

Управління культури облдержадміністрації

2004-2006 роки

Протягом 2004-2010 років бібліотеки області поповнились на 310,884 тисячі примірників нових книг. Станом на 1.04.2011 року в бібліотеках області 10,936 млн. примірників документів, з них 10,2 мільйони примірників книг та 674 тисячі періодичних видань. Із загального складу книжкового фонду 5,8 мільйонів примірників книг, або 57% від загальної кількості становлять видання українською мовою.

10. Організація курсів, семінарів, практикумів з української мови у закладах післядипломної педагогічної освіти для педагогічних, науково-педагогічних працівників та державних службовців

Управління освіти і науки облдержадміністрації, обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної виконавчої влади і місцевого самоврядування.

Постійно

При Хмельницькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти щорічно проходять курсову підготовку більше 400 учителів української мови і літератури всіх кваліфікаційних категорій з актуальних питань реформування освіти:

  • діалогізація як засіб гуманізації педагогічної взаємодії;

  • реалізація ідей гуманної педагогіки в навчально-виховному процесі;

  • теоретико-технологічні засади інтерактивного навчання та виховання.
11. Внесення до навчальних планів курсової підготовки педагогічних кадрів спецкурсів «Українська ділова мова», «Правові питання функціонування української мови як державної»

Обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

2004 рік

До навчальних планів курсової підготовки педагогічних кадрів внесено спецкурси:

- «Державні документи про розвиток і функціонування української мови»,

- «Ділова українська мова»,

-«Новочасна українська література»,

- «Постмодернізм у сучасній українській літературі».


12.Проведення науково-практичних конференцій та семінарів з питань навчання державною мовою в загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах та закладах післядипломної освіти

Управління освіти і науки облдержадміністрації, обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, вищі навчальні заклади, райдержадміністрації, міськвиконкоми (міст обласного значення)

2004-2010 роки

На базі обласного інституту післядипломної педагогічної освіти проведено семінари для методистів рай (міськ) методкабінетів з питань поліпшення мовно-літературної освіти у навчальних закладах області, проведення зовнішнього незалежного оцінювання, допрофільного та профільного навчання, впровадження нових педагогічних технологій і засобів навчання, проведення серпневих конференцій та визначення завдань у новому навчальному році.

Питання навчання державною мовою порушуються на засіданнях педагогічних та методичних рад, на науково-практичних конференціях (в тому числі і міжнародних), присвячених проблемам функціонування української мови, її місця в міжнародному спілкуванні (Кам’янець-Подільський національний університет, Хмельницький інститут Міжрегіональної Академії управління персоналом). Проблеми викладання української мови розглядалися на засіданнях методичних об’єднань викладачів мови та літератури, культурології, а також на Раді директорів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації.13. Поповнення фондів публічних бібліотек кращими творами національної та світової художньої літератури, довідковими науково – популярними виданнями з різних галузей знань, періодичними виданнями, сприяти поповненню фондів бібліотек навчально-виховних закладів

Управління культури, освіти і науки облдержадміністрації, райдержадміністрації, міськвиконкоми (міст обласного значення)

2004-2010 роки

Значну роль у підвищенні фахового та методичного рівня педагогів відіграє науково-методична бібліотека обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Щорічно вона поповнюється кращими творами національної та світової художньої літератури, довідниками, науково-популярними виданнями з різних галузей знань, періодичними виданнями. Станом на 01.01.2011 року фонд бібліотеки складає 35тис.900 примірників. За 2004-2010 рік бібліотеки поповнились творами української класичної літератури, творами письменників ХХ століття, творами сучасних письменників, творами сучасної дитячої прози.

14. Організація і проведення періодичних оглядів-конкурсів на кращу організацію в навчальних закладах роботи із забезпечення функціонування української мови

Управління освіти і науки облдержадміністрації, райдержадміністрації, міськвиконкоми (міст обласного значення)

2007-2010 роки

Серед навчальних закладів області періодично проводяться огляди-конкурси на кращу організацію роботи із забезпечення функціонування української мови.

15. Запровадити контроль за дотриманням закону України про мови в рекламних оголошеннях, які розміщуються в транспорті, закладах торгівлі, на вулицях

Обласне управління у справах захисту прав споживачів Держспоживстандарту України,

Управління житлово-комунального господарства облдержадміністраціїПостійно

Здійснюється контроль за дотриманням закону України про мови в рекламних оголошеннях, які розміщуються в транспорті, закладах торгівлі, на вулицях.

16. Створення у вищих навчальних закладах умов для підвищення мовної культури студентських, педагогічних та науково-педагогічних працівників (проведення лекторіїв, конкурсів, засідань «круглих столів», організація курсів з вивчення української мови, Інтернет – конференцій).

Управління освіти і науки облдержадміністрації, вищі навчальні заклади

2004-2010 роки

Створюються умови для підвищення мовної культури студентських та науково-педагогічних працівників (конкурс знавців української мови ім. П Яцика, Міжнародний мовно-літературний конкурс імені Т.Г.Шевченка, конкурси читців, студентські науково-практичні конференції). Систематично проводяться виховні заходи, присвячені дням рідної мови, української писемності, шевченківським дням тощо.

17. Забезпечення участі школярів в обласних, всеукраїнських, міжнародних конкурсах, олімпіадах з української мови та літератури, українознавства

Управління освіти і науки облдержадміністрації, обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, райдержадміністрації, міськвиконкоми (міст обласного значення)

2004-2010 роки

Більше 10 тисяч учнів 4-5 класів у 2010 році брали участь у Всеукраїнському конкурсі «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу» (3 переможці на заключному етапі). 30 загальноосвітніх навчальних закладів області взяли участь у Міжнародному конкурсі з українознавства, представивши 35 науково-дослідницьких робіт (2 призери). 3174 учнів брали участь у Всеукраїнському конкурсі з українознавства «Патріот- 2010». 106 учнів стали переможцями цього конкурсу. 52 учня професійно-технічних навчальних закладів взяло участь у обласному конкурсі з української мови імені Петра Яцика.


18.Проведення заходів щодо популяризації ювілейних дат видатних письменників, українських митців, державних діячів, мовознавців.

Управління культури, освіти і науки, облдержадміністрації.

Постійно

У школах області щорічно проводяться різноманітні заходи щодо популяризації ювілейних дат видатних українських письменників. До ювілейних дат з нагоди відзначення 195-річниці від дня народження Т.Г.Шевченка, 90-річчя – О.Коломійця, 90-річчя – М.Лукаша, 160-річчя – Панаса Мирного, 80-річчя – Василя Кравчука, 80-річчя - Ліни Костенко, 90-річчя – Григорія Тютюнника, 170-річчя – М.Кропивницького, 165-річчя – І.К.Карпенка-Карого, 170-річчя – М.Старицького, проведено конференції, вечори, літературні читання, конкурси учнівських рефератів і творчих робіт, виставки творів, випуски літературних альманахів. Розроблено обласні та регіональні Заходи на виконання Указу Президента України від 5 лютого 2009 року № 72 «Про увічнення пам'яті Павла Загребельного».19.Проведення до Дня української писемності та мови науково-практичної конференції з проблем розвитку та функціонування державної мови

Управління освіти і науки облдержадміністрації, обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

2004 рік

До Міжнародного Дня рідної мови (21 лютого), до Дня слов'янської писемності і культури (24 травня) у навчальних закладах області проведено відповідні заходи: науково-практичні конференції, дні інформації, свята мови, дитячі ранки, вікторини, конкурси юних поетів і читців, засідання літературних віталень, творчі звіти гуртків та студій, конкурси учнівських рефератів, виставки творів, зустрічі з письменниками-подолянами, журналістами, працівниками ЗМІ.


20.Проведення до 100-річчя діяльності товариства української мови ім.Т.Шевченка «Просвіта» на Поділлі науково-практичної конференції «Державна мова: стан, проблеми, перспективи, функціонування»

Управління культури облдержадміністрації, обласна універсальна наукова бібліотека ім.М.Островського

2004-2010 роки

Проведено до 100-річчя діяльності товариства української мови ім.Т.Шевченка «Просвіта» на Поділлі науково-практичної конференції «Державна мова: стан, проблеми, перспективи, функціонування»,на базі обласної універсальної бібліотеки ім.М.Островського. В роботі конференції взяли участь провідні фахівці інституту історії України НАН України, Кам’янець-Подільського педагогічного (нині національного) університету ім.І.Огієнка, центру дослідження історії Поділля, Державного архіву у Хмельницькій області, керівництво та члени правління обласної «Просвіти» в особі Н.Шмурикової, В.Мацька, В.Міхалевського, В.Горбатюка, голова обласної організації Національної спілки письменників України М.Федунець, представники закладів освіти, культури, засоби масової інформації.

До конференції фахівцями обласної універсальної наукової бібліотеки ім.М.Островського була підготовлена та презентована книжково-ілюстративна виставка «Подільській «Просвіті» -100». Матеріали конференції видано та зберігаються у фондах бібліотеки.
21.Координація діяльності навчальних закладів з просвітницькими товариствами, регіональними організаціями Національної спілки письменників України, громадськими організаціями щодо розвитку і функціонування української мови.

Управління освіти і науки, культури облдержадміністрації, райдержадміністрації, міськвиконкоми (міст обласного значення)

2004-2010 роки

Продовжується активна співпраця навчальних закладів області з обласною організацією письменників України, забезпечується координація діяльності Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти з обласною організацією Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Т.Г. Шевченка (голова Шмурикова Н.М.), обласним літературним музеєм (директор Горбатюк В.І.).

На обласному телебаченні виходить програма «Рідна мова» (автор і ведуча Наталя Захарчук ), на обласному радіо – програми «Криниця» (автори і ведучі Наталя Поліщук, Любов Сердунич), «Літературний меридіан» (автор і ведучий Микола Куземський). Питання культури мови, розвитку і функціонування української мови в регіоні висвітлюються у програмах «Джерела», «Культура Хмельниччини», «Освіта: реальність та перспективи».
Начальник управлінняосвіти і науки облдержадміністрації В. Очеретянко
Каталог: userfiles
userfiles -> Календарно-тематичне планування Українська мова
userfiles -> Уроку, с у підруч. (П) та Роб. Зошиті (РЗ) Тема, матеріал до уроку Дата
userfiles -> Календарно-тематичне планування Українська мова
userfiles -> Календарно-тематичне планування навчання грамоти
userfiles -> № уроку Тема уроку Сторінка підручника (зошита) Дата Примітка Розділ 1
userfiles -> Уроку Тема уроку Сторінка підручника (зошита) Дата Примітка
userfiles -> Календарно-тематичне планування математика 3 клас Календарний план складено відповідно до навчальної програми з математики 2011 р. За підручником «Математика. 3 клас»
userfiles -> Орієнтовне календарно-тематичне планування навчання української мови в 6 класі у 2014-2015 н р
userfiles -> Природознавство
userfiles -> Календарно-тематичне планування з біології


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка