Рішення третьої сесії п’ятого скликання від 13 вересня 2006 року №22-3/2006 м. Хмельницький Про виконання програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища у Хмельницькій області на 2002-2005 рокиДата конвертації06.05.2016
Розмір0.5 Mb.
ТипРішення

УКРАЇНА

ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА


РІШЕННЯ
третьої сесії

п’ятого скликання


від 13 вересня 2006 року № 22-3/2006
м. Хмельницький

Про виконання програми поліпшення

стану безпеки, гігієни праці

та виробничого середовища у

Хмельницькій області на 2002-2005 роки

Заслухавши звіт начальника Головного управління праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації „Про виконання програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища у Хмельницькій області на 2002-2005 роки” та керуючись пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, обласна рада


ВИРІШИЛА:
1. Звіт „Про виконання програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища у Хмельницькій області на 2002-2005 роки” взяти до відома (додається).

2. Рішення третьої сесії обласної ради від 26 вересня 2002 року № 13 „Про програму поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища у Хмельницькій області на 2002-2005 роки” зняти з контролю.


Голова ради І.Гладуняк

Додаток

до рішення третьої сесіїобласної ради

від 13 вересня 2006 року

№ 22-3/2006
З В І Т

про виконання програми поліпшення стану безпеки,

гігієни праці та виробничого середовища

у Хмельницькій області

на 2002-2005 роки
Рішенням третьої сесії обласної ради від 26 вересня 2002 року за № 13 затверджено програму поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища у Хмельницькій області на 2002-2005 роки (далі Програма). Заходи цієї Програми були спрямовані на покращення умов праці, виробничого середовища, підвищення кваліфікації посадових осіб та спеціалістів з питань охорони праці, профілактики травматизму на виробництві та професійних захворювань.

Фінансування заходів Програми передбачалось за рахунок коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, місцевих бюджетів та коштів підприємств, організацій, установ різних форм власності.

На реалізацію заходів Програми Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України виконавчій дирекції в Хмельницькій області із запланованих 1434,0 тис. грн. було виділено та освоєно 157,6 тис. гривень.

У зв’язку з недофінансуванням Фондом заходів Програми, щорічно погоджувались з територіальним управлінням Держпромгірнагляду МНС України по Хмельницькій області „Переліки першочергових заходів Програми” (далі Першочергові заходи).

По розділу 1 „Фінансування здійснюється за рахунок Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань” по пункту 3 Програми та відповідно пункту 4 Першочергових заходів „Оснащення лабораторії умов праці приладами, що використовуються для проведення контролю за наявністю на робочих місцях хімічних, фізичних та інших факторів виробничого середовища” завершено виконання робіт на загальну суму 40,0 тис. гривень. Придбано пробовідбірник повітря „Тайфун”, вимірювач електромагнітних полів ПНП-1, динамометри ДПУ, лабораторні ваги. Виконання цієї роботи дало можливість виконувати роботи в повному об’ємі, створити банк даних шкідливих виробничих факторів, вживати заходи щодо зменшення професійних захворювань.

Згідно пункту 7 Програми та відповідно пункту 2 Першочергових заходів „Організація навчання з питань охорони праці, пожежної безпеки голів координаційних рад з питань безпечної життєдіяльності населення райдержадміністрацій, виконкомів міських (міст обласного значення) рад, спеціалістів з питань охорони праці підприємств, відомств та установ” проведено навчання на загальну суму 9,3 тис. гривень. Це дало змогу підвищити рівень знань з питань охорони праці більше 170 посадових осіб, в тому числі 20 членів ради з питань безпечної життєдіяльності при облдержадміністрації. За рахунок коштів Фонду також здійснено навчання 1310 спеціалістів з питань охорони праці підприємств, відомств, організацій та установ різних форм власності на загальну суму 147,9 тис. гривень.

Окрім того, також проведено навчання з питань охорони праці за рахунок коштів місцевих бюджетів на суму 14,6 тис. грн. та за рахунок підприємств та організацій – 1543,7 тис. гривень. В цілому на навчання з питань охорони праці з різних джерел витрачено 1608,9 тис. гривень.

Здійснено фінансування пункту 11 Програми „Забезпечення новими нормативно-правовими документами з питань охорони праці обласних управлінь, об’єднань, підприємств, установ, організацій”:  • через мережу районних та міських бібліотек - на суму 12 тис. гривень;

  • через управління праці та соціального захисту населення райдерж-адміністрацій та міськвиконкомів – на суму 9 тис. гривень.

Здійснено фінансування пункту 9 Програми „Підготовка питань охорони праці для засобів масової інформації, організація створення тематичних кінофільмів, радіопередач, телепередач про обставини та причини аварій, пожеж та травмування громадян, випуску періодичних видань, бюлетенів координаційної ради з питань безпечної життєдіяльності населення, розповсюдження нормативних актів, підручників, журналів, іншої спеціальної літератури, плакатів, пам’яток з питань соціального страхування від нещасних випадків та охорони праці”. Ця робота включала в себе випуск бюлетеня координаційної ради з питань безпечної життєдіяльності населення при облдержадміністрації, на що витрачено 2,9 тис. грн., організацію створення тематичних радіопередач, телепередач за участю представників обласної державної адміністрації, управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Хмельницькій області, територіального управління Держпромгірнагляду МНС України по Хмельницькій області – 3,0 тис. грн., випуск окремої сторінки на шпальтах вісника Федерації профспілок області „Позиція” на суму 4,2 тис. гривень.

Через мережу міських та районних бібліотек проводилась передплата періодичних видань з охорони праці, журналів „Охорона праці”, „Технополіс”, „Безпека життєдіяльності” на 2003-2004 роки – на суму 11,6 тис. гривень.

Частково профінансовано пункт 10 заходів обласної Програми. Для створення при територіальному управлінні Держпромгірнагляду МНС України по Хмельницькій області методично-навчального кабінету з охорони праці із забезпеченням його необхідним технічним обладнанням виділено та освоєно 15 тис. гривень.

В цілому, для створення та обладнання відповідних кабінетів, навчальних кімнат, класів з охорони праці, техніки безпеки та протипожежної безпеки підприємствами, організаціями та установами області виділено 334,8 тис. гривень. На підприємствах у колективних договорах передбачені цільові кошти для забезпечення працівників нормативними актами про охорону праці, надання працюючим пільг та компенсацій згідно з чинним законодавством.

Усі кошти, виділені Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України на виконання заходів Програми освоєно.

В розділі 2 „Фінансування здійснюється за рахунок місцевих бюджетів” профінансовано пункт 19 Програми „Обладнання небезпечних ділянок автомобільних доріг технічними засобами організації дорожнього руху”. Тільки Старокостянтинівським міськвиконкомом з цією метою виділено 1 млн. 262,1 тис. грн., Ізяславською райдержадміністрацією – 1 млн. 7,3 тис. гривень. Безпосередньо по пункту 19 Програми за рахунок місцевих бюджетів виділено та освоєно більше 4,449 тис. гривень. З урахуванням коштів підприємств та організацій на вищезазначений захід витрачено 5 млн. 537,6 тис. гривень.

Окрім того, проведено ремонт та технічне обслуговування мереж вуличного освітлення на суму 2 млн. 705,5 тис. грн., 590,4 тис. грн. з яких профінансовано з місцевих бюджетів. Виконано поточний та капітальний ремонт доріг на суму 11 млн. 303,4 тис. грн., частка місцевих бюджетів становить 681,1 тис. гривень.

Для забезпечення безпеки дорожнього руху підприємствами виділено 3591,3 тис. гривень.

На виконання пункту 20 Програми „Реєстрація (перереєстрація) водойм у зонах масового відпочинку населення та забезпечення їх засобами рятування та попередження від утоплень” було виділено та освоєно 93,9 тис. гривень.

Суттєві кошти було виділено з місцевих бюджетів для забезпечення та впровадження аварійного комплексу пожежогасіння на підприємствах області, забезпечення первинними засобами пожежогасіння, ремонт та заміну пожежних гідрантів – 390,7 тис. грн., ремонти виробничих, побутових та складських приміщень – 372 тис. грн., функціонування соціально-психологічних центрів – 180,1 тис. грн., обладнання робочих місць вентиляційними системами, проведення на них ремонтних робіт – 115,4 тис. гривень.

У цілому, на виконання заходів Програми та з метою покращення становища у сфері охорони праці, зменшення травматизму виробничого характеру та професійних захворювань місцевими бюджетами було виділено 7 млн. 196,1 тис. гривень.

Підприємствами та організаціями області проведена значна робота щодо впровадження правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на збереження життя, здоров’я і працездатності людини у процесі трудової діяльності, створення безпечних і нешкідливих умов праці, зменшення кількості потерпілих на виробництві та профілактики професійних захворювань проведена підприємствами та організаціями області.

По розділу 3 „Фінансування здійснюється за рахунок коштів підприємств, організацій, установ різних форм власності” загальна сума коштів, виділених на заходи з охорони праці склала 73 млн. 349,9 тис. гривень.

Стан забезпечення працюючих санітарно-побутовими приміщеннями, засобами індивідуального і колективного захисту та контролю згідно нормативів контролювались службами охорони праці підприємств, а також управлінь праці та соціального захисту населення райдержадміні-страцій, міськвиконкомів, інспекторами територіального управління Держпромгірнагляду МНС України по Хмельницькій області. Вживались конкретні заходи до усунення виявлених недоліків в процесі перевірок.

Вагома частина (26 млн. 776,3 тис. грн. або 36,5%) від загальної суми коштів, виділена підприємствами та організаціями різних форм власності на виконання пункту 24 Програми „Забезпечення працюючих засобами індиві-дуального і колективного захисту (спецодяг, респіратори і т.п.) та контролю згідно з нормами”. У цілому, разом з фінансуванням з місцевих бюджетів, видатки на забезпечення працівників ЗІЗ становлять 26 млн. 906,4 тис. гривень.

З метою попередження травмування працівників від ураження електричним струмом, пунктом 23 Програми передбачено „Забезпечення працюючих засобами індивідуального захисту (ЗІЗ) при виконанні ними робіт по ремонту та обслуговуванню електромереж”. Фінансування цього пункту Програми перевищило майже в тричі закладену суму в 450 тис. грн. і становило 1 млн. 146,3 тис. гривень. Також проведено заміну дерев’яних опор ПЛ-10 на залізобетонні з одночасним підсиленням ізоляції на суму 29,2 тис. гривень. На створення системи захисту заземлювачів для підвищення ефективності заземлюючих пристроїв виділено 271,5 тис. гривень.

Частково профінансовано пункт 26 Програми „Забезпечення підприємств приладами дозиметричного контролю мікроклімату, параметрів електро-магнітних вимірювань, загазованості тощо”. Сума затрачених коштів на даний захід становила 71 тис. гривень.

Досить складна ситуація складалась з травмуванням працівників у сільськогосподарському виробництві. Стара, зношена техніка, яка відпрацювала свій ресурс, є серйозною загрозою для життя та здоров’я механізаторів. З метою недопущення випадків травматизму під час весняних та осінніх польових робіт пунктом 27 Програми „Обладнання тракторної техніки електростартерним запуском двигуна” було передбачено 500 тис. гривень. Фактично підприємствами та організаціями було профінансовано цей захід на суму 1 млн. 309,4 тис. грн., що майже втричі перевищує суму запланованих коштів.

Частково здійснено фінансування пункту 22 Програми „Обладнання залізничних переїздів, які не охороняються засобами попереджувальної звукової та світлової сигналізації”, що становить 208,6 тис. гривень.

З метою врегулювання відносин між власником або уповноваженим ним органом і працівниками в галузі реалізації прав на здорові і безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, доплати до тарифних ставок, додаткових відпусток, видачу профілактичного спецхарчування на підприємствах, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров’я працюючих, а також їх нащадків як тепер, так і в майбутньому, проведено атестацію робочих місць за умовами праці на суму 2 млн. 212,7 тис. гривень.

Працюючих у шкідливих та важких умовах праці забезпечено лікувально-профілактичним харчуванням та молоком на суму 7 млн. 50,6 тис. гривень.

Значні кошти було виділено на інші заходи, які також сприяли покращенню ситуації з травмування працівників на виробництві та професійної захворюваності:

- придбання механічних засобів для автоматизації технологічних процесів, обслуговування та ремонту устаткування – 3 млн. 259 тис. грн.;

- проведення медичних оглядів працівників, робота яких пов’язана з шкідливими та небезпечними умовами праці – 2 млн. 713 тис. грн.;

- впровадження засобів зниження рівня шуму, вібрації, пилу, загазованості повітря на робочих місцях працюючих – 687,3 тис. грн.;

- ремонт обладнання, машин та механізмів – 655,5 тис. грн.;

- придбання інструменту підвищеної безпеки та сучасної вимірювальної техніки – 206,7 тис. грн.;

- забезпечення підприємств, організацій, установ різних форм власності новими нормативно-правовими документами з питань охорони праці – 332,6 тис. гривень.Таким чином, підсумовуючи вищезазначене, в цілому на фінансування заходів програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища у Хмельницькій області на 2002-2005 роки з різних джерел фінансування виділено та освоєно 80 млн. 703,6 тис. гривень.
Каталог: doc
doc -> Визначення типів складного речення
doc -> Рідний край. 2001. №1 (4). С. 111-115. Дем’янко Н. Ю
doc -> Аналіз готовності випускників шкіл для дітей з глибокими порушеннями зору до зовнішнього незалежного оцінювання знань
doc -> Представлення інформації в комп 'ютері Двійкове кодуваня. Двійкова система числення
doc -> Педагогічні ідеї в. М. Верховинця у сучасній початковій школі демьянко Наталия Юрьевна. Актуализация и внедрение идей В. М. Верховинца в современной начальной школе
doc -> Позакласний захід у 7 класі «Навколосвітній круїз» Мета: закріпити та систематизувати в учнів знання теоретичного матеріалу з курсу «Загальна географія»
doc -> Урок 20. Тема. Нащадок великого Езопа. І. А. Крилов. Байка «Вовк і Ягня». Роль сміху в засудженні людських вад у байках Крилова
doc -> Практика застосування Духовних Знань
doc -> Таврійський національний університет імені В.І. Вернадського дербеньова лідія Вікторівна архетипна парадигма в російській реалістичній літературі другої половини ХІХ століття
doc -> Урок До 140-річчя від дня народження Лесі Українки. Слово бібліотекаря


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка