Рішення науково-практичної конференції " раціональна фармакотерапія в геріатрії "Скачати 26.69 Kb.
Дата конвертації15.12.2016
Розмір26.69 Kb.
ТипРішення
ЗВІТ

про проведення та рішення науково-практичної конференції

РАЦІОНАЛЬНА ФАРМАКОТЕРАПІЯ В ГЕРІАТРІЇ “13 жовтня 2009 р., Київ
Ефективність лікування хворих похилого і старечого віку в значній мірі визначається раціональною фармакотерапією, тобто призначенням необхідних лікувальних засобів з використанням оптимальних доз і схем призначення ліків.

Медикаментозна терапія хворих літнього віку має ряд особливостей, зумовлених як віковою поліморбідністю, так і зниженням функціональної здатності систем, що визначають особливості фармакодинаміки і фармакокінетики ліків в даній віковій групі хворих.

В роботі конференції прийняли участь 217 лікарів та науковців з різних регіонів України, з них докторів медичних наук - 17, професорів - 11, кандидатів медичних наук – 29.

Було заслухано 13 доповідей провідних спеціалістів з питань геріатрії та фармакології і обговорено 14 стендових доповідей.

На конференції були розглянуті питання:


  1. Раціональна терапія серцево-судинних захворювань, хвороб органів дихання, органів травлення, судинної патології мозку, захворювань кістково-м’язової системи в геріатрії.

  2. Безпечність фармакотерапії у хворих похилого та старечого віку.

  3. Розробка стандартів лікування і формулярів лікарських засобів в геріатрії.

  4. Фармакоекономічний аналіз медикаментозної терапії хворих літнього віку.

  5. Прийнятність до лікування (комплаєнс) та фактори, що її обумовлюють в геріатричній практиці.

  6. Нове в пошуці, розробці та впровадженні геріатричних засобів (високотехнологічні біологічні лікарські засоби, нанофармакологія і наномедицина, досвід і перспективи застосування пептидних препаратів).

Проведена конференція засвідчила широку зацікавленість науковців та практичних лікарів різного фаху до даної проблеми та виявила суттєві досягнення в напрямку діагностики та лікування хвороб у людей літнього віку.

Після обговорення заслуханих доповій учасники конференції прийняли наступне рішення:

РІШЕННЯ


  1. Проблема раціональної фармакотерапії захворювань у людей літнього віку має ряд особливостей, обумовлених як своєрідністю патології, так і змінами фармакодинаміки і фармакокінетики ліків, що вимагає розробки науково-обгрунтованих підходів до стандартів діагностики та лікування хворих похилого і старечого віку з урахуванням вікової поліморбідності і особливостей взаємодії ліків.

  2. Необхідно розширювати і поглиблювати фундаментальні і клінічні дослідження з проблеми раціональної фармакотерапії, що потребує об‘єднання координаційних зусиль провідних наукових установ МОЗ і АМН України, а також широкого залучення до співробітництва спеціалістів різного профілю з різних регіонів України.

  3. Вважати роботу по підвищенню підготовки лікарів з питань раціональної фармакотерапії в геріатрії пріоритетним напрямком в клінічній медицині, для чого ширше проводити обговорення найбільш актуальних питань з даної проблеми на конференціях, з’їздах, симпозіумах.

Замісники голови оргкомітету конференції:

д.м.н., професор Л.М. Єна

д.м.н. Л.П. КупрашКаталог: news-2010


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка