Рішення 30 сесії районної ради 6 скликання від року програмаСторінка1/5
Дата конвертації14.12.2016
Розмір1.16 Mb.
ТипРішення
  1   2   3   4   5
проект

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення 30 сесії районної

ради 6 скликання

від __.__.201_ року


ПРОГРАМА

ЕКОНОМІЧНОГО І СОЦІАЛЬНОГО

РОЗВИТКУ ТИВРІВСЬКОГО РАЙОНУ

НА 2015 РІК

смт.Тиврів

З М І С Т

Вступ……………………………………………………………….

4


І.

Оцінка соціального та економічного розвитку району………...
6


ІІ.

Цілі та завдання на 2015 рік……..……………………………..
13


IІІ.

Шляхи розв’язання головних проблем та досягнення поставлених цілей………………………………………….……...14ІV.

Ризики та можливі перешкоди……………………………………
40
Додаток:Основні показники економічного і соціального розвитку Тиврівського району на 2015 рікВСТУП
Програма економічного і соціального розвитку Тиврівського району на 2015 рік (далі – Програма) розроблена з метою аналізу соціально-економічної ситуації в районі за попередній період та визначення зовнішніх і внутрішніх чинників, які стримують розвиток району. Вона передбачає забезпечення узгоджених спільних дій місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування задля втілення єдиної державної політики розвитку України на рівні району.

Програма розроблена відповідно до розпорядження районної державної адміністрації від 1 жовтня 2014 року № 434, визначає головну мету та пріоритети розвитку Тиврівщини на 2015 рік.


Законодавчим підґрунтям розроблення Програми є:

Закон України від 23 березня 2000 року №1602-III „Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України”, постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2003 року №621 "Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету", від 21 липня 2006 року №1001 "Про затвердження Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2015 року".

У Програмі передбачений комплекс завдань та заходів, спрямованих на стабілізацію роботи і розвиток основних галузей виробничої та соціальної сфери району.

Заходи Програми спрямовані на реалізацію єдиної політики розвитку району в 2015 році, відповідно до стратегії та пріоритетів розвитку на основі об’єднання інтересів і можливостей, шляхом взаємодії місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, суб’єктів підприємницької діяльності, громадськості, шляхом посилення економічної активності і економічного зростання.

Прогнозні розрахунки показників соціально-економічного розвитку району на 2015 рік розроблені на підставі статистичних даних головного управління статистики у Вінницькій області з врахуванням прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2015 рік і відображають наміри структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, а також підприємств, організацій і господарств району щодо результатів їх діяльності у наступному році.

На основі оцінки тенденцій економічного і соціального розвитку району у 2014 році, впливу на економіку, встановлення нагальних проблем визначено основні напрями розвитку, пріоритети діяльності, а також основні завдання і заходи на 2015 рік.

З метою забезпечення балансу інтересів держави, найманих працівників та власників завдання і заходи, визначені Програмою, реалізовуватимуться шляхом тісної співпраці сторін соціального партнерства: органів державної влади, профспілок та роботодавців.
Проект Програми погоджено та розглянуто на засіданнях постійних комісій районної Ради, розміщено на офіційному сайті районної державної адміністрації та районної Ради, доопрацьовано з урахуванням пропозицій та зауважень.

Організацію виконання заходів Програми здійснює районна державна адміністрація, її структурні підрозділи спільно з територіальними органами центральних органів виконавчої влади.

У процесі виконання Програма може уточнюватися. Зміни і доповнення до Програми затверджуються сесією районної ради за поданням районної державної адміністрації.

І. ОЦІНКА СОЦІАЛЬНОГО ТА ЕКОНОМІЧНОГО

РОЗВИТКУ РАЙОНУ
Протягом 2014 року райдержадміністрацією разом із місцевими органами виконавчої влади проводиться цілеспрямована робота, спрямована на стабілізацію економіки Тиврівщини та вирішення проблемних питань в усіх галузях господарського комплексу району.
У січні-жовтні 2014 року індекс промислового виробництва склав 113,7% до відповідного періоду 2013 року, а виробництво у жовтні 2014 року збільшилось на 65% у порівнянні з жовтнем 2013 року.

Наростили обсяги виробництва: • ТОВ «Валром-Україна» - на 154,2% або на 61,2 млн.грн.

 • ТОВ «Транс-Гнівань» - на 160,8% або на 3,7 млн.грн.

 • ТОВ «Краснянське СП Агромаш - на 109,4% або на 2,6 млн.грн.

Поряд з цим деякі підприємства зменшили обсяги виробництва продукції, зокрема і найбільше підприємство в районі – ПрАТ «Гніванський завод спецзалізобетону», причиною цього є зменшення замовлень на основний вид продукції – шпали та відсутність замовлень на опори контактної мережі від основного замовника Укрзалізниці.

Чисельність працівників у промисловості - 1954 чол., до початку року – збільшилась на 154 чол.Щодо заробітної плати.

Розмір середньомісячної заробітної плати підприємств, установ та організацій Тиврівського району за січень - жовтень 2014 року становить 2430 грн. (у тому числі за жовтень - 2583 грн.). Порівняно з відповідним періодом минулого року ріст середньорайонного показника зарплати за січень – жовтень відбувся на 6,6%, у порівнянні з січнем 2014 року – у жовтні відбувся ріст на 27,9% відповідно.

За січень – жовтень 2014 року розмір середньої заробітної плати працівників галузі сільського господарства склав 2539 грн., що на 2,3 % більше, порівняно з відповідним періодом минулого року.

Станом на 01 листопада 2014 року загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати становить 81,9 тис.грн. (філія „Тиврівський райавтодор”). Порівняно з минулим місяцем рівень заборгованості знизився на 8,2% або на 7,3 тис.грн.


Щодо зайнятості населення та створення нових робочих місць

Всього з початку року в районі створено 465 нових робочих місць у дванадцяти галузях економіки, в тому числі юридичними особами – 210 та 255 фізичними особами – суб`єктами підприємницької діяльності.

Власну справу започаткували 11 безробітних.

Протягом звітного періоду легалізовано трудові відносини та залучено до державної реєстрації 175 громадян, що дало змогу додатково залучити 47,8 тис.грн.

З метою підвищення заробітної плати найманим працівникам, на засіданні спільної комісії з органами місцевої влади заслухано 10 юридичних осіб, в результаті чого до бюджету додатково мобілізовано 35,6 тис.грн. ПДФО та 106,3 тис.грн. Єдиного соціального внеску.

З початку року зареєстровано 16 юридичних осіб та 80 фізичних осіб – підприємців.

Скасовано реєстрацію: юридичних осіб – 4, фізичних осіб 239 (79+160 автоматично).

Протягом січня - жовтня 2014 року в районі спостерігалося зменшення чисельності безробітних на обліку в районному центрі зайнятості, зокрема на сьогодні на обліку перебувають 1188 чоловік, що на 231 чол. або на 19% менше до відповідного періоду минулого року.

Рівень безробіття становить 1,5 відсотка, що на один відсоток менше від даного показника початку поточного року.

В звітному періоді продовжувалася робота по наданню соціальних послуг незайнятому населенню, що дало змогу через Центр зайнятості працевлаштувати 601 чол.

Проведено значну роботу з розширення обсягів та видів оплачуваних громадських робіт, в яких взяли участь 152 чоловік.

З метою підвищення конкурентоспроможності безробітних на ринку праці, в поточному році направлено на профнавчання 192 чоловіка, з яких 179 закінчили професійне навчання і 178 працевлаштовані.


Агропромисловий розвиток

В районі спостерігається позитивна динаміка зростання валового збору зернових культур. В поточному році валовий збір зернових в усіх категоріях господарств прогнозується зібрати біля 192,3 тис. тонн, що на 112 % більше до минулого року при середній урожайності 65,2 цнт/га. Лише ранніх зернових намолочено понад 94,1 тис.тонн, з кожного гектара зібрано по 55,7 цнт/га.,що на 14,1 цнт/га більше з порівнянні з минулим роком.

Сільгосппідприємства завершують збір кукурудзи на зерно, де прогнозується отримати понад 80 цнт/га в сухому зерні, а це також біля 90 тис. тонн зерна.

В поточному році цукрові буряки займали площу 867 га, зібрано з кожного гектара по 443 цнт. в заліковій вазі.

Біля 20 тис. тонн намолочено насіння соняшника, урожайність кожного гектара складає 27,4 центнери.

Під урожай 2015 року по всіх категоріях господарств посіяно озимих культур на загальній площі 19,1 тис. га, з них озимих колосових - 14,6 тис. га, що становить 100 % до плану та озимого ріпаку 4,5 тис.га.

Господарствами району всіх форм власності під врожай наступного року підготовлено ґрунту понад 27 тис.га.

За 10 місяців поточного року вироблено біля 500 тонн молока, 160 тис. штук яєць, вироблено м’яса в живій вазі 443 тонни. Вдалося стабілізувати чисельність поголів’я ВРХ та корів, збільшено поголів’я свиней, майже в двічі збільшено реалізацію м’яса.

В 2014 році введено в експлуатацію свинокомплекс на 1,5 тис. голів свиней в ТОВ « Агрокомплекс» с. Тростянець.

На даний час ведуться ремонтні роботи та будівництво тваринницьких приміщень, для розведення поголів’я свиней в ТОВ «Субекон» смт. Сутисках.Бюджет

Станом на 01.10.2014 року до зведеного бюджету Тиврівського району надійшло всього власних та закріплених доходів у сумі 30,3 млн.грн., що становить 107,3 % щодо планових призначень, затверджених місцевими радами на звітний період. В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження власних та закріплених доходів збільшились на 246 тис.грн, або на 0,8%.

Не забезпечено виконання Гніванського міського бюджету – 97,5% (або недопоступило 125,1 тис.грн,та Строїнецького сільського бюджету – 95,9%, або недопоступило 18,7 тис.грн

По видатках бюджет району за 10 місяців по загальному фонду виконаний у сумі 144,9 млн.грн., або на 91,6 % до уточненого призначення на звітний період.

На фінансування соціально-культурної сфери використано 121,6 млн.грн., що становить 83,9 % усіх видатків: у тому числі на освіту –58,2млн.грн., на охорону здоров’я – 7,6 млн.грн., на соціальний захист та соціальне забезпечення –48,9 млн.грн., на культуру – 6,4 млн.грн., на фізичну культуру і спорт – 485,9 тис.грн.

Забезпечено виплату в повному обсязі заробітної плати працівникам бюджетних установ, та оплату за комунальні послуги та енергоносії.Щодо підготовки до опалювального сезону 2014-2015 рр.

В Тиврівському районі проводиться комплекс заходів спрямованих на зменшення споживання природного газу всіма категоріями споживачів.

За 2013 рік спожито 27,4 млн.м.куб природного газу, з яких:


 • безпосередньо населенням - 21,8 млн.м.куб або 79,5%

 • промисловими та с/г підприємствами – 3,3 млн.м.куб. або 12%

 • бюджетними організаціями, - 1,4 млн.м.куб або 5,1 %

 • іншими споживачами 0,6 млн.м.куб. або 2,3%

З метою гарантованого забезпечення теплопостачанням, економії природного газу, впровадження енергозберігаючих технологій і в умовах обмеженого фінансування прийнято рішення в першу чергу перевести на альтернативні види опаленні заклади із цілодобовим перебуванням людей у них, а також тих де використовуються застаріле котельне обладнання, що спричиняє неекономне значне споживання природного газу, що тягне за собою збільшення видатків бюджетних коштів.

Зокрема в галузі освіти:

За рахунок бюджетних коштів продовжуються роботи по капітальному ремонту котельні ЗОШ І-ІІ ст. в с. Велика Вулига, загальна вартість робіт становитиме 177,5 тис.грн.

В Тиврівському ліцеї-інтернат поглибленої підготовки в галузі науки та Тростянецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів проводиться технічне переоснащення котелень, зокрема в діючих котельнях буде довстановлено твердопаливні котли, вартість робіт становитиме 652,5 та 422,3 тис.грн. відповідно. На даний час проводяться загальнобудівльні роботи. У зв'язку із тривалим виготовленням котлів потужністю 500 та 800 кВт всі роботи по їх монтажу планується завершити до 15 грудня поточного року.

В галузі охорони здоров’я:

По 3-х амбулаторіях загальної практики сімейної медицини на даний час проводяться будівельно-монтажні роботи. В Сутисківській амбулаторіях загальної практики сімейної медицини завершено загально будівельні роботи, проводиться монтаж котла. Роботи будуть завершені протягом цього тижня. Вартість робіт становить 292,0 тис.грн.

У Краснянській та Гніванській амбулаторіях загальної практики сімейної медицини завершено будівництво мобільних опалювальних пунктів. Залишилось провести роботи по встановленню та обв’язці котлів. Роботи планується завершити до 1 грудня поточного року.

Окрім того в центральній котельні в смт.Тиврів Комунального підприємства «Вінницятеплокомуненерго», яке обслуговує частину бюджетних закладів районного центру, зокрема районну центральну лікарню, дошкільний навчальний заклад, районний будинок культури, міліцію та гуртожиток встановлюється додатковий твердопаливний котел потужністю 1 мегават. Наразі проводяться монтажні роботи по обв’язці та запуску котла.

Реалізація цих 6 проектів дасть змогу зекономити близько 850 тис.м.куб природного газу або 28 % від споживання всіма бюджетними організаціями району.

Окрім того заходи із економії природного газу вживаються і підприємствами району і частина з них перейдуть на альтернативні види опалення, зокрема ПРАТ Гніванський завод спецзалізобетону – на рідке паливо, «Гніванське ХПП» - солома, ТОВ «Жахнівське» - скраплений газ).

На всіх бюджетних організаціями району запроваджено заходи по дотриманню суворої економії паливно-енергетичних ресурсів, ведеться щоденний облік та аналіз спожитої електроенергії та природного газу.

Для закладів освіти закуплено 180 м3 паливних дров та 569 тон вугілля кам’яного для шкіл району на загальну суму 57,6 тис.грн. (100% до потреби).Для закладів охорони здоров’я амбулаторій загальної практики сімейної медицини та 25 фельдшерських пунктів району завезено 138 м. куб. паливних дров та 59 тонн вугілля (100% від потреби).
Проведено капітальні та поточні ремонти закладів бюджетної сфери, зокрема:

В галузі освіти:

 • Продовжуються роботи по капітальному ремонту ДНЗ с.Шершні, який реалізується за рахунок коштів районного, сільського бюджетів та спонсорських коштів. Вартість робіт 919,0 тис.грн.

 • Частково замінено вікна на металопластикові в ЗОШ с. Тростянець, с.Нове Місто, с.Строїнці та смт.Сутиски. Роботи виконані на загальну суму 512,0 тис.грн.

 • У ЗОШ с.Довгополівката с.Шершні побудовано паркан навколо школи – 20 тис. грн..

 • У ЗОШ с.Довгополівка підведено водогін в приміщення навчального закладу – 8 тис.грн.

 • ЗОШ с.Іванківці побудовано внутрішню вбиральню до якої підведено воду. Замінено вхідні двері на суму 16 тис.грн. спонсорських коштів.

 • В ЗОШ с. Рахни- Польові закуплено твердопаливний котел потужністю 50 кВт – 24,5тис. грн..

 • В ЗОШ І-ІІ ст..с.Грижинці частково проведено утеплення фасаду приміщення школи на суму 15 тис. грн..

 • В ЗОШ І-ІІ ст.. с.Уяринці проведено поточний ремонт даху котельні на суму 5,5 тис.грн. встановлено 2 вікна та двері на суму – 12 тис. грн.

 • В Сутисківській школі–інтернат проведено поточний ремонт котельні з заміною електронасосів на суму - 40,5 тис.грн. та замінено нові реєстри для опалення в актовій залі.

 • В Гніванській ЗОШ №1 проводяться роботи з облаштування внутрішніх вбиралень в приміщені початкової ланки на суму 57 тис. грн..

 • В Гніванській ЗОШ №3 Проведено заміну 4-х вікон на енергозберігаючі в початкових класах. Замінено вхідні двері в їдальні та проведено ремонт стелі, замінено підлогу в харчоблоці. Проведено ремонт даху теплопункту. Залучено спонсорських та благодійних коштів - 33 450 грн.

В галузі культури:

 • Проведено заміну вікон і дверей в Рахнополівському, Краснянському Маловулизькому сільських будинках культури та районному краєзнавчому музеї на загальну суму 65,8 тис.грн.

 • Розпочато роботи по заміні вікон та дверей на енергозберігаючі в Гніванській ЗОШ І-ІІІ ст. №2, Тиврівській дитячій музичній школі та Василівському сільському будинку культури.

 • За рахунок коштів районного бюджету проведено реконструкцію даху в Гніванській дитячій музичній школі. Вартість робіт – 300,0 тис.грн.

 • Проведено ремонт даху Яришівського сільського будинку культури – вартість робіт 411,0 тис.грн.

 • Проводиться реконструкція Гришовецького сільського будинку культури. На ці роботи виділено 175 тис.грн. з місцевого бюджету та залучено спонсорські кошти.

В галузі охорони здоров'я:

 • Виконані роботи по капітальному ремонту частини приміщень будівель АЗПСМ в с.Селеще – вартість робіт 69,3 тис.грн.

 • Поточний ремонт покрівлі Краснянської АЗПСМ – вартість робіт 73,8 тис.грн.

 • Придбано два котлів газових на Краснянську та Сутисківську АЗПСМ - – вартість робіт 42,0 тис.грн.

 • Розпочато капітальний ремонт фельдшерського пункту с. Рахни-Польові – вартість робіт 98,0 тис.грн.

Екологія

На даний час (при візуальному обстеженні) в районі знаходиться 169 тонн неопізнаних та непридатних до викисання хімічних засобів захисту рослин.

В поточному році перезатарено та підготовлено до вивезення на утилізацію 31,5 тонни відходів у 8 сільських радах району. На що освоєно 68,6 тис.грн. з місцевих бюджетів територіальних громад.

Для покращення санітарного стану та благоустрою територій територіальними громадами смт.Сутиски буде придбано сміттєвоз, м.Гнівань – 68 контейнерівдля збору ТПВ.Ремонт водогонів

В смт.Сутиски за рахунок додатково залучених коштів прокладено 6,2 км. нових мереж централізованого водопостачання. За рахунок коштів місцевого бюджету завершено будівництво артезіанської свердловини та водонапірної вежі, вартість робіт 170,0 тис.грн.

В м.Гнівань проведено реконструкцію водогону по вул.Кірова, протяжністю 1,5 км. Вартість робіт склала 94 тис.грн. – кошти місцевого бюджету. Продовжуються роботи по завершенню будівництва водонапірної вежі в с.Гриженці. (вартість робіт 127,0 тис.грн.)

В с. Уяринці за рахунок коштів місцевого бюджету та коштів населення проводиться будівництво мережі водопостачання загальна вартість реалізації проекту 796,0 тис.грн., протяжність 3,5 км.

Завершено будівництво та введено в експлуатацію водогін в с.Бушинка, загальною протяжністю 6,4 км. Загальна вартість робіт склала 778 тис.грн.

В смт.Тиврів закуплено 1 км. труб для заміни магістральної мережі від артезіанської свердловини.

За підтримки українсько-швейцарського Проекту ДЕСПРО та співфінансування з обласного, районного бюджетів та коштів населення розпочато будівництво мережі водопостачання в с.Яришівка, загальна вартість проекту 3,1 млн.грн., протяжність водогону складає 16,5 км.
Ремонт доріг

За рахунок коштів державного бюджету проведено капітальний ремонт проїжджої частини вул.Леніна в с.Гриженцях на суму 63,5 тис. грн. та частково капітальний ремонт дорожнього покриття спуску до р. Південний Буг від заводу Автоелектроапаратура в смт.Сутиски.

Поточний ремонт доріг в м.Гнівань, смт.Тиврів, с.Тростянець, с.Селище, смт.Сутиски, с.Шершні на загальну суму 455,9 тис.грн.

Крім того в поточному році за рахунок коштів обласного дорожнього фонду та субвенції з державного бюджету буде проведено:

- капітальний ремонт дорожнього покриття по частині пр. Перемоги та частині вул. Дзержинського смт.Сутиски, 916 тис.грн. (631 тис.грн. держ. бюдж.+285 тис.грн. співфінансування)

- в с. Селище по вул. Щорса, Свердлова та Лісова 525,0 тис.грн. (500,0 тис.грн. обл. бюдж. + 25 тис.грн. співфінансування)

- в м.Гнівань – капітальний ремонт дорожнього покриття по вул.Миру. вартість робіт 957,8 тис.грн.

- в смт.Тиврів - вибірковий капітальний ремонт частини вул.Леніна - . вартість робіт 299,0 тис.грн.Допомога АТО

Територіальними громадами району першочергово зібрано 72 тонни продовольства (продукти харчування та товари першої необхідності), яке відправлено в АР Крим.

Для збройних сил України, які перебувають в зоні АТО, а також постраждалому населенню східних областей надано матеріальну та благодійну допомогу на загальну суму близько 900 тис.грн., в т.ч. продуктів харчування 56 тонн на суму 430,0 тис.грн., засобів гігієни на суму 98,0 тис.грн. Придбано бронежилети, військову форму, взуття, теплий одяг та інше військове обмундирування на 368,0 тис.грн.

На даний час продовжується збір продовольства та товарів першої необхідності, які щотижнево відповідно до затвердженого графіку відправляються в східні області держави.

Станом на 18 листопада з Тиврівського району в зоні проведення антитерористичної операції перебувають 96 чоловік мобілізованих добровольців, строкової служби, УМВС та інших. Проведено обстеження матеріально-побутових умов проживання сімей учасників АТО. Відповідно до поданих потреб забезпечені всі сім’ї учасників АТО паливними дровами.

Згідно з рішенням сесії районної ради 33 сім’ям надано матеріальну допомогу на суму 81,0 тис.грн.

Окремим рішенням районної ради встановлено одноразову виплату пораненим та загиблим учасникам АТО.

Відповідно до проведеної технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту на території Тиврівського району рахується 20 споруд, з них 18 мають технічні паспорти, 2 – в стадії виготовлення.

В районі проведені спеціалізовані методично-волонтерські навчання з відпрацюванням дій на випадок масового ураження людей внаслідок терористичних актів.

Організовано на належному рівні роботу щодо осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО. На сьогодні зареєстровано 165 осіб (93 сім´ї), з них 79 – звернулося за призначенням грошової допомоги, 72 – призначено, 56 – виплачено на суму 87,2 тис.грн.Каталог: upload -> files
files -> Освіта. Виховання. Навчання актуальні проблеми гуманітарної
files -> План роботи управління освіти І науки виконавчого комітету івано-франківської міської ради на жовтЕнь 2015 року
files -> Україна чечельницька районна державна адміністрація вінницької області розпорядження
files -> План роботи управління освіти І науки виконавчого комітету івано-франківської міської ради на листопад 2014 року
files -> Звіт про виконання Районної програми розвитку фізичної культури і спорту в районі на 2009 2012 роки, взяти до відома (додається)
files -> Освіта. Виховання. Навчання акопян, Валерій Григорович
files -> План роботи управління освіти І науки виконавчого комітету івано-франківської міської ради на грудень 201 5
files -> Освіта. Виховання. Навчання адаменко, Л. В
files -> Відділ освіти шполянської районної державної адміністрації
files -> План роботи управління освіти І науки виконавчого комітету івано-франківської міської ради на вереСЕнь 2014 року


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка