Рішення 27. 08. 2013 №6 Про Програму забезпечення безпеки руху на автомобільних дорогах, вулицях населених пунктів І залізничних переїздах Чернігівського району на 2013 2017 рокиСкачати 177.22 Kb.
Дата конвертації05.05.2016
Розмір177.22 Kb.
ТипРішення
Оприлюднено 30.08.2013


УКРАЇНА
ЧЕРНІГІВСЬКА РАЙОННА РАДА

ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Шостого скликання

двадцять сьома сесія
РІШЕННЯ27.08.2013
№ 6Про Програму забезпечення безпеки руху на автомобільних дорогах, вулицях населених пунктів і залізничних переїздах Чернігівського району на 2013 – 2017 роки


Відповідно до п.16 ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», розпорядження Кабінету Міністрів України від 21 березня 2012 року № 140-р «Про затвердження плану заходів щодо реалізації Стратегії підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2015 року», з метою поліпшення безпечних умов для учасників дорожнього руху, Чернігівська районна рада Запорізької області ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Програму забезпечення безпеки руху на автомобільних дорогах, вулицях населених пунктів і залізничних переїздах Чернігівського району на 2013 – 2017 роки (далі – Програма), що додається.

2. Чернігівській районній державній адміністрації забезпечити реалізацію заходів, визначених Програмою та інформувати районну раду щороку до 01 лютого, що настає за звітним періодом.

3. Рекомендувати виконавчим комітетам селищної та сільських рад розробити відповідні програми та внести їх на затвердження відповідним радам в установленому порядку.

4. Контроль за виконанням вищезазначеної Програми покласти на постійну комісію з фінансових, соціально-економічних питань та бюджету Чернігівської районної ради Запорізької області.

Голова ради О.П.Романчук
ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення районної ради

27.08.2013 № 6


ПРОГРАМА

забезпечення безпеки руху

на автомобільних дорогах, вулицях населених пунктів

і залізничних переїздах Чернігівського району на 2013 – 2017 роки


1. Мета Програми

Метою Програми є забезпечення підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Чернігівському районі шляхом активізації зусиль, спрямованих на реалізацію заходів щодо запобігання дорожньо-транспортним пригодам і зниження факторів ризику від їх наслідків, зменшення соціальної гостроти цієї проблеми, надання питанням безпеки дорожнього руху державної ваги та статусу основ загальної транспортної політики держави.
Основними пріоритетами Програми є:

удосконалення системи підготовки учасників дорожнього руху усіх категорій;

розвиток профілактичної діяльності, спрямованої на формування законослухняного громадянина;

підвищення експлуатаційних показників автомобільних доріг і вулиць;

удосконалення організації руху транспорту та пішоходів у містах;

підвищення безпеки пасажирських перевезень;

створення ефективної системи надання медичної допомоги потерпілим в ДТП;

підвищення рівня інформаційно-технічного забезпечення у сфері безпеки дорожнього руху.
2. Основні завдання Програми
1). Організація і забезпечення нагляду та контролю за дотриманням законодавства про дорожній рух та його безпеку, а також за діяльністю підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності та господарювання щодо планування та виконання заходів з безпеки дорожнього руху, вимог екологічної безпеки.

2). Забезпечення розвитку мережі, а також організація будівництва, реконструкції, ремонту і утримання місцевих автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів.

3). Розробка комплексних транспортних схем, схем організації дорожнього руху, проектів автоматизованих систем керування дорожнім рухом на території району згідно з відповідними генеральними планами, проектами детального планування та забудови населених пунктів.

4). Організація дорожнього руху з безпечними умовами на вулично-дорожній мережі району на підставі відповідних генеральних планів, проектів детального планування та забудови населених пунктів, автоматизованих систем керування дорожнім рухом, комплексних транспортних схем і схем організації дорожнього руху.

5). Організація підготовки та підвищення кваліфікації, навчання, стажування, відповідних інструктажів керівників і фахівців у сфері автомобільного транспорту, працівників з безпеки дорожнього руху підприємств, організацій і суб'єктів господарювання, зайнятих здійсненням перевезень, у тому числі небезпечних вантажів, дорожніх і комунальних підприємств і організацій, а також охорони праці; організація підвищення кваліфікації і професійного рівня водіїв; розвиток мережі відповідних навчальних закладів.

6). Організація навчання населення Правилам дорожнього руху та здійснення інформаційно-просвітницької діяльності серед різних соціально-вікових груп населення, пов'язаної з профілактикою безпеки дорожнього руху.

7). Організація та здійснення заходів для надання медичної допомоги потерпілим під час дорожньо-транспортних подій та медичного забезпечення безпеки дорожнього руху.

8). Організація та здійснення заходів, пов'язаних із профілактикою дитячого дорожньо-транспортного травматизму.

9). Організація пропаганди з безпеки дорожнього руху, вимог екологічної безпеки.

10). Організація та формування фондів для фінансування місцевих програм і окремих заходів, спрямованих на розвиток дорожнього руху та його безпеки.

3. Шляхи і способи розв’язання проблеми
Для розв’язання проблем підвищення безпеки дорожнього руху, зниження аварійності на вулично-дорожній мережі району, створення умов, що сприяють забезпеченню комфортного та безпечного руху транспортних засобів й пішоходів, підвищення екологічної безпеки, необхідно об’єднати можливості органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій у вирішенні питання щодо підвищення безпеки дорожнього руху, зменшення соціальної гостроти цієї проблеми.
4. Фінансове забезпечення Програми
Фінансування заходів Програми передбачається здійснювати за рахунок коштів державного, обласного та місцевих бюджетів, власних коштів підприємств, а та­кож позабюджетних джерел, не заборонених законодавством.

5. Комплекс організаційних заходів щодо реалізації Програми

з/п


Найменування заходів

Виконавці

Термін виконання

Орієнтовні обсяги фінансування, тис. грн.

1

2

3

4

5Аналізувати дорожньо-транспортні пригоди і матеріали комісійних обстежень районної вулично-дорожньої мережі.

Забезпечити фінансування і реалізацію комплексу першочергових заходів щодо підвищення безпеки дорожнього руху, насамперед в місцях концентрації ДТП і аварійно-небезпечних ділянках
Виконавчі комітети селищної та сільських рад, філія «Чернігівський райавтодор», відділення ДАІ Чернігівського РВ ГУМВС (далі -ВДАІ РВ ГУМВС)

Постійно

Не потребує додаткового фінансування
Забезпечити розміщення соціальної реклами з питань безпеки дорожнього руху в засобах масової інформації


ВДАІ РВ ГУМВСПостійно

Не потребує додаткового фінансування
Створити комісію з безпеки дорожнього руху, на які покласти контроль з виконання Програми, розроблення заходів з підвищення безпеки дорожнього руху та вирішення поточних питань з організації безпечного транспортного процесу, формування та надання щорічних звітів про стан безпеки руху в районі


Виконавчі комітети селищної та сільських рад, ВДАІ РВ ГУМВС

Протягом 2013 року

Не потребує додаткового фінансування
Забезпечити вдосконалення діяльності місцевих органів виконавчої влади з питань організації дорожнього руху шляхом розроблення заходів щодо створення комфортних умов руху транспорту та пішоходів, належного утримання районної вулично-дорожньої мережі


Виконавчі комітети селищної та сільських рад

Протягом 2013 року

Не потребує додаткового фінансування
Забезпечити проведення комплексу інженерних заходів у місцях концентрації дорожньо-транспортних пригод та на аварійно - небезпечних ділянках з метою усунення причин їх виникнення, а в разі неможливості термінового усунення причин підвищеної аварійності забезпечити інформування водіїв про розташування таких ділянок із зазначенням виду небезпеки та безпечних режимів руху


ВДАІ РВ ГУМВС, Філія «Чернігівський райавтодор», Виконавчі комітети селищної та сільських рад

Постійно

Не потребує додаткового фінансування
Уживати заходів щодо мінімізації кількості ділянок автомобільних доріг та вулиць з небезпечними умовами руху, тобто таких, що не відповідають нормативним вимогам за параметрами безпечності

ВДАІ РВ ГУМВС, Філія «Чернігівський райавтодор», Виконавчі комітети селищної та сільських рад

Протягом 2013 - 2017 років

Не потребує додаткового фінансуванняУдосконалювати організацію дорожнього руху шляхом вжиття заходів щодо підтримки транспортного балансу між пропускною здатністю існуючої мережі та її реальним завантаженням за рахунок перерозподілу або обмеження руху


ВДАІ РВ ГУМВС, Філія «Чернігівський райавтодор», Виконавчі комітети селищної та сільських рад

Постійно

Не потребує додаткового фінансуванняЗабезпечити розроблення генеральних планів населених пунктів з урахуванням комплексних схем організації дорожнього руху, схем маршрутного орієнтування транзитного транспорту, дислокацій технічних засобів організації дорожнього руху, розташування автостоянок та місць паркування, застосування комплексу сучасних інженерних заходів підвищення безпечності вулично-дорожньої мережі населених пунктівВДАІ РВ ГУМВС, Філія «Чернігівський райавтодор», Виконавчі комітети селищної та сільських рад

Протягом 2013-2014 років

Не потребує додаткового фінансуванняЗабезпечити здійснення облаштування автомобільних доріг та вулиць району, ураховуючи принцип стабільності умов руху та підвищення безпечності, аналізу аварійності та інтенсивності руху шляхом:
1) приведення рівня освітленості вулиць і доріг населених пунктів до нормативних значень з використанням сучасних енергозберігаючих технологій, у першу чергу в місцях концентрації дорожньо-транспортних пригод та на аварійно-небезпечних ділянках;
2) облаштування ділянок автомобільних доріг біля закладів освіти технічними засобами організації дорожнього руху з поліпшеними характеристиками сприйняття, у тому числі елементами примусового зниження швидкості руху;
3) поліпшення стану покриття проїзної частини, зокрема рівності та шорсткості;
4) облаштування поперечних шумових смуг для привернення уваги водіїв на аварійно-небезпечних ділянках, а також трясучих смуг для позначення краю проїзної частини з метою уникнення непередбаченого залишення транспортним засобом проїзної частиниВДАІ РВ ГУМВС, Філія «Чернігівський райавтодор», Виконавчі комітети селищної та сільських рад

Протягом 2013-2017 років

Не потребує додаткового фінансуванняЗабезпечити створення умов для безпечного руху велосипедистів та стимулювання збільшення обсягів велосипедного руху в містах, зокрема, шляхом облаштування велосипедних та пішохідно-велосипедних доріжок, а також опрацювання питання використання для руху велосипедів відокремлених смуг руху громадського транспортуВДАІ РВ ГУМВС, Філія «Чернігівський райавтодор», Виконавчі комітети селищної та сільських рад

Постійно

Не потребує додаткового фінансуванняЗабезпечити реалізацію навчальних планів і програм загальноосвітніх навчальних закладів з темами безпеки дорожнього руху та безпечної поведінки на вулицях і дорогах

Відділ освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації

Постійно

Не потребує додаткового фінансуванняЗабезпечувати проведення в дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладах тижня безпеки учасників дорожнього руху з метою посилення профілактичної роботи щодо запобігання дорожньо-транспортних пригод з учасниками навчально-виховного процесу


Відділ освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації

Постійно

Не потребує додаткового фінансуванняУжити комплекс заходів, спрямованих на профілактику та попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму та порушення правил дорожнього руху дітьми (проведення систематичних занять у закладах дошкільної та середньої освіти щодо дотримання правил дорожнього руху, зокрема, за участю представників Державтоінспекції, обладнання на базі закладів освіти дитячих майданчиків з безпеки дорожнього руху з метою набуття дітьми навичок безпечної поведінки на дорозі, організація та проведення щорічних районних конкурсів серед загонів юних інспекторів руху (ЮІР), районних конкурсів серед команд клубу веселих та кмітливих юних інспекторів руху (КВК- ЮІР), забезпечення підготовки й участі команд – переможців районних конкурсів у обласних турах, проведення конкурсів на знання учнями дорожньої грамоти у вигляді тестових завдань, конкурсів дитячих малюнків на тему безпеки дорожнього руху, Всеукраїнських конкурсів-рейдів «Увага! Діти на дорозі!»)


Відділ освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації, ВДАІ РВ ГУМВС

Постійно


Не потребує додаткового фінансуванняЗабезпечити проведення тематичних зустрічей, «круглих столів» щодо стану безпеки дорожнього руху, заходів з підвищення рівня його безпеки, популяризації необхідності дотримання Правил дорожнього руху, формування громадської думки щодо негативного ставлення до порушень правил дорожнього руху та усвідомлення небезпеки наслідків таких порушень


ВДАІ РВ ГУМВС,


Постійно

Не потребує додаткового фінансуванняЗ метою підвищення рівня інформованості населення, забезпечити проведення наступних оперативно-профілактичних заходів:1) «Увага! Пішохід!» – для привернення уваги водіїв транспортних засобів до дотримання правил дорожнього руху під час проїзду пішохідних переходів.

ВДАІ РВ ГУМВСЩороку,

II квартал
Не потребує додаткового фінансування
2) «Автобус-2013» – для забезпечення безпеки пасажирських перевезень шляхом контролю за дотриманням транспортного законодавства власниками та водіями автобусів.

ВДАІ РВ ГУМВСЩороку,

II квартал
Не потребує додаткового фінансування
3) «Увага! Діти на дорозі!» – для привернення уваги водіїв транспортних засобів до можливої появи дітей на проїзній частині у зв’язку з початком нового навчального року, а також пропагування дотримання правил дорожнього руху дітьми.

ВДАІ РВ ГУМВС

Щороку,

III кварталНе потребує додаткового фінансування
4) «Перевізник-зима” – для забезпечення контролю підготовки автотранспортних засобів, що здійснюють перевезення пасажирів і вантажів, безпечної експлуатації транспортних засобів у зимовий період.

ВДАІ РВ ГУМВС


Щороку,

IV кварталНе потребує додаткового фінансуванняПоділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка