Риновірусна інфекціяСкачати 37.92 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації27.03.2021
Розмір37.92 Kb.
  1   2

Риновірусна інфекція

1. У дитини 5 років упродовж 3 днів при нормальній температурі спостерігаються значна ринорея, катаральний кон"юнктивіт, чхає. Перші дні виділення з носових ходів водянисто-слизисті, на 3-й день - слизисто-гнійні. Закладання носа. Слизові оболонки зіву помірно гіперемовані. Дихання в легенях везикулярне. Інші органи і системи не ушкоджені.

+Гостра вірусна респіраторна інфекція (можливо, риновірусна), ринотонзилофарингіт.

-Грип (токсико-катаральна форма)

-Дифтерія 

-Інфекційний мононуклеоз 

-Парагрип
2. У поліклініку звернулася дівчина 20 років зі скаргами на підвищення температури до 370 С, закладеність носа, першіння в горлі, слизуваті виділення з носа, відсутність нюху й смаку. Об'єктивно: шкіра навколо носових отворів мацерована. Гіперемія ротоглотки, підщелепні лімфовузли збільшені. Клінічний аналіз крові в нормі. Який діагноз?

- Парагрип

- Дифтерія носа

+ Риновірусна інфекція

- Аденовірусна інфекція

-Інфекційний мононуклеоз


3.Хвора М., 18 років скаржиться на рясну ринорею із значним затрудненням носового дихання протягом 5 днів, температура тіла підвищена до 37,3 С, незначний головний біль та неприємні відчуття при ковтанні. Який діагноз найбільш ймовірний?

- Парагрип

- Дифтерія носа

+ Риновірусна інфекція

- Аденовірусна інфекція

-Інфекційний мононуклеоз


4. Хворий поступив до інфекційного стаціонару зі скаргами на підвищення температури тіла до 37,8 С, чхання, закладеність носа, незначні слизові виділення з носу, дертя у горлі, головний біль в ділянці лоба. Декілька днів тому відмічає контакт з хворим із подібними клінічними симптомами. Можливий діагноз?

- Грип


- Парагрип

+ Риновірусна інфекція

- РС-інфекція

-Дифтерія


5. Хвора, 19 років., поступила до інфекційного стаціонару зі скаргами на підвищення температури тіла до 37,8 С, чхання, закладеність носа, незначні слизові виділення з носу, дертя у горлі, головний біль в ділянці лоба. Попередній діагноз риновірусна інфекція. Як можна підтвердити діагноз?

- Тільки клінічно

- Культивуванням вірусу на курячих ембріонах

+ Чотириразовим наростанням титрів АТ при дослідженні парних сироваток

- На основі епідеміологічних даних

-Бактеріоскопічному дослідженні


6. Хворий, 39 років, поступив до інфекційного стаціонару зі скаргами на підвищення температури, болі в горлі під час ковтання, закладеність носа, головний біль. Спостерігається мацерація шкіри біля носових отворів, ін’єкція судин кон’юнктиви. Який попередній діагноз можна поставити?

- Аденовірусна інфекція

- Грип

+ Риновірусна інфекція- Парагрип

-РС-Інфекція


7. Хворий, 33 років, був доставлений до інфекційного стаціонару з діагнозом риновірусна інфекція. Скаржиться на підвищення температури тіла, біль в горлі під час ковтання, закладеність носа, слизові виділення з носа. Який імунітет розвивається після перенесеного захворювання?

- Стійкий

- Пожиттєвий

+ Нетривалий

- Не формується

-Тривалий


8. Хворий був доставлений до інфекційного стаціонару з діагнозом риновірусна інфекція. Скаржиться на підвищення температури тіла, біль в горлі під час ковтання, закладеність носа, слизові виділення з носа. Хто є джерелом інфекції при даному захворюванні?

- Хвора тварина

- Вірусоносій

+ Хвора людина

- Хвора людина, тварина

- -
9. Хвора Ж., поступив до інфекційного стаціонару зі скаргами на підвищення температури тіла до 37,9 С, біль в горлі, спостерігаються явища риніту, шкіра біля носових ходів мацерована. Який матеріал необхідно взяти для вірусологічної діагностики при даному захворюванні?

- Кров

- Ліквор


+ Змиви з носоглотки

- Фекалії

- Мокротиння
10. Хворий О., 23 років., поступив зі скаргами на підвищення температури тіла до 37,8 С, біль у горлі, слизові виділення з носу. Було встановлено діагноз риновірусної хвороби. З якими захворюваннями необхідно проводити диференційну діагностику даного захворювання?

- Дифтерія

- Токсоплазмоз

+ ГРВІ, алергічний риніт, бактерійний гайморит

- Гепатит А

- Інфекційний мононуклеоз


11. До інфекційного стаціонару поступив хворий зі скаргами на підвищення температури тіла до 37,8 С, біль у горлі, слизові виділення з носу. Було встановлено діагноз риновірусної хвороби. Яким шляхом міг заразитися хворий?

- Статевим

- Трансмісивним

+ Повітряно-крапельним

- Фекально-оральним

-Аліментарним


12.Хворий був доставлений до інфекційного стаціонару з діагнозом риновірусна інфекція. Скаржиться на підвищення температури тіла, біль в горлі під час ковтання, закладеність носа, слизові виділення з носа.

До якої родини та якого роду вiдносяться риновiруси людини?

- Reoviridae, роду Reovirus

- Picornaviridae, роду Enterovirus

- Coronaviridae, роду Rhinovirus

+Picornaviridae, роду Rhinovirus


13. До інфекційного стаціонару поступив хворий зі скаргами на підвищення температури тіла до 37,8 С, біль у горлі, слизові виділення з носу. Було встановлено діагноз риновірусної хвороби. Хворому необхідно призначити наступне лікування, крім:

- Гірчичні ванни для ніг

- Промивання носа гіпертонічним розчином солі

+ Антибіотиків

- Світлолікування
14. . Хворий, 22 років, поступив до інфекційного стаціонару зі скаргами на підвищення температури, болі в горлі під час ковтання, закладеність носа, головний біль. Спостерігається мацерація шкіри біля носових отворів, ін’єкція судин кон’юнктиви. Попередній діагноз риновірусна інфекція. Риновірус належить до:

- РНК-вмісний вірус Orthomyxoviridae

- РНК-вмісний вірус Paramyxoviridae

+ РНК-вмісний вірус Picornaviridae

- ДНК-вмісний вірус Picornaviridae
15. Хвора поступив до інфекційного стаціонару зі скаргами на підвищення температури тіла до 37,8 С, чхання, закладеність носа, незначні слизові виділення з носу, дертя у горлі, головний біль в ділянці лоба. Попередній діагноз риновірусна інфекція. До яких тканин тропний вірус?

- Циліндричний епітелій

- Кубічний епітелій

+ Призматичний миготливий епітелій

- Плоский епітелій

-Всі перераховані


16. До інфекційного стаціонару поступила хвора з діагнозом риновірусна хвороба. Для цього захворювання характерні наступні симптоми, крім:

- Значні слизові виділення з носу

- Сльозотеча, закладеність вух

+ Високої гарячки

- Сухість, першіння в горлі
17. Хвора, 17 років, поступила до інфекційного стаціонару зі скаргами на підвищену температуру, біль у горлі, чхання, слизові виділення з носа, головний біль. Діагноз: Риновірусна інфекція. Якi клiтини органiзму людини чутливi до риновiрусiв?
-Епiтелiальнi клiтини слизової оболонки сечового мiхура та сечовивiдних шляхiв

+ Епiтелiальнi клiтини слизової оболонки верхнiх дихальних шляхiв

-Клiтини епiтелiю слизової оболонки тонкого кишечника

- Клiтини ЦНС


18. Дівчина, 22 років, поступив зі скаргами на чхання, головний біль, температура 37, 6С, слизові виділення з носу. Було поставлено діагноз риновірусна інфекція, Який iнкубацiйний перiод при цьому захворюванні?

- 1-2 години

- 3-4 тижнi

- 10-14 днiв

+ 2-4 днi
19. Жінка поступила до інфекційного стаціонару зі скаргами на підвищення температури тіла до 37,8 С, чхання, закладеність носа, незначні слизові виділення з носу, дертя у горлі, головний біль в ділянці лоба, біль у вусі, збільшення завушних лімфатичних вузлів, у аналізі крові – лейкоцитоз, прискорення ШОЕ. Яке з можливих ускладнень розвинулось у хворої?

- Синусит

- Гайморит

+ Отит


- Фронтит
20. Дівчинка, 16 років, поступив зі скаргами на чхання, головний біль, температура 37, 6С, Було поставлено діагноз риновірусна інфекція. Яка тривалiсть риновiрусної iнфекцiї без ускладнень у людини?

- 12 тижнiв

- 4 мiсяцi

+ 7-10 днi

-7 тижнів
21. До інфекційного стаціонару поступила хвора з діагнозом риновірусна хвороба.

Як здiйснюють експрес-дiагностику риновiрусної iнфекцiї у людини?

- МФА, РН

+ МФА, IФА на IgM

-РГГА, РН

-РЗК
22. Хвора, 19 років., поступила до інфекційного стаціонару зі скаргами на підвищення температури тіла до 37,8 С, чхання, закладеність носа, незначні слизові виділення з носу, дертя у горлі, головний біль в ділянці лоба. Попередній діагноз риновірусна інфекція. Який хiмiчний склад риновiрусiв людини?

+ РНК, бiлки

- ДНК, бiлки, лiпiди, вуглеводи

- ДНК, бiлки

- РНК, бiлки, лiпiди, вуглеводи

-ДНК, вуглеводи
23. У дитини 12 років зі скаргами на виразний та виснажливий головний біль, біль у ділянці обличчя, набряк повік, катаральні явища утримуються більше 10 днів. Кашель продуктивний, турбує більше вночі, помітний неприємний запах з носа і рота. Звертають увагу надмірні виділення слизово-гнійного характеру з носових ходів. Температура тіла в межах 37,5-38оС. Знеболювальні малоефективні. Найбільш ймовірний діагноз?

+ Гострий синусит

- Хронічний риніт

- Гострий аденоїдит

- Гострий фарингіт

- Гострий менінгіт


24. Хвора, 17 років, поступила до інфекційного стаціонару зі скаргами на підвищену температуру, біль у горлі, чхання, слизові виділення з носа, головний біль. Діагноз: Риновірусна інфекція. Як здiйснюється iдентифiкацiя риновiрусiв людини?

+РН


- ЕМ

- РГА


- РГГА
25. Жінка поступила до інфекційного стаціонару зі скаргами на підвищення температури тіла до 37,8 С, чхання, закладеність носа, незначні слизові виділення з носу, дертя у горлі, головний біль в ділянці лоба, біль у вусі, збільшення завушних лімфатичних вузлів, у аналізі крові – лейкоцитоз, прискорення ШОЕ. Хто є джерелом риновiрусної iнфекцiї для людини?

- Велика рогата худоба

- Конi

-Свiйськi птахи, хвора людини+ Хвора людина

-Кліщі
26. Хворий, 22 років, поступив до інфекційного стаціонару зі скаргами на підвищення температури, болі в горлі під час ковтання, закладеність носа, головний біль. Спостерігається мацерація шкіри біля носових отворів, ін’єкція судин кон’юнктиви. Попередній діагноз риновірусна інфекція.

До якої родини та якого роду вiдносяться риновiруси людини?

- Reoviridae, роду Reovirus

- Picornaviridae, роду Enterovirus

- Coronaviridae, роду Rhinovirus

+Picornaviridae, роду Rhinovirus
27. . Хвора, 19 років., поступила до інфекційного стаціонару зі скаргами на підвищення температури тіла до 37,8 С, чхання, закладеність носа, незначні слизові виділення з носу, дертя у горлі, головний біль в ділянці лоба. Попередній діагноз риновірусна інфекція. Як здiйснюють експрес-дiагностику риновiрусної iнфекцiї у людини?

- МФА, РН

+ МФА, IФА на IgM

-РГГА, РН

-РЗК
28. Хворий, 33 років, був доставлений до інфекційного стаціонару з діагнозом риновірусна інфекція. Скаржиться на підвищення температури тіла, біль в горлі під час ковтання, закладеність носа, слизові виділення з носа.

Яке з можливих ускладнень розвинулось у хворої?

- Синусит

- Гайморит

+ Отит

- Фронтит-Ніякі
29. Чоловік був доставлений до інфекційного стаціонару з діагнозом риновірусна інфекція. Скаржиться на підвищення температури тіла, біль в горлі під час ковтання, закладеність носа, слизові виділення з носа. Який геном мають риновiруси людини?
+РНК з позитивною полярнiстю, однонитчасту, лiнiйну, нефрагментовану

- ДНК двонитчасту, кiльцеву, нефрагментовану

- РНК двонитчасту, лiнiйну, фрагментовану

-ДНК двонитчасту, лiнiйну, нефрагментован

-Ніякі

30. До інфекційного стаціонару був доставлений хворий з діагнозом риновірусна хвороба. Які опорні симптоми характерні для даного захворювання?- Риніт

- Мацерація шкіри біля носових ходів

- Симптоми інтоксикації

+ Всі перелічені

- Біль у горлі
31. Чоловік 24років, поступив зі скаргами на чхання, головний біль, температура 37, 6С, Було поставлено діагноз риновірусна інфекція, Хворому необхідно призначити наступне лікування, крім:

- Гірчичні ванни для ніг

- Промивання носа гіпертонічним розчином солі

+ Антибіотиків

- Світлолікування

-Антигістамінні


32. Дівчина, 22 років, поступив зі скаргами на чхання, головний біль, температура 37, 6С, Було поставлено діагноз риновірусна інфекція.

Якi клiтини органiзму людини чутливi до риновiрусiв?


-Епiтелiальнi клiтини слизової оболонки сечового мiхура та сечовивiдних шляхiв

+ Епiтелiальнi клiтини слизової оболонки верхнiх дихальних шляхiв

-Клiтини епiтелiю слизової оболонки тонкого кишечника

- Клiтини ЦНС

-Клітини епітелію слизової оболонки нижніх дихальних шляхів

33. Хвора П., 18 років скаржиться на рясну ринорею із значним затрудненням носового дихання протягом 5 днів, температура тіла підвищена до 37,3 С, незначний головний біль та неприємні відчуття при ковтанні. Яким шляхом могла заразитися хвора?

- Статевим

- Трансмісивним

+ Повітряно-крапельним

- Фекально-оральним

-Аліментарним

34. Хворий Д., 6 років., поступив зі скаргами на підвищення температури тіла до 37,8 С, біль у горлі, слизові виділення з носу. Було встановлено діагноз риновірусної хвороби. З якими захворюваннями необхідно проводити диференційну діагностику даного захворювання?

- Дифтерія

- Токсоплазмоз

+ ГРВІ

- Гепатит А- Інфекційний мононуклеоз

35. Хвора була доставлений до інфекційного стаціонару з діагнозом риновірусна інфекція. Скаржиться на підвищення температури тіла, біль в горлі під час ковтання, закладеність носа, слизові виділення з носа. Як можна підтвердити діагноз?

- Тільки клінічно

- Культивуванням вірусу на курячих ембріонах

+ Чотириразовим наростанням титрів АТ при дослідженні парних сироваток

- На основі епідеміологічних даних

-Бактеріоскопічному дослідженні

36. Медсестра яка працює, в інфекційному відділенні, відмічає скарги на підвищення температури, до 37,7С., біль у горлі, виділення з носа. Було встановлено діагноз риновірусної інфекції. Якi шляхи передачi риновiрусної iнфекцiї?

+Повiтряно-крапельний

- Статевий

- Фекально-оральний

- Трансплацентарний

- Трансмiсивний

37. Хворий О., 23 років., поступив зі скаргами на підвищення температури тіла до 37,8 С, біль у горлі, слизові виділення з носу. Було встановлено діагноз риновірусної хвороби. Риновірус належить до:

- РНК-вмісний вірус Orthomyxoviridae

- РНК-вмісний вірус Paramyxoviridae

+ РНК-вмісний вірус Picornaviridae

- ДНК-вмісний вірус Picornaviridae

38. Дівчинка, 14 років, поступив зі скаргами на чхання, головний біль, температура 37, 6С, слизові виділення з носу. Було поставлено діагноз риновірусна інфекція. Який iнкубацiйний перiод при цьому захворюванні?

- 12 тижнiв

- 4 мiсяцi

+ 7-10 днi

-7 тижнів

-3 місяці

39. Хворий О., 23 років., поступив зі скаргами на підвищення температури тіла до 37,8 С, біль у горлі, слизові виділення з носу. Було встановлено діагноз риновірусної хвороби. Який матеріал необхідно взяти для вірусологічної діагностики при даному захворюванні?

- Кров


- Ліквор

+ Змиви з носоглотки

- Фекалії

- Мокротиння

40. Військовослужбовець , поступив до інфекційного стаціонару зі скаргами на підвищення температури тіла до 37,5 С, чхання, закладеність носа, незначні слизові виділення з носу, головний біль в ділянці лоба. Попередній діагноз риновірусна інфекція. Як можна підтвердити діагноз?

- Тільки клінічно

- Культивуванням вірусу на курячих ембріонах

+ Чотириразовим наростанням титрів АТ при дослідженні парних сироваток

- На основі епідеміологічних даних

-Бактеріоскопічному дослідженні

41. Чоловік М., 26 років скаржиться на рясну ринорею з затрудненням носового дихання протягом 6 днів, температура тіла підвищена до 37,6 С, головний біль та неприємні відчуття при ковтанні. Який діагноз найбільш ймовірний?

- Парагрип

- Дифтерія носа

+ Риновірусна інфекція

- Аденовірусна інфекція

-Інфекційний мононуклеоз

42. Чоловік М., 20 років скаржиться на затруднене носового дихання протягом 4 днів, незначні слизові виділення з носа, температура тіла підвищена до 37,3 С, головний біль та неприємні відчуття при ковтанні. Діагноз риновіруна інфекція. Який імунітет розвивається після перенесеного захворювання?

- Стійкий

- Пожиттєвий

+ Нетривалий

- Не формується

-Тривалий

43. Жінка, 24 років., звернулася до інфекційного відділення, зі скаргами на чхання, поява слизистих і водянистих виділень, дряпання в горлі, покашлювання,кон`юктивіт із сльозотечею, температура 37,3С. Який діагноз найбільш ймовірний?

- Парагрип

- Дифтерія носа

+ Риновірусна інфекція

- Аденовірусна інфекція

-Інфекційний мононуклеоз

44. Чоловік, 36 років., звернувся до лікаря, зі скаргами на слизисті і водянисті виділення з носа, чхання, кашель, дряпання в горлі, знижений нюх та смак. Який діагноз найбільш ймовірний?

-Грип


- Парагрип

+ Риновірусна інфекція

- РС-інфекція

-Дифтерія

45.Хвора скаржиться на сильний головний біль у лобовій ділянці, гнійну нежить,закладеність носа, зниження нюху. Хворіє тиждень, після перенесеної ГРВІ. Об’єктивно:загальний стан задовільний, шкіра чиста, t°- 37,5°С. Пальпація точок виходу першої гілкитрійчастого нерва болісна, дихання через ніс утруднене, після закапування у ніс 0,1% р-ну нафтизину висякає багато слизу та гною, після чого дихання покращується.

Який найбільш вірогідний діагноз?

+ Гострий гнійний синуїт*

-Хронічний риніт у стадії загострення

- Хронічний гнійний синуїт у стадії загострення

- ГРВі, ускладнена невралгією трійчастого нерва

- Гостра вірусна інфекція

46. Хворий О., 23 років., поступив зі скаргами на підвищення температури тіла до 37,8 С, біль у горлі, слизові виділення з носу. Було встановлено діагноз риновірусної хвороби. З якими захворюваннями необхідно проводити диференційну діагностику даного захворювання?

- Дифтерія

- Токсоплазмоз

+ ГРВІ, алергічний риніт, бактерійний гайморит

- Гепатит А

- Інфекційний мононуклеоз

47. Хворий, 22 років, поступив до інфекційного стаціонару зі скаргами на підвищення температури, болі в горлі під час ковтання, закладеність носа, головний біль. Спостерігається мацерація шкіри біля носових отворів, ін’єкція судин кон’юнктиви. Діагноз риновірусна інфекція.До яких тканин тропний вірус?

- Циліндричний епітелій

- Кубічний епітелій

+ Призматичний миготливий епітелій

- Плоский епітелій

-Всі перераховані

48. У поліклініку звернулася дівчина 20 років зі скаргами на підвищення температури до 370 С, закладеність носа, першіння в горлі, слизуваті виділення з носа, відсутність нюху й смаку. Об'єктивно: шкіра навколо носових отворів мацерована. Гіперемія ротоглотки, підщелепні лімфовузли збільшені. Клінічний аналіз крові в нормі. Яким шляхом міг заразитися хворий?

- Статевим

- Трансмісивним

+ Повітряно-крапельним

- Фекально-оральним

-Аліментарним

49. . Хворий поступив до інфекційного стаціонару зі скаргами на підвищення температури тіла до 37,8 С, чхання, закладеність носа, незначні слизові виділення з носу, дертя у горлі, головний біль в ділянці лоба. Декілька днів тому відмічає контакт з хворим із подібними клінічними симптомами. Можливий діагноз?

- Грип

- Парагрип+ Риновірусна інфекція

- РС-інфекція

-Дифтерія

50. Військовослужбовець , поступив до інфекційного стаціонару зі скаргами на підвищення температури тіла до 37,5 С, чхання, закладеність носа, незначні слизові виділення з носу, головний біль в ділянці лоба. Попередній діагноз риновірусна інфекція. З якими захворюваннями необхідно проводити диференційну діагностику даного захворювання?

- Дифтерія

- Токсоплазмоз

+ ГРВІ, алергічний риніт.

- Гепатит А

- Інфекційний мононуклеозПоділіться з Вашими друзьями:
  1   2


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка