Ревки, шпагати, шіури і т д., об'едіняемите поняттям кручені і плетені виробиСкачати 12.61 Kb.
Дата конвертації14.06.2021
Розмір12.61 Kb.

Ревки, шпагати, шіури і т. д.), об'едіняемите поняттям «кручені і плетені вироби ..

У таких випадках волокна следуст шукати на шиї, руках потерпілого (під нігтьовими пластинами, між пальцями). Нерідко вони залишаються в волоссі, на поверхно- сти одягу.

При вбивствах, пов'язаних із згвалтуванням, мікрооб'єкти від канатно-мотузкових виробів, якщо жертва була пов'язана, локалізуються на нижній білизні і відповідних частинах тіла жертви.

За допомогою мотузок, шнурів і канатів злочинці часто проникають в приміщення, спускаючись по ним з дахів, з вікон, з балконів. У цих випадках, в залежності від ситуації події, волокна слід шукати на виступаючих частинах решіток, підвіконнях, схилі даху, поручнях балконів, нижньої обв'язки стін палітурки вікон.

Носіями мікрооб'єктів, як уже вказувалося, є і самі плетені і кручені вироби. Володіючи жорсткої, нерівною поверхнею, вони легко вострініма- ють волокна від одежли, інших предметів, з якими на- ходілісь в контакті. Для виявлення таких мікрооб'єктів следуст використовувати мікроскоп.

У разі, якщо в ході огляду місця події (місця виявлення трупа) пиясняется, що поверхня предмета - можливого носія мікрооб'єктів піддавалася чищенні, мийці або інший обробці, доцільно виявити і оглянути предмети, на яких могли, зберегтися мікрочастинки з початкового об'єкта-носія.У приміщенні обов’язково оглядаются половики,килимки, металеві килимки, які знакодяться перед дверима.

Для виявлення мікрочастинок може бути використаний ультрафіолетовий освітлювач, оскільки люмінесценція

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка