Реферат,,Сучасні підходи до лікування різних типів хронічного гастриту,, Роботу виконав Студент І медичного факультетуСкачати 22.32 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації09.06.2021
Розмір22.32 Kb.
ТипРеферат
  1   2   3

Міністерство охорони здоров’я України

Запорізький державний медичний університет

Кафедра внутрішніх хвороб 1 та симуляційної медицини

Зав. кафедри, д.мед.наук, професор С.М. Кисельов.

Викладач- к.м.н асистент О.П. Бондаренко

Реферат
,,Сучасні підходи до лікування різних типів хронічного гастриту,,

Роботу виконав

Студент І медичного факультету

4 курсу 8 групи

Ряднов Максим Олександрович

м. Запоріжжя 2021

Традиційно важливою частиною в комплексній терапії ХГ є дієта. Загальновизнано позитивний вплив механічного, хімічного і термічного щадіння шлунка. Дуже важливо регулярне харчування, ретельне пережовування їжі.

Хворим гіперсекреторних ХГ призначають дієту №1, виключають вживання сокогонних напоїв (чорна кава, міцний чай, пиво, газована вода), а також страв, багатих екстрактивними речовинами (наваристі супи, бульйони).

При ХГ із секреторною недостатністю показана дієта №2, яка передбачає механічне щадіння шлунка в поєднанні з хімічною стимуляцією секреторної активності. При цьому рекомендується виключити з раціону важко засвоювану і довгозатрумувані продукти: жирне і смажене м'ясо, копченості, а також продукти, що подразнюють МОР: маринади, соління, прянощі, кислі страви, квашені овочі.

Виключаються ГМО, консерви, концентрати і сурогати будь-яких продуктів, прянощі, спеції, а також продукція «Fast food», страви, що провокують бродіння (молоко, сметана, виноград, чорний хліб та ін.), Копчена, жирна і смажена їжа, вироби з здобного тіста. Однак харчування повинно бути різноманітним, багатим білками і далеким від вживання виключно киселів, бульйонів і манної каші. Дробний, 5-6-разовий прийом їжі дозволяє використовувати її «антацидний» ефект.

Лікувальне харчування і медикаментозна терапія ХГ повинні підбиратися індивідуально залежно від етіології, патоге- неза і функціонально-морфологічної форми захворювання.

Завдання терапії істотно відрізняються при атрофічному аутоімунному ХГ і ХГ, асоційоване з Нр-інфекцією із збереженою або підвищеною кислотністю. Важливе місце при виборі медикаментозної терапії відводиться виразності і активності запального процесу СОШ, колонізації Нр, станом компенсаторних можливостей підшлункової залози, гепатобіліарної системи, кишечника.

Лікування ХГ здійснюється диференційовано, в залежність для мости від клінічної картини, етіопатогенетичної і морфологічної форми захворювання. Основними цілями лікування є усунення симптомів, купірування запалення і запобігання прогресування змін СОШ.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка