Реферат По предмету Бюгельное Протезирование На тему Параллелометр. Параллелометрія. Будова та використанняСкачати 27.94 Kb.
Сторінка1/7
Дата конвертації21.07.2021
Розмір27.94 Kb.
ТипРеферат
  1   2   3   4   5   6   7

Министерство образования Украины

Медицинский колледж Национального медицинского университета имени

О.О.Богомольца

Реферат

По предмету Бюгельное Протезирование

На тему

Параллелометр. Параллелометрія. Будова та використання.

Выполнил:

Студент 2 курса 2 группы

Поляков Александр Сергеевич

Преподаватель:

Коваленко Пётр Павлович

Киев

2021


Для виготовлення бюгельного протеза необхідно відлити дві робочі моделі та одну допоміжну, для виготовлення двох протезів - чотири робочі моделі.

Діагностичну, призначену для вивчення в параллелометрії і дублювання відливають з високоміцного гіпсу.

Другу модель допоміжну відливають з медичного гіпсу, вони необхідні для фіксації моделей в положенні центральної оклюзії, постановки штучних зубів і полімеризації пластмаси.

Для підвищення якості діагностичних моделей відбиток із залитим в нього гіпсом ставлять на вібростолик. При цьому гіпс ущільнюється, а бульбашки повітря виходять. Основу моделі відливають звичайним способом. При замішуванні високоміцного гіпсу ніяких прискорювачів для затвердіння гіпсу не додають, консистенція його сметаноподібна.

Для того щоб оклюзійна поверхня зуба на моделі була паралельна її основи, необхідно, щоб дно ложки було паралельно площині столу, на якому проводиться відливка. В цьому випадку дно ложки є як би площиною оклюзійної поверхні зубів. Висота моделі повинна бути не менше 4-5 см. Час затвердіння високоміцного гіпсу - 8-10 хвилин. До повного затвердіння модель потрібно попередньо підрізати ножем. Остаточну обрізку моделей здійснюють у спеціальному апараті, який представляє собою шліфувальний мотор з прикріпленим до нього абразивним диском великого діаметру.

Для змиву гіпсу з карборундовому диска використовують проточну воду. Апарат дає можливість отримати рівні гладкі поверхні моделей і полегшує працю зубних техніків. Бічні поверхні моделей обрізають таким чином, щоб вони були перпендикулярні площині її основи. Така обробка моделі необхідна для подальшого вивчення її в паралелометрі і дублювання.

Ці моделі відразу є діагностичними і контрольними. Вони полегшують постановку діагнозу, розробку плану лікування і допомагають судити про результат лікування. За допомогою діагностичних моделей вдається уточнити рельєф альвеолярної частини, ступінь атрофії і її характер, гіпертрофію, деформацію після травми, для проведення паралелометрії.

Якщо високоміцного гіпсу немає, то для зміцнення медичного гіпсу його замішують на 10% розчині хлористого кальцію або кип'ятять модель в 25% розчині бури протягом півгодини.

Другу робочу і допоміжну моделі використовують для виготовлення шаблону з прикусними валиками, загіпсовки моделей в артикуляторі, постановки штучних зубів і полімеризації пластмаси.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка