Рак порожнини ротаСкачати 13.25 Kb.
Дата конвертації11.03.2021
Розмір13.25 Kb.

Рак порожнини рота

Рак порожнини рота-це злоякісне новоутворення. Це смертельне захворювання обличчя, рота і щелеп, яке також може виникати на слизовій оболонці щік, дні рота, яснах (яснах), небі (небі). Більшість видів раку порожнини рота відносяться до типу плоскоклітинного раку. Вони мають тенденцію швидко поширюватися. Фактори, що підвищують ризик розвитку раку порожнини рота, включають:

* Хронічне подразнення (наприклад, від грубих зубів, зубних протезів або пломб).

Інфекція, викликана вірусом папіломи людини (ВПЛ).

* Прийом препаратів, що послаблюють імунітет (імунодепресантів).

* Погана гігієна зубів і порожнини рота. ·

Куріння та інші види вживання тютюну пов'язані з більшістю випадків раку порожнини рота.

* Важке вживання алкоголю також збільшує ризик розвитку раку порожнини рота.

* Деякі види раку порожнини рота починаються з білого нальоту (лейкоплакія) або виразки в роті.

Симптом. Ваш лікар або стоматолог огляне область вашого рота. Огляд може показати: біль, пухлина або виразку в роті. Також можуть бути глибокі, з твердими краями тріщини в тканині. Спочатку вони зазвичай безболісні (може розвинутися відчуття печіння або болю при прогресуванні пухлини). Іншими симптомами, які можуть виникнути при раку порожнини рота, є проблеми з жуванням, біль при ковтанні, труднощі з промовою, утруднене ковтання, опухлі лімфатичні вузли на шиї, втрата ваги.

Діагноз. Тести, що використовуються для підтвердження раку порожнини рота, включають біопсію ясен або мови; рентген і комп'ютерна томографія можуть бути зроблені, щоб визначити, чи поширився рак.

Лікування. Операція з видалення пухлини зазвичай рекомендується, якщо пухлина досить мала. Хірургічне втручання може використовуватися разом з променевою терапією і хіміотерапією при великих пухлинах. Хірургічне втручання зазвичай не проводиться, якщо рак поширився на лімфатичні вузли шиї. Інші методи лікування можуть включати логопедію або іншу терапію для поліпшення рухів, жування, ковтання і мови.Профілактика. Рекомендується уникати куріння або іншого вживання тютюну. Люди повинні виправляти свої проблеми з зубами, обмежувати або уникати вживання алкоголю і практикувати хорошу гігієну порожнини рота.

1. Що таке рак порожнини рота? 2. Де це може статися? 3. Більшість видів раку порожнини рота-це плоскоклітинний рак, чи не так? 4. Які фактори, що підвищують ризик розвитку раку порожнини рота? 5. Як починаються деякі види раку порожнини рота? 6. Які найбільш типові симптоми раку порожнини рота? 7. Яку діагностичну процедуру використовує стоматолог для підтвердження раку порожнини рота? 8. У яких випадках рекомендується хірургічне втручання для видалення пухлини? 9. Чи корисна Логопедія для поліпшення мови після операції? 10.Як можна уникнути раку порожнини рота?

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка