Рахіт (синонім: англійська хвороба) захворювання, що викликається розладом фосфорно-кальцієвого обміну і порушення мінералізації кісток скелета і функцій провідних органів і систем організму, що швидко ростуть, що характеризуєтьсяСкачати 299.5 Kb.
Сторінка1/20
Дата конвертації25.01.2021
Розмір299.5 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   20
Рахіт (синонім: англійська хвороба) - захворювання, що викликається розладом фосфорно-кальцієвого обміну і порушення мінералізації кісток скелета і функцій провідних органів і систем організму, що швидко ростуть, що характеризується. Основною причиною рахіту є гіповітаміноз Д.

Назва рахіт походить від грецького слова rhachus - спинний хребет. Захворювання відоме давно. Ця хвороба зустрічалася вже у неандертальців, очевидно, із-за недоліку сонячного світла в льодовиковий період і недостатнього вмісту в їжі вітаміну Д. Вперше клінічну картину і патологічну анатомію рахіту як самостійного захворювання описав в 1650 році англійський анатом Glisson .

Сучасні люди північних країн також хворіють на рахіт. Класична картина вітамін - Д- дефіцитного рахіту зустрічається переважно у дітей перших двох років життя, причому на першому році життя рахітом хворіють від 56 % до 80% дітей.

У дітей раннього віку рахіт викликає деформації скелета і порушує всі види обміну речовин, що значно погіршує перебіг інших захворювань. У дошкільному і шкільному віці гіповітаміноз Д виявляється у вигляді м'язової гіпотонії, недостатньої мінералізації і розм'якшення трубчастих кісток, а у дорослих - у вигляді остеопорозу.

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   20


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка