Провести втручання в стаціонарі з до і післяопераційною підготовкоюСкачати 197.58 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації11.05.2016
Розмір197.58 Kb.
  1   2   3

1.

Хворий К., 30 років, звернувся у стомат. поліклініку з приводу видалення 36. З анамнезу виявлено, що пацієнт страждає гемофілією. Попередне видалення супроводжувалось довготривалою кровотечею. Яка тактика лікаря.


A. *

Провести втручання в стаціонарі з до і післяопераційною підготовкою.


B.

Необхідна предопераційна підготовка в умовах поліклініки


C.

Післяопераційне лікування не є необхідністю.


D.

Провести видалення амбулаторно з подальшими рекомендаціями.


E.

Провести видалення під наглядом гематолога в поліклініці


2.

Хвора 42-х років скаржиться на набряк нижньої губи. Набряк появився попереднього дня після прийому таблетки аспірину. Об’єктивно: нижня губа значно набрякла, колір шкіри та слизової оболонки не змінився, пальпація губи безболісна, при натисканні на губу ямки не залишається. Визначте найбільш вірогідний діагноз.


A. *

Ангіоневротичний набряк Квінке.


B.

Гландулярний макрохейліт.


C.

Синдром Мелькерсона-Розенталя.


D.

Синдром Ашера


E.

Синдром Мішера


3.

Через 1 хвилину після проведення торусальної анестезії 2% розчином новокаїну 4 мл. з приводу видалення 17 зубу, хворий почав скаржитися на відчуття утруднення дихання. Під час огляду встановлено, що верхня та нижня губа набрякнули, слизова оболонка гортані і порожнини рота також набрякла, різко гіперемійована. Яке ускладнення виникло у цього хворого?


A. *

Набряк Квінке.


B.

Інтоксикація анеститиком.


C.

Анафілактичний шок.


D.

Колапс


E.

Гостра легенева недостатність.


4.

У рядового вогнеапльне поранення в ділянці підборіддя, доставлений на МПП з дислокаційною асфіксією. Які заходи необхідно виконати для усунення асфіксії.


A. *

Прошити і вивести язик


B.

Провести інтубацію трахеї


C.

Накласти трахеостому


D.

Ввести повітревід


E.

Штучна вентиляція легень


5.

Під час операції видалення зуба дівчинка 11 років поскаржилася на раптову слабкість, запаморочення. Об’єктивно: шкіра бліда, вкрита холодним потом. Дихання часте, пульс слабий, артеріальний тиск знижений, руки холодні. Визначте імовірний діагноз.


A. *

Непритомність


B.

Колапс


C.

Анафілактичний шок


D.

Травматичний шок


E.

Токсичний шок


6.

Жінка 25-ти років поступила до відділення щелепно-лицевої хірургії через 2 години після дорожньо-транспортної пригоди. Шкіряні покрови бліді. На обличчі каплі поту. Димхання приривисте, затруднене. Пульс 120 уд/хвил., м'який. АТ 70/60 На обличчі в області щоки зліва - рана, проникаюча до порожнини рота. Під час транспортування жінка знаходилася в положенні на спині з заприкинутою головою. Який тип асфіксії розвивається у даної хворої?


A. *

Аспіраційна.


B.

Клапана.


C.

Стенотична.


D.

Обтураційна.


E.

Дислокаційна.


7.

Під час протезування зубів хвора г., 52 років, яка хворіє гіпертонічною хворобою, поскаржилась на головний біль. Лікар вирішив , що через 10-15 хв. закінчить примірку протезів. Попросив хвору потерпіти і продовжував маніпуляцію. Через деякий час у пацієнтки з'явилося запаморочення, нудота, ниючий біль за грудиною, погіршився зір. Інтенсивність головного болю зростала, з'явилось блювання. Пульс 64 уд./хв., ритмічний, напружений, артеріальний тиск 220/150 мм.рт.ст. Тони серця звучні, систоличний шум над верхівкою серця, акцент 2-го тону над аортою. Дихання везикулярне. Визначте діагноз у даному випадку:


A. *

Гіпертонічна криза


B.

Стенокардія


C.

Інфаркт міокарда


D.

Гіпертонічна хвороба 2 А ст.


E.

Вада серця


8.

У хворого 66-ти років, що хворіє на ІХС та атеросклероз, під час стоматологічного прийому, з'явився сильний загруднинний біль, з іррадіацією в ліву лопатку, який супроводжувався онімінням лівої руки. Хворий зблід, на лоб виступив піт. АТ- 140/90 мм рт.ст., пульс 75/хв, ритмічний. Біль не знімається валідолом, але став зменшуватись після прийому "нітрогліцерину". Приступ якої хвороби розвинувся у хворого?


A. *

Стенокардії.


B.

Інфаркт міокарду.


C.

Гіпертонічний криз.


D.

Тахікардія.


E.

Пароксизмальна тахікардія


9.

В очікуванні своєї черги біля кабінету стоматолога-ортопеда сиділа хвора 64-ти років. Раптово вона впала, з'явилось хрипле дихання, судомне посмикування рук та ніг, обличчя та шія набули цианотичного відтінку, зіниц розширились, реакція на світло відсутня. Артеріальний тиск і пульс не визначаються. Тони серця не прослуховуються. Відзначено мимовільне сечовиділення. Який стан характеризується вказаними симптомами?


A. *

Клінічна смерть


B.

Епілепсія


C.

Шок


D.

Кома


E.

Колапс


10.

Лікар, що надавав допомогу хворому, який інфікований вірусом СНІД, випадково, кореневою голкою пошкодив ділянку шкіру долоні. Які першочергові дії лікаря:


A. *

Витиснути кров, обробити 70% розчином спирту


B.

Витиснути кров, обробити міцним розчином калію перманганату


C.

Накласти жгут нА плече


D.

Обробити 5% розчином йоду


E.

Обробити 3% розчином перекису водню


11.

Хворому проводиться ортопедичне лікування включених дефектів зубних рядів верхньої та нижньої щелеп суцільнолитими комбінованими мостоподібними протезами. Супутнє захворювання: гіпертонічна хвороба. Який гемостатичний середник не варто використовувати при ретракції ясен?


A. *

норадреналін.


B.

перекис водню.


C.

хлорид алюмінію.


D.

сульфат заліза.


E.

тетрагідрозолін.


12.

У дитини 10 років в пунктаті шийних лімфатичних вузлів виявлено клітини Пірогова-Ланганса. Який з перерахованих діагнозів підтверджується клітинним складом пунктату?


A. *

Туберкульозний лімфаденіт.


B.

Лімфогранулематоз.


C.

Актиномікоз


D.

Лімфоаденопатія.


E.

Хронічний лімфаденіт.


13.

У хворого 30 років різана рана бокової поверхні спинки язика внаслідок травми сепараційним диском. Через попадання крові у дихальні шляхи виникла асфіксія. Яка форма асфіксії виникла у хворого?


A. *

Аспіраційна


B.

Стенотична


C.

Клапанна


D.

Обтураційна


E.

Дислокаційна


14.

Під час проведення анестезії розчином новокаїну хворий відчув утруднення дихання, почервоніння шкіри змінилося блідістю, почав падати артеріальний тиск. Який стан найвірогідніше виник у пацієнта?


A. *

нафілактичний шок


B.

Клінічна смерть


C.

Колапс


D.

Непритомність


E.

Напад епілепсії


15.

У хворого проведена анестезія біля різцевого отвору внутрішньоротовим методом. При виведенні голки з м'яких тканин виникла кровотеча. Що треба зробити для зупинки кровотечі?


A. *

ритиснути пальцем місце виводу голки


B.

Ввести 5% розчин амінокапронової кислоти


C.

Ввести внутрішньом'язово розчин вікасолу


D.

Пальцем перетиснути зовнішню сонну артерію


E.

Ввести 0,1% розчин адреналіну внутрішньом'язово


16.

Загальний стан пораненого середньої важкості, свідомість збережена, шкіра бліда із синюшним відтінком, губи ціанотичні. Дихання часте, утруднене (28 за хв.). Є підозра на дислокаційну асфіксію. На якому етапі медичної евакуації пораненого язик прошивається шовковою лігатурою?


A. *

На МПБ [медичний пункт батальйону]


B.

На полі бою


C.

На МПП [медичний пункт полку]


D.

В ОМедБ [окремий медичний батальйон]


E.

У спеціалізованому госпіталі


17.

Лікарю, який надавав стоматологічну допомогу хворому, інфікованому ВІЛ інфекцією, суміш рідини з порожнини рота хворого випадково попала в око. Які першочергові дії лікаря:


A. *

Промити око 2% розчином борної кислоти


B.

Промити око великою кількістю води


C.

Промити око слабким розчином лугу


D.

Промити око ізотонічним розчином


E.

Закапати око 1% розчином атропіну


18.

Через 3 години після видалення 45 зубу у хворого почалася кровотеча з лунки. Під час огляду виявлена травма тканин ясен в області лунки 45 зубу, яка переходить до слизової оболонки щоки. Яка тактика лікаря в цьому випадку?


A. *

Ушивання лунки та рани щоки.


B.

Тампонада лунки йодоформною турундою.


C.

Давлюча пов`язка і парентеральне введення амінокапронової кислоти.


D.

Тампонада лунки кетгутом.


E.

Тампонада лунки та рани тампоном з амінокапроновою кислотою.


19.

Дитина 5-ти років з'явилася на операцію з приводу короткої вуздечки язика. Зовні ознак передопераційного страху немає. Після ін'єкції 0,5\% розчину новокаїну в кількості 1,5 мл в дитини з'явився руховий неспокій, поклики на блювоту, біль в животі. Об'єктивно: свідомість збережена, шкіра обличчя та шиї гіперимійована, дихання прискорене, пульс частий. Який найбільш імовірний діагноз?


A. *

Алергічна реакція на новокаїн.


B.

Больовий шок.


C.

Серцево-судинний колапс.


D.

Запаморочення.


E.

Передозування анестетика


20.

Під час препарування 47 зуба лікар сепараційним диском пошкодив бокову поверхню язика паціента. За кілька хвилин хворий з кровотечею потрапив до хірурга-стоматолога. Об’єктивно: На правій боковій поверхні язика - глибока різана рана близько 2-3 см, з глибини якої - кровотеча яскраво-червоною кров'ю. Якою має бути тактика лікаря у данному клінічному випадку?


A. *

Глибоке глухе прошивання рани


B.

Антисептична обробка рани та тампонада


C.

Зупинка кровотечі шляхом накладання зажиму в рані


D.

Перев’язка зовнішньї сонної артерії


E.

Перев’язка язикової артерії у трикутнику М.І. Пирогова


21.

У хворого 43 років, з вогнепальним пораненням порожнини рота, розривом тканин піднебіння і глотки. наростає дихальна недостатність. Звисаючий клапоть з рани під час дихання частково, а іноді і повністю закриває вхід в гортань. Який вид асфіксії можна передбачити в цьому випадку?


A. *

Клапанна


B.

Обтураційна


C.

Діслокаційна


D.

Стенотична


E.

Аспіраційна


22.

Хворий 30 років звернувся в поліклініку з приводу видалення 16 зуба. У процесі операції видалення зуба відбулося розірвання слизової оболонки альвеолярного відростка, що супроводжувалося багатою кровотечею. Зазначте найбільше оптимальний засіб припинення кровотечі в даному випадку.


A. *

Ушивання рани


B.

Туга тампонада марлевим тампоном.


C.

Тампонада гемостатичною губкою.


D.

Тампонада марлевим тампоном з амінокапроновою кислотою.


E.

Парентеральне введення кровоспинних засобів.


23.

Хворий, 20 р., звернувся до хірурга-стоматолога з метою видалення коренів 47 зуба. Супутнє захворювання – гемофілія. В яких умовах необхідно провести видалення 47 зуба ?


A. *

Провести операцію в умовах стаціонару до- і післяопераційною підготовкою


B.

Провести операцію в умовах стаціонару


C.

Умови не мають значення


D.

Провести операцію амбулаторно


Каталог: data -> kafedra -> test6 -> %D0%A3%D0%BA%D1%80 -> %D0%9C%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%82%D0%B5%D1%82 -> 5%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81
%D0%9C%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%82%D0%B5%D1%82 -> Сестринська практика (текстові тести)
%D0%9C%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%82%D0%B5%D1%82 -> Фармакологія протимікробних лікарських засобів
%D0%9C%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%82%D0%B5%D1%82 -> Ситуаційні задачі (акушерство і гінекологія)
%D0%9C%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%82%D0%B5%D1%82 -> Крок. Фармакологія. Модуль 3
5%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Які етіологічні чинники пояснюють походження інвагінацій у дітей?
5%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> ?Надзвичайна ситуація мирного часу це
%D0%9C%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%82%D0%B5%D1%82 -> Крок Медична біохімія, Модуль Метаболізм вуглеводів, ліпідів, амінокислот


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка