«Пропозиція праці (ls ) та чинники, що її визначають. Ефект заміщення. Ефект доходу.»Скачати 307.66 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації23.06.2020
Розмір307.66 Kb.
  1   2   3
Есе на тему: «Пропозиція праці (LS ) та чинники, що її визначають. Ефект заміщення. Ефект доходу.»

На ринку праці взаємодіють два суб’єкти — продавці (домогосподарства) та покупці (підприємства). Продавці формують пропозицію праці, а покупці — попит на неї; в умовах рівноваги між попитом і пропозиції формується повна зайнятість, а якщо рівновага порушується, то виникає безробіття або надлишкова зайнятість.Домогосподарства пропонують підприємцям свою працю за певну винагороду (зарплатню). Виділяють два способи вираження зарплатні: номінальна (W) та реальна (); домогосподарства цікавить саме реальна заробітна плата, оскільки вона виражає рівень купівельної спроможності та рівень добробуту. У загальному вигляді зростання реальної з/п провокує зростання пропозиції праці .


L

L1

L2

L3

Ефект заміщення

Ефект доходуНа графіку наведено залежність пропозиції праці від реальної зарплати: при зростанні реальної з/п від до спостерігається зростання пропозиції праці від L1 до L2. Тобто, при незмінних умовах праці, збільшити ставку з/п, то це є спонукає працівників більше пропонувати свою працю на ринок. Окрім цього, така поведінка пояснюється ефектом заміщення, яка означає, що робітник сприймає неробочий час як потенційний збиток.

Але, після досягнення певного рівня ставки з/п , настає момент, коли пропозиція починає зменшуватись, в той час, коли реальна зарплатня продовжує зростати (=>). Це пояснюється втратою інтересу робітників до збільшення свого доходу, а також ефектом доходу, що означає сприймання працівника високої зарплатні, як можливість збільшити час свого відпочинку, оскільки його влаштовує наявний дохід на даний момент.

На пропозицію праці впливають також і наступні чинники:Задачі. Тема 8Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка