Програма вступного інструктажу з охорони праці та вступного протипожежного інструктажу



Скачати 174.28 Kb.
Дата конвертації07.05.2016
Розмір174.28 Kb.
ТипПрограма

ЗАТВЕРДЖЕНО


Наказ Міндоходів

від «21» червня 2013 р. № 191



Програма

вступного інструктажу з охорони праці

та вступного протипожежного інструктажу

апарату Міністерства доходів і зорів України
1. Загальні положення
1.1 Дозвіл на виконання робіт усім працівникам, що приймаються на роботу (постійну або тимчасову) до апарату Міністерства доходів і зборів України (далі – Міндоходів) незалежно від їх освіти, стажу роботи та посади (окрім посад рядового та начальницького складу Головного управління податкової міліції), відрядженим до апарату Міндоходів України для виконання завдань, покладених на Міндоходів, або здійснюватимуть на території апарату Міндоходів будівельно-монтажні, ремонтні та інші роботи, курсантам та студентам, що прибули до апарату Міндоходів для проходження практики (далі - працівники), надається після проведення з ними вступного інструктажу з охорони праці та вступного протипожежного інструктажу за наявності задовільних результатів перевірки їх знань, набутих під час проведення первинного інструктажу з охорони праці та первинного протипожежного інструктажу.

1.2. Працівник має право:


- знати про умови праці та про наявність на робочому місці небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, можливі наслідки їх впливу на здоров’я та про права на пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до вимог законодавства і колективного договору; працівнику не може пропонуватися робота, яка за медичним висновком йому протипоказана;
- відмовитися від дорученої роботи, якщо створилася виробнича ситуація, небезпечна для його життя чи здоров’я або для людей, які його оточують;
- розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо керівництво Міндоходів не виконує законодавства про охорону праці, не додержується умов колективного договору; у цьому разі працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі, передбаченому колективним договором, але не менше тримісячного заробітку.

1.3. Працівник зобов’язаний:

- знати вимоги нормативно-правових актів, відомчих наказів та інструкцій з питань охорони праці й пожежної безпеки і керуватися ними під час трудової діяльності;
дбати про особисту безпеку і здоров’я, а також про безпеку і здоров’я інших людей у процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території апарату Міндоходів;
проходити у встановленому законодавством порядку попередні та періодичні медичні огляди.
Працівник несе безпосередню відповідальність за порушення зазначених вимог.
1.4. Керівництво Міндоходів зобов’язано створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.
Керівництво Міндоходів у межах компетенції (відповідно до розподілу обов’язків) несе безпосередню відповідальність за порушення зазначених вимог.
2. Загальні правила поведінки працівників

у приміщеннях та на території апарату Міндоходів
2.1. Адміністративні будівлі апарат Міндоходів дислокуються за адресами:

- м. Київ, пл. Львівська, 6 (6 поверхів);

- м. Київ, пл. Львівська, 8 (24 поверхи);

- м. Київ, пров. Киянівський, 2 (4 поверхи);

- м. Київ, вул. Дегтярівська, 11-г (№ 1 - 4 поверхи, № 2 - 4 поверхи,

№ 3 - 3 поверхи, № 4 (4 поверхи);

- вул. Світлицького, 28-а (9 поверхів);

- Київська обл., Вишгородський р-н, с. Лютіж (одноповерхова).


У випадку пожежі чи іншої надзвичайної ситуації евакуація людей здійснюється незадимлювальними сходами в напрямках, які зазначено на планах (схемах) евакуації, розміщених на видних місцях усіх поверхів адміністративних будівель.

2.2. У приміщеннях забороняється:


- палити (для куріння відведено спеціальні місця);
- влаштовувати тимчасові електромережі, застосовувати саморобні плавкі вставки в запобіжниках і саморобні подовжувачі, експлуатувати світильники зі знятими ковпаками (розсіювачами);

- використовувати вимикачі та штепсельні розетки для розвішування на них одягу або інших предметів, обгортати електролампи й світильники папером;

- користуватися побутовими електроприладами, залишати без нагляду ввімкнені в електромережу кондиціонери, комп’ютери, лічильні та друкарські машинки тощо;

- захаращувати проходи, запасні виходи, підступи до засобів пожежогасіння, використовувати пожежні крани, рукави й пожежний інвентар не за призначенням;

- використовувати для зберігання документів, інвентарю шафи інженерних комунікацій.

2.3. Вимоги безпеки для працівників, робота яких пов’язана з експлуатацією персональних електронно-обчислювальних машин (далі – ПЕОМ), визначено Правилами охорони праці під час експлуатації електронно-обчислювальних машин, затвердженими наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 26.03.2010 № 65 і зареєстрованими у Міністерстві юстиції України 19.04.2010 за № 293/17588.


2.4. На територіях внутрішніх дворів та зовнішніх прилеглих до адміністративних будівель Міндоходів територіях (далі – територія) небезпеку становлять рухомий транспорт (особливо в місцях перетину транспортних і пішохідних маршрутів), каналізаційні решітки та люки, які під час проведення ремонтно-профілактичних робіт можуть бути відкритими, звисання льоду з дахів будівель в зимовий період тощо.
На території забороняється:
- палити (для куріння відведено спеціальні місця);
- користуватися неочищеними від снігу та льоду маршрутами;
- проходити чи проїжджати безпосередньо поруч з працюючими вантажопідіймальними механізмами;
- перестрибувати через відкриті каналізаційні решітки та люки;
- перебувати під звисаючим з дахів будівель льодом чи снігом;
- перебувати на території, позначеній огорожею чи спеціальними знаками про ведення на ній будівельних, профілактичних, ремонтних та інших робіт (за винятком працівників, уповноважених на проведення таких робіт).
2.5. При виявленні працівником фактора, що може призвести до нещасного випадку, необхідно терміново інформувати черговий підрозділ за відповідним місцем дислокації апарату Міндоходів та свого безпосереднього керівника.
3. Електробезпека
3.1. Електромережі, електроприлади слід експлуатувати тільки у справному стані з урахуванням рекомендацій їх виробників.
3.2. Для попередження електротравм необхідно до початку роботи на електрифікованому устаткуванні перевіряти його справність, ізоляцію проводів і надійність заземлення. Торкатися до оголених струмоведучих частин електрообладнання забороняється (електричний струм силою 0,1А смертельно небезпечний для людини).
3.3. При виникненні неполадок в електрообладнанні працівнику необхідно повідомити про це свого безпосереднього керівника та викликати відповідного фахівця для їх усунення.
3.4. Працівникам забороняється самостійно проводити ремонт електрообладнання (комп`ютерів, факсимільних апаратів, подовжувачів, електричних розеток та вимикачів, холодильників, настільних ламп тощо).
4. Пожежна безпека
4.1. За стан пожежної безпеки в окремому приміщенні відповідає працівник, який працює в цьому приміщенні і на якого розпорядженням його керівника покладено виконання таких обов’язків.
4.2. Прізвище та посада відповідального працівника за стан пожежної безпеки в окремому приміщенні зазначаються на табличці, вивішеній на видному місці біля виходу з цього приміщення.
4.3. У будівлях, які мають два поверхи і більше, на видних місцях розміщуються плани (схеми) евакуації працівників та майна на випадок пожежі.

4.4. Меблі та обладнання в службових приміщеннях слід розміщувати так, щоб забезпечувався вільний (завширшки не менше 1 м) прохід до дверей цього приміщення.


4.5. Після закінчення роботи паперові та інші вогненебезпечні відходи слід прибирати в спеціально відведені місця.
4.6. Документи, папір та інші вогненебезпечні матеріали слід зберігати на відстані не менше 1 м від електрощитів і електрокабелів, 0,5 м від світильників та 0,25 м від приладів опалення.
4.7. Наявні засоби протипожежного захисту (пожежна та охоронно-пожежна сигналізація, первинні засоби гасіння вогню тощо) слід утримувати в справному стані.
4.8. У разі виявлення пожежі (ознак горіння) кожний працівник зобов’язаний:
- негайно повідомити про пожежу черговий підрозділ за такими телефонами:

62-62

34-96

або 101



Тел.

м. Київ, пл. Львівська, 6

м. Київ, пл. Львівська, 8

32-86

або 101

м. Київ,

пров. Киянівський, 2



Тел.

27-27

26-06

або 101


Тел.

м. Київ,

вул. Дегтярівська, 11-г
13-33

або 101

м. Київ,

вул. Світлицького, 28-а


Тел.

Київська обл., Вишгородський р-н,

с. Лютіж,

урочище Туровча, 1


48

або 101


Тел.
вказавши при цьому адресу, кількість поверхів, місце виникнення пожежі, ознаки пожежі, наявність людей та своє прізвище;
- повідомити про пожежу свого безпосереднього керівника;
- узяти участь в евакуації людей та матеріальних цінностей;

- по можливості (у разі необхідності) вимкнути вентиляцію та знеструмити електромережу;

- розпочати гасіння пожежі вогнегасниками (адміністративні будівлі оснащено вуглекислотними вогнегасниками ОУ- 6; будова та порядок приведення в дію вогнегасника визначені в додатку до цієї програми) та всіма іншими підручними засобами.
4.9. Керівник та підрозділ охорони, яким повідомлено про виникнення пожежі, повинні:
- перевірити, чи викликано Державну пожежну охорону та знеструмлено (у разі необхідності) електромережу і вимкнено вентиляцію;

- у разі загрози життю людей негайно організувати їх рятування (евакуацію), вивести за межі небезпечної зони всіх працівників, які не беруть участь у ліквідації пожежі;


- організувати зустріч підрозділів Державної пожежної охорони та забезпечити їм безперешкодний доступ до місця виникнення пожежі.

5. Надання першої (долікарської) допомоги потерпілим

при нещасних випадках

5.1. У всіх випадках ураження працівників потрібно терміново викликати лікаря за телефоном 103 або доставити потерпілого до лікувального закладу після вжиття заходів для подання першої медичної допомоги.


5.2. Теоретичні знання та практичні навички з питань надання першої медичної допомоги працівники отримують під час навчань, які організуються підрозділами з питань кадрової роботи Міндоходів відповідно до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.05 № 15 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.02.2005 за № 231/10511.

6. Відповідальність
За порушення Закону України «Про охорону праці», наказу Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій від 19.10.2004 № 126, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04.11.2004 за № 1410/10009, та інших нормативно-правових актів з питань охорони праці й пожежної безпеки, за створення перешкод посадовим особам органів державного нагляду за охороною праці й пожежною безпекою в їх діяльності винні особи притягаються до дисциплінарної, адміністративної, матеріальної, кримінальної відповідальності згідно із законодавством.


Директор Департаменту інфраструктури С.І. Лісняк
Каталог: data -> material -> 000 -> 063 -> 101802
101802 -> Порядок проведення інструктажів з питань охорони праці та протипожежних інструктажів у апараті Міністерства доходів І зборів України
000 -> План роботи Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління дфс у
000 -> Рахунки державного та місцевого бюджетів для великих платників податків сдпі з овп у м. Луганську з 09. 02. 2015р
000 -> Рішення №75-4-7 Від 27 січня 2016 року с. Путрівка Про внесення змін до рішення від 23. 01. 2015 року №844
000 -> Рекомендована форма заяви
000 -> Закон україни про громадські об'єднання
000 -> Кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи) Розділ VІ "Акцизний податок"


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка