Профілактика захворювань пародонта у дітей. Основні етіопатогенетичні чинники хвороб пародонта. Планування, методи проведення профілактичних заходів. Гігієна порожнини рота як основа профілактики захворювань пародонтаСкачати 34.42 Kb.
Сторінка1/5
Дата конвертації29.01.2021
Розмір34.42 Kb.
ТипРеферат
  1   2   3   4   5

Реферат за темою «Профілактика захворювань пародонта у дітей. Основні етіопатогенетичні чинники хвороб пародонта. Планування, методи проведення профілактичних заходів. Гігієна порожнини рота як основа профілактики захворювань пародонта. Призначення засобів для гігієнічного догляду за порожниною рота залежно від стану тканин пародонта.»

Пародонт - комплекс тканин, що включає ясна, періодонтальні зв'язки, кісткову тканину щелеп, розташовану навколо зубів і цемент зуба, що покриває його корінь.

Хвороби пародонту відрізняються хронічним плином і при відсутності лікування призводять до серйозних наслідків, таких як розхитування і випадіння зубів, формування великого вогнища хронічної інфекції, ослаблення резистентності організму, появі різноманітних ускладнень.

До найбільш поширених хвороб пародонту відносяться гінгівіт і пародонтит. При гінгівіті в запальний процес втягуються міжзубні сосочки і ясенний край, які залежно від форми захворювання можуть збільшуватися або зменшуватися в розмірі.

Гiнгiвіти частіше розвиваються у людей молодого віку. При відсутності гігієни порожнини рота гiнгiвити виявляються у 70% дітей. Гінгівіт може розвиватися як самостійно так і бути одним із симптомів інших захворювань, наприклад шлунково-кишкових або серцево-судинних захворювань, цукрового діабету, хвороб крові та ін.

При гінгівіті запальний процес розвивається в тканинах ясен. На відміну від гінгівіту при пародонтиті утворюються патологічні зубоясневі кишені - щілиновидні простори між зубами і кістки щелепи, заповнені зубним нальотом.

Слід визнати, що в дитячому віці є виключно дві групи чинників, які провокують патологічні зміни в тканинах пародонту : це ендогенні та екзогенні. До ендогенних відносять фонові хронічні захворювання соматичних органів, що призводять до диспансерного нагляду таких дітей. Серед цих патологічних станів визначають патологію нервової, ендокринної, серцево-судинної систем, обмінних процесів тощо. Але в дитячому віці провідними чинниками в змінах тканин пародонту є екзогенні:  • Мілкий присінок порожнини рота (в межах 5 мм), коли сили напруги в мускулах губ, щік порушують кровообіг ясен, відтягують їх від шийок зубів, викликають не тільки атрофію ясневого краю, але навіть деструкцію кісток альвеоли.

  • Короткі губні вуздечки – супроводжують побіління ясен, що є симптомом зменшення кровообігу.

  • Зубощелепні аномалії, особливо глибокий прикус, скученість зубів, дефекти зубного ряду – від цього ясна знаходяться або в надмірному тиску, або функціонально недогружені.

  • Значний зубний наліт – зубна бляшка, м’який наліт, зубний камінь – діють як бактерії своїми токсинами, ферментами викликають запальні і дегенеративні зміни в яснах

  • Значна кількість каріозних зубів.

  • Невдале ортодонтичне лікування – травма ясен ортодонтичними конструкціями.

Вплив зубного нальоту на розвиток карієсу зубів може бути важливою причиною виникнення гінгівіту і пародонтиту. Гінгівіт, обумовлений поганим гігієнічним доглядом за порожниною рота, зникав після зняття зубного нальоту без проведення будь-яких додаткових лікувальних заходів. Крім того, причиною розвитку пародонтиту може бути перевантаження при жуванні або функціональна недостатність окремих груп зубів. Не менш серйозні зміни в тканинах пародонту розвиваються при недостатності жувальної функції. При відсутності у харчовому раціоні твердої їжі, такої як сирі овочі, фрукти, м'ясо, не відбувається повноцінне природне очищення, тим самим швидше утворюються зубні відкладення.

Так само до змін в тканинах пародонту можуть призвести місцеві травматичні фактори: зуби, уражені карієсом, а також пломби, що травмують ясенні сосочки. У каріозних порожнинах, розташованих на контактних поверхнях зубів, і в їх біля шийної області скупчуються залишки їжі, які тиснуть на ясенні сосочки, травмують їх, спочатку викликають запалення, а якщо каріозна порожнина вчасно не пломбується, - утворюються патологічні зубоясенні кишені. Необхідно пам'ятати про те, що залишки їжі є гарним живильним середовищем для мікроорганізмів, що призводить до погіршення гігієнічного стану порожнини рота і появі неприємного запаху (галітозу). 

Для запобігання захворювань пародонту існують різні методи та засоби, спрямовані передусім на усунення причин та факторів ризику, а саме:Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка