Про затвердження Правил внутрішнього розпорядку в ізоляторах тимчасового тримання органів внутрішніх справ України Відповідно до Законів України "Про попереднє ув'язнення", "Про міліцію"Скачати 279.18 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації05.05.2016
Розмір279.18 Kb.
#984
  1   2   3
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

Н А К А З02.12.2008 N 638

Зареєстровано в Міністерстві

юстиції України

12 лютого 2009 р.

за N 137/16153

Про затвердження Правил внутрішнього розпорядку в ізоляторах тимчасового тримання органів внутрішніх справ України

Відповідно до Законів України "Про попереднє ув'язнення", "Про міліцію" та з метою вдосконалення роботи ізоляторів тимчасового тримання органів внутрішніх справ України НАКАЗУЮ:1. Затвердити Правила внутрішнього розпорядку в ізоляторах тимчасового тримання органів внутрішніх справ України (далі - Правила) (додаються).

2. Начальникам головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на залізничному транспорті:

2.1. Організувати роботу ізоляторів тимчасового тримання та підрозділів конвойної служби міліції відповідно до вимог Правил.

2.2. Провести з особовим складом органів і підрозділів внутрішніх справ вивчення Правил та прийняти заліки.

3. Департаменту громадської безпеки (Маєвський В.І.) забезпечити подання наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра генерал-лейтенанта міліції Савченка О.І.

5. Наказ надіслати за належністю.

Міністр

Ю.В.Луценко

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства

внутрішніх справ України

02.12.2008 N 638

Зареєстровано в Міністерстві

юстиції України

12 лютого 2009 р.

за N 137/16153

ПРАВИЛА

внутрішнього розпорядку в ізоляторах тимчасового тримання органів внутрішніх справ України

1. Загальні положення

1.1. Правила внутрішнього розпорядку в ізоляторах тимчасового тримання органів внутрішніх справ України (далі - Правила) розроблено згідно із Законами України "Про попереднє ув'язнення", "Про міліцію", Кримінально-процесуальним кодексом України та іншими нормативно-правовими актами.

1.2. Правила регламентують діяльність ізоляторів тимчасового тримання органів внутрішніх справ України (далі - ІТТ) для затриманих і взятих під варту осіб, визначають завдання, принципи організації, обов'язки та права працівників міліції й осіб, які тримаються, регулюють порядок, режим і умови перебування в ізоляторах тимчасового тримання.

2. Основи діяльності ІТТ

2.1. ІТТ є спеціальними установами міліції для роздільного тримання:

затриманих за підозрою в скоєнні злочину осіб;

узятих під варту осіб на термін до 3 діб (якщо доставляння ув'язнених до слідчого ізолятора (далі - СІЗО) у цей строк неможливе через віддаленість або відсутність належних шляхів сполучення, вони можуть триматися в ІТТ не більше 10 діб);

підсудних (засуджених), які прибули із СІЗО й установ виконання покарань у зв'язку з розглядом справи в суді або проведенням з ними слідчих дій;

адміністративно заарештованих за відсутності спеціального приймальника для осіб, підданих адміністративному арешту;

осіб, затриманих за бродяжництво, на строк, необхідний для їх доставляння до приймальника-розподільника для осіб, затриманих за бродяжництво, але не більше 3 діб.

2.2. Дії працівників міліції щодо охорони затриманих і взятих під варту осіб несумісні з тортурами або іншими формами нелюдського поводження, діями, що завдають фізичних чи моральних страждань або принижують людську гідність. Ніякі обставини не можуть бути виправданням для застосування тортур чи інших жорстоких дій, що принижують гідність людини.

2.3. Діяльність ІТТ ґрунтується на принципах суворого додержання законності, Конституції України, вимог Загальної декларації прав людини, Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, інших міжнародних норм і стандартів поводження з ув'язненими та затриманими, Законів України "Про міліцію", "Про попереднє ув'язнення" та інших законодавчих актів України, нормативно-правових актів МВС України, а також цих Правил.

2.4. Нагляд за додержанням законів в діяльності ізоляторів тимчасового тримання органів внутрішніх справ відповідно до вимог Закону України "Про прокуратуру" здійснюють Генеральний прокурор України та підпорядковані йому прокурори.

2.5. Не допускаються утискання та надання будь-яких пільг чи привілеїв особам, які тримаються в ІТТ, незалежно від їх расової, національної приналежності, ставлення до релігії, соціального стану, політичних поглядів і заслуг перед державою.

2.6. Відповідно до статті 7 Закону України "Про попереднє ув'язнення" затримані та взяті під варту особи підлягають обшуку, а їхні речі - огляду, про що складається протокол обшуку.

Обшук повинен здійснюватися особою та в присутності понятих однієї статі з особою, яка обшукується.

2.6.1. Під час обшуку вилучаються: вогнепальна та холодна зброя, колючо-ріжучі предмети, персні, годинники, ордени, медалі та інші металеві предмети й цінності; скляний посуд, спиртні напої гральні карти, поясні ремені, підтяжки, краватки, шнурки, шарфи; наркотичні, лікарські засоби та предмети медичного призначення, не дозволені медичним працівником для вживання й зберігання в камерах; перець, сіль і продукти харчування понад установлені норми; гроші, облігації, ощадні книжки, акредитиви та інші цінні папери; ключі від замків.

Вилучені під час обшуку в затриманої або взятої під варту особи гроші та цінні речі здаються на зберігання до фінансової частини органу внутрішніх справ, а особисті речі - до камери схову ІТТ, про що складається протокол. Особисті документи, а також цінні папери, листи, записні книжки, фотокартки, вилучені з обігу предмети та документи, належність яких не встановлена, передаються особі, яка провадить дізнання, слідчому або суду.

2.6.2. Копія квитанції фінансової частини про прийняття цінностей та копія протоколу (акта) про вилучення заборонених предметів та речей видаються під розписку особі, у якої вони вилучені, інша копія долучається до особової справи. У разі переведення взятих під варту і засуджених осіб до слідчого ізолятора цінні речі, особисті предмети та документи, а також особисті гроші надсилаються адміністрацією установи до слідчого ізолятора.

2.6.3. У прийнятих в ізолятор тимчасового тримання осіб залишаються тільки ті предмети, речі та продукти харчування, які їм дозволяється мати при собі і зберігати в камерах, у кількості та асортименті, установлених зазначеними правилами.

3. Права й обов'язки осіб, які тримаються в ІТТ

3.1. Особи, які тримаються в ІТТ, мають право:

3.1.1. На захист своїх прав всіма не забороненими чинним законодавством способами.

3.1.2. На ознайомлення з власними правами й обов'язками, які оголошуються адміністрацією ІТТ під час поміщення до спеціальної установи.

3.1.3. На щоденну прогулянку тривалістю одна година. Вагітним жінкам і жінкам, які мають при собі дітей, неповнолітнім, а також хворим з дозволу лікаря та за їх згодою тривалість щоденної прогулянки встановлюється до двох годин.

3.1.4. Одержувати передачі або посилки та грошові перекази на особовий рахунок у порядку, визначеному Законом України "Про попереднє ув'язнення".

3.1.5. Купувати за безготівковим розрахунком продукти харчування та предмети першої необхідності, письмове приладдя, газети, книги через торговельну мережу, на замовлення відповідно до чинного законодавства.

Продукти харчування й предмети першої необхідності для осіб, які тримаються, купуються працівниками ІТТ у підприємствах місцевої торговельної мережі.

Затриманим, узятим під варту особам і засудженим, які бажають придбати продукти харчування або предмети першої необхідності, видаються бланки заяв, які після заповнення здаються черговому разом з квитанцією фінансової частини про наявність коштів на їхніх особистих рахунках. Працівникові ІТТ, якому доручена купівля, затримані та взяті під варту особи видають доручення на одержання необхідної суми грошей з їхніх рахунків у касі фінансової частини органу внутрішніх справ.

Видані гроші списуються з рахунку підзвітної особи на підставі авансового звіту й документів, що підтверджують видачу придбаних продуктів або предметів першої необхідності особам, які подали про це заявки. На підставі заяви та розписки про одержання продуктів і предметів першої необхідності їх вартість списується з особистих рахунків узятих під варту й засуджених осіб (додаток 1).

Про суму грошей, витрачених на придбання продуктів харчування й предметів першої необхідності для осіб, що перебувають в ІТТ, робиться відмітка на спеціальному аркуші особової справи.

3.1.6. Користуватися власним одягом і взуттям.

3.1.7. Користуватися телевізорами, малогабаритними холодильниками, електрокип'ятильниками з дротом, довжиною не більше 50 см, одержаними від родичів або інших осіб, настільними іграми, газетами та книгами з бібліотеки ІТТ і придбаними через торговельну мережу.

3.1.8. Здійснювати віросповідання будь-якої релігії або висловлювати переконання, пов'язані зі ставленням до релігії, з обмеженнями, які необхідні для забезпечення ізоляції, передбаченої чинним законодавством.

Відправляти в індивідуальному порядку релігійні обряди та користуватися релігійною літературою, іншими предметами і матеріалами релігійного культу, властивими їх віруванню, виготовленими з малоцінних матеріалів, якщо при цьому не порушується встановлений в ІТТ порядок та не обмежуються права інших осіб.

Здійснення свободи сповідувати релігію або переконання підлягає лише тим обмеженням, які необхідні для забезпечення встановлених вимог режиму в ІТТ. Ніхто не може встановлювати обов'язкових переконань і світогляду. Не допускається будь-яке примушування при визначенні особами, що тримаються, свого ставлення до релігії, до сповідання або відмови від сповідання релігії.

3.1.9. На восьмигодинний безперервний сон у нічний час (з 22.00 до 06.00), у період якого не допускається залучення до участі в процесуальних та інших діях, за винятком невідкладних випадків:

- у разі ускладнення обстановки (пожежа або повінь) і в особливих умовах (у разі землетрусу, виявлення вибухових, радіоактивних чи інших речовин, небезпечних для життя і здоров'я);

- якщо життю та здоров'ю осіб, що тримаються в ІТТ, загрожує небезпека;

- для звільнення з-під варти;

- для конвоювання на обмінний пункт;

- для припинення протиправних дій серед осіб, які тримаються, або підготовки до втечі;

- для надання невідкладної медичної допомоги.

3.1.10. На медичне та санітарно-протиепідемічне забезпечення, у тому числі платні медичні послуги за власний рахунок, згідно із законодавством України.

3.1.11. Звертатися зі скаргами, заявами та листами до державних органів і службових осіб у порядку, установленому законодавством України.

3.1.12. Оскаржувати дії особи, яка провадить перевірку, слідчого або прокурора, керівництва та посадових осіб органів внутрішніх справ.

3.1.13. На побачення із захисником наодинці, без обмеження кількості побачень та їх тривалості, з моменту допуску захисника до участі у справі, підтвердженого письмовим повідомленням особи або органу.

3.1.14. З дозволу особи або органу, у провадженні яких перебуває справа, мати короткочасні побачення з родичами або іншими особами тривалістю від 1 до 4 годин.

3.2. Особам, які тримаються в ІТТ, дозволяється мати при собі та зберігати в камерах:

3.2.1. Одяг, головний убір за сезоном - в одному комплекті.

3.2.2. Натільну білизну, шкарпетки, носові хусточки.

3.2.3. Взуття кімнатне або спортивне - одну пару.

3.2.4. Туалетні речі (туалетне, господарське мило, зубну щітку зубний порошок або пасту, пластмасову мильницю, гребінець, креми для гоління, серветки, туалетний папір, пральний порошок), бритву механічну чи електричну.

3.2.5. Окуляри, з дозволу лікаря милиці (протези), а також інше життєзабезпечувальне медичне обладнання (слуховий апарат, катетер тощо).

3.2.6. Документи та записи, що стосуються кримінальної справи.

3.2.7. Папір, поштові конверти, марки та прості олівці, підручники й учнівське приладдя (для учнів).

3.2.8. Тютюнові вироби - не більше 30 пачок цигарок або махорки та сірники - не більше 10 коробок, а також продукти харчування з передач (посилок) або куплені в торговельній мережі, ліки (з дозволу медичного працівника).

3.2.9. Жінки можуть мати при собі також косинки, бюстгальтери, рейтузи, пояси, марлю, вату, вазелін, крем, пудру, губну помаду, засоби індивідуальної гігієни.

3.2.10. Будь-які продукти харчування (за винятком продуктів з простроченим терміном реалізації, консервованих продуктів із м'яса, риби, овочів, фруктів, виготовлених у домашніх умовах, продуктів, що потребують додаткового приготування шляхом термічної обробки, та тих, що швидко псуються, а також будь-яких алкогольних напоїв та інших виробів на спиртовій основі).

3.2.11. Предмети для відправляння релігійних обрядів, які не заборонено до зберігання.

3.2.12. Загальна вага предметів і речей, які належать затриманій, взятій під варту або підданій адміністративному арешту особі, не повинна перевищувати 50 кг (з урахуванням тих, що містяться у кімнаті зберігання особистих речей осіб, що тримаються). Речі понад встановлену вагу не приймаються та повертаються родичам або знайомим утримуваних осіб.

3.3. Затримані, узяті під варту й засуджені особи зобов'язані:

3.3.1. Дотримуватися встановлених правил внутрішнього розпорядку й санітарно-гігієнічних правил, мати охайний зовнішній вигляд, постійно підтримувати чистоту в камері.

3.3.2. Дбайливо ставитися до інвентарю, обладнання й іншого майна ІТТ.

3.3.3. Виконувати законні вимоги керівництва ізолятора, бути ввічливими один з одним, а також з працівниками ІТТ, не вступати з ними в суперечки, не принижувати їх гідність, не протидіяти виконанню ними своїх службових обов'язків.

3.3.4. Виконувати обов'язки чергового по камері за призначенням керівництва ІТТ.

3.4. Черговий по камері зобов'язаний:

3.4.1. Доповідати про кількість осіб, що перебувають у камері, якщо до камери зайшли працівники ІТТ, прокуратури, органів внутрішніх справ та інших правоохоронних органів.

3.4.2. Стежити за збереженням інвентарю, обладнання та іншого майна, підтримувати чистоту в камері.

3.4.3. Одержувати посуд на час приймання їжі та здавати його.

3.4.4. Прибирати у камері, у тому числі санітарний вузол, а після закінчення прогулянки - прогулянковий дворик.

3.5. Особам, які перебувають в ІТТ, забороняється:

3.5.1. Порушувати тишу, перемовлятися, перестукуватися й листуватися з особами, які тримаються в інших камерах або поза межами ІТТ, підбирати й перекидати за межі прогулянкового дворика будь-які предмети, виявлені на його території.

3.5.2. Скоювати протиправні дії щодо осіб, які тримаються в ІТТ.

3.5.3. Підходити впритул до "вічка" дверей камери та затуляти його, здійснювати інші дії, що ускладнюють нагляд за поведінкою осіб, які перебувають у камері.

3.5.4. Псувати обладнання ІТТ, робити будь-які написи на стінах і речах, що видаються для користування, а також наклеювати на стіни та інвентар фотокартки, малюнки, вирізки з газет і журналів.

3.5.5. Виготовляти заборонені для використання в камерах вироби, зберігати при собі гроші та інші цінності. Грати в карти та інші азартні ігри.

3.5.6. Продавати, дарувати, обмінювати або вилучати іншим способом на користь інших осіб предмети та речі, що є в особистому користуванні, змінювати без дозволу керівництва ІТТ індивідуальне спальне місце.

3.5.7. Порушувати встановлений порядок листування, написання або надсилання скарг і заяв.

3.6. Керівництво ІТТ зобов'язане ознайомити кожну особу, яка поміщується до ізолятора, з її правами та обов'язками під підпис у спеціальному журналі (додаток 2) та забезпечити їх виконання в повному обсязі.

4. Порядок забезпечення прав осіб, які тримаються в ІТТ

4.1. Порядок розгляду скарг і заяв

4.1.1. Керівництво ІТТ забезпечує розгляд скарг і заяв затриманих і взятих під варту осіб згідно із законодавством України. Скарги та заяви засуджених розглядаються в порядку, визначеному Кримінально-процесуальним, Кримінально-виконавчим кодексами України, Законами України "Про попереднє ув'язнення" та "Про звернення громадян".

4.1.2. Скарги, заяви та листи осіб, затриманих і взятих під варту, переглядає адміністрація ІТТ. Скарги, заяви і листи, адресовані Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини, до Європейського суду з прав людини, а також до інших відповідних органів міжнародних організацій, членом або учасником яких є Україна, до уповноважених осіб таких міжнародних організацій та прокуророві, переглядові не підлягають і надсилаються адміністрацією установи за адресою протягом доби з часу їх подання. Відповіді на зазначені скарги, заяви та листи також не переглядаються та протягом доби вручаються авторам звернень під розпис. Скарги на особу, яка провадить дізнання, або слідчого надсилаються керівництвом ізолятора тимчасового тримання прокуророві, а скарги на дії та рішення прокурора - прокуророві вищого рівня не пізніше трьох діб з часу їх подання.

4.1.3. Заяви осіб з питань оскарження постанови судді про обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту або постанови про продовження строків тримання під вартою надсилаються керівництвом ІТТ до визначеного законодавством України суду протягом доби з часу їх подання.

4.1.4. Інші скарги, заяви, клопотання і листи, пов'язані з провадженням за справою, протягом трьох діб з часу їх подання надсилаються керівництвом ІТТ особі або органу, у провадженні яких перебуває справа.

4.1.5. Скарги та заяви затриманих і взятих під варту осіб, якщо в них є відомості, розголошення яких може завадити встановленню істини у справі (матеріалах), протягом доби передаються особі чи органу, у провадженні яких перебувають справи (матеріали), про що повідомляється особа, яка подала скаргу чи заяву, і сповіщається прокурор, який здійснює нагляд за додержанням законів при проведенні дізнання або слідства.

Питання про наявність у заяві, скарзі таких відомостей та надсилання їх за належністю вирішує особа чи орган, у провадженні яких перебуває справа (матеріали).

4.1.6. Скарги та заяви (листи) затриманих і взятих під варту осіб з питань, не пов'язаних з провадженням у справі (матеріалах), розглядаються керівництвом ІТТ, якщо вони стосуються питань, вирішення яких належить до його компетенції, або надсилаються за належністю.

4.1.7. Якщо в адресованих у державні установи та громадські організації скаргах і заявах (листах) затриманих і взятих під варту осіб є звернення, що можуть бути вирішені керівництвом ІТТ чи органом внутрішніх справ, останні вживають заходів для їх задоволення, не чекаючи результатів розгляду в цих інстанціях.

4.1.8. До надісланих у державні органи або громадські організації скарг і заяв (листів) осіб, які тримаються, керівництво ІТТ, якщо необхідно, додає довідку з питань, які стосуються його компетенції.

4.1.9. З відповідями на заяви, скарги та листи керівництво ознайомлює осіб, що тримаються в ІТТ, під розписки, які додаються до їхніх особових справ.

4.2. Порядок листування з родичами та іншими особами

4.2.1. Особи, які тримаються в ІТТ, можуть вести листування з родичами або іншими громадянами, а також підприємствами, організаціями (здійснюється з письмового дозволу особи або органу у провадженні яких перебуває справа (матеріали перевірки)). Це правило не стосується осіб, підданих адміністративному арешту та затриманих за бродяжництво. Після набрання вироком законної сили листування здійснюється відповідно до
Каталог: wp-content -> doc
wp-content -> Село не люди Аннотация
wp-content -> Конспект уроку з української літератури 11 клас Олександр Довженко "Зачарована Десна". Автобіографічний характер твору. Вчитель української мови та літератури: Біла О. М
wp-content -> № уроку Тема уроку Сторінка підручника (зошита) Дата Примітка Розділ
wp-content -> Методика превентивного
wp-content -> № уроку Тема уроку Дата Ключові слова на уроці 1
doc -> Пояснювальна записка навчальна програма включає в себе розділи правових дисциплін фактично вивчених випускниками освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр напряму «Правознавство»

Скачати 279.18 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3
База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка