«Про підсумки соціально-економічного розвитку області за січень-вересень 2007 року»Скачати 297.24 Kb.
Дата конвертації06.05.2016
Розмір297.24 Kb.
Матеріали до виступу заступника голови облдержадміністрації Кальцева В.Ф.

на засіданні колегії облдержадміністрації 30.10.2007«Про підсумки соціально-економічного розвитку області

за січень-вересень 2007 року»

Шановний Євгене Альфредовичу!

Шановні члени колегії!

Шановні запрошені!

9 місяців 2007 року Запорізька область завершила з показниками, які в цілому підтвердили обґрунтованість наших планів та результативність дій облдержадміністрації.

Економіка регіону продемонструвала стабільну динаміку зростання.

За комплексною оцінкою Мінекономіки України, наша область лідирує за групою показників розвитку реального сектору.

Тобто, ми маємо найвищі серед регіонів показники розвитку виробництва, що забезпечує стабільну роботу економіки в цілому, формування бюджету та зростання заробітної плати.

Приріст обсягу промислового виробництва у звітному періоді склав 18,5 %, або в 1,7 раза більше середнього показника по Україні (10,7 %) та вдвічі вище аналогічного зростання у 2006 році (9,1 %).За темпом приросту промислового виробництва Запорізька область посідає 6 місце в Україні, суттєво випереджаючи усі індустріальні регіони (такі, як Дніпропетровська область – 6,7 %, Донецька – 9,3 %, Луганська – 10,8 %, Харківська – 8,9 %).

Визначальну роль у промисловому зростанні відіграли - машинобудування, де приріст склав 53,1 %, металургійний комплекс (9,1 %), а також електроенергетика (6 %) і харчова промисловість (10,7 %).

У загальному обсязі реалізованої промислової продукції по Україні питома вага області підвищилась майже до 9 %.

Поліпшився фінансовий стан підприємств. Обсяг прибутку прибуткових підприємств збільшився у порівнянні з відповідним періодом 2006 року на 57 %. За темпом зростання прибутку область посіла п’яте місце в Україні.

Лише шести регіонам України вдалося скоротити у порівнянні з аналогічним періодом минулого року збитки збиткових підприємств. Серед них – Запорізька область.Поряд із найвищими показниками зростання виробництва наша область входить до кола регіонів з найкращою дисципліною розрахунків за спожиті енергоносії.

Станом на 1 жовтня рівень оплати за відпущену електроенергію грошовими коштами склав 101 % (4 місце серед регіонів України).

У порівнянні з минулим роком суттєво підвищився стан розрахунків за спожитий природний газ.

На початок опалювального сезону рівень оплати грошовими коштами склав 100 % (у 2006 році – 81 %), у т.ч. населенням – 113 %.Важливу роль у динамічному розвитку економіки регіону відіграло відновлення інвестиційного фактору зростання.

За 9 місяців поточного року в економіку області вкладено 101 млн. доларів прямих іноземних інвестицій, що майже вдвічі більше, ніж за відповідний період 2006 року.

У порівнянні з початком року загальний обсяг прямих іноземних інвестицій збільшився на 13 % і на 1 жовтня склав 690 млн. дол. США.

Цьому сприяла реалізація комплексу заходів щодо поліпшення інвестиційного клімату та активізація зусиль по залученню інвестицій.

Сформовано базу інвестиційних та інноваційних проектів, розширено спеціалізований веб-сайт "Запорізька область - регіон можливостей!".

Реалізується Програма забезпечення міжнародного і інвестиційного іміджу Запорізької області, у рамках якої ведеться підготовка щодо проведення у листопаді поточного року Міжнародного Інвестиційного Форуму.

Обсяг капіталовкладень за перше півріччя 2007 року збільшився у порівнянні з аналогічним рівнем 2006 року на 28 % і склав 1 млрд. 940 млн. грн. (за відповідний період 2006 року приріст капіталовкладень складав 3,6 %).

Темп кредитування реального сектору економіки підвищився на 28 % (9,4 млрд. грн.).Суттєвим фактором економічного зростання в регіоні стало нарощування зовнішньоторговельного обороту товарів, загальний обсяг якого за січень-серпень поточного року збільшився у порівнянні з відповідним періодом 2006 року майже у півтора рази. У тому числі експортні поставки зросли на 40 %.

Збережено позитивне сальдо. За обсягами експорту та імпорту товарів область стабільно посідає четверте місце серед регіонів України.

Обсяг внутрішньої торгівлі у звітному періоді зріс у фактичних цінах на 29 %, у порівнянних – на 23 %.

Протягом 9 місяців поточного року до загального фонду бюджетів усіх рівнів забезпечено надходження доходів в обсязі 3,7 млрд. грн. Це на 13 % більше, ніж за відповідний період 2006 року.

У тому числі до загального фонду бюджету області отримано 1,3 млрд. грн., або на 38 % більше. Планові надходження перевиконано на 5% (на 62 млн. грн.).

Суму податкового боргу з початку року скорочено на 15,4 % (на 22 млн. грн.).

Шановна колегія!У поточному році значно поліпшився стан фінансування з бюджетів усіх рівнів реалізації інвестиційних проектів регіону.

Нагадаю: на 2007 рік була передбачена субвенція з державного бюджету в обсязі 107 млн. грн., з яких станом на 25 жовтня до області надійшло 73 млн. грн., або 68 %.

Ці кошти спрямовані на будівництво об’єктів водозабезпечення, газифікації, ліквідацію підтоплення територій області, розвиток житлово-комунального господарства.

Крім того, облдержадміністрацією при активному сприянні наших народних депутатів вирішено питання додаткового виділення з державного бюджету майже 26 млн. грн. для вирішення пріоритетних завдань водозабезпечення та газифікації області. З цієї суми вже отримано 9,6 млн. грн.

З початку року введено в дію більше 86 км магістральних газопроводів та газових мереж у сільських районах області.

У липні нарешті завершено роботи на газопроводі до селища Веселе довжиною 27 км і вартістю 10,5 млн. грн. Довгоочікуване блакитне паливо прийшло у домівки мешканців районного центру та села Запоріжжя.

На 96 % профінансовано будівництво автотранспортної магістралі через р. Дніпро (отримано 240 млн. грн. із передбачених державним бюджетом на поточний рік 250 млн. грн.).

У повному обсязі надійшли кошти з резервного фонду держбюджету на проведення невідкладних робіт з ліквідації наслідків підтоплення у селі Костянтинівка Мелітопольського району (4,7 млн. грн.).

Отримано 20 з передбачених на поточний рік 24 млн. грн. на ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації у районі с. Новобогданівка (рівень фінансування – більше 83 %).

Програма будівництва, реконструкції та ремонту автомобільних доріг загального користування з держбюджету профінансована на 87 % (надійшло 93 млн. грн.), зі спецфонду обласного бюджету – на 103,4 % (19,9 млн. грн.).

На розвиток автомобільних доріг комунальної власності область отримала 15,8 млн. грн., або 77 % передбаченого на рік обсягу субвенції з державного бюджету.

За 9 місяців введено 136 тис. квадратних метрів загальної площі житла (на рівні 12 місяців 2006 року).

Минулого місяця здано в експлуатацію 47-квартирний житловий будинок у селищі Павло-Кічкас обласного центру загальною площею 2,8 тис. квадратних метрів. Поліпшено житлові умови 47 родин, відселених з бараків.

У поточному році ми маємо певні здобутки щодо покращання добробуту мешканців області, подолання безробіття та підвищення зайнятості населення.

За рівнем середньомісячної заробітної плати область продовжує утримувати 4 місце серед регіонів України. За 9 місяців 2007 року цей показник склав 1334 грн. і збільшився у порівнянні з аналогічним показником минулого року на 26,2 %.

Темп зростання середньомісячної заробітної плати перевищує передбачений програмою на поточний рік (124,8 %).

Таким чином, реалізація комплексу заходів щодо поліпшення стану оплати праці, визначених колегією облдержадміністрації у травні поточного року, принесла певні результати.

Чисельність безробітних громадян протягом 9 місяців скоротилась на 27 %, а рівень зареєстрованого безробіття - з 2,7 до 2 %.

Безперечно, цьому сприяли спільні дії органів влади, роботодавців і профспілок, спрямовані на виконання Програми Президента України та урядових завдань у сфері зайнятості.

Так, протягом січня-вересня 2007 року в області створено 33,2 тис. робочих місць, або 87,3 % річного завдання (38 тис.). Легалізовано 7200 робочих місць.

Починаючи з квітня поточного року нам вдалося зупинити зростання боргів із заробітної плати та забезпечити їх поступове скорочення.

Станом на 1 жовтня загальна заборгованість із виплати заробітної плати порівняно з початком року зменшилась на 10 %, а відносно аналогічного показника 2006 року – на 33 %.

На сьогодні борг із виплати заробітної плати по області є найменшим серед індустріальних регіонів України (24,9 млн. грн.).

На 1 жовтня повністю погашені борги перед працівниками економічно активних підприємств 14 районів області.

З початку року борги зі страхових внесків до Пенсійного фонду зменшені на 900 тис. грн., або на 4 %. Майже наполовину скорочено заборгованість економічно активних платників до Пенсійного фонду України.

Шановні члени колегії та запрошені!Підсумки розвитку області мешканці оцінюють не за економічними показниками, а за конкретними справами у соціальній і гуманітарній сфері, вирішенню проблем, які стосуються більшості населення.

В області своєчасно виплачується державна соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошове забезпечення батькам-вихователям і прийомним сім’ям за принципом "гроші ходять за дитиною".

Завдяки зусиллям органів місцевої виконавчої влади та місцевого самоврядування поступово врегульовується проблема дитячої бездоглядності та бродяжництва.

Штатну чисельність служб райдержадміністрацій у справах дітей у поточному році збільшено на 46 одиниць.

Створено 31 прийомну сім’ю та 2 дитячих будинки сімейного типу. Таким чином, станом на 1 жовтня у 5 дитячих будинках сімейного типу та 59 прийомних сім’ях області виховується 126 дітей.

З метою поліпшення складної епідемічної ситуації щодо захворюваності на туберкульоз в області продовжено впровадження двох міжнародних пілотних проектів, які спрямовані на підвищення якості діагностики туберкульозу на ранніх стадіях та ефективності лікування хворих.

Видатки на харчування хворих у протитуберкульозних стаціонарах у поточному році збільшено на 42 %.

За підтримки облдержадміністрації у містах Запоріжжя, Мелітополь і Бердянськ розпочав роботу Міжнародний проект «Здоров’я матері та дитини».

Хочу відзначити позитивну роботу Мелітопольського міськвиконкому щодо впровадження ефективних перинатальних технологій у міському пологовому будинку, для чого з різних джерел вже залучено 70 тис. грн..

Протягом 9 місяців поточного року вирішувалися непрості проблеми освітян, здійснювалися активне оновлення і розвиток регіональної системи галузі.

Виплачено 10 млн. грн. на погашення боргів минулих років педагогічним працівникам відповідно до ст. 57 Закону України «Про освіту», вчасно перераховано та виплачено підвищену зарплату педагогам.

На сьогодні в області повністю комп’ютеризовано загальноосвітні навчальні заклади, до мережі Інтернет підключено 65 % навчальних комп’ютерних комплексів (по Україні цей показник складає близько 40 %). Поставлено завдання до кінця року завершити цю роботу.

Вживаються заходи щодо збереження об’єктів культурної спадщини.

У червні поточного року археологічну пам’ятку “Кам’яна Могила” оголошено Державним історико-археологічним заповідником. Проведено роботу щодо передачі майнового комплексу з комунальної у державну власність.

Тривають роботи на історико-культурному комплексі “Запорозька Січ” Національного заповідника „Хортиця”. До речі, за підсумками Інтернет - голосування острів Хортиця увійшов до складу "7 чудес України", що ще раз підтвердило його значимість для України.

У поточному році за підтримки облдержадміністрації проведено 9 культурно-мистецьких фестивалів, у тому числі 4 – всеукраїнські, 3 – міжнародні.

Продовжено реалізацію інших цільових соціальних і гуманітарних програм.

Шановна колегія!Досягнуті показники соціально-економічного розвитку області за 9 місяців поточного року – це результат роботи усіх територій.

Разом з тим аналіз підсумків соціально-економічного розвитку виявив ряд недоліків та негативних тенденцій, а також засвідчив недостатню роботу місцевих органів влади по важливих напрямках.

Стосовно показників роботи реального сектору.

Скорочення обсягу промислового виробництва у звітному періоді відбулося на 8 територіях області. У Гуляйпільському, Вільнянському, Кам’янсько-Дніпровському, Михайлівському та Розівському районах цей показник складає від 17 до 72 %, що потребує ретельного аналізу та вжиття необхідних заходів.

Порівняно з аналогічним періодом минулого року в області майже на 10 % скоротився обсяг пасажирських перевезень, в тому числі автотранспортом – на 7 %. Більш ніж наполовину скоротилися пасажирські перевезення у Михайлівському, Пологівському, Токмацькому та Чернігівському районах.

Головному управлінню промисловості та розвитку інфраструктури разом з територіями потрібно розібратися з такою ситуацією. Об'єктивних причин для цього немає, скоріше за все – це наслідки розширення діяльності "тіньових" перевізників.

Запорізька область увійшла до числа регіонів, які у поточному році найбільш постраждали від несприятливих погодних умов.

Обсяг валової продукції сільського господарства за січень-вересень 2007 року порівняно з аналогічним періодом 2006 року зменшився на 16 %.

Валовий збір зернових і зернобобових скоротився на 26 %. Меншим є також урожай соняшнику. За оперативними даними, на 26 жовтня намолочено 539 тис. тонн насіння соняшнику (72 % до рівня 2006 року)

Для гарантованого забезпечення внутрішніх потреб рішенням обласної ради затверджено Програму забезпечення Запорізької області продовольчим зерном на 2007/2008 маркетинговий рік. У тому числі на компенсацію відсоткової ставки короткострокових кредитів комерційних банків, залучених хлібопекарськими підприємствами на закупівлю продовольчого зерна, у поточному році передбачено 1,5 млн. грн., на 2008 рік – 4 млн. грн.

Конкурсною комісією визначено два хлібопекарських підприємства (Запорізькі хлібозаводи № 3 і № 5), яким станом на 22 жовтня вже надано компенсацію у сумі 123 тис. грн.

На жаль, посилюються негативні тенденції у тваринництві.

Поголів’я великої рогатої худоби у порівнянні з аналогічним рівнем минулого року скоротилось на 14,5 %, у тому числі корів - на 9 %.

Найбільш інтенсивно тривають ці процеси у господарствах Бердянського, Василівського, Гуляйпільського, Вільнянського, Запорізького, Кам’янсько-Дніпровського, Михайлівського, Пологівського, Розівського та Якимівського районах, де поголів’я зменшилось від 20 до 60%.

Заходи, які вживаються на цих територіях по стабілізації ситуації, є неефективними.

Так, у господарствах Василівського району станом на 1 жовтня п. р. найменша в області чисельність поголів’я великої рогатої худоби у сільгосппідприємствах: налічується лише 425 голів, з них 144 корови. Фактично справи йдуть до ліквідації найближчим часом цієї галузі у районі.

У 9 районах, в тому числі Василівському, Пологівському, відбулося скорочення поголів’я свиней, у той час як по області воно збільшилось на 9%.

Майже в усіх районах області відбулося скорочення чисельності поголів’я птиці в сільгосппідприємствах, загальний показник якого проти 9 місяців минулого року склав 10,3 %.

Як результат, виробництво молока в області зменшилось на 13 %, яєць – на 7 %.

Все це є додатковим фактором ускладнення ситуації на споживчому ринку регіону.

Індекс споживчих цін у вересні поточного року по відношенню до грудня 2006 року становив по області 107,5 % (дещо нижче аналогічного показника по Україні – 108,6%).

Нагадаю - це на рівні прогнозного показника інфляції по Україні на 2007 рік. Але ж до кінця року ще три місяці.

Найбільше подорожчали продукти харчування – на 11 % і транспорт – майже на 9 %.

З метою стабілізації ситуації на споживчому ринку облдержадміністрацією вжито ряд заходів.

Розпорядженнями голови встановлено граничні торговельні надбавки на ряд продовольчих товарів, граничні рівні рентабельності виробництва борошна, хліба і хлібобулочних виробів.

Впроваджується План заходів по стриманню інфляції.

На виході розпорядження голови облдержадміністрації “Про декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари”

Виконання цих розпоряджень сприятиме стабілізації ситуації на споживчому ринку.

Разом з тим на окремих територіях не здійснюється належний контроль за додержанням дисципліни ціноутворення.

Так, перевищення фактичної торговельної надбавки над встановленою розпорядженням голови облдержадміністрації на 10-30 відсоткових пунктів зафіксовано у Василівському, Вільнянському та Бердянському районах. Аналогічна ситуація у ряді інших районів.

Облдержадміністрація попереджає голів райдержадміністрацій про персональну відповідальність за безпідставне підвищення цін на продовольчі товари та вимагає вжити термінових заходів щодо безумовного виконання вимог розпоряджень голови облдержадміністрації щодо контролю за ціновою ситуацією.

Важливою складовою споживчого ринку області є житлово-комунальне господарство.

У порівнянні з минулим роком фінансовий стан підприємств галузі дещо стабілізувався. При цьому кредиторська заборгованість на 1 вересня дорівнювала 236 млн. грн. і у порівнянні з початком року практично не змінилася. Натомість, дебіторська заборгованість зросла на 3 % (до 330 млн. грн.).

Рівень оплати населенням за січень-вересень 2007 року склав 99 %. Але сума боргу за спожиті житлово-комунальні послуги залишається практично незмінною і на 10 жовтня складає 354,4 млн. грн.

Нижче середньообласного рівень оплати за житлово-комунальні послуги у Куйбишевському, Веселівському, Кам’янсько-Дніпровському, Вільнянському, Запорізькому, Бердянському та Василівському районах.

Зростання заборгованості зберігається по 15 територіях, найбільш суттєвим воно є у місті Бердянськ (на 30 %), районах: Вільнянському (на 27 %), Приазовському (на 21 %), Веселівському (на 20 %).

Головам райдержадміністрацій спільно з органами місцевого самоврядування та підприємствами житлово-комунального господарства необхідно:

- продовжити роботу щодо приведення тарифів на житлово-комунальні послуги до розміру економічно-обґрунтованих витрат (на 1 жовтня цю роботу виконано по 84 із 103 підприємств і дільниць, 81 %);

- забезпечити 100 – відсотковий рівень розрахунків споживачів за житлово-комунальні послуги та, відповідно, підприємств галузі – за енергоносії.

Облдержадміністрація доручає управлінню житлово-комунального господарства сформувати до кінця поточного року реєстр підприємств, які надають житлово-комунальні послуги на території регіону, запровадити щомісячний моніторинг стану приведення тарифів на житлово-комунальні послуги до економічно обґрунтованих витрат.
Недостатньо ведеться робота щодо подолання збитковості. За підсумками січня-серпня ц.р. 9 із 25 територій області отримали від`ємний фінансовий результат діяльності суб’єктів господарювання.
На 6 територіях частка збиткових підприємств перевищила 50 %.

Ми вкрай занепокоєні незадовільним рівнем освоєння отриманих у поточному році бюджетних коштів для виконання найважливіших інвестиційних проектів області.

Так, кошти по субвенціях з держбюджету освоєні на 14 % від передбаченої на рік суми, в тому числі по управлінню капітального будівництва облдержадміністрації – на 8 %.

Рівень освоєння по капіталовкладеннях з обласного бюджету складає 32 % (3,3 млн. грн. із 10 млн. грн., передбачених на рік).

Низький рівень освоєння отриманих бюджетних коштів по об’єктах, фінансування яких було визначено міжбюджетними трансфертами, у Василівському та Чернігівському районах - відповідно 14 % и 5 % від передбаченої на рік суми.

Не освоєно жодної гривні у Пологівському (виділено 950 тис. грн.), Приазовському (1 млн. грн.) та Якимівському (930 тис. грн.) районах.

Управлінню капітального будівництва облдержадміністрації та райдержадміністраціям необхідно вжити термінових заходів щодо поліпшення організації робіт на об’єктах і використання бюджетних коштів у повному обсязі.


Шановні учасники колегії!

Залишається невирішеним ряд питань у соціальній та гуманітарній сфері.

Загальний темп зростання заробітної плати по області продовжує відставати від середнього показника по Україні майже на 2 відсоткових пункти (126 % проти 128 %). Це може призвести до втрати позицій області, яки вона утримує протягом останніх років.

Так, за серпень поточного року за рівнем заробітної плати Запорізька область посіла вже 5 місце серед регіонів (нас випередила Київська область).

У Бердянському, Василівському, Веселівському, Вільнянському, Оріхівському та Якимівському районах темпи зростання заробітної плати у поточному році на 2-6 відсоткових пункти нижчі від середньообласних. Найповільніше зростає заробітна плата у Кам’янсько-Дніпровському та Бердянському районах – на 20 % у порівнянні з аналогічним рівнем минулого року.Серйозною проблемою в області залишається погашення боргів із виплати заробітної плати.

Не вдалося погасити борги економічно активних підприємств, сума яких на 1 жовтня складає 6,8 млн. грн., або 26 % загальної суми заборгованості по області (24,9 млн. грн.). З них 3,9 млн. грн., або 57 % становлять борги підприємств державної форми власності - це завод “Радіоприлад”, Бердянський аеропорт, інститут “Укрдіпрогазоочищення”.

Головному управлінню промисловості та розвитку інфраструктури необхідно активізувати роботу з міністерствами, яким підпорядковані зазначені підприємства, та сприяти розв’язанню їх проблем.

На підприємствах, які знаходяться у процедурах санації та банкрутства, в поточному році заборгованість із заробітної плати зросла на 235 тис. грн. (на 1,5 %). Сума боргу складає 16,4 млн. грн. або 66 % загальної суми заборгованості по області. Діючі особи у цьому переліку майже не змінились – це “Південдизельмаш” (5,7 млн. грн.), Бердянський державний завод скловолокна (2,4 млн. грн.) та інші.

Такий стан справ потребує більш активних дій з боку як головного управління економіки облдержадміністрації, так і обласного відділу з питань банкрутства.

Що стосується роботи територій по розв’язанню проблеми погашення боргів із виплати заробітної плати.

Розпорядженням голови облдержадміністрації, виданого за підсумками виїзних колегій у серпні поточного року, керівникам Вільнянського, Запорізького, Приморського, Токмацького та Мелітопольського районів було доручено забезпечити погашення заборгованості із виплати заробітної плати на економічно-активних підприємствах до 1 листопада.

Станом на 1 жовтня заборгованість ліквідовано у Приморському і Токмацькому районах, на 35 % скорочено суму боргу у Мелітопольському районі.

Не змінилася сума боргу у Вільнянському районі (9 тис. грн.), а у Запорізькому районі заборгованість навіть зросла (79,5 тис. грн.).

Протягом звітного періоду практично ліквідовано заборгованість по економічно активних підприємствах комунальної власності, сума якої на початок року складала більше 800 тис. грн.

На 1 жовтня поточного року залишилось лише одне підприємство комунальної власності у м. Мелітополь, яке має борги перед працівниками (78,9 тис. грн.). Сподіваюся, цю проблему буде закрито найближчим часом.Хочу ще раз підкреслити: керівники територій несуть персональну відповідальність за стан виплати заробітної плати на підприємствах комунальної власності.

Необхідно проаналізувати, що зроблено для виконання прийнятих рішень з погашення боргів із заробітної плати, та вжити додаткових дієвих заходів.

Незадовільний стан виконання завдань з погашення заборгованості з платежів до Пенсійного фонду України у Великобілозерському, Гуляйпільському та Чернігівському районах.

Серед найважливіших завдань, за виконанням яких оцінюється ефективність діяльності місцевих керівників, є вирішення проблеми зайнятості і створення нових робочих місць.

Темпи виконання завдання щодо створення нових робочих місць по області в цілому непогані (87%).

Але по ряду районів має місце суттєве відставання. Повільними темпами створюються робочі місця у Приазовському, Новомиколаївському, Кам’янсько-Дніпровському і Василівському районах.

В усіх містах і районах області спостерігається негативний процес ліквідації існуючих робочих місць. Скоріш за все, це відбувається через їх неефективність та низьку оплату праці.

З початку року ліквідовано 16,2 тис. робочих місць, тобто майже половину від загальної кількості створених.

Особливо загрозливим є це співвідношення у містах Бердянськ (ліквідовано 60 % від створених робочих місць), Енергодар (64 %), Мелітополь (66 %) і Токмак (83 %), а також у районах: Кам’янсько-Дніпровському (72 %), Новомиколаївському (68 %), Пологівському (64 %), Великобілозерському (59 %), Веселівському (52 %) та Чернігівському (48 %).

Через зволікання з проведенням конкурсу на заміщення вакантних посад спеціалістів районних служб у справах дітей у Запорізькій, Куйбишевській, Оріхівській райдержадміністраціях до цього часу відповідні служби не укомплектовані.

Жодної прийомної сім’ї та дитячого будинку сімейного типу не створено у поточному році у м. Токмак, Великобілозерському та Якимівському районах.

Високим залишається показник малюкової смертності по області (13,42 на 1000 новонароджених), перш за все, за рахунок міста Енергодар, Веселівського, Гуляйпільського, Запорізького, Куйбишевського, Мелітопольського, Новомиколаївського, Оріхівського та Чернігівського районів.

У поточному році жодної сімейної амбулаторії не відкрито у Великобілозерському, Мелітопольському, Новомиколаївському, Розівському та Якимівському районах.

На завершення - про стан боротьби із злочинністю (цей показник входить до всеукраїнського і регіонального моніторингу).

За рівнем злочинності Запорізька область продовжує мати найгірші показники серед регіонів, в 1,6 рази вищі, ніж середні по Україні (94,3 у розрахунку на 10 тисяч населення проти 58,7).

Загальна кількість злочинів, зареєстрованих органами внутрішніх справ та прокуратури, за січень-вересень п.р. по області склала майже 20 тисяч випадків і збільшилась порівняно з аналогічним періодом 2006 року на 8,2 %.

Погіршення криміногенної ситуації у поточному році відбулося у Великобілозерському районі (зростання кількості злочинів на 78 %), Чернігівському (на 33 %), Запорізькому та Михайлівському (на 21 %).

Такий сан справ потребує підвищеної уваги та адекватних заходів з боку правоохоронних органів та місцевої влади.

Шановна колегія!

Такими є результати роботи місцевої влади області щодо забезпечення соціально-економічного розвитку за січень-вересень цього року.

Проектом розпорядження голови облдержадміністрації дано оцінку стану справ та ефективності вжитих заходів, визначені завдання щодо усунення недоліків.Підсумки 9 місяців мають стати предметом ретельного аналізу та відповідних дій керівників структурних підрозділів облдержадміністрації, місцевих органів влади.

Дякую за увагу!
Каталог: files -> WP Article File -> original -> 000001
files -> Висока дивина світу барви І звуки хутора
files -> До числа значущих псохогенних факторів відносяться емоції
files -> Родинне свято до дня 8 Березня в 5-а класі ( Бройченко А. Г.) Ми у мам — помічники
original -> Розпорядження голови районної державної адміністрації №417 від 28. 09. 2010
000001 -> Інформація про стан роботи щодо попередження корупції та правопорушень, пов’язаних з корупцією, в органах виконавчої влади та місцевого
original -> Розпорядження про затвердження Положення про адміністратора та порядок його взаємодії з місцевими дозвільними органами, суб’єктами господарювання та територіальним
original -> Про підсумки соціально-економічного розвитку області за 2008 рік та організацію виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку Запорізької області на 2009 рік


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка