«Про небезпечні речі потрібно знати малечі» Інтегроване заняття ІІ молодшої групи



Скачати 70.52 Kb.
Дата конвертації16.06.2021
Розмір70.52 Kb.
#15881
«Про небезпечні речі потрібно знати малечі»
«Про небезпечні речі потрібно знати малечі»

«Про небезпечні речі потрібно знати малечі»

Інтегроване заняття  ІІ - молодшої групи.

Мета: Учити дітей дотримуватися правил безпечного користування предметами, надавати перевагу безпечним видам діяльності, підтримувати свідоме, відповідальне ставлення до особистої безпеки. Формувати уявлення дітей про небезпечні для здоров'я та життя предмети (колючі, ріжучи, вогненебезпечні, травмонебезпечні та отруйні). Покращувати навички пояснювального мовлення. Розвивати в дітей вміння розмірковувати: чому цікаві та привабливі зовні предмети можуть бути небезпечними. Виховувати в дітей обережність щодо предметів, які можуть зашкоджувати власній безпеці.

Матеріал: Дидактичні картки, мультфільм.

Хід заняття:

Вихователь:

 Станьте, діти, всі чемненько,

Усміхніться всім гарненько,

Усміхніться самі до себе,

Усміхніться всі до мене,

Привітайтесь: «Добрий день!»



Вихователь: - діти, зараз я загадаю вам загадку за допомогою якої ви сами визначити тему нашого заняття, готові?

Загадки про небезпечні предмети

Тато може їм голитися,

Хлопчик має ним дивитись,

Бо воно таке гострюще –

Може вразити болюче (Лезо)

 

Гостра, довга та струнка



В швачки у руках прудка,

По сорочці пробіжить

І проляже шовчик вмить. (Голка)

 

В простирадлі теплохід



В зморшках прокладає хід

Дуже дно його гаряче

Не торкайся, будь обачний (Праска)

Із кінця колодка

На кінці гостре (Ніж)

Запитання:

  • Чи можна гратися цими предметами?

  • Чому?

  • Як назвати їх одним словом? (небезпечні)

  • Де повинні знаходитись небезпечні предмети? (Ліки, ножі, виделки, ножиці)

  • Як ви користуєтесь ножом та виделкою?

  • Як ви користуєтесь ножицями під час аплікації?

  • А де повинна знаходитись голка, розповість Даша (вірш)

  • Чи можна дітям самостійно ставити чайник, каструлю на газову плиту? Чому?

  • Вихователь: Молодці, всі ці речі люди використовують у повсякденному житті, але вони не безпечні та під час використання треба бути обережним з ними і не можна їх брати без дозволу дорослих й тільки під їх наглядом, від тоді вони перетворяться у наших друзів та помічників.

Д/ гра “ Безпечні – Не безпечні “

Діти розкладають картинки зі предметами на 2 групи за ознаками безпечні та не безпечні речі та пояснюють чому



  

 

 

Д/Гра «Так – ні так»



Я читаю ситуацію, якщо діти згодні, повинні казати ТАК чи НІ і чому.

  • Мама прасує білизну, маленький син бавиться біля гарячої праски

  • Бабуся в’яже шапочку, онука сидить поряд, допомагає розкручувати моток з нитками

  • Тато разом із сином майструють годівницю. Хлопчик без дозволу взяв молоток і цвях.

 

Чистомовка:

Ра-ра-ра, любить грати дітвора,

Рі-рі-рі, я радію також грі,

Ру-ру-ру, починаймо разом гру,

Ри-ри-ри, всіх запрошую до гри

 

Вихователь: Молодці, ви дуже добре впорались з усіма вправами та настав час 



Фізкультхвилинка:

Працювати перестали

І тепер всі дружно стали.

Будемо відпочивати,

Нумо, вправу починати!

Руки вгору, руки вниз

І легесенько пригнись.

Покрутились, повертілись,

На хвилинку зупинились.

Пострибали, пострибали,



Один - присіли, другий - встали.

Молодці, діти! А зараз ми закріпимо здобуті знання за допомогою мультфільму https://www.youtube.com/watch?v=DS7TOjZUgW8&feature=youtu.be .
Скачати 70.52 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка