Про ефективність використання коштів на утриманняСкачати 44.05 Kb.
Дата конвертації04.11.2016
Розмір44.05 Kb.
Про ефективність використання

коштів на утримання малокомплектних

шкіл району


Доповідна записка

Унаслідок природного скорочення населення та зниження рівня народжуваності зменшується кількість учнів у загальноосвітніх закладах. Особливої гостроти ці процеси набули в сільській місцевості, де помітно зменшилася середня наповнюваність класів, зросла кількість загальноосвітніх навчальних закладів з малою чисельністю учнів.

Так, станом на 1 вересня 2011 року кількість учнів становила 2659 одиниць , а на 1 вересня 2012 року – 2528 од., тобто на 131 учень менше. У порівнянні з 2002 роком кількість учнів зменшилася на 1548 чоловік.(Динаміка кількості дітей по роках додається).

Зазначене призвело до погіршення показника наповнюваності класів в загальноосвітніх закладах, яка за даними комплектування шкільної мережі на початок 2012-2013 навчального року в порівнянні з попереднім роком зменшилася на 0.1 учень на клас і становить 13.3 учня. (Наповнюваність класів по роках додається).

Найбільш мала наповнюваність спостерігається серед загальноосвітніх закладів І-ІІІ ступеня: Катеринівська – 7.6 учня, Варюшинська – 8.1, Кубряцька -8.1 учня.

Серед загальноосвітніх закладів І-ІІ ступеня: Градівська та Новоскресенська по 7.6 учнів, Куйбишівська – 8 учнів.

На 2012-2013 навчальний рік у 24 загальноосвітніх школах загалом було відкрито 144 навчальних класів, де навчається 2528 учнів, що становить лише 33% проектної ємності цих шкіл. Тільки Кудрявцівська ЗОШ має наповнюваність до 73 відсотків, Веселинівська ЗОШ біля 58%, інші заклади в межах від 13 відс. до 50 відс. (Аналіз наповнюваності приміщень в 2012-2013 навчальному році додається).

Із 2528 учнів району 83 учня знаходилися на індивідуальній формі навчання, в основному це в малокомплектних школах.

Утримання класів з низькою наповністю призводить до необхідності утримання додаткових педагогічних ставок та штатних одиниць, що веде до неефективного витрачання бюджетних коштів.

Так . на одного педагога припадає в середньому по району лише 7 учнів, а в Федорівській ЗОШ – 2.3 учня, Колосівській ЗОШ– 2.7 учня , Червонопрапорській ЗОШ – 2.8 учня, Бондарівській ЗОШ – 3.6 учня.

При цьому у Веселинівській ЗОШ – 12.6 учня, Кудрявцівській ЗОШ – 9.8 учня.


Проаналізувавши мережу малокомплектних загальноосвітніх шкіл району за 2012 рік, фінансове управління райдержадміністрації повідомляє наступне.

В районі станом на 1 січня 2013 року із 24 загальноосвітніх навчальних закладів налічується 8 малокомплектних шкіл з кількістю учнів до 50 чоловік, у яких навчається 227 дітей.

Із загальноосвітніх малокомплектних шкіл одна школа (Федорівська) має наповнюваність до 10 учнів(фактично 7) ; 2 - із контингентом учнів від 10 до 19 (Олексіївська - 19 та Колосівська -16 ) та 5 - із кількістю учнів від 22 до 46 дітей (Бондарівська – 40, Градівська – 38, Пісчанобрідська – 38, Червонопрапорська – 22, Новоскресенська – 46).

Наповнюваність класів у цих закладах є недостатньою для повноцінного функціонування. Згідно з п.2 ст. 14 Закону України «Про загальну середню освіту» у загальноосвітніх навчальних закладах, розташованих у селах, селищах, кількість учнів у класах визначається демографічною ситуацією, але повинна становити не менше п'яти осіб. При меншій кількості учнів у класі заняття проводяться за індивідуальною формою навчання.

Наявність малокомплектних загальноосвітніх закладів приводить до необхідності витрачати на одного учня в рік більше бюджетних коштів, ніж в інших школах, крім того викликає занепокоєння щодо якості знань, здобутих у таких закладах.

Так, у минулому році витрати на одного учня малокомплектних шкіл в цілому по району за рахунок коштів загального фонду склали від 12.9 тис.грн. до 26.2 тис.грн. на рік, що більше фінансового нормативу бюджетної забезпеченості на одного учня, доведеного державою ( 9.3 тис.грн.).

В середньому по району витрати на одного учня склали 10.1 тис.грн. Найбільшим вказаний показник склався в Колосівській школі I-II cт. (20,9 тис.грн.), Червонопрапорській школі I-II cт. (26,2 тис.грн.), Федорівській школі I-I cт. (18,6 тис.грн.), Градівській І-ІІ ст. – (18,8 тис.грн.) (Аналіз по видатках додається).
Щодо якості надання освітніх послуг:

Згідно з навчальним планом на третьокласника, який знаходиться на індивідуальній формі навчання припадає 5 годин на тиждень, із них : на українську мову - 1год., українську літературу – 1 год., математику – 1 год., іноземну мову -0.75 год., інші – по 0.125 год . (трудове навчання, музика, образотворче мистецтво, ОБЖ).

Навчальний план на тиждень 3 класу-комплекту складає 22 години, із них : мова і література – 7 год., математика – 4 год., іноземна мова – 2 год., інші – по 1 годині .

Для восьмикласника на індивідуальній формі навчаннч навчальний план на тиждень складає – 8 годин , для 8 –го класу-комплекту – 28.5 годин.


На території району є всі умови для оптимізації шкільної мережі. В районі діє програма „Шкільний автобус”, яка охоплює всю існуючу мережу загальноосвітніх закладів і повністю задовольняє потребу у підвезені учнів до шкіл.

При цьому відстань від Червонопрапорської ЗОШ до Ставківської ЗОШ біля 10 – км, від Федорівської ЗОШ до Ставківської ЗОШ – 12км, від Пісчанобрідської ЗОШ до Широколанівської ЗОШ – 5 км.


Зважаючи на викладене, завдяки проведенню оптимізації малокомплектних шкіл можна заощадити у майбутньому за рік щонайменше – 3350.0 тис.грн.
Враховуючи наведене, з метою ефективного використання бюджетних коштів надалі, пропонуємо дати відповідні доручення:

відділу освіти райдержадміністрації проаналізувати наявну мережу загальноосвітніх закладів, розташованих у сільській місцевості, з урахуванням демографічних змін і розглянути можливі шляхи її оптимізації до кінця 2013 року для створення гідних умов здобуття сучасної середньої освіти учнями сільської місцевості району;

сектору з питань внутрішньої політики, зв”язків з громадськістю та засобами масової інформації апарату райдержадміністрації винести питання оптимізації шкільної мережі на розгляд громадської ради при райдержадміністрації, ініціювати розгляд даного питання на комісіях районної ради.

Додаток: Дані про окремі показники витрат, мережі, штатів і контингентів загальноосвітніх закладів за 2012 рік на ____аркушах.


Начальник фінансового управління В.І.Михайлова
Каталог: store -> files
files -> Закону України «Про місцеві державні адміністрації», Закону України «Про пожежну безпеку»
files -> Закон УкраЇни Про запобігання та протидію домашньому насильству
files -> Програма для молоді міста, приурочена до Всесвітнього дня молоді, екологічна акція, пізнавально-розважальна програма «Козацькі забави на Покрову»
files -> Законом України від 2013 р. № Загальнодержавна соціальна програма розвитку фізичної культури І спорту на 2013-2017 роки
files -> Закон України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)
files -> Про підсумки виконання місцевих бюджетів району за 2012 рік
files -> Закон УкраЇни Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії дискримінації в Україні
files -> Міністерство юстиції є найбільш соціальним органом державної влади
files -> Розпорядження 21. 03. 2016 Березанка №78 Про внесення змін до розпорядження голови райдержадміністрації від 18. 02. 2015 року №24 „Про заходи щодо наповнення місцевих бюджетів
files -> Рішення районної ради «Про районний бюджет Баштанського району на 2014 рік»


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка