Прилипання. Занурення. Внутрішньоклітинного перетравлювання. Незавершеного фагоцитозу. 2) У юнака 20 років травмоване праве яєчко. Яку небезпеку це може становити для лівого (здорового)Скачати 332.5 Kb.
Сторінка1/4
Дата конвертації29.04.2020
Розмір332.5 Kb.
  1   2   3   4
1.При мікроскопії мазка ексудату, отриманого від щура з асептичним перитонітом, з додаванням у ексудат пташиних еритроцитів, виявлені макрофаги, оточені чужорідними еритроцитами. Якій стадії фагоцитозу відповідає описана картина?

 1. Наближення.

 2. Прилипання.

 3. Занурення.

 4. Внутрішньоклітинного перетравлювання.

 5. Незавершеного фагоцитозу.

2) У юнака 20 років травмоване праве яєчко. Яку небезпеку це може становити для лівого (здорового) яєчка на 2-3 тижні після травми?

Розвиток інфекційного процесу.

Розвиток атрофії.

Розвиток гіпертрофії.Демаскування антигену та виникнення ушкодження антитілами.

Не загрожує нічим.

3)При запальних процесах в організмі починається синтез білків “гострої фази”. Які речовини є стимуляторами їх синтезу?


 1. Інтерлейкін-1.

 2. Імуноглобуліни.

 3. Інтерферони.

 4. Біогенні аміни.

 5. Ангіотензини.

4)У хворого Д., 32 роки, гнійна рана у нижній третині передпліччя. Хворому зроблено мазок із гнійного вмісту рани. Які клітини в основному виявлено при забарвленні мазку за Романовським-Гімзою?

 1. Еритроцити.

 2. Еозинофіли.

 3. Лімфоцити.

 4. Нейтрофіли.

 5. Базофіли.

5)Жінці поставлено діагноз ерозія шийки матки, яка є передпухлинною патологією. Який захисний механізм може попередити розвиток пухлини?

Збільшення активності лізосомальних ферментів.

Високодозова імунологічна толерантність.

Збільшення природних кілерів (NK-клітин).

Спрощення антигенного складу тканин.

Низькодозова імунологічна толерантність.

6)У немовлят-щурят в експерименті була вилучена вилочкова залоза. При цьому розвилася хвороба, що характеризується різким зниженням у крові лімфоцитів, розвитком інфекцій, спленомегалією, зупинкою росту і летальним наслідком. Яке порушення функції імунної системи при цьому спостерігається? 1. Недостатність системи Т-лімфоцитів.

 2. Недостатність системи В-лімфоцитів.

 3. Гіперфункція системи Т-лімфоцитів.

 4. Гіперфункція системи В-лімфоцитів.

 5. Комбінований дефект Т- і В-лімфоцитів.

7)При моделюванні запалення нижньої кінцівки у тварини підвищилася температура тіла, збільшився вміст антитіл та лейкоцитів у крові. Які речовини обумовили розвиток цих загальних реакцій організму при запаленні?

 1. Соматомедіни.

 2. Глюкокортикоїди.

 3. Мінералокортикоїди.

 4. Біогенні аміни.

 5. Інтерлейкіни.

8)Жінка, 23 років, поступила в стаціонар з діагнозом “пневмонія”. Захворіла гостро, 2 дні назад, коли з'явився озноб з підвищенням температури тіла до 39 С , слабкість, сухий кашель. Який з перерахованих медіаторів запалення має властивості ендогенного пірогену?

 1. Гістамін.

 2. Серотонін.

 3. Брадикінін.

 4. Інтерлейкін-1.

 5. Тромбоксан А2.

9)У 20-річної дівчини, яка страждає на поліпоз кишечника, в анамнезі часті грибкові та вірусні захворювання. Недостатність якої ланки імунної системи є найбільш вірогідною в даному випадку?

 1. Фагоцитів.

 2. В-лімфоцитів.

 3. Натуральних кілерів.

 4. Комплементу.

 5. Т-лімфоцитів.

10)Який показник аналізу крові найбільш імовірно свідчить про наявність в організмі вогнища запалення?

 1. Зростання кількості ретикулоцитів.

 2. Зростання кількості нейтрофільних лейкоцитів.

 3. Зростання кількості тромбоцитів.

 4. Зростання кількості базофільних лейкоцитів.

 5. Зниження кількості моноцитів.

11)Дитині 3 дні, має вади розвитку, перинатальну енцефалопатію, синдром дихальних розладів. Народилася від першої вагітності, яка перебігала на тлі повторних ГРВІ, переважно в першому триместрі. Зважаючи на вищезазначене, був встановлений попередній діагноз внутрішньоутробної інфекції. Яке обстеження дозволить підтвердити цей діагноз?

А. Визначення рівня загального IgG.

В. Визначення антитіл IgG до HSV І та IІ типу

С. Визначення антитіл IgG до CMV.D. Визначення рівня загального IgM.

Е. Визначення антитіл IgG до EBV.

12)Під час медичного огляду 19-літнього працівника виявлено генералізоване збільшення лімфатичних вузлів з переважним ураженням задньо-шийних, аксілярних та ліктьових. На шкірі ліктьових згинів – множинні сліди від ін`єкцій. Вживання наркотиків заперечує, сліди від ін`єкцій пояснює лікуванням грипу. У крові: ер. - 3,2*1012 г/л, гемоглобін - 100 г/л, лейкоцити - 3,1*109/л, помірна лімфопенія. Яке дослідження необхідно зробити в першу чергу?

А. Стернальна пункція.

В. Імунологічне дослідження

С. ІФА на ВІЛ.

D. Рентгенографія легень.

Е. Біопсія лімфовузлів.

13)У хворої, 18 років, після тривалої інсоляції з’явилися фіксована еритема обличчя, ульцерація ротової порожнини, неерозивний артрит дрібних суглобів кистей, лихоманка, резистентна до лікування антибіотиками та протизапальними препаратами, тахікардія; електрокардіографічно – дифузні зміни в міокарді. Який лабораторний показник патогномонічний для даного захворювання?А. Антитіла до нативної ДНК у високому титрі.

В. Лейкоцитоз із зсувом вліво.

С. Лейкоцитоз із зсувом вправо.

D. Лімфоцитоз.

Е. Позитивний HВs-Ag у крові.

14)У немовля з млявим перебігом пневмонії протягом двох місяців знайдена гіпоплазія загрудинної залози. Які будуть зміни в імунній відповіді?

А. Зниження гуморального та нормальний клітинний імунітет.

В. Зниження клітинного імунітету.

С. Нормальна клітинна відповідь.

D. Зниження клітинного та гуморального імунітету.

Е. Підвищення клітинного та гуморального імунітету.

15)У хворого Н., 38 років, діагностована тимома - пухлина вилочкової залози. Захворювання супроводжується гіпогамаглобулінемією (зниженням рівнів IgG, IgM, IgA), лімфопенією із характерним функціональним дефектом лімфоцитів. Яким саме?

А. Кілерною активністю.В. Високою супресорною активністю.

С. Хелперною активністю.

D. Зміною гуморального імунітету.

Е. Зміною NK-клітин.

16)Після вживання анальгіну у хворого з’явилась кропив’янка, підвищилась температура тіла, в аналізі крові – лейкопенія. Який тип гіперчутливості розвинувся у хворого?

А. IgE-опосередкований та цитотоксичний.

В. Імунокомплексний.

С. Реагіновий.

D. Повільний.

Е. Цитотоксичний.

17)Хворий після прогулянки за містом скаржиться на раптовий нежить, свербіж у носі, чхання, темні кола під очима. Які антитіла реагують при даному типі реакції?

А. Ig E, Ig M.

В. Ig M, Ig G4.

С. Ig E, Ig A.

D. Ig A, Ig M.Е. Ig E, Ig G4.

18)Дівчина, 6 років, страждає атопічною бронхіальною астмою У її дідуся теж астма. Хворій було зроблено імунологічне обстеження, показники деяких класів імуноглобулінів були патологічними. Підвищення якого класу Ig при атопічній формі астми буде патогномонічним?

А. Ig A.

В. Ig M.С. Ig E.

D. Ig D.

Е. Ig G.

19)Дитині 3-х років встановлений діагноз: атопічний дерматит. Вперше прояви виникли в 6 місяців у вигляді еритематозно-сквамозної висипки після вживання цитрусових. Зараз із слів матері в дитини харчова алергія “на все”. Лабораторні тести, що будуть використовуватись для діагностики обов`язково повинні включати:

А. Визначення HLA фенотипу дитини.

В. Визначення загального та специфічного Ig E.

С. Визначення рівня інтерлейкінів -1 та -6.

D. Визначення рівня Т- та В-лімфоцитів.

Е. Визначення рівня Ig М та Ig G.

20)У хворого на губі з`явився пухирець, оточений гіперемією. Лікарем запідозрений герпес. Яке дослідження найкраще провести для швидкого підтвердження діагнозу?

А. Мікроскопія сироватки крові.

В. Імунофлюоресцентне дослідження крові.

С. Виділення вірусу з везикул на культурах тканин.

D. Мікроскопію вмісту везикул.

Е. Імунофлюоресцентне дослідження вмісту везикул.

21)У хлопчика, 5 років, рецидивуючий фурункульоз, у матері і бабусі – пародонтит, брат прооперований з приводу флегмонозного апендициту. Які вірогідні порушення імунітету у дитини?А. Фагоцитозу.

В. Гуморальної ланки.

С. Клітинної ланки.

D. Селективний дефіцит IgA.

Е. Дефіцит системи комплементу.

22)Хворий 18 років, поступив зі скаргами на головний біль, слабкість, високу температуру, біль у горлі. Об'єктивно: збільшені всі групи лімфовузлів, 1-3 см у діаметрі, еластичні, малоболючі, не спаяні між собою. Гепатоспленомегалія. В крові - лейкоцитоз, атипові мононуклеари - 15%. Ймовірний діагноз?

А. Ангіна.

В. Дифтерія.С. Інфекційний мононуклеоз.

D. Гостра лімфолейкемія.

Е. Хронічна мієлолейкемія.

23)Тридцятилітня пацієнтка 2 роки хворіє на дифузний токсичний зоб. Традиційна консервативна терапія не дала ефекту. Яке порушення має місце у хворої?

А. Збільшення імуноглобулінів А.

В. Збільшення імуноглобулінів М.С. Збільшення імуноглобулінів D.

D. Збільшення імуноглобулінів E.

Е. Збільшення імуноглобулінів G.
24)Хворий, 20 років, скаржиться на невелику загальну слабкість, підвищення температури до 37,5оС протягом останніх 6 діб, слизисті виділення з носа, відчуття «піску» в очах. Об`єктивно: гіперемія зіву, гіпертрофія мигдаликів, збільшення задньошийних, підщелепних лімфовузлів, набряк та ін`єкція судин кон`юнктиви. Попередній діагноз: фарингокон`юнктивальна гарячка. Інформативними методами діагностики при цьому захворюванні є:

А. Шкірна алергічна проба.

В. Гемокультура.

С. Бактеріологічний метод.D. Реакція імунофлюоресценції.

Е. Реакція аглютинації та лізису.

25)Хворий Р., 22 років, звернувся до лікарні на другий день хвороби зі скаргами на високу температуру, головний біль у ділянці чола, біль при рухах очних яблук, біль у м'язах і суглобах. Об-но: Т-39,0°С. Обличчя гіперемоване, ін'єкція склер. Слизова оболонка м'якого піднебіння, задньої стінки глотки гіперемована з крапковими крововиливами, фолікули гіпертрофовані. Які зміни в гемограмі типові для цього захворювання?

А. Лейкоцитоз.

В. Нейтрофільоз.

С. Лейкопенія.

D. Пришвидшена ШОЕ.

Е. Лімфоцитоз.

26)Хвора, 23 роки, поступила у відділення з діагнозом: виразково-некротична ангіна. З боку внутрішніх органів патології не виявлено. До поступлення самостійно приймала стрептоцид по 1,0 г 4 рази на день. У загальному аналізі крові: лейк. - 2,2 Г/л, б-0%, е-1%, п-0%, с-10%, л-77%, м-12%, ШОЕ - 40 мм/год. Ймовірний діагноз?

А. Гостра лейкемія.

В. Імуноалергічний агранулоцитоз.

С. Сепсис.

D. Ізоімунна нейтропенія.

Е. Імуноалергічний гранулоцитоз.

27)У хворого ранкова скутість, біль у п’ясно-фалангових і проксимальних міжфалангових суглобах. Наявні симетричні ураження суглобів і ревматоїдні вузлики. В крові – нормохромна анемія, лейкоцитоз, пришвидшена ШОЕ, реакція Ваалера-Роузе 1:120 (норма 1:32). Який фенотип Т-лімфоцитів взаємодіє з синовіальними клітинами при даному захворюванні?

А. CD3.


В. CD2.

С. CD25.


D. CD1.

Е. CD4.

28)Хворому, 49 років, проведена алотрансплантація нирки. Індекс гістосумісності 75%. Після пересадки нирки хворому була призначена імуносупресивна терапія. На 16-ий день після операції відкрився гнійник із зеленуватим виділенням і раптово з’явилися ознаки гострої ниркової недостатності. В імунограмі: значне зменшення кількості CD4-клітин при підвищенні кількості CD8- та CD19-лімфоцитів, ІРІ- 0,8. Що загрожує хворому?А. Інфекційне ускладнення.

В. Гострий криз відторгнення.

С. Надгострий криз відторгнення.

D. Медикаментозний гломерулонефрит.

Е. Хронічний криз відторгнення.

29)Хворий, 19 років, занедужав гостро – підвищилася температура тіла до 39,0оС, з'явилася слабість, нудота. Блювання та болю у животі не було. Температура утримувалася на високих цифрах 2 дні, потім знизилася до нормальної. На 6-ий день хвороби потемніла сеча, на 5-й помітив субіктеричність склер. До цього часу самопочуття хворого покращилося, зникли нудота, слабкість. Об'єктивно: помірна жовтяниця шкіри та склер, висипки немає. Пульс – 66 уд/хв, АТ – 110/70 мм.рт.ст. Живіт м'який, безболісний у всіх відділах, печінка на 2,5 см виступає з-під реберної дуги, пальпується селезінка. Яка причина підвищення температури тіла в переджовтяничному періоді цього захворювання?

А. Токсинемія.

В. Вірусемія.

С. Холецистит.

D. Бактеріемія.

Е. Гемоліз еритроцитів.

30)У жінки, 20 років, протягом 8 років у серпні-вересні виникає риніт, кон’юктивіт, а в минулому році приєдналися приступи задухи або кашлю з утрудненим диханням. При шкірному тестуванні виявлена гіперчутливість до пилку амброзії. Який інтерлейкін має вирішальне значення у синтезі антитіл, зумовлюючих захворювання?

А. IL 6.

В. IL 1.

С. IL 2.

D. IL 3.

Е. IL 4.

31)До імунодефіцитів із В-клітинною недостатністю належить: 1. Синдром Віскотта-Олдріча.

 2. Хронічний гранульоматоз.

 3. Хвороба Брутона.

 4. Синдром Ді Джорджі.

 5. Синдром Незелофа.

32)Серед первинних імунодефіцитів найпоширеніший наступний:

 1. Агамаглобулінемія.

 2. ГіперIgM-синдром.

 3. Недостатність комплементу.

 4. Недостатність секреторного IgA.

 5. Синдром “голих” лімфоцитів.

33)Дефіцит яких клітин виявляється при хворобі Брутона:

 1. Макрофагів.

 2. Нейтрофілів.

 3. В-клітин.

 4. Т-клітин.

 5. Натуральних кілерів.

34)З якими порушеннями у системі захисту пов’язують хронічний гранульоматоз?

 1. Недостатність системи комплементу.

 2. Порушення функції нейтрофілів.

 3. Порушення функції макрофагів.

 4. Порушення В-клітин.

 5. Порушення Т-клітин.

35)Клінічними проявами загального варіабельного імунодефіциту не є наступні:

 1. Жовтяниця.

 2. Герпетичні ураження.

 3. Діарея.

 4. Гнійні синусити.

 5. Хронічний гнійний бронхіт.

36)Дівчинка, 14 років. З дитинства часті респіраторні вірусні інфекції, діарея, астма. Загальний аналіз крові без змін, знижений рівень IgG, IgM, відсутній IgA, знижена кількість В-клітин, Т-клітинний імунітет та фагоцитоз без порушень. Ваш діагноз? Подальша тактика?

 1. Первинний імунодефіцит, порушення гуморального імунітету. Лікування і диспансеризація в імунолога.

 2. Вторинний індукований (вірусний) імунодефіцит, інфекційний та алергічний синдром. Лікування в алерголога.

 3. Бронхіальна астма, хронічний панкреатит. Лікування в лікаря загальної практики з оглядом гастроентеролога, алерголога. Призначення ехінацеї.

 4. Первинний імунодефіцит, порушення клітинного імунітету. Лікування і диспансеризація в імунолога.

 5. Вторинний індукований імунодефіцит, аутоімунний синдром. Лікування в ревматолога.

37)До дефіциту системи фагоцитів не належить:

А. Дефіцит експресії молекул адгезії.

В. Хронічний гранульоматоз.

С. Синдром Джоба.

D. Синдром Чедіака-Хігаші.Е. Синдром Луї-Бар.
38)В основі синдрому Ді - Джорджі лежить:

А. Дефіцит гуморальної ланки імунітету.В. Т-клітинний дефект.

С. Комбінований Т- і В-імунодефіцит.

D. Дефіцит системи комплемента.

Е. Дефіцит системи фагоцитозу.

39)Розвиток вродженого ангіоневротичного набряку зумовлений недостатністю інгібітора:

А. С3.


В. С5.

С. С8.


D. С6.

Е. С1.

40)Імунні зміни при СНІДі нагадують наступні вроджені імунодефіцити: 1. Загальний варіабельний імунодефіцит.

 2. Важкий комбінований імунодефіцит.

 3. Хворобу Брутона.

 4. В-клітинну недостатність.

 5. Недостатність фагоцитозу.

41)Вірус Епштейна-Бара переважно уражає:

 1. Макрофаги.

 2. Лейкоцити.

 3. В-лімфоцити.

 4. Т-лімфоцити.

 5. Т-хелпери І типу.

42)При СНІДі уражаються переважно:

А. Макрофаги.

В. Лейкоцити.

С. В-лімфоцити.

D. Т-цитотоксичні лімфоцити.

Е. Т-хелпери.

43)Причинами вторинних імунодефіцитів не є наступні: 1. Цукровий діабет.

 2. Опікова хвороба.

 3. Ревматоїдний артрит.

 4. Гіпертонічна хвороба.

 5. Часті психоемоційні перевантаження.

44)При вторинному імунодефіциті на грунті цукрового діабету має місце:

 1. Алергічний синдром.

 2. Імунопроліферативний синдром.

 3. Аутоімунний синдром.

 4. Інфекційний синдром.

 5. Синдром “голих” лімфоцитів.

45)За яких обставин у хірургічному відділенні пацієнтам потрібна допомога імунолога?

 1. Планова операція - холецистектомія у хворого на бронхіальну астму.

 2. Септичний стан, перитоніт після ножового поранення.

 3. Ревматоїдний артрит із вісцеритами, перфоративна стероїдна виразка цибулини 12-п.к.

 4. Не потрібно в жодному випадку.

 5. Потрібно у всіх трьох випадках.

46)Жінка, 35 років, знаходиться на лікуванні у терапевтичному відділенні з приводу пневмонії. Три курси антибактеріальної терапії не принесли результату. Утримується гарячка, системна лімфаденопатія, спленомегалія, зберігається інфільтрація легеневої тканини, втрата ваги, лейкоцитоз. За два минулі роки часті вірусні інфекції, генітальний кандидоз, два місяці тому - пієлонефрит. Ваш попередній діагноз? Подальша тактика? 1. ВІЛ-інфекція. Відповідні дообстеження, огляд інфекціоніста.

 2. Гемобластоз. Стернальна пункція, огляд гематолога, повідомити родичів.

 3. Туберкульоз. Дообстеження в діагностичному відділенні фтизіопульмоцентру.

 4. Саркоїдоз. Дообстеження в пульмонологічному відділенні.

 5. Негоспітальна пневмонія, затяжний перебіг, індукований вторинний імунодефіцит, інфекційний та імунопроліферативний синдром. Перевід в імунотерапевтичне відділення.

47)Скільки клінічних стадій СНІДу:

А. 3.


В. 5.

С. 4.


D. 2.

Е. 6.


48)Які зовнішні рецептори повинні мати клітини, щоб відбулося ВІЛ-інфікування:

А. СD-6.


В. СD-12.

С. СD-4.

D. СD-10.

Е. СD-8.

49)Лікування СНІДу включає:

А. Нуклеозидні інгібітори зворотньої транскриптази.

В. Інгібітори протеаз.

С. Ненуклеозидні інгібітори зворотньої транскриптази.

D. Все вищеперераховане.

Е. Нічого з вище вказаного.50)У дівчинки, 16 років, яка перебуває на стаціонарному лікуванні з приводу затяжної пневмонії, проведено дослідження імунного статусу. Імунограма: IgA - 0,9 г/л, IgG - 4,5 г/л, IgM - 0,3 г/л. Діагностовано загальний варіабельний імунодефіцит (первинний). Найбільш доцільним у лікуванні є призначення:

 1. Біовену-моно.

 2. Левамізолу.

 3. Циклоферону.

 4. Тималіну.

 5. Молграмостіму.

51)У хворого на ВІЛ-інфекцію зареєстровано зменшення рівня лімфоцитів СД4+ в крові до 300 клітин в 1 мкл. В терапії слід призначити:

 1. Ацикловір.

 2. Ламівудин.

 3. Ганцикловір.

 4. Глюкокортикоїди.

 5. Інтерферони.

52)З епідвогнища дифтерії госпіталізована хвора Н., 23 роки, з болями в горлі. При огляді зіву на мигдаликах плівчаті нашарування білуватого кольору, які важко знімалися шпателем, поверхня під ними кровоточила. Які лікувальні заходи є першочерговими?

 1. Призначення нестероїдних протизапальних препаратів.

 2. Введення антибіотиків.

 3. Введення протидифтерійної сироватки.

 4. Призначення імуномодуляторів.

 5. Інфузійна дезінтоксикаційна терапія.

53)У 9-му класі середньої школи захворіло 4 учні на вірусний гепатит А (ВГА), останнього госпіталізовано 2 доби тому. У класі ще 25 учнів віком 14-15 років, за якими встановлено медичне спостереження, проведено дезінфекційні заходи. Який із вказаних наступних кроків є найбільш доцільним для учнів, які не хворіли на ВГА?

 1. Негайно провести активну імунізацію рекомбінантною вакциною “HAVRIX”.

 2. Негайно розпочати курс одним із імуномодуляторів.

 3. Негайно ввести альфа-інтерферон.

 4. Негайно ввести донорський антиHAV імуноглобулін.

 5. Нічого не вводити.

54)Хвора М., 42 років, пред’являє скарги на загальну слабкість, пітливість, роздратованість, зниження працездатності, рецидивуючі бактеріальні інфекції. За останні 3 роки перенесла отит, гайморит, двічі пневмонію, неодноразово гострі респіраторні інфекції. При вивченні імунологічних показників виявлено зниження IgA, фагоцитарної активності нейтрофілів і макрофагів. Який з препаратів рекомендується хворій для стимулювання протимікробного імунітету?

 1. Циклофосфамід.

 2. Преднізолон.

 3. Декаріс.

 4. Дексаметазон.

 5. Рибомуніл.

55)Пацієнт, 42 роки, звернувся в поліклініку зі скаргами на болі в правій підщелепній ділянці, підвищення температури тіла до 37,5°С. При пальпації пальпується лімфовузол – розміром до 2 см, еластичний, болючий при пальпації. Інші групи л/в не збільшені. Встановіть попередній діагноз та призначте лікування.

А. Лімфогрануломатоз, хіміотерапія.

B. Неходжкінська лімфома, хіміотерапія.

C. Інфекційний мононуклеоз, противірусна терапія.

D. Реактивний лімфаденіт, антибіотикотерапія.

E. Цитомегаловірусна інфекція, противірусна терапія.

56)В інфекційне відділення поступив хворий М., 58 років, зі скаргами на біль у лівій половині грудної клітки, гарячку. При огляді: температура тіла 37,5°С, за ходом XI–XII міжреберних проміжків на гіперемійовано-набряклому тлі згруповані дрібні пухирці, заповнені прозорим вмістом. Препарат вибору для лікування цього хворого? 1. Супрастін.


 2. Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка