Приклади задач з гінекології для практично-орієнтованого іспиту випускниківДата конвертації20.06.2020
Розмір31 Kb.
#10235
ТипЗадача
задачі з гінекологіі
задачі з невідкладних станів, задачі з невідкладних станів, задачі з невідкладних станів, задачі з невідкладних станів, задачі з невідкладних станів, задачі з гінекологіі, задачі з гінекологіі


Затверджено і обговорено на методичній нараді кафедри акушерства і гінекології № 3, протокол № 14 від 28.02.18 р.
Приклади задач з гінекології для практично-орієнтованого іспиту випускників
ЗАДАЧА № г

Хвора 23 років скаржиться на відсутність менструації протягом 3 місяців. Менструації з 13 років, до цього часу без відхилень від норми.

Об’єктивно: зовнішні статеві органи без патології, шийка матки циліндричної форми, чиста, ціанотична. Тіло матки збільшене до 10–11 тижнів вагітності. Праворуч від матки визначається пухлина розміром 5 х 6 см, тугоеластичної консистенції, з гладкою поверхнею, обмежено рухома. Ліворуч додатки не визначаються .Склепіння глибокі.

Параметрії вільні. Виділення слизові.

Діагноз? Що робити?
ЗАДАЧА № г

Хвора 64 років. Скаржиться на почастішання сечовипускання, ниючий біль внизу живота. В анамнезі 4 пологів, 2 останніх закінчилися накладанням акушерських щипців після епізіотомії.

Об’єктивно: промежина рубцово змінена. При натужуванні зі статевої щілини з’являється пухлиноподібне утворення рожевого кольору, еластичної консистенції, шийка матки виходить з піхви. На шийці матки виразка з гнійним налітом.

Діагноз? Що робити?


ЗАДАЧА № г

Хвора 22 років, скаржиться на відсутність вагітності протягом 5 років шлюбу. За останні 3 роки проводила протизапальне лікування, перебувала на санаторно-курортному лікуванні. Два місяці тому зроблена метросальпінгографія — труби прохідні. Остання менструація була з затримкою на 2 тижні, мізерна, болісна. 2 дні тому знову з’явилися кров’яні виділення в незначній кількості та біль внизу живота.

Об’єктивно: шийка матки циліндричної форми, чиста, вічко закрите. Тіло матки в нормальному положенні, збільшене до 5 тижнів вагітності, м’яке, рухоме. Додатки матки праворуч не визначаються. Ліві додатки збільшені в розмірах до 6 х 3 см, болісні при пальпації. Параметрії вільні. Склепіння глибокі. Виділення кров’яні, в незначній кількості.

Аналіз крові: Hb — 90г/л, еритроцитів — 3,0 х 1012 /л, лейкоцитів — 8,6х 109 /л, ШОЕ — 10 мм/год.

Діагноз? Що робити?
ЗАДАЧА № г

Хвора 36 років звернулася до жіночої консультації зі скаргами на біль внизу живота. Сама хвора знайшла пухлину в черевній порожнині. Менструації до цього часу були без відхилень від норми, але стали більш рясними. Остання менструація 10 днів тому. Пологів — 2, абортів — 2. За останні 2 роки до гінеколога не зверталась.

Об’єктивно: зовнішні статеві органи без патології, шийка матки циліндричної форми, чиста. Тіло матки збільшене до 22–24 тижнів вагітності, з нерівною поверхнею, рухоме, безболісне. Склепіння глибокі. Придатки не визначаються, ділянка їх безболісна. Параметрії вільні. Виділення слизові.

Діагноз? Що робити?

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка