Правила пожежної безпеки для працівників Загальні положенняСкачати 162.91 Kb.
Дата конвертації05.05.2016
Розмір162.91 Kb.
ТипПравила
Затверджено

Директор __________________

_________________(підпис)

«_____» ______________20__ р.
Правила пожежної безпеки для працівників

1. Загальні положення

1.1. Правила пожежної безпеки для закладу розроблені відповідно до Закону України від 17 грудня 1993 року N3745-12 "Про пожежну безпеку" та постанови Кабінету Міністрів України від 26 липня 1994 року N 508 "Про заходи щодо виконання Закону України "Про пожежну безпеку".

1.2. Правила встановлюють основні вимоги пожежної безпеки.

1.3. Посадові особи, з вини яких понесені витрати, пов'язані з відшкодуванням завданих збитків, несуть відповідальність у порядку, встановленому чинним законодавством.

1.4. За порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, створення перешкод для діяльності посадових осіб органів державного пожежного нагляду, невиконання їх приписів винні в цьому посадові особи, інші працівники притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

2. Обов'язки посадових осіб

2.1,Забезпечення пожежної безпеки - складова частина виробничої діяльності посадових осіб, всіх працівників школи. Забезпечення пожежної безпеки закладу покладається на заступника директора з господарської роботи (завгоспа).

2.2.3аступник директора з господарської роботи (завгосп):

- розробляє заходи щодо забезпечення пожежної безпеки;

- відповідно до нормативних актів розробляє інструкції з пожежної безпеки для працівників, забезпечує додержання протипожежних вимог, стандартів, норм, правил, а також виконання вимог приписів органів державного пожежного нагляду: організовує інструктаж працівників з правил пожежної безпеки:

- утримує в справному стані засоби протипожежного захисту і зв'язку, обладнання та інвентар, не допускає їх використання не за призначенням;

- подає на вимогу державної пожежної охорони відомості та документи про стан пожежної безпеки:

- своєчасно інформує пожежну охорону про несправність пожежної техніки, систем протипожежного захисту, водопостачання, а також про закриття доріг і проїздів на прилеглій до закладу території;

- здійснює контроль за дотриманням вимог пожежної безпеки при виконанні будівельно-монтажних та ремонтно-реставраційних робіт.

2.3. Директор:

- організовує вивчення та виконання всіма працівниками вимог правил пожежної безпеки, здійснює контроль за їх виконанням; забезпечує заклад первинними засобами пожежогасіння відповідно до норм;

- призначає відповідальних осіб за протипожежний стан закладу (в т.ч. окремих навчальних або допоміжних приміщень);

- розробляє і впроваджує заходи щодо своєчасного і повного усунення недоліків та порушень, виявлених при перевірках представниками органів державного пожежного нагляду, інженерно-технічними працівниками управління (відділу) культури;

- організовує періодичні перевірки стану пожежної безпеки закладу;

- здійснює контроль за використанням коштів, виділених на проведення заходів для посилення протипожежного захисту закладу.

2.4. Робітник з електрообладнання:

- здійснює контроль за експлуатацією, своєчасним та якісним ремонтом вентиляційних систем (за наявністю);

- забезпечує своєчасне проведення профілактичних ремонтів енергообладнання і усунення виявлених недоліків, які можуть призвести до виникнення пожежі;

- здійснює повсякденний контроль за технічним станом, справністю, експлуатацією електромереж, електрообладнання, а також за станом захисту електромережі від короткого замикання та перенавантажень.

3. Обов'язки працівників школи

3.1. Кожен працівник повинен чітко знати та суворо дотримуватись правил пожежної безпеки, не допускати дій. які можуть призвести до пожежі.

3.2. У випадку виникнення пожежі кожен працівник школи зобов'язаний:

- негайно повідомити про виникнення пожежі пожежну охорону вказавши при цьому адресу, місце виникнення пожежі, свою посаду та прізвище;

- вжити заходів щодо безпечної евакуації людей та матеріальних цінностей;

- при необхідності відключити електричні прилади й обладнання, вентиляцію;

- оповістити про пожежу керівників школи;

- приступити до гасіння пожежі наявними засобами пожежогасіння (вогнегасник, внутрішній пожежний кран, установка пожежогасіння тощо).Основні вимоги пожежної безпеки

4. Утримання приміщень і території

4.1 .Приміщення повинні постійно утримуватися в чистоті.

4.2.Підступи до пожежного інвентарю й обладнання, а також підходи до запасних виходів повинні бути завжди вільними, утримуватися у справному стані і мати електричне освітлення в нічний час.

4.3. Під'їзди а також проїзди по території повинні регулярно очищатися від снігу.

4.4. Покажчики місць знаходження джерел пожежного водопостачання повинні мати чіткі написи.

4.5. На території забороняється розпалювати багаття.

4.6. На посту сторожа повинна бути вивішена табличка, на якій вказано прізвище відповідального за пожежну безпеку, номер телефону найближчої пожежної частини.

4.7. Приямки вікон, які влаштовуються у підвальних приміщеннях для вилучення диму, повинні утримуватись у чистоті, а вікна - бути заскленими.

4.8. Не дозволяється використовувати горищні приміщення для виробничої мети або для зберігання майна чи матеріальних цінностей. Двері на горище повинні бути постійно замкнені, а ключі від замків зберігатися в місці, доступному для одержання їх у будь-який час.

4.9. У закладі забороняється:

- захаращувати входи на горище, проходи, сходові клітки та інші шляхи евакуації, а також зберігати в горищних приміщеннях будь-які предмети та матеріали:

- тримати відкритим вхід на горище;

- залишати без догляду увімкнені електроприлади та електрообладнання;

- користуватися побутовими електронагрівальними приладами, за винятком спеціально відведених місць;

- залишати після роботи під напругою силову та освітлювальну електромережу, за винятком чергового освітлення та приладів охоронно-пожежної сигналізації;

- заставляти проходи та підступи до засобів пожежогасіння;

- виконувати будь-які ремонтні роботи після закінчення робочого дня без відома керівника

5. Шляхи евакуації

5.1. План евакуації розробляється особою, відповідальною за протипожежний стан закладу і затверджується керівником.

5.2. У приміщенні чергових повинна бути інструкція (правила), що визначає дії адміністративно-технічного персоналу на випадок пожежі.

5.3. На видних місцях розміщуються плани евакуації людей і матеріальних цінностей на випадок виникнення пожежі.6. Експлуатація електрообладнання

6.1. При експлуатації електрообладнання забороняється:

- користуватися кабелями та дротами з пошкодженою та зіпсованою ізоляцією;

- експлуатувати під напругою електропроводку та кабелі з незоізольованими кінцями;

користуватися пошкодженими розетками, розгалужувальними та з'єднувальними коробками, рубильниками та іншими електротехнічними виробами;

- користуватися побутовими електроприладами (чайниками, кип'ятильниками, прасками тощо) в заборонених місцях; підвішувати електросвітильники безпосередньо на струмоведучі дроти: користуватися електросвітильниками зі знятими ковпаками (розсіювачами); обгортати електролампи спалимими матеріалами (папером, тканиною тощо);

- використовувати електроапаратуру та електроприлади в умовах, що не передбачені заводом виготівником.

6.2. Замір опору ізоляції освітлювальної та силової електромережі повинен систематично здійснюватися спеціалізованими підприємствами й організаціями, які мають на це право. Наслідки перевірки повинні оформлятися актом.

6.3. Підключення до електромережі нещодавно придбаних електроприладів та електрообладнання, а також збільшення кількості електросвітильників та електронагрівальних приладів допускається тільки з дозволу особи, відповідальної за енергогосподарство.

6.4. При загорянні електропроводки або електроприладів необхідно їх відключити, повідомити пожежну охорону і керівників та почати гасити пожежу.

6.5. У випадку припинення подачі струму в електромережу всі електроприлади та електрообладнання слід відключити.

6.6. При експлуатації електрообладнання та електроприладів забороняється:

- заміняти запобіжники, які перегоріли, на нестандартні (для цього необхідно використовувати калібровані запобіжники заводського виготовлення);

- підключати до клем щитів силової лінії прилади освітлювальної мережі, які розраховані на напругу 220В;

- користуватися тимчасовою електропроводкою.

Утримання пожежної техніки

7. Первинні засоби пожежогасіння

7.1. Заклад повинен бути забезпеченим первинними засобами пожежогасіння: вогнегасниками, пожежним інвентарем та засобами зв'язку.

Біля кожного телефону слід вивісити табличку, на якій зазначено номер телефону пожежної частини.

7.2. Пожежний інвентар повинен розміщуватись на видних місцях, мати вільний і зручний доступ і не бути перепоною при евакуації під час пожежі.

7.3. Вогнегасники слід розташовувати у легкодоступних місцях, де виключається можливість дії на них прямих сонячних променів, опалювальних, нагрівних приладів та інших джерел тепла.

7.4. Переносні вогнегасники повинні, як правило, навішуватись за кронштейни на стіну на висоті не вище 1,5 м. від рівня підлоги до нижнього краю вогнегасника та на відстані від краю дверей, достатньої для їх повного відкривання. Дозволяється установка вогнегасників на підлозі в тумбах (ящиках).

7.5. Навішування вогнегасників за кронштейни, установка їх в тумби та пожежні шафи повинні виконуватись так, щоб можна було визначити тип вогнегасника, прочитати на його корпусі інструкцію по користуванню, а також зручно було його зняти.

7.6. Порядок розташування, технічного обслуговування та користування вогнегасниками повинен відповідати вказівкам заводів, які їх виготовляють.

7.7. Кожне приміщення обладнується вогнегасниками тільки одного типу.

7.8. У місцях зосередження апаратури й обладнання, яке дорого коштує, кількість первинних засобів пожежогасіння може бути збільшена.

7.9. Вогнегасники, які відправляються на перезарядження або на дозаправку, замінюються відповідною кількістю заряджених вогнегасників.

Контроль за утриманням і готовністю вогнегасників та інших засобів пожежогасіння здійснює особа, яка відповідає за протипожежний стан закладу.8. Вивчення правил пожежної безпеки

8.1. Усі працівники при прийнятті на роботу і за місцем прані повинні проходити інструктажі з питань пожежної безпеки (надалі - протипожежні інструктажі) відповідно до Типового положення, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17 листопада 1994 року N 628.

8.2. Організація своєчасного і якісного проведення спеціального навчання, інструктажів та перевірки знань з питань пожежної безпеки покладається на заступника директора з господарської роботи (завгоспа).

8.3. Порядок проходження працівниками спеціального навчання, інструктажів і перевірки знань визначається наказом або відповідним розпорядженням.9. Вступний (первинний) протипожежний інструктаж

9.1. Вступний протипожежний інструктаж проводиться з усіма працівниками, які щойно прийняті на роботу (постійну або тимчасову);

9.2. Вступний протипожежний інструктаж проводиться на підставі діючих правил, інструкцій та інших нормативних актів з питань пожежної безпеки.

10.Повторний протипожежний інструктаж

12.1. Повторний протипожежний інструктаж проводиться індивідуально або з групою працівників не менше одного разу на рік.

12.2. Повторний протипожежний інструктаж проводиться за переліком питань, з якими необхідно ознайомити працівників під час проведення вступного (первинного) протипожежного інструктажів.

11. Позаплановий протипожежний інструктаж

11. Позаплановий протипожежний інструктаж проводиться з працівниками:

- при введенні в дію нових або переопрацьованих нормативних актів з питань пожежної безпеки (норм, правил, інструкцій, положень тощо);

- при застосуванні нового або заміні чи модернізації існуючого пожежонебезпечного устаткування;

- при порушенні працівником, учнем нормативних актів про пожежну безпеку, що можуть призвести або призвели до виникнення пожежі;

- на вимогу представників органів державного пожежного нагляду, у випадку, якщо виявлено незадовільне знання працівником правил пожежної безпеки на робочому місці, невміння діяти у випадках пожежі та користуватися первинними засобами пожежогасіння.

11.2. Позаплановий протипожежний інструктаж проводиться індивідуально або з групою працівників спільного фаху. Обсяг і зміст протипожежного інструктажу визначаються в кожному окремому випадку залежно від причин і обставин, що спричинили необхідність його проведення.

12. Цільовий протипожежний інструктаж

12.1. Цільовий протипожежний інструктаж проводиться з працівниками:

- перед виконанням ними разових (тимчасових) пожежонебезпечних робіт (зварювальних, розігрівальних та інших);

- при ліквідації аварії, стихійного лиха:

- при організації масових заходів з учнями та дітьми дошкільного віку.

12.2. Про проведення всіх видів протипожежних інструктажів, крім цільового, у спеціальних журналах робиться запис (окремо від інструктажів з питань охорони праці) з підписом осіб, з якими проводився інструктаж і тих, хто його проводив.

Запис про проведення цільового протипожежного інструктажу робиться в документі, що дозволяє виконання робіт.

13. Гасіння пожежі

13.1.Порядок збору на пожежу посадових осіб закладу та їх склад визначається керівником завчасно.

13.2.Директор або його заступник, який прибув на місце пожежі, зобов'язаний:

- перевірити та впевнитись у тому, що пожежну охорону викликано;

- очолити керівництво по гасінню пожежі до прибуття підрозділів державної пожежної охорони;

- у випадку загрози життю людей негайно організувати їх порятунок, використовуючи для цього всі наявні засоби та сили;

- вивести з приміщень за межі небезпечної зони всіх працівників, які не зайняті у ліквідації пожежі;

- направите для зустрічі пожежних підрозділів особу, яка добре знає розташування під'їзних шляхів і джерел протипожежного водопостачання;

- при необхідності викликати медичну, газорятівну та інші служби; припинити всі роботи, які не пов'язані з ліквідацією пожежі;

- при необхідності організувати відключення електроенергії та здійснення інших заходів, направлених на запобігання поширенню пожежі;

- забезпечити захист людей, які беруть участь у гасінні пожежі, від можливих обвалів будівельних конструкцій, уражень електричним струмом, отруєння, опіків;

- одночасно з ліквідацією пожежі організувати роботи щодо охолодження конструктивних елементів будівель і споруд, технологічного обладнання, яким загрожує небезпека дії теплової енергії;

- при можливості організувати евакуацію матеріальних цінностей.

13.3.При прибутті на місце пожежі підрозділів державної пожежної охорони представник закладу, який керував гасінням пожежі, повинен доповісти їх старшому начальнику відомості про людей, які потребують допомоги, евакуації, їх кількість, місце перебування, а також про місце загорання та заходи, вжиті для ліквідації пожежі.

13.4. Всі підрозділи і служби пожежної охорони, що залучаються до гасіння, підпорядковуються керівникові гасіння пожежі.

13.5. У залежності від обставин і кількості підрозділів, які беруть участь у ліквідації пожежі, керівник гасіння пожежі може приймати рішення про створення оперативного штабу пожежогасіння.З правилами пожежної безпеки ознайомлений:

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка