Пояснювальна записка до проекту Закону України «Про внесення змін до статті 19 Закону України «Про теплопостачання»Скачати 227.58 Kb.
Дата конвертації08.05.2016
Розмір227.58 Kb.
ТипПояснювальна записка


ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Закону України «Про внесення змін до статті 19 Закону України «Про теплопостачання» щодо укладення довгострокових договорів на постачання теплової енергії»


 1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Необхідність прийняття проекту Закону України «Про внесення змін до статті 19 Закону України «Про теплопостачання» щодо укладення довгострокових договорів на постачання теплової енергії» (далі – проект Закону або законопроект) зумовлена потребою врегулювання ситуації, що склалась в державі у сферах теплопостачання, альтернативних джерел енергії та альтернативних видів палива.

Аналіз ситуації із впровадження інвестиційних проектів у сфері теплопостачання, зокрема щодо розвитку теплогенеруючих потужностей на альтернативних видах палива та альтернативних джерелах енергії, свідчить про наявність ризиків, що стримують капіталовкладення.

У разі встановлення за кредитні кошти теплогенеруючих установок, що використовують в якості палива дерев’яні пелети, та за умови встановлення інвестиційно привабливого тарифу згідно постанови Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2014 року № 453 «Про стимулювання заміщення природного газу під час виробництва теплової енергії для установ та організацій, що фінансуються з державного і місцевих бюджетів» простий строк окупності становитиме приблизно 3,7 років. У разі встановлення за кредитні кошти теплогенеруючих установок, що використовують в якості палива дерев’яну тріску (при тому ж інвестиційно привабливому тарифі), строк окупності становитиме приблизно 4,2 роки.

Таким чином, виникає необхідність створення правових умов для забезпечення фінансових гарантій інвесторам щодо повернення вкладених інвестицій, що може бути реалізоване шляхом укладення довгострокових договорів, строк дії яких буде не меншим ніж строк окупності відповідних інвестиційних заходів. Встановлення п’яти років як мінімального строку окупності заходів із встановлення теплогенеруючих установок з використанням альтернативних видів палива та альтернативних джерел енергії, та одночасно як мінімального строку дії довгострокових договорів, укладених з бюджетними установами, гарантуватиме (як показали наведені вище дані) теплопостачальним організаціям, що постачають теплову енергію бюджетним установам, повернення вкладених інвестицій за всіх можливих варіантів здійснення інвестиційних заходів.

У цілому прийняття проекту Закону забезпечить реалізацію інтересів суспільства, гарантування захисту прав споживачів, вирішення питання щодо забезпечення населення України тепловою енергією належної якості та у повному обсязі, підвищення рівня енергетичної безпеки держави, виконання міжнародних зобов’язань України щодо реформування енергетичної сфери. 1. Мета і шляхи її досягнення

Законопроект спрямований на врегулювання окремих аспектів взаємовідносин, що виникають у зв`язку з постачанням і використанням теплової енергії, а саме на створення необхідних законодавчих передумов для підвищення інвестиційної привабливості проектів, пов’язаних із заміщенням природного газу .

Законодавчими змінами пропонується забезпечити фінансові гарантії для інвесторів шляхом передбачення можливості укладення з бюджетними установами довгострокових договорів на постачання теплової енергії, строк яких буде не меншим ніж строк окупності відповідних інвестиційних заходів (але не менше 5 років).


 1. Правові аспекти

Нормативно-правові акти, що діють у даній сфері правового регулювання: • Кодекс України про адміністративні правопорушення;

 • Бюджетний кодекс України;

 • Цивільний кодекс України;

 • Закон України «Про теплопостачання»;

 • Закон України «Про енергозбереження»;

 • Закон України «Про альтернативні джерела енергії»;

 • Закон України «Про альтернативні види палива».
 1. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту Закону не потребує додаткових фінансових витрат з державного бюджету.
 1. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону потребує погодження з такими заінтересованими державними органами: Міністерством фінансів України, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством енергетики та вугільної промисловості України, Антимонопольним комітетом України, Державною регуляторною службою України, Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Міністерством юстиції України. 1. Регіональний аспект

Законопроект не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.


61. Запобігання дискримінації
У проект Закону відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

Громадська антидискримінаційна експертиза не проводилась.
 1. Запобігання корупції

У проекті відсутні правила і процедури, які містять ризики вчинення корупційних правопорушень.

Громадська антикорупційна експертиза не проводилась.


 1. Громадське обговорення

Для одержання пропозицій та зауважень від юридичних та фізичних осіб проект Закону (а також звіт про громадське обговорення) розміщено на офіційному веб-сайті Держенергоефективності: www.saee.gov.ua.
 1. Позиція соціальних партнерів

Законопроект не стосується соціально-трудової сфери.
 1. Оцінка регуляторного впливу

Впровадження змін, передбачених проектом Закону, забезпечить умови для технологічного та економічного збалансування процесів постачання теплової енергії, сприятиме виконанню першочергових завдань щодо реалізації державної політики розвитку сфер альтернативних джерел енергії та альтернативних видів палива, заміщення природного газу.Очікувані результати від прийняття регуляторного акта

Сфера впливу

Вигоди

Витрати

Ринкове середовище

Стабілізує та зумовить розвиток ринку теплової енергії

відсутні

Інтереси держави

Виконання вимог чинного законодавства.

відсутні

Інтереси суб'єктів господарювання

Забезпечення умов для економічного розвитку підприємств всіх форм власності, які сьогодні працюють на ринку теплової енергії

відсутні

Інтереси громадян

Створення умов для забезпечення населення якісною теплової енергією та послугами з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води.

відсутні


Обґрунтування відповідності проекту регуляторного акта принципам державної регуляторної політики

з/п

Принцип державної регуляторної політики

Обґрунтування відповідності проекту принципу державної регуляторної політики

11

Доцільність

На сьогодні є доцільним комплексно та всебічно розв’язати економічні проблеми у сферах теплопостачання, альтернативних джерел енергії та альтернативних видів палива, зокрема в частині створення сприятливих правових передумов для залучення інвестицій.

22

Адекватність

Форма та рівень державного регулювання відповідає регламентним вимогам (механізми довгострокових договорів на постачання теплової енергії закріплюються Законом України «Про теплопостачання»).

33

Ефективність

Ефективність впливу цього регуляторного акта на відповідні суспільні відносини підтверджується перевищенням вигід над витратами.

44

Збалансованість

Баланс інтересів суб'єктів господарювання, громадян та держави забезпечується завдяки забезпеченню населення якісною тепловою енергією, послугами з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, створенню умов для економічного розвитку підприємств всіх форм власності, які сьогодні працюють у сфері теплопостачання, посиленню енергетичної безпеки держави.

55

Передбачуваність

Проект акта засвідчує послідовність державної політики з реформування сфер теплопостачання, альтернативних джерел енергії та альтернативних видів палива.

66

Прозорість та врахування громадської думки

Проект Закону оприлюднено на сайті з метою обговорення.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці

Реалізація проекту не впливатиме на ринок праці.
 1. Прогноз результатів

Прийняття законопроекту забезпечить ефективне функціонування сфери теплопостачання, створить сприятливу основу для збалансованого її розвитку, створить необхідні правові умови для залучення інвестицій та ефективного виконання завдань щодо реалізації державної політики розвитку сфер альтернативних джерел енергії та альтернативних видів палива, заміщення природного газу.Голова Держенергоефективності С. Савчук
___ ____________ 2015 р.
Каталог: sites -> default -> files
files -> Рубрика «Інструкції з оп І пб»
files -> Оп и пб кол знаков: 10583 Стр из 24. 04. 2012 12: 00
files -> Тема №1 Глобальні проблеми сучасності Мета
files -> Мирними засобами транссенд метод
files -> Дидактичні шляхи формування цінностей учнів у навчанні історії олена Пометун
files -> Цикл наукових праць «зоологічне різноманіття дніпропетровської області та його охорона»
files -> Мнстерство освти І науки украни
files -> Київський національний університет імені Тараса Шевченка
files -> Костянтин Баханов, м. Бердянськ учнівські компетенції як складова програм з історії для 12-річної школи


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка