Пояснювальна записка до проекту наказу Міністерства внутрішніх справ України "Про затвердження Правил авіаційного пошуку І рятування в Україні"Скачати 81.53 Kb.
Дата конвертації06.05.2016
Розмір81.53 Kb.
ТипПояснювальна записка
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту наказу Міністерства внутрішніх справ України

“Про затвердження Правил авіаційного пошуку і рятування в Україні”
1. Обґрунтування необхідності прийняття акта
Згідно з вимогами пункту 5 Порядку залучення пошуково-рятувальних сил і засобів до проведення робіт з пошуку і рятування, відшкодування витрат, пов’язаних з їх проведенням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2012 р. № 1037 “Про заходи щодо вдосконалення організації та проведення авіаційних робіт з пошуку і рятування”, Державна служба України з надзвичайних ситуацій розробила Правила авіаційного пошуку і рятування в Україні (далі – Правила), що підлягають затвердженню наказом МВС України згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2014 р. № 120 “Питання спрямування та координації діяльності Державної служби з надзвичайних ситуацій”.

Правила регламентують організацію та проведення авіаційного пошуку і рятування в авіаційному районі пошуку і рятування України, у районах відповідальності за пошук і рятування аеродромів державної та цивільної авіації.

На цей час діючі Правила авіаційного пошуку та рятування в Україні, затверджені наказом МНС України від 17.05.2006 № 297 „Про затвердження Правил авіаційного пошуку та рятування в Україні”, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 3 липня 2006 р. за № 772/12646, не відповідають вимогам Повітряного кодексу України, Кодексу цивільного захисту України, Указу Президента України від 9 грудня 2010 р. № 1085 “Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади”, постанов Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2012 р. № 1037 “Про заходи щодо вдосконалення організації та проведення авіаційних робіт з пошуку і рятування” та від 5 березня 2009 р. № 178 “Про підвищення ефективності функціонування системи пошуку і рятування на морі” з питань організації та проведення авіаційного пошуку і рятування в Україні.

2. Мета і шляхи її досягнення
Метою прийняття проекту наказу Міністерства внутрішніх справ України “Про затвердження Правил авіаційного пошуку і рятування в Україні” (далі – Наказ) є врегулювання питань організації та проведення авіаційного пошуку і рятування в авіаційному районі пошуку і рятування України, у районах відповідальності за пошук і рятування аеродромів державної та цивільної авіації силами та засобами єдиної державної системи цивільного захисту, національної системи пошуку і рятування на морі та єдиної системи проведення авіаційних робіт з пошуку і рятування відповідно до законодавства України, міжнародних стандартів та рекомендованої практики Міжнародної організації цивільної авіації та Міжнародної морської організації.
3. Правові аспекти
Наказ розроблено на виконання пункту 5 Порядку залучення пошуково-рятувальних сил і засобів до проведення робіт з пошуку і рятування, відшкодування витрат, пов’язаних з їх проведенням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2012 р. № 1037 “Про заходи щодо вдосконалення організації та проведення авіаційних робіт з пошуку і рятування”.

Правове регулювання у зазначеній сфері здійснюється Повітряним кодексом України, Кодексом цивільного захисту України, Указом Президента України від 2 вересня 1997 р. № 937 “Про заходи щодо впровадження в Україні єдиної системи проведення авіаційних робіт з пошуку і рятування”, постановами Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 р. № 178 “Про підвищення ефективності функціонування системи пошуку і рятування на морі” та від 14 листопада 2012 р. № 1037 “Про заходи щодо вдосконалення організації та проведення авіаційних робіт з пошуку і рятування”, “Руководством по международному авиационному и морскому поиску и спасанию, Doc 9731 AN/958, IKAO”.

Реалізація Наказу потребує:

опрацювання нормативно-правових актів з питань пошуку і рятування в державній та цивільній авіації;

визнання таким, що втратив чинність, наказу МНС України від 17.05.2006 № 297 “Про затвердження Правил авіаційного пошуку і рятування в Україні”, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 3 липня 2006 р. за № 772/12646.

4. Фінансово-економічне обґрунтування
Фінансування заходів з авіаційного пошуку і рятування в Україні здійснюється відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від
14 листопада 2012 р. № 1037 “Про заходи щодо вдосконалення організації та проведення авіаційних робіт з пошуку і рятування”.

5. Позиція заінтересованих органів
Наказ потребує погодження з Міністерством інфраструктури, Міністерством оборони, Державною прикордонною службою.
6. Регіональний аспект
Наказ не стосується питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць, функціонування органів місцевого самоврядування, прав та інтересів територіальних громад, місцевого та регіонального розвитку.

Наказ стосується питань організації та проведення авіаційного пошуку і рятування в авіаційному районі пошуку і рятування України, у районах відповідальності за пошук і рятування аеродромів державної та цивільної авіації.

Наказом передбачено врегулювання на регіональному рівні питань організації та проведення авіаційного пошуку і рятування силами та засобами єдиної системи проведення авіаційних робіт з пошуку і рятування, територіальних підсистем єдиної державної системи цивільного захисту, а також національною системою пошуку і рятування на морі.
6.1. Запобігання дискримінації

У Наказі відсутні положення, що містять ознаки дискримінації. Проведення громадської антидискримінаційної експертизи не потрібно.


7. Запобігання корупції
У Наказі відсутні правила і процедури, що містять ризики вчинення корупційних правопорушень.

Наказ не потребує проведення громадської антикорупційної експертизи.8. Громадське обговорення
Наказ не потребує проведення консультацій з громадськістю.
9. Позиція соціальних партнерів
Наказ не стосується соціально-трудової сфери.
10. Оцінка регуляторного впливу
Наказ розроблено з метою вдосконалення регулювання питань організації та проведення авіаційного пошуку і рятування в авіаційному районі пошуку і рятування України та у районах відповідальності за пошук і рятування аеродромів державної та цивільної авіації, на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2012 р. № 1037 “Про заходи щодо вдосконалення організації та проведення авіаційних робіт з пошуку і рятування”. Від прийняття Наказу очікується досягнення максимально можливих позитивних результатів за рахунок мінімально необхідних витрат держави. У Наказі забезпечено баланс інтересів суб’єктів господарювання, громадян та держави. Проект Наказу було розміщено на офіційному веб-сайтах ДСНС України в розділі “Громадські обговорення”, Міністерства внутрішніх справ України протягом місяця з метою отримання зауважень та пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань.
11. Прогноз результатів
Прийняття Наказу дозволить:

привести нормативно-правові акти, що регулюють авіаційний пошук і рятування, у відповідність з чинним законодавством, міжнародними стандартами та рекомендованою практикою Міжнародної організації цивільної авіації і Міжнародної морської організації;

врегулювати питання організації та проведення авіаційного пошуку і рятування в авіаційному районі пошуку і рятування України та у районах відповідальності за пошук і рятування аеродромів державної та цивільної авіації силами і засобами єдиної державної системи цивільного захисту, національної системи пошуку і рятування на морі та єдиної системи проведення авіаційних робіт з пошуку і рятування;

підвищити ефективність проведення операцій з авіаційного пошуку і рятування у разі авіаційних подій в авіаційному районі пошуку і рятування України, у районах відповідальності за пошук і рятування аеродромів державної та цивільної авіації відповідно до міжнародних зобов'язань держави.
Заступник Міністра внутрішніх

справ України – керівник апарату С.І. Чеботар
Каталог: files -> 2014
2014 -> Законом України «Про місцеві державні адміністрації»
2014 -> Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Федора Потушняка Відділ краєзнавства
2014 -> Також Указом Президента України від 24 грудня 2012 року №726 «Про деякі заходи з оптимізації системи центральних органів виконавчої влади» (далі Указ) прийнято рішення
2014 -> Склад дільничної виборчої комісії №800001 територіального виборчого округу №214
2014 -> Порядок створення, утримання фонду захисних споруд цивільного захисту
2014 -> Положення про спеціалізовані служби цивільного захисту Відповідно до частини п’ятої статті 25 Кодексу цивільного захисту України Кабінет Міністрів України постановля є
2014 -> Роботи Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації на І квартал 2014 рік
2014 -> Про затвердження Правил авіаційного пошуку і рятування в Україні
2014 -> Наказ Міністерства внутрішніх справ України
2014 -> Положення про спеціалізовані служби цивільного захисту Відповідно до частини п’ятої статті 25 Кодексу цивільного захисту України Кабінет Міністрів України постановля є


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка