Поняття про термінальні стани. Раптова смерть та принципи базової реанімаціїСкачати 23.95 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації22.08.2021
Розмір23.95 Kb.
  1   2   3

ПОНЯТТЯ ПРО ТЕРМІНАЛЬНІ СТАНИ. РАПТОВА СМЕРТЬ ТА ПРИНЦИПИ БАЗОВОЇ РЕАНІМАЦІЇ

ПЛАН


  1. Термінальні стани

    1. Передагональний стан

    2. Агонія

    3. Клінічна смерть

  2. Раптова серцева смерть

  3. Принципи базової реанімації

  4. Список використаної літератури


Термінальні стани - це патологічні зміни в організмі людини, які виникають внаслідок гострих захворювань або ушкоджень, що призводять до різкого погіршення здоров’я, можуть загрожувати життю і потребують екстрених лікувальних заходів. Межовий стан між життям і смертю.

До термінальних станів відносять:Передагональний стан

Фізіологічні механізми життєдіяльності організму знаходяться в стані декомпенсації. Порушуються функції кори головного мозку, підкірки та його верхньостовбурових відділів.Ознаки: свідомість сплутана або затьмарена, блідість шкірних покривів, виражений ціаноз кінцівок, що свідчить про порушення кровообігу. Артеріальний тиск низький ( 70 мм.рт.ст.). Функції зовнішнього дихання порушені. Пульс погано прослуховується. Зіничний та рогівковий рефлекси збережені.

Тривалість: від кількох годин до декількох днів

Термінальна пауза - хворий втрачає свідомість, артеріальний тиск та пульс не визначаються; зупиняється дихання, рефлекси відсутні. Вона зумовлена тимчасовим підвищенням тонусу блукаючого нерва, після цього виникає агонія.Агонія

Це стан згасання усіх життєвих процесів, що передує клінічній смерті. У період агонії функції вищих відділів головного мозку вимкнені, регуляцію фізіологічних процесів здійснюють бульбарні центри, що мають примітивний, невпорядкований характер.

Ознаки: затьмарення свідомості, зупинка діяльності усіх чутливих органів, блідість шкіри з землянистим її відтінком, помутніння рогівки, загострення носа, опускання верхньої повіки та нижньої щелепи. Судоми, які закінчуються паралічем м’язів. Дихання утруднене, з хрипами в грудній клітці.

Тривалість: від кількох хвилин до кількох годин.

Перехід передагонального стану в агональний обумовлений прогресуючим пригніченням ЦНС. Агональний сплеск життєдіяльності короткочасний і закінчується повним пригніченням усіх життєвих функцій – клінічною смертю.Клінічна смерть

Це стан, за якого відсутні кровообіг та дихальні рухи, припиняється активність кори головного мозку.

Клінічна смерть відрізняється від стану біологічної смерті принциповою можливістю повернення до життя, під час проведення реанімаційних заходів. Таким чином, клінічна смерть – це перший період процесу вмирання, що починається з моменту припинення основних функцій життєдіяльності організму (кровообігу, дихання) та продовжується до загибелі клітин кори головного мозку.

Настання клінічної смерті зумовлене тріадою клінічних ознак:

– відсутністю екскурсії грудної клітки (апное);

– відсутністю пульсації на великих артеріях (асистолія);

– відсутністю свідомості (кома).

Другим періодом процесу вмирання є соціальна, або теологічна (децеребрація, декортикація), смерть. Цей період починається з гибелі клітин кори головного мозку та продовжується до того часу, поки зберігається можливість відновити дихання та кровообіг, що, однак, не приводить до відновлення функцій кори головного мозку.

Третій період - біологічна смерть - виникає внаслідок незворотніх змін в організмі, повернення до життя неможливе.

Ознаками біологічної смерті є:

·        Котяче око.

·        Трупні п’ятна.

·        Трупне заклякання.

·        Трупне розкладанняПоділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка